Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

@bigcyc123

Ładnie przedstawiłeś tą sprawę krótko i na temat.Podejrzewam,że temat z dyskami został już wyjaśniony.

Ja u siebie posiadam dysk seagate 1TB 3,5"w solidnie dobrze wpasowanej obudowie aluminiowej dobrego wykonania plus podstawa umieszczenia dysku w pionie

z tyłu obudowy są następujące gniazda:

gniazdo USB

gniazdo eSATA - do zestawu dołączony 1,5metrowy przewód SATA dobrego wykonania

gniazdo zasilania 12V==2A

wyłącznik sieciowy

napięcie wyjściowe 12V==2,5A

Za ten dysk ponad rok temu zapłaciłem prawie 650pln,ale było warto,praca na tym tunerze 9500HD z tym dyskiem jest bardzo dobra, mogę uśpić dysk i znowić go ponownie przyciskiem na pilocie co zaproponował kolega bigcyc123.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,atu jeszcze tylko to, na jakim sofcie u Ciebie gra z tym dyskiem?

 

Witam raz jeszcze, i informuję że po powrocie do mcas 1.1.30(ten sam co był wcześniej skopiowany,tu mam swoją listę) dysk również na tym sofcie włącza się z pilota :brawo: zgodnie z tym co sugerował bigcyc123/wcześniej za nic nie odpalał/, nie wiem czy tylko wgranie na nowo tego softu to spowodowało czy coś innego, ale teraz działa a oto chodziło dzięki bc pozdrawiam,a pytanie z góry jest aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie 1.1.30mcas.Dla pewności, ale przypomnę ustaw czas wyłączania dysku np.00:03H w opcji aktywacja ustaw jako (WŁ) i poczekaj, aż dysk po tym czasie się uśpi,jeśli to nastąpi ,to weź pilota i wciśnij ten przycisk o którym jest mowa .Moim zdaniem dysk powinien się ponownie uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z innej beczki. Mianowicie po włączeniu tunera b. często (choć nie zawsze) na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2 itd.) odbiornik nie chce się włączyć albo zaskakuje po kilku minutach (info na ekranie: "słaby sygnał albo brak sygnału"), na innych (np. TVN, TVN24) obraz jest od razu albo po kilku sekundach (info na ekranie jw.). Jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg53

Podaj może kilka informacji. Jaki soft, cyfra czy polsat, jaka lista własna czy z internetu, karta czy spliter , czy tak było od zakupu tunera. Sprawa może być b.drobna. Zarchiwizuj listę, przeprogramuj dekoder jeszcze raz softem którego używasz , przeskanuj niebo i wtedy sprawdź jak się tuner zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgrbgr

Co do softów - to się zmieniało, o ile pamiętam z jednymi było lepiej, z innymi gorzej, ale od kilku miesięcy jest raczej gorzej; lista z internetu - jakaś stara sprzed roku; splittera nie używam, oglądam tylko cyfrę prosto ze slotu. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, sugerujesz, żebym zrobił własną listę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg53

To podstawa własna lista i tylko własna lista wykonana na użytkowanym przez nas tunerze. Listy z internetu to łatwizna, która często źle służy. Przeinstaluj soft jeszcze raz . Po instalacji wykonaj operację " przywróć ustawienia fabryczne " a dopiero potem przeskanuj niebo. Powodzenia. Jeśli będzie źle to zadzwoń do serwisu i z nimi skonsultuj jakie mogą być przyczyny. Ale mnie się wydaje, że po reinstalacji j/w powinno wszystko wrócić do normy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe 1.2.30 ( obecnie na klonie)

zawiera

- implements the function Dolby Digital audio over HDMI. ( mozna sterowac dolby po hdmi)

i zmiany kosmetyczne jak cos sie nie zmieni moze na dniach bedzie oprogramowanie (zalezne od glownego producenta Opticum ( Wegier) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@greg53

To podstawa własna lista i tylko własna lista wykonana na użytkowanym przez nas tunerze. Listy z internetu to łatwizna, która często źle służy. Przeinstaluj soft jeszcze raz . Po instalacji wykonaj operację " przywróć ustawienia fabryczne " a dopiero potem przeskanuj niebo. Powodzenia. Jeśli będzie źle to zadzwoń do serwisu i z nimi skonsultuj jakie mogą być przyczyny. Ale mnie się wydaje, że po reinstalacji j/w powinno wszystko wrócić do normy. Powodzenia.

