Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinujecie z tymi zasilaczami, a to od linksys, a to od netgear, a prawda jest taka że każdy model urządzenia z ww. marek mógł mieć inne zasilacze. Nie da się powiedzieć "użyj zasilacza od linksys".

Ma być 12V i minimum 1A. Na każdym zasilaczu jest to napisane. Aktualnie stosuje się zasilacze impulsowe, więc @Ktosiu nie wiem co masz na myśli mówiąc "zwykły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy do urządzeń, to czy ma on starszy typ transformatorowy czy impulsowy nie ma znaczenia. 

Często są też w sprzedaży zasilacze tylko do diod, lamp  LED  w klasycznych obudowach zasilaczy mają to w opisie zasilacza  o praktycznie identycznych parametrach ale nie zaleca się ich  się do zasilania innych urządzeń poza LED  mimo że też na nich działają. Ryzyko uszkodzenia takiego zasilacza jest wtedy większe tym bardziej że często np. na Allegro  sprzedają takie zasilacze NO NAME  jako zwykłe bo brakuje opisów na samym zasilaczu czy w specyfikacji. 

 

Dla boxa o małym poborze prądu jak widać każdy zasilacz o odpowiednich parametrach będzie działał. Czyli

- 12V 

- minimum 1 A 

- minimum 12 W 

 

A co do tych niezwykłych zasilaczy  to też sie zdarzają dla boxów, np Nvidia Shield działa na swoim zasilaczu który box rozpoznaje.

Podobnie ma Nintendo Switch ale on dopuszcza tez zasilanie z innych zasilaczy poza oryginalnym. 

Tak samo jest z zasilaczami do laptopów, drukarek itp np.  Dell Czy Lenovo, które działają tylko z określonymi modelami   urządzeń albo urządzenie działa tylko z konkretnym zasilaczem. 

 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sie dobiera wg.jego specyfikacji pradowej na nalepce zepsutego oryginalu dostarczonego wczesniej przez producenta dekodera

Sprzet od cisco/linksys/netgear bije na glowe jakoscia chinczyki no name wiec sobie nie wkrecajcie ze kazdy bedzie tak samo dlugo dzialal jak te firmowe

Mi osobiscie to brakuje w tym box 4k malego wiatraka ktory by chlodzil jego wnetrze bo te dziury na spodzie sa nieprzemyslane.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co daje producent jako zasilacz  to marne no name sygnowane tylko nazwą i ma zaliczone certyfikaty bezpieczeństwa przynajmniej, to samo miał odpowiednik naszego Canal+ 4K box w Meksyku Izzi Box gdzie te same zasilacze w wyższej temperaturze paliły się jak muchy.

 

Wiatrak to można w prosty sposób samemu dołożyć, by nie naruszać konstrukcji boxa, można podłożyć go od spodu.  Swojego stawiałem czasem na podstawce chłodzącej  laptopa gdzie zwykle stał tuner, najwięcej się grzeje jak działa głowica TV, 

W sumie box w temperaturze pokojowej tak strasznie się nie grzeje nawet po kilku godzinach oglądania więc wentylacja zbędna. Jak już praktyczniejszy był by większy radiator w środku a nie taka drobinka. 

Jak widzisz miejsca na wentylator nawet dużo więc jak ktoś ma ochotę zawsze może go założyć i przymocować do górnej powierzchni pudełka po nawierceniu otworów. :) 

vPoiZSdl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to co daje producent jako zasilacz  to marne no name sygnowane tylko nazwą i ma zaliczone certyfikaty bezpieczeństwa przynajmniej, to samo miał odpowiednik naszego Canal+ 4K box w Meksyku Izzi Box gdzie te same zasilacze w wyższej temperaturze paliły się jak muchy.
 
Wiatrak to można w prosty sposób samemu dołożyć, by nie naruszać konstrukcji boxa, można podłożyć go od spodu.  Swojego stawiałem czasem na podstawce chłodzącej  laptopa gdzie zwykle stał tuner, najwięcej się grzeje jak działa głowica TV, 
W sumie box w temperaturze pokojowej tak strasznie się nie grzeje nawet po kilku godzinach oglądania więc wentylacja zbędna. Jak już praktyczniejszy był by większy radiator w środku a nie taka drobinka. 
Jak widzisz miejsca na wentylator nawet dużo więc jak ktoś ma ochotę zawsze może go założyć i przymocować do górnej powierzchni pudełka po nawierceniu otworów.  
vPoiZSdl.jpg

Serio to procesor od dekodera c+ czy telefonu komórkowego?
Dla porównania plocek od vu+4K (bez SE)
a2b960603de8f403dbc2286ec02ed684.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 11:15, MaestroMaciej napisał:

Nie tedy droga. Mam tez bravie i trzeba przestawic w ustawieniach androida dotyczacych ekranu przestrzen kolorow na RGB 8bit. Wtedy tv przestaje wariowac. Od momentu aktualizacji do android 10 jest ta opcja dostepna w ustawieniach boxa, na android 9 trzeba bylo kombinowac, bo byla ukryta.

