Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zgodnie z komunikatem, którzy otrzymali dystrybutorzy, kanały TVP 1 i 2 HD są transmisją testową i na chwilę obecną nie wchodzą w skład pakietów C+

 

P.S. Koledzy, to nie ten temat :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

To, że oficjalnie nie jest dostępna prawidłowo (według naszych kryteriów), ułożona lista to jedno, bo może jednak CYFRA+ kieruje się tu jakąś logiką, ale mogliby przynajmniej, drogami nieoficjalnymi, np. za pośrednictwem tego, czy podobnych forów, podać wreszcie parametry (PID, TID1, TID2) dla listy, gdzie TVP1 HD i TVP2 HD znajdują się tam, gdzie być powinny.

 

I tak wiadomo, ze greenhorn z tego nie skorzysta, a tym, którym spędza to sen z powiek, dałoby to wytchnienie i odrobinkę satysfakcji.

 

ps.

Kiedy nie było ich potrzeba, to gadali tu jak najęci różni userzy rodem z CTA, a teraz wszelki ślad po nich zaginął. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVP1 HD i TVP2 HD jest ten problem, że gdyby umieścić je na pozycjach 1,2- to rozdzwoniłyby się telefony z reklamacjami, że EPG nie działa poprawnie.

Skuteczne ładowanie przewodnika po programach możliwe jest na razie tylko na dotychczasowych kanałach SD nadawanych z transpondera Cyfry+.

Może któreś oprogramowanie kiedyś, to zmieni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lucius, upraszczasz, a do dekodera Pace PVR ma się to nie za bardzo, ponieważ ten dekoder nie ściąga automatycznie podczas uruchomienia domyślnej listy kanałów, tak jak ma to miejsce w odbiornikach Sagemcom, więc po zadaniu dekoderowi właściwej listy, można przywrócić parametry domyślne (PID, TID1, TID2), zupełnie bez żadnych konsekwencji dla działania dekodera w tym i dla poprawnego działania EPG, czy INFO.

 

Zresztą, nawet w dekoderze Sagemcom DSI87, gdzie po ściągnięciu prawidłowej listy, trzeba dla jej zachowania zmienić w ustawieniach domyślny TP, w żaden sposób nie wpływa to na działanie EPG, czy INFO (SPRAWDZIŁEM !).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@lucius, to nie ma żadnego związku z oprogramowaniem dekodera (bez znaczenia, czy to PVR, nie PVR), tylko z parametrami obcych TP, za pośrednictwem których nadawane są w C+ TVP1 HD (n) i TVP2 HD (CP).

 

Zresztą, tak jak mówiłem nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów, a dysponuję u siebie kilkoma różnymi dekoderami, w tym dwoma z C+ (Pace PVR i Sagemcom DSI87).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TVP1 HD i TVP2 HD jest ten problem, że gdyby umieścić je na pozycjach 1,2- to rozdzwoniłyby się telefony z reklamacjami, że EPG nie działa poprawnie.

Skuteczne ładowanie przewodnika po programach możliwe jest na razie tylko na dotychczasowych kanałach SD nadawanych z transpondera Cyfry+.

Może któreś oprogramowanie kiedyś, to zmieni :wink:

 

Jak się czyta coś takiego to ręce opadają.

 

Dlaczego jedni mogą OD DAWNA udostępniać tuner (N-box recorder) gdzie wszystkie podstawowe funkcje działają bez zastrzeżeń podczas gdy drudzy (Cyfra) OD LAT nie mogą poradzić sobie z m.in. z czymś tak banalnym jak ładowanie przewodnika po programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz posypią się gromy, ale co tam :wink: Czytam narzekania, że Cyfra umieściła TVP1HD i TVP2HD na tak odległych pozycjach, jak mogła tak zlekceważyć abonentów, jedyna taka telewizja (ktoś napisał w którymś z działów) i ... śmieszy mnie to. Czy tak trudno nacisnąć coś trzy razy zamiast raz? przynajmniej palce mają co robić i mięśnie się nie zastają, jest dłuższy kontakt z pilotem, a kto ma pilota ten ma włądzę, czyli dłużej jesteśmy przy władzy :wink: Cyfrowy Polsat umieścił te kanały również na odległych pozycjach (113 i 114), ludzie też muszą trzy razy "stukać" w pilota i tam takich narzekań nie słychać.

Ale fakt, trzeba pisać do nich (Cyfry) reklamacje w tej sprawie, bo mam infornacje z dobrze poinformowanych źródeł, że będą one rozpatrzone pozytywnie i w ramach rekompensaty taki niezadowolony abonent dostanie na miesiąc gratis panią lub pana (do wyboru) przełaczacza, zajmujących się obsługą pilota, aby pace mogły wypocząć po nadplanowym wciskaniu numerków.

Ehh... Polacy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem pisać do cyfry + 15 wiadomości e-mail żeby zechciało im się zmienić parametry kanałów (viva austria i nick austria )z satelity astra ,jeszcze im podałem w wiadomości parametry odbioru . Od 1 Listopada 2011 te dwie stacje nadają na innym tp. i gdyby nie moje codzienne wiadomości ,pewnie by tego nie zmienili ,także jak coś do nich piszecie a oni wam mówią że się nie da to pisać do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem pisać do cyfry + 15 wiadomości e-mail żeby zechciało im się zmienić parametry kanałów (viva austria i nick austria )z satelity astra ,jeszcze im podałem w wiadomości parametry odbioru . Od 1 Listopada 2011 te dwie stacje nadają na innym tp. i gdyby nie moje codzienne wiadomości ,pewnie by tego nie zmienili ,także jak coś do nich piszecie a oni wam mówią że się nie da to pisać do skutku.

 

O dzięki Ci :) Wielki Manitou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem pisać do cyfry + 15 wiadomości e-mail żeby zechciało im się zmienić parametry kanałów (viva austria i nick austria )z satelity astra ,jeszcze im podałem w wiadomości parametry odbioru . Od 1 Listopada 2011 te dwie stacje nadają na innym tp. i gdyby nie moje codzienne wiadomości ,pewnie by tego nie zmienili ,także jak coś do nich piszecie a oni wam mówią że się nie da to pisać do skutku.

Na szczęście kart Cyfry+ można używać w niezależnych odbiornikach bo ja jak miałbym pisać 15-20 e-maili ch.j by mnie trafił....Jedyna sprawa na co narzekam to..........

WIATR i DZESZCZ W IRLANDII który psuje odbiór :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy mnie się wydaje, czy rzeczywiście zmniejszyła się pojemność TP 11,411H ?

 

Obecnie to jest jedynie marne 54,3 Mbps, na ... , no właśnie, na ile kanałów? ;)

 

Flagowy TP CYFRY+ zamienił się w zwykły śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...