Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodane tytuły na HBO MAX (15.01.23 r. [upflix.pl]):

 

"Estonia - katastrofa na morzu", [7 odcinków] 

 

Nowe odcinki:

 

"11 strzałów: Ciemna strona piłki nożnej", [S01E10] 

"Między nami, misiaczkami", [9 odcinków] 

 

Usunięto:

 

"Igła w stogu czasu",

"Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro premiera jednego z najbardziej, jak nie najbardziej w ogóle wyczekiwanego serialu w roku 2023. Mowa oczywiście o The Last of Us.

 

 

Obecnie recenzje krytyków są mega dobre. Ponoć najlepsza fabularna adaptacja gry, jaka kiedykolwiek powstała.  Czy krytycy nie przesadzają, okaże się w najbliższych tygodniach.

 

The Last of Us - najważniejsze pojęcia i postacie ze świata serialu

https://naekranie.pl/artykuly/the-last-of-us-slownik-pojec-hbo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna udana produkcja od Sony Pictures. Oby platformę HBO było stać na utrzymanie praw do niej i wszystko kliknęło z widownią.

Swoją drogą, ktoś skusił się na "Velmę", premierę sprzed kilku dni?

To akurat produkcja oryginalna WB z chyba rekordowo niską oceną - obecnie 1.7/10 na IMDB i spada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bgmnt napisał(a):

Kolejna udana produkcja od Sony Pictures. Oby platformę HBO było stać na utrzymanie praw do niej i wszystko kliknęło z widownią.

Dlaczego wprowadzasz w błąd? To nie produkcja Sony a koprodukcja Sony i HBO. Oba podmioty wyłożyły kasę. Prawa do marki należą do Playstation i Sony, dołożyli kasę (bo to ich kura znosząca złote jaja więc marketingowo też na tym zyskają) i dali dach jako swoje studio. A za produkcje, w tym scenariusz odpowiadają ludzie od HBO (w tym specjalnie wynajęci)  i tylko HBO przy współpracy z twórcą gry - Neil Druckmann z Naughty Dog, który pomagał Mazinowi w scenariuszu.

To nie jest serial wyprodukowany przez Sony na zlecenie HBO, tylko wyprodukowany przez Warnera (HBO) w studiu Sony.

 

Cytat

The premium cable outlet has picked up the drama based on the hugely popular video game franchise from Craig Mazin (Chernobyl) and the game’s writer and creative director, Neil Druckmann. HBO and Sony Pictures TV are producing along with PlayStation Productions, Word Games and game developer Naughty Dog.

 

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/the-last-of-us-series-gets-hbo-green-light-4095516/

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bo nie umiem czytać co jest na imdb :)

Nie ma HBO praw do marki, dlatego to robili w studio Sony. Prawa tej gry nie są tanie, jak to topka na PS. Więc nie poszli drogą Amazon, gdzie zapłacił setki milionów za prawa a zabrakło siana na ludzi lub nie poszli jak Netflix z Wiedźminem sezon 1, gdzie zabrakło na produkcje. Woleli wydać kasę na produkcje. Stąd pewne ustępstwa a za produkcje odpowiada HBO w studiu Sony bez praw do marki The Last of Us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co zaczynasz dyskusję i wklejasz jakieś artykuły z 2020. Informacja o proucentach jest jasna i zgodna z tym co napisałem.

A co do finansów, to zważając na to, że pierwszy odcinek był nakręcony prawie 2 lata temu to też bym dyskutował - zapewne było blisko do oszczędności i to tych ostatecznych ale ktoś się opamiętał w WB... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spotify napisał(a):

Jutro premiera jednego z najbardziej, jak nie najbardziej w ogóle wyczekiwanego serialu w roku 2023. Mowa oczywiście o The Last of Us.

 

 

Obecnie recenzje krytyków są mega dobre. Ponoć najlepsza fabularna adaptacja gry, jaka kiedykolwiek powstała.  Czy krytycy nie przesadzają, okaże się w najbliższych tygodniach.

 

The Last of Us - najważniejsze pojęcia i postacie ze świata serialu

https://naekranie.pl/artykuly/the-last-of-us-slownik-pojec-hbo

Ja zaczekam aż będą wszystkie odcinki a to nastąpi w połowie marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał(a):

 Informacja o proucentach jest jasna i zgodna z tym co napisałem.

 

Nie jest jasna i nie jest zgodna z czym napisałeś. Ten serial robił HBO a nie Sony. Kropka.

