Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio Cyfra+ otrzymuje niezliczoną ilość skarg (reklamacji) od klientów (abonentów) na brak możliwości zakupu lub wynajmu dekodera każdej maści z imieniem Philips. Oficjalnie ich nie ma?! I nie wiadomo kiedy będą? O ile w ogóle będą?! A równocześnie obserwowany jest zmasowany ich wysp na różnych portalach w ilości dwóch a nawet trzech sztuk od jednego sprzedającego. Skoro ich oficjalnie nie ma? To kto to sprzedaje? Nowiutkie i z gwarancją Cyfry+ Dziwna to sytuacja. Nieprawdaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma, nie są produkowane już od prawie 2 lat, to co ostatnio jeszcze było to były dekodery serwisowe po regenarcji :D Nie bedzie już nic z tym logo bo Philips już dawno sprzedał swoje fabryki firmie Pace i zaprzestał produkcji dekoderów :?

 

Do punktów wysyłane są czasami jeszcze pojedyńcze sztuki serwisowe na wymiany dla klientów z wdliwym sprzętem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zarówno Philips, jak i PACE PVR, to odbiorniki dobre, ale straszliwie okaleczone przez C+, w dodatku z mocno ułomnym oprogramowaniem.

 

Bardzo się dziwię, że tak olbrzymia rzesza abonentów, która korzysta z tych odbiorników, nawet na własność, pokornie znosi te niedogodności i nie domaga się by odbiorniki oferowane przez C+ miały przynajmniej tą samą funkcjonalność co francuskie Le Cube.

 

Cóż np. mi bowiem z nagrań na dysku PVR, skoro są one przypisane do tego PVR?

 

Tak się tylko zastanawiam nad straszliwą rozrzutnością C+, która wydała pieniądze na odbiorniki znacznie przekraczające ich standardy, co nie jest jak się okazuje potrzebne ani owej firmie, ani korzystającym z tych urządzeń abonentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, że okaleczone, chociażby przez wycięcie tak potrzebnego drugiego EURO! Niby taką nowoczesną "pięćsetkę" i Sagemcom-a HD też wypuszczono "wykastrowaną"

Skoro tak, to czemu nie ma HDMI X 2 (wyjście + wejście) tak potrzebne do współdziałania z dodatkowym sprzętem.

Swoją drogą to bardzo się dziwię, że tak lekką ręką przekreśla się złącze ze SCART-em (fr. Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs). Dziwna to polityka. Tym bardziej, że my konsumenci posiadamy wiele sprzętów z takimi "gniazdami" via Kina Domowe.

To tylko jeden z przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie sprzętu (możliwość podłączenia sprzętu z dodatkowymi urządzeniami) tylko użytkownika tych urzadzeń nie potrafiącego połączyć wszystkiego do kupy w prawidłowy sposób.

Do wspomnianego na przykład kina domowego wykorzystać należy SPDIF lub analogowe wyjście dźwięku.

Wiekszość TV ma więcej niż jedno złącze HDMI, jedno Component, jedno Euroscart. Taka ilość złączy wystarczy w zupełności do podłączenia spokojnie dekodera platformy, kina domowego i konsoli do gier bez konieczności ciągłego nurkowania do złączy.

Materiał na dysku chroniony jest prawami autorskimi i stąd jest blokowane "wyciągnięcie" cyfrowo z dysku dekodera.

Przepraszam, ze pozwoliłem sobie w wątek dla malkontentów zakłócić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma za co przepraszać, zakłócaj, byle z sensem.

 

W przywołanym przeze mnie odbiorniku Le Cube, de facto również od Pace, dysk twardy nie stanowi integralnej części dekodera, choć również są na nim materiały chronione kodem, choćby filmy z VoD.

 

Zresztą nie w tym rzecz, bo ja miałem na myśli nie zakodowaną część należącą do operatora, do której i tak nie ma dostępu, a o tą część dysku, na której sami dokonujemy zapisów, a która to jest dla nas tak samo niedostępna, jak sejf w materiałami VoD.

 

Zresztą wspomniany dysk na francuskich odbiornikach jest podpinany poprzez port USB, który jakoś dziwnie jest na owych odbiornikach czynny w przeciwieństwie do PACE PVR.

 

I tak moglibyśmy wymieniać, bo to nie ostatni punkt programu, ani nie ostatnia różnica między tymi urządzeniami.

