Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, grreg2084 napisał:

 

Poniższe rozwiązanie może Tobie pomóc:

  • wejdź tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview
  • zaloguj się tym samym kontem, którym jesteś zalogowany na boxie.
  • wybierz: Aktualizuj (lub update, ewentualnie coś innego - w zależności od tego co tam będzie) i wybierz CANAL PLUS BOX

Po wszystkim daj znać czy pomogło czy nie (jeśli TAK, w przyszłości może to pomóc innym osobom).

Poszukałem na wcześniejszych stronach forum jakiś sposobów na reset z zewnątrz i znalazłem. Ściągnąłem ze strony producenta folder do resetu na pendriva, podpiąłem do usb, włączyłem boxa i po jakimś czasie ożył na nowo. A Pani z forum pomocy Canal+ wysyłała mnie do sklepu gdzie kupiłem boxa w celu reklamacji.

Dzięki za pomoc, może ktoś inny skorzysta z Twojego sposobu. Pozdrawiam.

4 godziny temu, LorDx napisał:

reset do fabryki pomaga, używałeś jakieś apki nieautoryzowanej z poza sklepu googla ?

Tak. Wolf Launcher i Launcher Manager. Kiedy zmieniałem nakładki między Canal+ i Wolf wszystko było o.k. Kiedy zmieniłem na systemową Google box po wyłączeniu już nie włączył się normalnie. Zielony ekran to jedyne co emitował. Ale na szczęście pomógł reset z pendriva. Na razie jestem wyleczony z alternatywnej nakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fipii napisał:

Panowie mam pytanie. Czasami w tym boksie zanika całkiem dźwięk i trzeba grzebać w ustawieniach audio żeby dźwięk wrócił. Też tak macie czy to wina mojego egzemplarza?

Raz mi się coś takiego zdarzyło, resetem się ratowałem wtedy, gdzie dokładnie pogrzebałeś że pomogło bez?

Regularnie (choć na szczęście nieczęsto) mam taki problem z telefonem więc myślałem, że to bardziej przypadłość Androida niż konkretnie tego Boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 10:18, bartek123x napisał:

W poprzednim swoim poście pisałem o absurdzie z blokowaniem przez dekoder materiałów o treściach szkodliwych dla nieletnich w paczce Canal+. Niestety okazało się, że problem dotyka również samego odbioru telewizji naziemnej. Nie zauważyłem tego wcześniej, myślałem że dotyczy to tylko treści Canal+ online, ale okazuje się, że ingerencja dekodera w to co możemy oglądać, a co nie, dotyka nawet odbioru tv naziemnej. Jak na naziemnej leci program/film +18 to nie można uruchomić kanału, zamiast tego pokazuje się czarny ekran (bez komunikatu), a w aplikacji Live Channels programy mają założone kłódki. Brak słów.

 

U mnie ten problem nie występuje na Canal+ Box 4K (na smartfonie również). Nie są blokowane materiały +18 w telewizji naziemnej ani w kanałach na życzenie. Nie jestem abonentem platformy Canal+, korzystam tylko z oferty online. Czy blokada dotyczy tylko abonentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będąc abonentem tv satelitarnej, posiadając swoje konto w canal+ online, mogę zakupić urządzenie Box i oglądać na nim c+ online po zalogowaniu się na swoje konto? Jeśli mogę na swoim tunerze ultrabox, na tablecie czy komputerze wydaje mi się, że tak ale nie znalazłem nigdzie jednoznacznych odpowiedzi. Boxy sprzedawane są w pakietach z dostępem na miesiąc czy dwa ale mnie oczywiście nie chodzi o kolejny abonament, tylko o urządzenie do odbioru c+ online (wygodniej niż na tablecie + jeszcze ma dvb t2).

 

I drugie pytanie (techniczne). Czy przez Boxa można streamować różne rzeczy z telefonu/tabletu (zdjęcia, pulpit itd.), tak jak przez chromecasta 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

już lepiej kupić playbox 2 za 190  niż to dziadostwo od C+

No ok, ja się nie upieram tylko chodzi o konkrety. W czym playbox 2 byłby lepszy (a w czym może gorszy)? Kiedyś naczytałem się straszliwych rzeczy na temat Ultraboxa 4K i byłem półprzytomny kiedy go brałem ponad rok temu :-) Okazało się, że działa świetnie i poza kilkoma drobiazgami, które bym zmienił nie mam zastrzeżeń. Rozumiem, że w obu urządzeniach można bez problemu instalować dodatkowe aplikacje (bo Playbox chyba nie ma "fabrycznie" C+ Online)?