Nawet powtórzę. To nie jest serial wyprodukowany przez Sony na zlecenie HBO, tylko wyprodukowany przez Warnera (HBO) w studiu Sony. Więc udana (może, bo się dopiero każe) kolejna produkcja HBO.

Możesz buta gryźć dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ciemniaki z IMDB nic jak zwykle nie wiedzą, oszukują jak na ocenach 🤣.

A produkcja, patrząć na pierwszy odcinek, który miałem okazję oglądać parę dni temu, jest bardzo dobra. Ale podobnie jak kolega wyżej, nie żyję w 2010, żeby czekać na kolejne odcinki.

Wrócę do niej w marcu, jak nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał(a):

Oczywiście, ciemniaki z IMDB nic jak zwykle nie wiedzą, oszukują jak na ocenach 🤣.

Ciemniaki nie oszukują, tylko trzeba śledzić wiadomości. To nie pierwszy raz, gdy coś na imdb jest napisane nie do końca jest prawdą.

W przypadku The Last of Us, to nie jest tak, że HBO zamówiło serial a Sony wyprodukował dla nich. Sony dało swój garaż a produkcją serialu zajęło się HBO w tym garażu. Więc za finalny efekt który zobaczymy odpowiada nie SONY ale HBO. Z tym, że HBO nie kupiło praw bo kosztowały krocie a te należą do Sony i do twórcy gry. Więc z tego powodu HBO nie jest wymienione jako producent, pomimo ze to co zobaczymy jest dziełem HBO a nie Sony.

2 godziny temu, bgmnt napisał(a):

A co do finansów, to zważając na to, że pierwszy odcinek był nakręcony prawie 2 lata temu to też bym dyskutował - zapewne było blisko do oszczędności i to tych ostatecznych ale ktoś się opamiętał w WB... ;)

I co w związku z tym, że pierwszy odcinek zaczął być nagrywany w marcu 2021? . To po pierwsze. Po drugie - wszyscy poza NF z reguły nagrywają najpierw pilota a nie strzelają w kulą płot "a może coś się uda".

A po trzecie, trzeba znać historię, że było wiele dokrętek, zmian, wybierano jeszcze reżyserów poszczególnych odcinków itd.  Dobrą produkcję (oby taka była) nie nagrywa się w miesiąc. Dlatego prawie wszyscy mają około 90-100 premier w roku a nie ponad 600.

 

1 godzinę temu, Arkon napisał(a):

A ja obejrzę już jutro. Jeśli zapowiedzi się potwierdzą, to może być jeden z najlepszych seriali roku.

Podobnie ja. Lubię sobie dawkować po odcinku i od jutra jak czas pozwoli to również startuje ;)

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto off-topic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO nie kupiło praw bo kosztowały krocie a te należą do Sony i do twórcy gry. Więc z tego powodu HBO nie jest wymienione jako producent, pomimo ze to co zobaczymy jest dziełem HBO a nie Sony.

No czyli zmierzamy do potwierdzenia tego co napisałem - należy mieć nadzieje, że prawa szybko nie wygasną.

Cała ściana tekstu zbędna, typowo.

 

I co w związku z tym, że pierwszy odcinek zaczął być nagrywany w marcu 2021?

To znaczy, że produkcja powstawała w bólach, głównie finansowych.

 

@swordfish Zawsze możesz podać bardziej wiarygodne źródło, z chęcią się dowiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bgmnt napisał(a):

No czyli zmierzamy do potwierdzenia tego co napisałem - należy mieć nadzieje, że prawa szybko nie wygasną.

Nie. Napisałeś nieprawdę.

Cytat

Kolejna udana produkcja od Sony Pictures.

To kolejne udana (miejmy nadzieję) produkcja HBO.

 

9 minut temu, bgmnt napisał(a):

To znaczy, że produkcja powstawała w bólach, głównie finansowych.

Nie dorabiaj sobie teorii z wyssanych z palca. Najwidoczniej trzeba ci pisać 5 ścian tekstu a nie tylko jedną

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest produkcja HBO, a jedynie dla HBO.

 

"Sony is now bringing the sneaky and scary survival horror game to HBO in January 2023, with some familiar names helping out."

"The Last of Us is being produced by Sony Pictures Entertainment in conjunction with PlayStation Productions"

https://editorial.rottentomatoes.com/article/everything-we-know-about-the-last-of-us-hbo-series/

 

Sam zacząłeś te śmieszne dyskusje o originalsach jakiś czas temu i teraz masz "backfire". Jaki peszek.

Za teorie o tym, że na Rotten też się nie znają z góry dziękuje, bo podobnie na temat producentów twierdzi chociażby Collider, czy IGN.

