Skocz do zawartości

Sport w streamingu


Pawop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bgmnt napisał:

Kanały na satelicie nadają w 50i. Co to 50i już było wyjaśniane screenami na forum wielokrotnie.

Problem z "kometą" wynika z nieudolnej konwersji sygnału satelitarnego 50i do 25p i chipsetów a także samych apek, które nie ogarniają tematu żeby potem to pokazać płynnie w 50p (bo większości takie mamy tv i w takim trybie też śmigają rózne MiBoxy itd).

Stąd też interpolacja do 50p na poziomie dostawcy streamów (też lepsza lub gorsza), która jednak w większości załatwia sprawę braku płynności na ekranie bo nic z tym sygnałem box już robić nie musi.

Obraz z satelity na badziewnym tunerze satelitarnym też może być niepłynny lub złej jakości ze względu na złą konwersję 1080i do trybu progresywnego (patrz Polsat Box 4K), ale w 99% przypadków jest to dopracowane.

Ok, i takie wyjaśnienie szanuję :)

 

Czyli @Wodnik Szuwarek  byłeś w błędzie, że poza paczką kanałów sportowych wszystkie kanały na satelicie nadają w 25p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, mingo napisał:

Czyli @Wodnik Szuwarek  byłeś w błędzie, że poza paczką kanałów sportowych wszystkie kanały na satelicie nadają w 25p.

Nie byłem w błędzie. Pisałem o kanałach sportowych, a nie filmowych czy tam innych, bo tam 50p jest nonsensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, vigoo napisał:

Pokazuje tyle, ile jest a optycznie to widać chyba przez Twoje magiczne okulary.

50i to 50 półklatek, czyli 25 pełnych klatek konwertowane poprzez interpolację do 50 pełnych klatek.

Mam nadzieję, że już zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo Obraz 1080i ma 25 pełnych klatek, bo jest interpolowany. Półklatek jest 50. Dlatego jest to oznaczone 50i.

Dlatego też 25p zrobione z 50i jest często niepłynne.

"1080i jest oznaczeniem rozdzielczości z przeplotem. Rozdzielczość każdej pełnej klatki obrazu wynosi 1920 × 1080. Jedna klatka jest podzielona na dwa pola. Jedno z pól podaje parzyste linie, a drugie nieparzyste. Jedno pole ma rozdzielczość 1920 x 540. Rozdzielczości interpolowane wyświetlają pół obrazy, które są kompensowane przez niedoskonałości ludzkiego oka. Dlatego też 1080i nie jest pełnym Full HD."

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/rozdzielczosci-ekranow/

 

To też z tego co pamiętam @Wodnik Szuwarek już niektórym próbował tłumaczyć :). Ja dawno spasowałem.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, bgmnt napisał:

To też z tego co pamiętam @Wodnik Szuwarek już niektórym próbował tłumaczyć :). Ja dawno spasowałem.

Oni i tak nic z tego nie rozumieją. Gdybym zaczął im pisać o algorytmach usuwania przeplotu, jak np. weaving, blending, selective blending, inverse telecine, half-sizing, discard, resize down, line doubling, selective blending czy motion compensation, to chłopaczki by się załamali 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oni i tak nic z tego nie rozumieją. Gdybym zaczął im pisać o algorytmach usuwania przeplotu, jak np. weaving, blending, selective blending, inverse telecine, half-sizing, discard, resize down, line doubling, selective blending czy motion compensation, to chłopaczki by się załamali 😀

Panie wszechwiedzący, może trzeba było to wytłumaczyć jak @bgmnt a nie rzucać półsłówka. Po jego postach wszystko jest jasne, natomiast Twoje wprowadzały tylko zamęt i niezrozumienie ;)

 

Podsumowując, obraz w 25p w streamingu jest gorszy do oglądania niż 25 klatek z satelity, bo tam mamy 50 półklatek, co powoduje, że optycznie odbieramy to inaczej.

