Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic. Już raz było bardzo źle ze softem Technisata i został poprawiony. Mam jednak nadzieję, że stanie się to samo. Przykro tylko, że puszczają na rynek takie nie przetestowane buble, mające koszmarne i OCZYWISTE byki. Tym bardziej przykre, że o błędach dawno wiedzieli, ludzie o tym im piszą (w tym ja) i zamiast je poprawić zepsuto jeszcze więcej. Ma jednak żal do polskiego Technisata. Wiedzieli dobrze o części problemów, maja swoich testerów. Nie wierzę, że nie dało się centrali powstrzymać przed zepsuciem softu i puszczeniem gniota na rynek. Ale ja się pomału zniechęcam. Kiedyś uczestniczyłem w beta testach, przesłałem listę usterek i oczywiście wszytko zlekceważono. Podejście do klienta ma Technisat załamujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Technisat dobrowolnie rezygnuje i nie słucha "betatesterów" , uwag użytkowników, to sam prosi sie o kłopoty. Zainteresowani kupnem dekodera satelitarnego prędzej czy póżniej trafia na takie Fora, jak to. I nie trzeba zgadywać czy przejdą do konkurencji czy nie. Powiem szczerze,że na dziś jestem bardzo zadowolony z tego dekodera, ale jak bym był potencjalnym kupcem, to bardzo bym się zastanowił czy go kupić czy nie. Nie jest tajemnicą,że dla producentów "największym skarbem " jest wiedza pozytywnie nastawionych użytkowników. Tu działa to jakoś inaczej. Oby nie na zasadzie MWL-My Wiemy Lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich, bo jestem nowy na tym forum. Proszę o poradę, pomoc w następującej sprawie.

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem tunera DIGIT HD8-S, który współpracuje z modułem Aston Crypt 2.22 ( pod Cyfrę+ ).

Generalnie z tunera jestem zadowolony, natomiast jedna rzecz mnie strasznie drażni. Codziennie, a czasem i dwa razy na dzień ( zależy to zapewne od czasu pracy tunera ), obraz ( wraz z dźwiękiem ) zostaje zatrzymany na kilka, kilkanaście sekund a na ekranie tv pojawiają się komunikaty:

"Inicjalizacja modułu CI1" a następnie "Program jest kodowany. Dostęp warunkowy: Mediaguard (SECA)(100), Cryptoworks(d03), Nagravision(1803)".

Najpierw za radą sprzedawcy wymieniłem moduł na inny ( też Aston ) - nie pomogło.

Sprawdzałem moduł w obydwu slotach - nie pomogło ( zmienił się tylko komunikat na "Inicjalizacja modułu CI2" ).

Gość z pomocy technicznej Technisat ( skądinąd bardzo uprzejmy ) radził by wgrać aktualny soft - nie pomogło ( zresztą soft aktualizuję na bieżąco ).

Czy ktoś z Was ma ( miał) podobne problemy i wie jak to rozwiązać i temu zaradzić? Czy może to być wada tunera, modułu, braku ich dobrej współpracy, itp?

Czy jest to może zjawisko normalne dla tego modelu, a może też wielu innych tunerów? Wyjaśniam, że dopiero od niedawna jestem użytkowniekim tv-sat, wiec nie znam się na tym najlepiej. Bardzo proszę fachowców o poradę, bo nie wiem czy:

1. mam wadliwy egzemplarz;

2. czegoś nie wiem a mogę zmienić jakiś parametr w ustawieniach i będzie ok;

3. taki urok tunera i nic temu nie zaradzę.

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, ale występuje to przy zmianie kanałów. Już dokładnie nie pamietam, ale chyba głównie HD. Sprawdzę. Nie znam przyczyn,ale się z tym pogodziłem. Druga sprawa to przy przełaczaniu na jakikolwiek program HD, to jakiś czas jest czarny ekran , a dopiero po kilku sekundach wskakuje obraz i dźwięk. Też nie znam przyczyny. W sumie dobry zakup - więcej plusów niż (kosmetycznych) minusów IMO.