 

Skoro więc tam można zaufać abonentom, to dlaczego wobec Polaków przyjmuje się inne kryteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że wiesz, jaką "taktykę" przyjęła "enka" dla przeciągnięcia abonentów na swoją stronę, i że przez pewien czas sprzedawała swój produkt niemal po kosztach, co musiało się odbić na wyniku finansowym korporacji ITI.

taaaak? to pewnie dlatego ich najtańsza oferta była droższa niż konkurencji.

podaj jakieś konkretne dane, bo bez cyferek gadanie o sprzedaży po kosztach to tylko pitolenie głupot.

 

 

Możesz mi wyjaśnić, jaka ofertę N masz na myśli?? I do czego porównujesz??? Sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie sprzętu (możliwość podłączenia sprzętu z dodatkowymi urządzeniami) tylko użytkownika tych urzadzeń nie potrafiącego połączyć wszystkiego do kupy w prawidłowy sposób.

Nie ma za co przepraszać, zakłócaj dalej... - byle z sensem.

Podaj "przepis" na skuteczne podłączenie kina domowego np. Sony DAV-DZ280 z "pięćsetką" lub Sagemcom HD oraz z plazmą Panasonic by nadawany właśnie film zabrzmiał z kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. swojadroga, powiem Ci tak, nawet jeśli krążą jakieś stereotypowe mrzonki o Polakach, to jakoś nie sądzę, żeby dało się zhakować kod na Pace, więc jak to mówią: "strachy na ... Francuzy (?)". :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kol. tomek.cis, mówiłem o promocji, w której pełna oferta "enki" była dostępna za niespełna 100 złociszy, a nboxy były sprzedawane za tak zwany psi grosz.

 

W tej chwili już pełna oferta kosztuje ponad 130 złotych, a dekodery są jedynie udostępniane za opłatą aktywacyjną 99 zł, czyli sytuacja normalnieje, że się tak wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1, pytałem Kabiq'a ;) Wiele wskazuje, że ma na myśli wszystkie pakiety N za 48pln, a ja jakoś nie widzę, by była tańsza oferta (porównywalna) u konkurencji. Ze wskazaniem na "porównywalna" (żeby była jasność, nie jestem eNkowiczem).

Twój post zacytowałem, bo jego post był odpowiedzią na Twój, a bez całości byłoby trudno zjarzyć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam nad straszliwą rozrzutnością C+, która wydała pieniądze na odbiorniki znacznie przekraczające ich standardy, co nie jest jak się okazuje potrzebne ani owej firmie, ani korzystającym z tych urządzeń abonentom.
Rzadko się z Tobą zgadzam, ale tu masz rację. Najgorsze jest to, że C+ robi z tego jeszcze zaletę, umieszczając na pudełkach dekoderów reklamę/napisy, że dany sprzęt ma to, czy tamto z dopiskiem małym druczkiem "do wykorzystania w przyszłości..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan - raczej bym skierował narzekania na Sony za "wykastrowane" kino domowe nie chcąc Cię urazić skoro coś Cie skusiło do zakupu produktu kinu domowemu podobnemu.

Ten model kina ma przednie wejście audio Mini, czyli jednak da się wprowadzić dźwięk z zewnętrznego źródła dźwięku. ;)

 

johan - to nie są stereotypy, wystarczy przejrzeć dane odnośnie piractwa w Polsce i poczytać wszelkie fora czy komentarze pod tekstami informującymi o kolejnych zatrzymaniach piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kol. swojadroga, tak mi się zawsze przykro robi, kiedy Polak o Polakach mówi złe rzeczy.

 

Piractwo telewizyjne jest wszędzie i paradoksalnie wcale nie jest największe w Polsce, bo te zjawiska są obecne w zatrważających rozmiarach również w takich państwach, jak np. Hiszpania, czy Portugalia, a i Niemcy wcale nie są od niego wolni, co było szczególnie widoczne w czasach Premiere.

 

Dość, że to zjawisko jest obecne i w krajach uchodzących za wyżej rozwinięte, niż Polska, a jednak to właśnie tu, przyjmuje się standardy restrykcyjne i bardzo nieprzyjazne, co daje się zauważyć i w podejściu do abonentów przez firmę C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzimy z tematu i zaraz nas pogonią do kosza. ;) Temat piractwa to temat rzeka. Tyle tylko, że ja jeszcze mam kontakt z abonentami (głównie Cyfrowego Polsatu), ale też wykonuję usługę montażu i podłączenia sprzętu (każdego) i nie raz rozmawiam z klientami na ten temat. Stąd tak złe zdanie moje o Polakach o poszanowaniu cudzej wartości intelektualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trudno jest nam komentować plotki. W odpowiednim czasie wydamy odpowiednie oświadczenie w tej sprawie."