 

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Większość sportowego streamingu jest w 50p. Odnośnie różnicy 50i vs 25p, to szarpie podobnie.

 

 

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:
Oni i tak nic z tego nie rozumieją. Gdybym zaczął im pisać o algorytmach usuwania przeplotu, jak np. weaving, blending, selective blending, inverse telecine, half-sizing, discard, resize down, line doubling, selective blending czy motion compensation, to chłopaczki by się załamali 

Jeden cytuje drugi gada pismem obrazkowym. Prawa nauk ścisłych a nie umie napisać kilku zdań własnymi słowami tylko filmiki z youtube. Jak nie dajesz rady czegoś wytłumaczyć to tego sam nie rozumiesz i mądre hasełka z wikipedii nie pomogą. Cały ten wasz ulubiony streaming w praktyce okazał się kompletną klapą w naszych warunkach. Potencjał jest teoretycznie ale na razie większa niezawodność jest po stronie bardziej tradycyjnej technologii.
 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

@RobertRozmus mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało. Tyle razy już było to wyjaśniane, że powtarzanie w kółko tego samego robi się po prostu nudne. Jeśli dalej nic nie rozumiesz, to jest to smutne :(

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:
@RobertRozmus mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało. Tyle razy już było to wyjaśniane, że powtarzanie w kółko tego samego robi się po prostu nudne. Jeśli dalej nic nie rozumiesz, to jest to smutne 

Satkę oglądam od czasu kiedy jeszcze wydawano na nią pozwolenia i nie przypominam sobie bym prosił o wyjaśnienia jak działa technologia znana mi od podszewki więc nie wiem czemu do mnie kierujesz post.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, na ile w dłuższej perspektywie możliwe jest pozostanie sportu w linearnej TV.

Pozwolę sobie wziąć na warsztat przykład Eurosportu. Posiada on bardzo dużo praw z różnych dyscyplin sportu. Wielokrotnie czytałem już narzekania że tej czy innej transmisji nie wrzucili na kanały główne, lub też przerwali jakąś transmisję albo rozpoczęli ją nie od początku.

Pomijając kwestię z 'oknami lokalnymi' i tym jak sobie z nimi radzi polska redakcja - bo zapewne jest to coś, nad czym można popracować żeby unikać nadawania powtórek - to tak czy owak, nigdy nie będą oni w stanie zadowolić każdego widza i wrzucić wszystkich transmisji na swoje kanały.

Już zwłaszcza w przypadku większych imprez jak Australian Open czy igrzyska olimpijskie, ale to tyczy się chyba nawet ME w piłce ręcznej. Jednoczesnych transmisji jest o wiele za dużo żeby je zmieścić, nawet gdyby mieli powiedzmy 5 kanałów, a nie 2.

Chyba jedynym rozwiązaniem satysfakcjonującym kibica bez względu na preferencje jest dobrze zorganizowany serwis streamingowy, nad którym warto popracować żeby nie było usterek technicznych: problemów z jakością obrazu, dźwiękiem, braku niektórych transmisji, żeby linki do transmisji były aktywowane kilka minut przed rozpoczęciem właściwego wydarzenia, itd.

Biorąc pod uwagę fakt że młode pokolenie jest powszechnie obeznane z internetem, czy linearne kanały nawet w sporcie są w stanie przetrwać?

Głównym ich atutem jest mniejsze opóźnienie transmisji w porównaniu do streamingu, ale postęp techniki być może rozwiąże tą kwestię. Ostatnio gdzieś czytałem (chyba na głównej stronie SK) że francuski Canal+ opracował aplikację / technologię na urządzenia Apple która potrafiła zredukować opóźnienie bodajże do 5 sekund. Teraz pozostaje rozszerzyć to na inne wiodące platformy (przede wszystkim Android i Windows), a potem upowszechnić u różnych operatorów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...