 

@kkuba... poradziłeś sobie jakoś z softem, czy ciągle przy poprzednim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu. Aktualny soft nie nadaje się do niczego. Przykład partactwa i braku wewnętrznych testów. Poprzednia wersja softu jest w miarę ok - na niej pracuje. Musiałem tylko przestać oglądać MTV Unlimited bo zwiechy dekodera z kartą w czytniku Conax mnie dobijały. Programiści Technisata nie potrafią napisać poprawnej obsługi systemu Conax, ale z tym się już pogodziłem. Po prostu nie potrafią no i trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HD8-S w dzisiejszym stanie to calkowita katastrofa! Kanaly w SD z kart CP, C+ i TNK dzialaja poprawnie ale HD to wielka klapa. Potwierdzam, szatkowanie Polsatu HD przy wlaczaniu tego kanalu, podobnie jest u mnie na Fox Life HD i czasem na HBO HD. Testowalem na PowerCam, Cyfra Plus module i Astonie 2.18 i 2.22. Poprawnie dzialaja u mnie tylko TVP HD, C+Film, C+Sport, NatGeo HD, Eurosport HD, BBC HD i roznie Filmbox HD i HBO HD . Moduly do C+ zacinaja sie calkowicie na MTV HD, Eurosport 2 HD i NatGeo Wild HD. Te kanaly mozna ogladac tylko przy Reset CI w dostepie warunkowym na danym kanale. Szlag mnie trafia, bo kupilem ten dekoder tylko po to aby moc skomponowac CP, C+ i TNK a tu klapa. Jak tego nie zrobia, to nalezy sie zwrot kasy, bo po co mi ten dekoder??? Kiedy oni wgrywali ostatni raz nowy soft??? W kwietniu??? Co oni tam robia w tym Techni[beep]ie??? Napewno pojechali na wakacje i olali wszystko! Mam jeszcze Technisata HD S2 i w tym hula wszystko ok, wiec nie rozumiem dlaczego tutaj tego nie potrafia zrobic. W koncu HD S2 i HD8-S sa do siebie bardzo podobne!? Ale przyznam, ze z HD S2 na poczatku tez byly takiego problemy i tez sie strasznie denerwowalem bo Polsat sie ciagle zacinal ale po roku zrobili! Mysle, tez ze to jest duza wina modulu Polsatu. To jest ruski budzik nie modul. Jak zakoduje, to od razu wszystko na amen... Polish Tech! :brawo:

 

Czekam na wiesci od posiadaczy HD8-S i chcial bym to forum znowu troche ozywic, bo sprawa z tym dekoderem jeszcze wcale nie jest zalatwiona... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w obecnej chwili Technisat całkowicie odpuścił polski rynek. W zasadzie trudno już rekomendować te odbiorniki komukolwiek. Kuriozalna była już decyzja o podziale odbiorników na na wersje X i bez X. W efekcie mamy kompletny rozjazd softu do tego samego sprzętu (odbiorniki się niczym nie różnią). Wersja bez X ma więcej możliwości, ale żenujące błędy w sofcie. Za to wersja X jest stabilniejsza, ale części rzeczy nie ma zaimpelmentownych. Oczywiście na rynku polskim jest więcej odbiorników bez X niż z X. Jednym słowem paranoja w wykonaniu działu marketingu Technisata. Idziemy dalej... Kuriozum jest stan softu do HDS2. Brak wsparcia TechniLink, brak AutoFec(!), wadliwie działający serwer WWW, błędy w tłumaczeniu i... zarzucony support. Do HD8-S mamy za to soft z kwietnia tego roku pełen błędów. Nie chodzi nawet o to, że zepsuto obsługę WSZYSTKICH modułów SCM (czym się przedtem Technisat chwalił jak to dobrze działają), ale o stan obsługi Conax w czytnikach. To jest już uważam skandal, że w dekoderze za ok. 1000 zł nie da się włożyć karty Conax do dedykowanego czytnika, bo wszystko się zawiesza. Właściwie nie ma co pisać dalej bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!Czy to upał tak na Was działa,ciągłe narzekania(niektórzy od wielu miesięcy)toż to jawny masochizm.Sprzęt nie spełnia oczekwań-szukam takiego który spełnia.Proste!Po diabła jakieś mediaporty,technilinki,supporty i inne czorty.Mam od prawie dwóch lat-świetny obraz (takżeHD),bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie(także z timerami)zero zwiech i chyba to jest wszystko co ma "umieć" taki sprzęt.Może nieustanne grzebanie,powoduje Wasze problemy.Zapomnieliście jak "komfortowe"są dekodery dedykowane?Kupcie coś na Linuxie i wtedy się zabawiajcie.Oczywiście nie odmawiam Wam prawa do krytyki,lecz chcę tylko pokazać że są również zadowoleni użytkownicy.Pozdrawiam i życzę urlopu bez TV !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj stanlley, czyzbys byl pracownikiem Technisat Polska? :censored: Chyba sie tam w firmie niezle wystraszyli! :jupi: A moze poprostu piszesz o innym dekoderze? Kanaly SD z 3 polskich platfrom chodza owszem bezblednie. Pstrykam i pstrykam i jest ok! W przypadku Cyfry Plus musi to byc koniecznie modul Aston 2.18-2.23, poniewaz sam modul HD od Cyfry+ wogole nie chce wspolpracowac. Zacina sie u mnie nawet na Canal+, Film i Sport a to juz kompletny skandal. PowerCam rowniez probowalem i tez nie chodzil poprawnie. Zastanawiam sie na czym te kanaly HD u Ciebie chodza? Kanaly w simulcrypcie, ktore maja dopisany system kodowania Nagravision od CP, wszystkie sie zacinaja. Ten sam problem byl na poczatku z Technisatem HD S2. Wyjatkiem jest Eurosport HD ale ten nadaje z transpondera C+. Czyli kanaly w HD, ktore bezblednie u mnie chodza z Astona, to TVP HD, NatGeo HD, C+Film i Sport HD oraz BBC HD (tu nie ma Nagry).

