Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, nie wiem, może ta moja się jakoś źle zapisała...? Komunikat mówił coś o niezgodności wersji bazy z wersją oprogramowania, nie pamiętam dokładnie jak on brzmiał a szczerze mówiąc odechciało mi się próbować wgrywać na razie nowego softu tym bardziej, że nie wiele nowego on wnosi w porównaniu do 1.1.30 jak sami piszecie. Możliwe, że gdybym troszkę pokombinował, to udałoby mi się użyć aktualnej listy kanałów. Ale póki co zostawię wszystko tak jak jest. Może kiedyś jeszcze spróbuję.

A właśnie, jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Znalazłem też program pozwalający łączyć plik z softem z listą kanałów itp. Nazywa się to bodajże AVMerger czy jakoś tak. Co to wogóle jest za program i czy warto modyfikować soft za jego pomocą? Czy też lepiej może wgrywać wszystko do tunera po kolei - najpierw soft a potem listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym stadium zmian oprogramowania był taki moment, że lista spod najwcześniejszych softów nie była kompatybilna z kolejnymi nowszymi wersjami, ale było to gdzieś w pierwszej połowie ub. roku. Jeśli chodzi o listę spod 1.1.30mcas to na 100% da się ją zaimplementować do wersji 1.2.23mcas. Jak pisałem robiłem to w ostatnią sobotę i nie było problemów. Ale nawet gdyby komuś coś nie wychodziło to przygotowanie listy kanałów pod siebie zajmuje 30 min. do godziny a nie ma lepszej listy jak wykonanej na własnym tunerze po zeskanowaniu nieba. Jeśli chodzi o wersję 1.2.23 mcas wydaje się, że EPG działa podobnie dobrze do tego co było pod wersją 1.1.30 mcas. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wersję 1.2.23 mcas wydaje się, że EPG działa podobnie dobrze do tego co było pod wersją 1.1.30 mcas. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

z tego co czytalem w tym temacie to wg większości najlepsze EPG zdecydowanie ma 1.30mcas, każda inna nawet z najnowszych v2 jest dużo gorsza pod tym względem... a szkoda.

 

tak, mówie o liscie programów która sie gryzie z v1.30 tak jak mowisz, "duzo wczesniejsza" bo było to coś od producenta o ile pamietam v1.0.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sila wysza wypowiedzi :D

 

 

Epg nie dziala na oprogramowaniu 1.2.23 dla kanalow polsatu ( 2 transporterow) i 2 tp C+ a dokladnie BBC czyli 11117 V 27500 oraz 10949 V 27500 oraz 12322 H 27500 ( Universal i SCi-fi)+ tego problem z wyswietlaniem robi tez na 11508 co do reszty dziury na innych TP ( juz nie polskich kanalach) oraz dziury sa na orbicie co bardzo :twisted::twisted:

 

poprawnie dziala tylko na 1.1.30

 

jak ktos ma ubogi pakiet ( nie wazne czy CP czy C+ ) to nie widzi roznicy :brawo: , ale ktos lazi po orbicie i ma np 2 czy 4 pakiety to widzi roznice ( np Ja)

 

 

 

Globo Area Teams :>

 

Edit: jak dziala poprawnie EPG to magicy pokazac FOTO lacznie z numerem softu ( powysze transportery jak nie to nie sprzeczac sie , poniewaz reszta TP dziala na byle jakim oprogramowaniu stare czy nowe i nie ma roznicy Tak dziala jak narazie Stream MHW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa dla polsatu?,działa epg jest wyświetlane na dwa dni na tp.11,158V i tak jest nawet na sofcie 1.1.30 co do BBC raz są wyświetlane raz nie, to zależy od nadawcy, a nie od tunera czy softu w sobotę były wyświetlane prawidłowo a zaś w niedzielę nic już nie było chodzi o soft 1.2.23 i 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymienionych kanalach przez zemnie dziala EPG ( powysze transportery) caly czas ( jak mowie nie ma dnia i godziny dziala bez problemu na 1.1.30 conax i mcas inne oprogramowanie nie legalne mnie nie interesuje) .... jak wyzej pisalem jak ktos ma maly pakiet to nie widzi , co mnie interesuje 11158 jak tam jest poprawnie to samo inne tp jak 10892 czy 12188 itd...... po prostu pa.... cze ktorzy przesylaja wersje na polske ( i nie tylko ) nie umieja tego poprawic obecnie to samo jest w 1.2.26 te same bugi ......

 

 

Globo Area Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam full pakiety CP + C+ i od początku na kazdej wersji nie działało EPG na 4x BBC ani na Polsat HD ani na Universal Ch, TCM, Cartoon.

 

najbardziej boli brak EPG na 4x BBC i na polsacie HD, inne kilka kanałów można by przeboleć... no ale polsat ma tak żałosną jakość na swoim HD ze brak epg tez mnie juz nie dziwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam full pakiety CP + C+ i od początku na kazdej wersji nie działało EPG na 4x BBC ani na Polsat HD ani na Universal Ch, TCM, Cartoon.