Dziękuje serdecznie za pomoc. Zmieniłem tak jak napisałeś i na tą chwile przy radości moich dziecaków stara Bravia śmiga jak szalona :).

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przesiadką z oferty satelitarnej na online z boxem.

Czy warto?

Na razie za Entry+ (mam kanały w UPC)+ paczkę C+ 4K płacę 30 zł do grudnia.

W sumie zależy mi na dostępie do samych C+ z C+ 4K. Dekoder mógłby służyć jak przystawka do apek jak HBO Max, Disney+, Viaplay. Do naziemnej telewizji też mógłby w sumie mieć zastosowanie.

Najlepiej umowa na 12 m-cy. Jest ogóle taka oferta i w jakiej cenie?

Coś nie mogę się odnaleźć w sklepie internetowym. 😉

Jak wygląda sprawa z jakością kanałów HD/4K wobec ultraboxa+ ?

Lepiej zostać przy ofercie satelitarnej, czy wziąć to pod uwagę jako alternatywę?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakimanz tego co się orientuje a posiadam 3 boxy nie ma żadnej umowy. Wykupujesz pakiet jaki chcesz i już. Możesz kupić sam pakiet Canal+ i mieć kanały z naziemnej. 

 

Ja korzystam w tym dekoderze z kanałów w aplikacji Polsat Box Go i Canal+ online. Na dwie czy 3 osoby wychodzi bardzo opłacalnie :)

 

W sumie można mieć full pakiet z Canal+, wszystkimi kanałami (podstawowymi np Polsat news, History, Discovery itp) nawet Polsat Sport, Extra, news itp za 110zł. 

 

Na dwie osoby wychodzi po 55zł za full wszystko a na 3 jak w moim przypadku jedynie 36zł. I co najlepsze brak opłat multiroom. Płacisz za ofertę i oglądasz na wszystkich 3 boxach. Czyli dochodzi kolejna oszczędność. 

 

Sądzę że mając full pakiet za 36zł to chyba interes życia :)

 

Sam rezygnuję z satelity w grudniu i to będzie już moja alternatywa. Internet mam prędkość po wifi dzięki wzmacniaczowi 50 mega i nigdy żadnego przycięcia nawet w 4K. 

 

Jak coś to pytaj. Już trochę tych boxów użytkuję od czerwca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
25 minut temu, lakiman napisał:

Zastanawiam się nad przesiadką z oferty satelitarnej na online z boxem.

Czy warto?

Na razie za Entry+ (mam kanały w UPC)+ paczkę C+ 4K płacę 30 zł do grudnia.

W sumie zależy mi na dostępie do samych C+ z C+ 4K. Dekoder mógłby służyć jak przystawka do apek jak HBO Max, Disney+, Viaplay. Do naziemnej telewizji też mógłby w sumie mieć zastosowanie.

Najlepiej umowa na 12 m-cy. Jest ogóle taka oferta i w jakiej cenie?

Coś nie mogę się odnaleźć w sklepie internetowym. 😉

Jak wygląda sprawa z jakością kanałów HD/4K wobec ultraboxa+ ?

Lepiej zostać przy ofercie satelitarnej, czy wziąć to pod uwagę jako alternatywę?

 

 

 

 

Lepiej zostać w ofercie satelitarnej, bo w C+Online sam pakiet CANAL+ na umowę to 45 zł/m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o umowę. Czyli 45 zł, w tym cena jest już z dekoderem ?

Umowy są na 12 miesięcy, czy podobnie jak na sat 15/2 lata?

Obecnie, jaka jest wersja Android TV w boxie?

Z aplikacji z Google nie można tylko ściągnąć Prime Video?

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dekoder jest za 1 zł, 45 zł kosztuje pakiet CANAL+ z kanałami tematycznymi C+ i Polsat oraz TV4.

Umowa jest na 12 miesięcy. Wersja Android TV 10. Co do Prime Video, to należy zapytać użytkowników, bo nie próbowałem tego instalować, a nie mam go pod ręką, żeby sprawdzić to :) 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, bo zastanawiam się trochę w kontekście wymiany boxa od Play- tu umowa mi się skończyła i mogę ją w każdej chwili wypowiedzieć, na Boxa 4K od Canal+..

Z pozostałymi aplikacjami jak wspomniałem HBO MAX, Viaplay, Apple+, Disney+ i co ważne UPC TV GO nie ma problemu?

Kiedyś o to pytałem, ale wolę się upewnić- HDR można włączać i wyłączać według potrzeby?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios możesz podać argumenty, chociaż w skrócie?

Ponad 120 stron czytania tego tematu, na razie kilkanaście już za mną.. 😉

W Play Boxie głównie irytował wieczny HDR, przez co obraz był sztuczny w telewizorze 4K HDR. Można tylko wyłączyć to dziadostwo zewnętrzną aplikacją.

W telewizorze full HD absolutnie już to nie przeszkadza.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...