 

Jezeli ktos chce zlozyc wlasny pakiet z C+/CP i chce miec np. podstawowe kanaly Polsatu (Polsat News, Film, Sport, Sport Extra), czy przede wszystkim Polsat Sport HD oraz Canal+ Film HD/Sport HD (polska Extraklasa) oraz najciekawsze kanaly HD, to proponowalbym takie rozwiazanie, ktore mojim zdaniem bedzie funkcjonowac:

 

CI slot 1: Aston 2.18-2.23 (zalecany 2.23 chodzi naprawde dosc dobrze na HD8) i Cyfra+

- pakiet podstawowy+, opcje dodatkowe: canal+, canal+ hd, nat geo hd (ten kanal bedzie juz chyba na zawsze na wylacznosc w C+)

CI slot 2: modul Nagravision HD od CP i CP

- familijny i relax mix, opcja dodatkowa: pakiet hd (Polsat Sport HD, Discovery HD, Eurosporty, Filmbox HD itd.)

 

Tansza wersja, to wziasc do CP tylko sam MultiPakiet Canal+ (z HD). To powinno raczej bezblednie chodzic. Martwi mnie tylko, ze przy przelaczaniu kanalu na module od CP moze szatkowac sie obraz na moment, jak na Polsacie HD. Bede teraz w Polsce niedlugo i przetestuje to. :> Zamierzam ojcu zrobic taki zestaw. Kiedys robilem podobne kombinacje z HD S2, mialem Cyfre+ ale Polsaty wszystkie jakos lapaly. Warto dodac, ze jakosc obrazu na Technisatach HD jest najlepsza i jezeli kladzie ktos na to, to bedzie bardzo zadowolony. Mam Philipsa HD PVR od C+ i jak tak sobie poskacze miedzy obrazami z Technisata i Filipka, to roznica nie z tej ziemi... MS w RPA sprawily mi naprawde wiele przyjemnosci! :wink: W pakiecie HD od CP brakuje oczywiscie TVP HD ale naprawde mysle, ze to tylko kwestia czasu, az przylacza. Moze po wakacjach?

 

Odezwe sie jeszcze w tej sprawie, jak zbadam sprawe... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak się składa, że mam ten dekoder i nie bardzo mnie urządzają rady kup sobie inny. Bo ja akurat za ten zapłaciłem. Mam więc pełne prawo pisać co myślę na temat indolencji supportu Technisata. Nie przekonują mnie też maile z Technisat Polska, że to centrala winna. Znudziło mi się...

