Skocz do zawartości

Sport w streamingu


Pawop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Postanowiłem stworzyć nowy temat, by była możliwość bezpośredniego porównania jakości transmisji sportowych w różnych streamingach działających oficjalnie w Polsce. Bywało tak, że często były wycinane posty porównawcze o Viaplay z tematu o C+Online i odwrotnie.
 
 
Dzisiejsze transmisje z 16.00 Premier League to jakiś żart. Pływająca murawa, do tego dziwne chwilowe spadki jakości i przycięcia. W przerwie przełączyłem na mecz Bayernu i jakość była dużo lepsza.
Nie wiem czy ponownie C+ coś skopał przy ostatniej aktualizacji apki na ATV, czy znowu taki dziadowski dosył mają, ale faktem jest, że słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość transmisji, ewentualne przycięcia w pewnym stopniu zależy to od sprzętu na którym oglądamy.

Polecam Apple TV do oglądania np Viaplay.

 

Dobrą jakością Eleven 4K można się cieszyć na Play Now, lub Polsat Box GO ( na Android TV również)

 

Jeśli chodzi o telewizyjny stream, bardzo dobrze wyglądają kanały sportowe na przystawce od UPC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepszy stream sportowy z jakim miałem do czynienia to wspomniany Eleven 4K.

 

Ze spostrzeżeń związanych Android TV do końca nie jest jasna  sytuacja, że większość apek sportowych sobie radzi dobrze,  a wyjątkiem jest Viaplay.

Urządzenia na których jest dopasowanie klatek radzą sobie najlepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
9 godzin temu, czerstwy napisał:

Ja miałem dużo lepsza jakość na PPV

Na PPV było 25p, a w Viaplay jest 50p. Zgadnij co jest lepsze 🤣

A przepływność i rodzielczość taka sama 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Na PPV było 25p, a w Viaplay jest 50p. Zgadnij co jest lepsze 🤣

Nie wiem ile fps było na PPV, ale wyglądało to normalnie, tak jak sport w tradycyjnej TV, czyli bardzo dobrze.

 

25 fps w streamie wygląda fatalnie, mamy dziękować Viaplay, że serwuje nam obraz w 50 fps a nie w 25? Przecież to nie dałoby się oglądać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
47 minut temu, mingo napisał:

Nie wiem ile fps było na PPV, ale wyglądało to normalnie, tak jak sport w tradycyjnej TV, czyli bardzo dobrze.

 

25 fps w streamie wygląda fatalnie, mamy dziękować Viaplay, że serwuje nam obraz w 50 fps a nie w 25? Przecież to nie dałoby się oglądać.

Po pierwsze, w Polsacie średnia przepływność była 5-6 Mbps, a przy 25p to i 10 Mbps nic nie zmieni. Po drugie, w Polsacie był usunięty przeplot poprzez interpolację, a wiec takie naciągane 1080p. Po trzecie, 25p w tv sat niczym się nie różni od 25p w streamingu i jest tak samo beznadziejne. To prosta matematyka.

41 minut temu, andrzejgratis napisał:

10 lat temu lepiej to wyglądało na Polsacie niż obecnie w Viaplay.

Bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w Polsacie średnia przepływność była 5-6 Mbps, a przy 25p to i 10 Mbps nic nie zmieni. Po drugie, w Polsacie był usunięty przeplot poprzez interpolację, a wiec takie naciągane 1080p. Po trzecie, 25p w tv sat niczym się nie różni od 25p w streamingu i jest tak samo beznadziejne. To prosta matematyka.
25 klatek w TV i w streamingu przy sporcie, to dwie nieporównywalne rzeczy


  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
38 minut temu, mingo napisał:

To czemu piłka nie wygląda jak przelatująca kometa w tvsat? Ile fps ma C+Sport Eleven czy Polsat Sport na satelicie?

C+Sport, Eleven Sports i Polsat Sport Premium - 50.

Polsat Sport - 25.

27 minut temu, Pawop napisał:

25 klatek w TV i w streamingu przy sporcie, to dwie nieporównywalne rzeczy

25 to wartość stała. To tak jakbyś porównał 1L wody z 1L wody i stwierdził, że to dwie nieporównywalne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Na PPV było 25p, a w Viaplay jest 50p. Zgadnij co jest lepsze 🤣

A przepływność i rodzielczość taka sama 🤣

Ja wiem co widziałem wcześniej u siebie na ekranie i co obecnie. Juz pomijam inne atrakcje jakie są obecnie a jakich nie było wcześniej. A  z tego co i ile osob pisze na FP Viaplay to raczej nie wszyscy mają taki słaby internet jak mój. Więc jeśli chodzi o sport i transmisje to nawet nie  jesteśmy na poziomie obecnym tv-sat a wręcz się cofamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
37 minut temu, Pawop napisał:

Tylko dziwnym trafem Polsat Sport w 25 klatkach, o których piszesz, wygląda lepiej niż Viaplay w 25 klatkach

Już ci tłumaczę dlaczego. W Viaplay w 25p jest 2. Bundesliga i fakt, że wygląda to dramatycznie źle. Powodem jest bardzo niski bitrate źródłowy na poziomie 2-3 Mbps, a że na wyjściu jest 5-6 Mbps, to i tak wiadomo, że nic to nie zmienia. Natomiast w Polsacie średni bitrate Polsat Sport jest 5-6 Mbps, czyli 2 razy więcej. I już masz rozwiązanie zagadki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci tłumaczę dlaczego. W Viaplay w 25p jest 2. Bundesliga i fakt, że wygląda to dramatycznie źle. Powodem jest bardzo niski bitrate źródłowy na poziomie 2-3 Mbps, a że na wyjściu jest 5-6 Mbps, to i tak wiadomo, że nic to nie zmienia. Natomiast w Polsacie średni bitrate Polsat Sport jest 5-6 Mbps, czyli 2 razy więcej. I już masz rozwiązanie zagadki 
To inaczej. Widziałem sport w innch streamingach w 25 klatkach i to wyglądało tragicznie, w porównaniu z Polsatem Sport.
Ogólnie sport w streamingu jest gorszej jakości niż z TV, co widać po C+. Jestem jednak gotów to zaakceptować, ze względu na korzyści jakie daje mi streaming



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mingo napisał:

To czemu piłka nie wygląda jak przelatująca kometa w tvsat? Ile fps ma C+Sport Eleven czy Polsat Sport na satelicie?

 

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

C+Sport, Eleven Sports i Polsat Sport Premium - 50.

 

 Bzdura!  Wszystkie te kanały na satelicie nadają sobie z 25fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, vigoo napisał:

Bzdura!  Wszystkie te kanały na satelicie nadają sobie z 25fps.

Ciekawe rzeczy piszesz, bo online mają 50 fps 🤣 Właśnie potwierdziłeś, że jakość tv sat to kaszana w porównaniu ze streamingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
6 minut temu, Pawop napisał:

To inaczej. Widziałem sport w innch streamingach w 25 klatkach i to wyglądało tragicznie, w porównaniu z Polsatem Sport. Ogólnie sport w streamingu jest gorszej jakości niż z TV, co widać po C+. Jestem jednak q stanie to zaakceptować, ze względu na korzyści jakie daje mi streaming

Kolega vigoo twierdzi coś zupełnie innego.

Teraz, vigoo napisał:

Właśnie potwierdziłem, że nie masz pojęcia o czym piszesz... 😉

Od zawsze pisałem, że jakość online jest lepsza, a ty tylko to potwierdziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty nie rozumiesz, że w tv 25 fps wygląda lepiej niż w streamingu.

Skoro Polsat Sport na satelicie jest w 25 fps to włącz i porównaj z Polsat Sport z usługi Polsat Box Go (tam jest stream 25 fps). Różnica jest kolosalna.

 

Ktoś wie ze 100% pewnością jakie fps mają sportowe kanały na satelicie?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały na satelicie nadają w 50i. Co to 50i już było wyjaśniane screenami na forum wielokrotnie.

Problem z "kometą" wynika z nieudolnej konwersji sygnału satelitarnego 50i do 25p i chipsetów a także samych apek, które nie ogarniają tematu żeby potem to pokazać płynnie w 50p (bo większości takie mamy tv i w takim trybie też śmigają rózne MiBoxy itd).

Stąd też interpolacja do 50p na poziomie dostawcy streamów (też lepsza lub gorsza), która jednak w większości załatwia sprawę braku płynności na ekranie bo nic z tym sygnałem box już robić nie musi.

Obraz z satelity na badziewnym tunerze satelitarnym też może być niepłynny lub złej jakości ze względu na złą konwersję 1080i do trybu progresywnego (patrz Polsat Box 4K), ale w 99% przypadków jest to dopracowane.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 minutę temu, mingo napisał:

Ktoś wie ze 100% pewnością jakie fps mają sportowe kanały na satelicie?

Mają 50, a nie jak piszesz 25. Chodzi o C+, Eleven i PSP. Także żart ci się nie udał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci już, porównaj sobie Polsat Sport na satelicie (który jak sam napisałeś mna 25fps) do Polsat Sport z Polsat Box Go. Jeśli nie widzisz różnicy to chyba czas udać się do okulisty.

 

Piszesz o bitrate. Oglądałem Eruosport 2 z satelity przy bitrate 2,5-3 mbps. Tam piłka nie przypominała komety, po prostu przy dynamicznych scenach była pikseloza. Tragicznie to wyglądało ale to było co innego niż w przypadku streamu 25 fps.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...