 

najbardziej boli brak EPG na 4x BBC i na polsacie HD, inne kilka kanałów można by przeboleć... no ale polsat ma tak żałosną jakość na swoim HD ze brak epg tez mnie juz nie dziwi ;)

Jak masz liste i co z niej zostalo usoniete ......... a napewno masz liste z sieci a takie listy sa do XXXXXXX a dlaczego poniewaz wlasnie czesc danych odpowiedzialnych za EPG zapisoje sie jako dane a dokladnie wlaza do zakladki radio a usowa sie nie potrzebne ............. a ci co robia listy usowaja wszystko . :brawo::brawo::brawo: i taka jest polityka , poniewaz zrobienie 4 czy 5 grup ( ja ich nie uzywam ) zajmoje max 30min do 40min dla czlowieka co ma 1 raz stycznosc z tym tunerem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam, że tak namieszałem z tym epg, ale miałem na myśli wyłącznie swoje potrzeby i prosiłem o sprostowanie jeśli jest inaczej. Najważniejsze, że krew się nie leje a wszyscy mamy szerszy ogląd sprawy. Na tę chwilę mam inne pytanie. Miałem je zadać 2-3 tyg. temu, ale mi umknęło. W najnowszym sofcie 1.2.23 ( i chyba w kilku wcześniejszych ) w Menu-Ustawienia- Ustawienia Różne pojawia się 6 pozycji:

1. czas wyśw. inf.

2. przezroczystość menu

3. jasność wyświetlacza

4. auto power down

5. vfd power in standby

6. loop control in standby

W momencie kiedy przechodzę na pierwszą pozycję z widocznej listy znikają 2 ostanie pozycje. Czy może ktoś wie o co tu chodzi?

 

PS.

Miałem Polsat HD do 7 stycznia b.r. i miałem pełne epg na sofcie 1.1.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych opcji nie ma dostępu tak jak pisałeś poprostu znikają z listy może coś poprawią w następnych softach

 

vfd- chodzi chyba o ustawienie i wyłączenie wyświetlacza w trybie standby

 

loop- chodzi o sterowanie chyba przelotką lub podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w następnym sofcie będzie wszystko jasne, ja myśle,że vfd chodzi o wyłączenie wyświetlacza w standby.Bigcyc coś kiedyś pisał o tym sofcie, prawdę mówiąc przez całe dwa tygodnie byłem zalatany i nie miałem czasu sprawdzić informacji ma temat tego softu co zmieniono czy też dodano poszczególne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Polske czyt. opticum 9000 i 9500 te opcje chwilowo nie dzialaja , powodem sa male bugi ( ale mialem okazje je testnac na innym klonie ( klon tego modelu) takie sobie , przyciemnianie wyswietlacza itd... ( brak bylo loop) ale byla ladna opcja zmiana wyswietlania panela ( bodajze gdzies to w poprzednich postach opisalem ale to jak pamietam dziala juz od 1.2.13 czy 14 ) polega na zmianie okna czyli obecne okno znamy ( tam byla ciut inna grafika) zmienilem na sample i moim ocza po nacisnieciu OK pokazala sie lista ale w stylu MEDIASATOW ;) .... Jak narazie trwaja poprawki przez ........ ( cenzuza :crazy: ) ale sa na dobrej drodze , byc moze doczekamy sie pelnych mozliwosci tego tunera ( nie mam dostepu do Source a szkoda)... Jak narazie sprzet jest jako tako supportowany ale idzie po malu ( mowa o legalu , grazmi mnie to ze nie potrafia poprawic Stream MHW , oraz przelaczania 4:3 na 16:9 ( zawsze musze leciec na HD i powrot i gra poprawnie do czasu OFFF) ) co do powyszego postu jest jak mowilem dane o informacjach epg zapisuja sie jako data ( w opticum w radio) przyklad C+ glowny stream ma z 10719 V 27500 sid:4450 ( w opticum jest to 01162) ( przedtem szlo z 10892) polsat sle z 12188 a mial swego czasu test z 12264 ( z tego szlo epg idealnie ) .......... wiec jak ktos ma pomiachana liste to sie nie dziwic ze EPG dziala mu czesciowo lub wcale....

 

E:2 zapomnialem dodac w sumie caly czas robiona jest kosmetyka niz poprawki ( czemu :shock: )

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bigcyc123

 

Poczekamy zobaczymy jak to będzie z poprawkami.Bardzo długo czekamy na poprawę timerów, żeby wreście nagrywał co tydzień (1W) w tej sprawie dzwoniłem do globo i miły pan powiedział,że najbliszym czasie to zostanie poprawione i zaproponował mi,żeby ominąć te ustawienie z (1W) i ustawić timer od pon-pt(1-5) tak zgodzę się ,te ustawienie działa bez problemu ale po co tuner ma mi się uruchamiać co dziennie o ustalonej godzinie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem podzielić się z Wami swoimi rezultatami wyszukiwań w sieci.

Ostatnio z racji tego, że mój dysk jest już niemal całkiem pełny, szukałem programów, które pozwoliłyby zgrać wszystko na płytki DVD mieszcząc przy okazji jak najwięcej na płytę ale nie tracąc możliwości odtwarzania na DVD.

Mój cel padł na zdobyciu programu, który konwertuje z *.trp do Divix'a. I po długim szukaniu znalazłem taki a jest to program o ciekawej nazwie "SUPER v2010.buld.37" Program ten ma na wyjściu mnóstwo formatów video do wyboru m.in. Divix, Xvid...itp.

Po skonwertowaniu pojedynczych plików *.trp do Divix'a użyłem programu Easy Video Joiner, który to skleił mi divix'y w jedną całość.

Myślę, że nie jednemu z Was to się przyda, bo dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo miejsca na płytkach a jednocześnie nie tracąc możliwości oglądnięcia na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...