I nie bardzo podoba mi się też stan firmawre, który da się opisać, jako taki w którym działają niektóre funkcje, w wybranych konfiguracjach - chyba, że jednak nie działają. Gdyby ten sprzęt był rozdawany za złotówkę to ok, ale jak coś jest rzekomo z wyższej półki to należy oczekiwać elementarnego wsparcia producenta. A nie zostawienia HD S2 z problemami i nieaktualnym softem, a HD8 z firmwarem typu beta, pełnym błędów. Irytacje dodatkowo pogłębia fakt, że kiedyś Technisat się starał, a teraz puszcza na rynek nie przetestowany gniot z ordynarnymi błędami (vide ostatni soft do HD8). Ogólnie broniłem na tym forum wielokrotnie Technisata, ale każdy dekoder może położyć brak wsparcia. Co właśnie Technisat czyni... Zaczynam rozumieć jednego z użytkowników HD8, który z tym dekoderem dostał prawdziwej apopleksji. Ja dostaje z obecnym softem, patrząc na kartę MTV Unlimited z Technisata, której w dekoderze Technisata nie da się użyć...

P.S. Cofnij w HD8 soft na lutowy - nie szatkuje kanałów Polsatu. Zacina się oczywiście na Multicrypcie, ale stosunkowo rzadko tak , żeby trzeba było go restartować. Najczęściej zawiesza się na amen na VH1 i chyba na Filmbox HD. Bug jak zwykle... Źle zrobiona obsługa Conax, pisałem już o tym. Nie usunięte chyba z rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie ma takiej możliwości na HD8-S. Masz tylko dwa gniazda CI. Czytniki cą Conax. Na obecnym sofcie nie działa poprawnie dekodowanie Cyfrowego Polsatu na module SCM. Trzeba się cofnąć do poprzedniego softu - tam działa. Obsługa czytników Conax wiesza się losowo wraz całym dekoderem od bardzo dawna. Masz to w tym wątku powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Na moje oko dodano ustawienia HDCP - moze być pomocne dla tych, którzy mają problemy z HDMI. Ja akurat mam Cyfrowy Polsat czyli moduł SCM i to niestety jest kolejny soft z wciąż tą samą przypadłością, która powoduje szatkowanie na kanałach HD po ich włączeniu. To jest tak irytujące, że natychmiast wróciłem do wersji 9 softu, która tego nie ma. Zauważyłem jeszcze, że nadal nie da się wybrać kanału SFI, co ma o tyle znaczenie, że pobiera się z niego normalne EPG, nawet jak nie ma samego SFI.

Podsumowując: Nie chce mi się tego dalej sprawdzać, może użytkownicy Cyfry coś pozytywnego zauważą. Świąteczne pozdrowienia dla testerów nudzących się w Technisat Polska. Spijcie Panowie snem zimowym dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Testował ktoś w dekoderze HD8+ taki zestaw: HD+, C+, CP?

 

witam,

napewno w 100% beda sie gryzc z CP gdyz oba systemy kodawania sa Nagra.Juz wyprobowalem.

C+ musi chodzic bez problemu.

 

A tu bym nie byl taki pewny. Mialem rok czasu Sky Germany (tez Nagra) na tym dekoderku z CP i chodzil bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ad 1. Tak

ad. 2 To są pliki Transport Stream. Odtworzysz je VLC, ale jak chcesz skonwertować na m2ts to musisz mieć komercyjny soft - DVR Studio 1.x lub 2.x. Można kombinować innymi darmowymi programami, ale prawdę mówiąc szkoda czasu - lepiej sobie kupić ten soft.

ad.3 Normalnie działa EPG CP - na 24 godziny. EPG jest wolne, ale to nie wina Technisata, tylko sposobu jego emisji przez CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Przecież pytałeś o coś innego. Podpinasz właśnie Pen Drvie lub zewnętrzny dysk twardy i od ręki kopiujesz (dysk musi być FAT32). Jest też dostęp do dysku przez sieć (acz to akurat bardzo słabo działa). Odpisałem na Twoje pytanie - napisałem co dalej zrobić z tymi plikami jak już są na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...