Miej na tyle RIGCZu i już z tym nie dyskutuj :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska.....

Serial jest produkcją HBO, wyprodukowaną przez HBO w studiu Sony we współpracy z Sony Playstation  oraz Naughty Dog, The Mighty Mint i Word Games. To tak jakby dzisiaj Lamborghini pod swoim dachem wyprodukowało nowy model stworzony przez inżynierów Ferrari i wyjechałby z ich garażu nowy model Lamborghini a nie Ferrari, pomimo, że to stworzyli inżynierowie z Maranello. Już nie da się bardziej łopatologicznie wyjaśnić. Za produkt finalny odpowiada HBO i możesz gryźć buta i kombinować jak najbardziej chcesz, a to nie zmieni prawdy, że wyśmiewana przez ciebie platforma zrobiła ten serial. Ludzie od HBO wyprodukowali pod dachem Sony w ich studiu i to ludzie HBO pociągali za sznurki, pracowali nad dopieszczeniem, scenariuszem itd. To nie zlecenie, gdzie SONY ma wyprodukować za ich szmal i HBO czeka tylko na efekt finalny co Sony im stworzy ale to zlecenie, gdzie HBO to tworzyło pod dachem Sony. Już szybciej to można nazwać koprodukcją Sony i HBO. W skrócie Sony dało studio w którym to wyprodukowano, PS i Naughty Dog do których należy marka i  zachowali prawa a rączki HBO odpowiadają za resztę. Zresztą nie pierwsza i nie ostatnia koprodukcja HBO, zwłaszcza z takim budżetem. A dzięki takim układom, Warner właściciel HBO nie musiał płacić za prawa do marki czy też IP, tylko mógł zainwestować siano tylko w produkcje aby to dobrze wyglądało. I pewnie dlatego jeśli wierzyć krytykom to wyszedł z tego taki dobry serial, bo HBO przy tym pracowało ze swoimi ludźmi z Mazinem na czele. I można również zaryzykować (przypominam, że ocenę opieram na krytykach), że dzięki właśnie HBO w końcu wyszła dobra adaptacja gry ze studia Sony (pod ich dachem), bo na razie Sony samo produkowało już wiele adaptacji gier i jeszcze im nic dobrego nie wyszło. Jak co jak co ale na ten moment ze wszystkich platform to tylko HBO umie robić fabularne adaptacje. Reszta nadal jest gdzieś w kosmosie.

 

To samo jak wyssane z palca problemy finansowe. To sobie poczytaj w sieci jakie to było przedsięwzięcia i dlaczego to tak długo trwało. Jeśli chce się zrobić dobry serial to trzeba się do tego przyłożyć (np budowanie specjalnie pod serial scenerii czy przenoszenie się w odpowiednie lokalizacje) a to zajmuje czas.

 

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zatem dopisujemy Rotten, Collider i paru innych do listy kłamców i tych co się nie znają i nazywaja serial produkcją Sony dla HBO. Problemy finansowe całego WB są oczywiście wyssane z palca, wiadomo. Wszystko jest tam świetnie, Zaslav approved.

Zabawne :).

Prawie tak jak to, że znasz wszystkie niuasne tej produkcji i wypowiadasz się o niej jak ekspert, ale jakoś dostępu do jej obejrzenia, którą nawet najmniejsze serwisy tematyczne dostały tydzień temu nie miałeś ;))...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aandin napisał(a):

Niektórzy tu się pałowali tym nowym serialem " The Last of Us"  a ja po pierwszym odcinku stwierdzam, że to lipa.

Wiem,nie znam się. 

Bo to serial dla graczy the last of us.. chociaż, gdy do roli Elli wybrali Bella Ramsey to wielu graczy straciło wiarę w ten serial.. 

Edytowane przez gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu się pałowali tym nowym serialem " The Last of Us"  a ja po pierwszym odcinku stwierdzam, że to lipa.
Masz prawo tak twierdzić. Mi nie podobał się serial "Gra o tron". Tylko po co pisać o tych którym się podobało z pogardą?
Bo to serial dla graczy the last of us.. chociaż, gdy do roli Elli wybrali Bella Ramsey to wielu graczy straciło wiarę w ten serial.. 
Bez przesady, ja w to nie grałem. Poza tym to bardziej film interaktywny niż gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawop napisał(a):

Bez przesady, ja w to nie grałem. Poza tym to bardziej film interaktywny niż gra.
 

 

Nie grałes a widzę, że specem jesteś od tej gry :) W Polsce inaczej być widzę nie może.. nie wiem.. nie znam.. nie próbowałem.. ale głos zabrać musiałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...