 

Czyli techniczne c+ box ani playbox 2 nie posiadają czytnika kart i nie są parowane, tak? Po prostu logujemy się na swoje konta (c+ online, hbo go, netflix, google itd.) i wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, generalnie o to mi chodziło. Zapewne oprócz C+ Boxa jest kilka innych urządzeń o podobnych możliwościach - które z nich jest najlepsze pozostaje sprawą otwartą. Trudno mi to ocenić. Ircios - masz zapewne na myśli szybkość i stabilność, tak? Nie oczekuję cudów ale właśnie czegoś wygodnego - bo jeśli już mam tv sat i c+ online w abonamencie, to np. gdzieś na działce fajnie byłoby mieć c+ online na c+ box a nie podpinać przewody do laptopa czy odpalać wszystko z tabletu. Dodatkowo, w uzupełnieniu kilku kanałów jest dvb-t2 (przyda się po nadchodzących zmianach na hevc), no i jeszcze można wrzucić na tv jakieś zdjęcie czy film z telefonu (chromecast).

 

Pytanie jeszcze mam o tzw. "aktywację" - w każdej ofercie przewija się to pojęcie. Czy mając już swoje konto będzie mnie to dotyczyło? To jest aktywacja urządzenia czy oferty?

 

Czy można zainstalować również takie rzeczy jak player, eurosport player, tvp vod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alcatraz napisał:

w każdej ofercie przewija się to pojęcie. Czy mając już swoje konto będzie mnie to dotyczyło? To jest aktywacja urządzenia czy oferty?

 

Czy można zainstalować również takie rzeczy jak player, eurosport player, tvp vod?

W cenie dekoder masz 2 miesiąca canal+ gratis. 

Zainstalujesz co sobie chcesz ze sklepu Google 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli "aktywacja" dotyczy tych 2 miesięcy gratis. A więc chcąc od razu używać swojego obecnego konta z abonamentu sat mogę po prostu ten etap pominąć.

 

No dobrze, to w zasadzie mam jasność. Nie chcę oczywiście w tym temacie rozwijać tematu Playboxa 2, jeśli ktoś miałby coś interesującego na ten temat, to może pw. Wcześniej nie miałem styczności z takimi boxami (raczej, tylko sat ;-)) stąd mam sporo do nadrobienia a planuję zakup świąteczny;-) Skoro jak napisał Ircios to taka przepaść, chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej, żeby podjąć dobrą decyzję w sprawie zakupu :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

@Alcatraz działanie C+ Online jak i inne kwestie techniczne w porównaniu do Playbox 2 to przepaść.  Na korzyść Pbox2.

Po przeczytaniu tematu https://forum.android.com.pl/topic/371020-play-now-tv-box-2-dv8545-t2c-pierwsze-wrażenia-pytania-do-właścicieli  ten sprzęt wypada gorzej od boxa C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

:-D

Można kupić. Nawet z dodatkową gwarancją. Zastanawiam się nad kupnem. Całkiem przyzwoite urządzenie.

Chodzi mi o oficjalny kanał sprzedaży. Na stronie Play nie znalazłem oferty. Kiedyś było opcja kupna pierwszej generacji. O dwójce nie słyszałem by była taka możliwość. Pomijam wyłudzony sprzęt z olx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alcatras -  ja jak na razie nie mam problemów z tym boxem, też mam abonament sat i odrazu po zakupie zalogowałem się na swoje konto (tzeba boxsa aktywować ale jest się prowadzonym jak po sznurku). Apki instalują się ze sklepu Googla, tylko Prime Video trzeba z pendriva, reszta głównych alikacji ma certyfikat i to duża zaleta. DVB-T jest tylko skromnym dodatkiem, wyszykuje wszystkie programy, jakość jest ok., ale brak możliwości nagrywania i układania listy oraz brak EPG tylko jest informacja o biezącym programie (pomaga trochę apka live chanel)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał:

Na znanym portalu aukcyjnym są dostępne. Wyłudzane z gwarancją + dodatkową gwarancją.? Raczej portal pilnuje aby lewe towary się nie pojawiały.

Z tym pilnowaniem jest różnie. Ultraboxy 4K też były swego czasu na tym portalu dostępne.

Czyli jak myślałem sprzęt operatora a nie prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ircios napisał:

Na znanym portalu aukcyjnym są dostępne. Wyłudzane z gwarancją + dodatkową gwarancją.? Raczej portal pilnuje aby lewe towary się nie pojawiały.

Napewno pilnuje :) Nie można tego boxa kupić bez abonamentu ani na stronie Play, ani w żadnym innym sklepie choćby typu RTVeuro tak jak boxa od Canal+, więc to nie jestem żadna oficjalna sprzedaż tylko ktoś sobie wystawił boxa, który o ile się nic nie zmieniło jest tylko wypożyczony na czas trwania umowy więc jakim prawem ktoś to sprzedaje na allegro. Nie dziękuję za takie "okazje". Z drugiej strony dziwię się Play dlaczego nie sprzedaje go bez umowy. Przecież to żadne cudo technologiczne jak wszystkie te boxy i cena powinna być maks. 200 zł, a zawsze więcej potencjalnych klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...