Zrobiłem wszystko, jak doradzałeś i kiszka. Dalej to samo - na tvn24 wskakuje od razu, na TVP1 trzeba z minutę czekać, aż załapie. A może to jest wina konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dokładnie model polecacie i używacie DYSKU TWARDEGO do połączenia do 9500HD zasilanego przez USB ? tzn. chodzi mi o taki z dobrą pojemnością, który wykorzysta również swoje gniazdko POWER_USB i DATA_USB z tunera (2x usb z dysku do tunera).

 

Mam kilka dysków przenośnych, ale to takie które po wyłączeniu Powera na tunerze nadal chodzą niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg53 wgraj oprogramowanie 1.1.30 mcas i potem recznie uloz liste , napewno problem zniknie ( podejzewam ze masz soft X a one tak maja)

 

 

@hecol tuner nie wylaczy zasilania calkowitego , tzw. dysk bedzie zawsze pracowal ( podobnie jest jak dysk zamontujemy do srodka tunera)jest to nie dopracowane w oprogramowaniu jak bedziesz korzystal z zasilania usb , nie ma jak osobne zasilanie i dyski dzialaja bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na tej samej antenie jeden tuner (Ferguson Ariva 100 HD) prawidłowo i bez przeskoków obrazu wyświetla kanały jak Arte HD / ZDF HD, a za to tuner 9500HD tylko na kanałach jak właśnie ZDF HD/Arte HD i Polsat HD ma strasznie irytujące co 1-2 sekunde przeskoki obrazu mimo b.mocnego wskazania sygnału anteny. Inne kanały HD działają na 9500HD bardzo dobrze i prawidłowo.

 

czy to może być wina starej wersji oprogramowania? bo juz wszystkiego próbowałem i edytowałem ten transponder itp. Jest idealnie prawidłowo od strony ustawień transpondera.

 

PS

jaki u Was jest bitrate na kanale Polsat HD oraz Arte HD / ZDF HD ? (chodzi mi o bezpośredni bitrate jaki jest napisany w tunerze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario9678: mam dokładnie takie same, niemieckie HD stabilnie po 3,5 Mbs a polsat HD średnio 1,5 Mbs ale bywa i 0,5 Mbs i bywa 4 Mbs... :?

 

tez Ci przeskakuje obraz na tych kanałach HD? tzn. działa ale co chwile na nich takie przeskoki są

 

 

Zauważyłem, że na drugim tunerze HD kanały HD są o 1,5s szybciej wyświetlane niz na 9500HD (obraz i glos 1,5s wcześniej, dziwne...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - pojawił się soft do tego tunera oparty na LINUX z Enigmą 2 .

Jest testowa wersja dla Opticuma 9500HD od zespołu Spider-Team:

http://nasscamd.net/duckbox/

No to się okazuje że wszystko się da zrobić .....

 

TO TYLKO DLA WPRAWIONYCH - umiejących ratować tuner !!!

Uwaga !

Wgrywanie Linux do 9500HD tylko na własną odpowiedzialność !!

Powrót do orginału tylko przy pomocy zewnętrznego programatora flash !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wgracie powyszy plik moze was ratowac tylko serwic globo i naprawa na wlasny koszt :D

 

 

Nalezy czekac na poprawke , oprogramowanie bedzie zawierac LINUX wiec takie :censored: fredki moga sie schowac , na takim oprogramowaniu mozna robic co sie chce ( poniewaz linux jest wolny) wiec mozecie sobie bez problemu i legalnie karte podzielic ;) ,, wiecej na temat linux i ich mozliwosciach macie w dzialch Dreambox np ;):brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...