Oto oficjalna odpowiedź prezesa Monolithu na ten temat.

 

Jak tak dalej pójdzie, to w najbliższym czasie Canal+ zostanie pakietem premium bez oferty filmowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tego nie wiemy oficjalnie, ale rozmowy w sprawie przejęcia "enki" mogły trwać pomiędzy tymi podmiotami już od dawna i dlatego C+, licząc na przejęcie "enki" z całym dobrodziejstwem inwentarza, nie podpisuje nowych umów z wytwórniami filmowymi.

 

Jeśliby owo przejęcie stało się faktem, to nie będzie mowy o żadnej bryndzy, Moi Drodzy Koleżanki i Koledzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan - raczej bym skierował narzekania na Sony za "wykastrowane" kino domowe nie chcąc Cię urazić skoro coś Cie skusiło do zakupu produktu kinu domowemu podobnemu.

Ten model kina ma przednie wejście audio Mini, czyli jednak da się wprowadzić dźwięk z zewnętrznego źródła dźwięku. ;)

Tyle razy mówię aby czytać posty ze zrozumieniem. I wychodzi na to, że odpowiedź jest jaka jest.

Napisałem: Podaj "przepis" na skuteczne podłączenie kina domowego np. Sony DAV-DZ280 z "pięćsetką" lub Sagemcom HD oraz z plazmą Panasonic by nadawany właśnie film zabrzmiał z kina domowego.

Oczywiście prościej było "obszczekać" aniżeli podać rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na miłość Boską, jak to się może dziać, że C+ nie ma pojęcia co jest przesyłane ( *tu mowa o ostatnim oprogramowaniu w wersji 146 do PACE PVR), przez wynajmowane przez nich transpondery?

 

Cuda się i owszem zdarzają, ale nie w takich sprawach, a tu węszę czyjeś zaniedbanie, albo niefrasobliwość, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w aktach dyscyplinarnych wobec odpowiedzialnych za taki stan pracowników.

 

To, że jest lato nikogo nie powinno usprawiedliwiać, bo jak im się czerepy przegrzewają, to niech założą klimatyzację.

 

Nie stać ich?

 

edit:

Nie chcę nic sugerować, ale komuś tutaj też pogoda nie służy, bo po jaką ... przenosić w inne miejsce post, który tu pasuje jak przysłowiowa pięść do nosa?

 

W wątku o odbiorniku PACE PVR był on jak najbardziej na swoim miejscu, jako odpowiedź na post Kol. Niekumaty, ale tu, to jest jedynie do skasowania.

 

Tak więc szanowny Moderatorze, szanuj użytkowników tego szacownego miejsca i bardziej selektywnie podejmuj decyzje, bo inaczej wychodzą takie kwiatki jak tutaj (!).

-------------------------------

* - dodane z konieczności, by tekst był zrozumiały, po przeniesieniu postu z innego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak miejsca na satelicie Hot Bird powinni pomyśleć o jakieś dodatkowej alternatywie typu : Zez i dawać nowe kanały np.: HD na Astrą lub innego satelitą

 

Oraz o możliwości powstania programatora nagrań przez ICA po zalogowaniu na konto proponowana przez mnie nazwa usługi to : CYFRA+ MRP czyli Mobile RECORDER PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie jeśli mało czytelnie w dwóch moich wpisach jest informacja o sposobie podłączenia Twojego kina domowego do dekodera Cyfry+. Wykorzystać musisz analogowe wyjśce dźwięku w dekoderze (białe i czerwone gniazdo chinch) i podłączyć do wejścia dźwięku na frontowej scianie Twojego kina domwego opisanego jako audio Mini oraz w kinie "wskazać" skąd ma byc "pobrany" dźwięk przez kino na głosniki. połączenie wykonasz za pomocą przewodu, który zakupisz w dobrym sklepie RTV (chyba, że dostałeś go w zestawie z kinem).

 

Ps. Według instrukcji obsługi również dźwiek z urzadzeń zewnetrznych do kina mozna wprowadzić za pomoca złącza SCART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy oficjalnie, ale rozmowy w sprawie przejęcia "enki" mogły trwać pomiędzy tymi podmiotami już od dawna i dlatego C+, licząc na przejęcie "enki" z całym dobrodziejstwem inwentarza, nie podpisuje nowych umów z wytwórniami filmowymi.

 

Jeśliby owo przejęcie stało się faktem, to nie będzie mowy o żadnej bryndzy, Moi Drodzy Koleżanki i Koledzy. :)

 

Chyba do tego nie dopuszczą. Od czego jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...