Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kkuba

 

1) Nie wiem jak w Technisacie stworzyć swoja listę kanałów np. o nazwie MOJA.

2) Nie wiem jak stworzyć np. 4 takie listy.

3) Nie wiem co zrobić, aby przynajmniej raz dziennie ekran mojego TV nie robił sie turkusowy

(totalny zwiech dekodera- pomaga tylko wyłączenie HD8-S).

4) Nie wiem także czy sprzedam dekoder, bo przecież poza tymi i 20-toma inymi sprawami jest on SUPER.

5) Widzisz zatem jak mało wiem, ale może chcesz pogadać o elektronice.

Swój pierwszy wzmacniacz lampowy zbudowałem w 1968r., a pierwszy program napisałem w 1976r.

Elektronika i informatyka to pasja i zawód mojego życia.

Dlatego nie lubię profanacji i się z tym nie godzę.

 

Zdrowia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Andrus...

 

A ja swój pierwszy program komputerowy napisałem w 1986. I nie bardzo rozumie do czego zmierzasz. To, że Ty uważasz, że dekoder jest zły nie oznacza, że wszyscy tak muszą uważać. Jak mówił Mr Orbita nie męcz się i sprzedaj dekoder.

ad. 1 Ten dekoder nie umożliwia nadawania nazwy listom kanałów ulubionych. Nigdy nie było takiej funkcjonalności, instrukcja też tego nie obiecuje. To nie jest błąd, ani wada. To jest tylko Twoja sugestia, zresztą ciekawa - przekaż ją do Technisata.

ad.2 W Technisacie jest 1 lista główna i 3 ulubione. Zobacz sobie na nawigator, a zauważysz u góry wskazanie guzika, który zmienia listy kanałów. Nie trzeba nawet zaglądać do instrukcji. Za to w organizacji kanałów zmieniasz listę kanałów ulubionych guzikiem zielonym. Pisze to w instrukcji, możesz sobie sprawdzić empirycznie.

ad3 Masz problem ze swoim egzemplarzem lub instalacją. Po upgradzie softu z 1 listopada tuner zwiesił mi się słownie raz.

ad4. Sorry - nie mówiłem że ten tuner jest super. Wystarczy poczytać moje posty. Natomiast pozwolisz, że nie zgodzę się z Twoją totalna krytyką. Jeszcze raz - każdy ma prawo do swojego zdania.

ad.5 Patrz wyżej.

 

Ależ oczywiście, że możesz się maksymalnie irytować na ten sprzęt. Ale nie oczekuj, że wszyscy od razu będą podzielać Twoje zdanie. W szczególności ja mam inne. No wiec jest na tym forum użytkownik, który odradza ten sprzęt i taki , który go poleca. I co z tego?

 

Ciekawy jestem jaki to będzie Twój wymarzony dekoder w miejsce Technisata. I mowie to bez ironii - naprawdę może znajdziesz coś fajniejszego. Ja w tej cenie zwyczajnie nie widzę...

 

Pozdrawiam

KKuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy soft do HD8. Sporo poprawek:

- Poprawiony serwer WWW. Wreszcie ustawiona strona kodowa, całość wyświetla się prawidłowo.

- Zaczął działać MediaPort

- Nowa funkcjonalność - dodano suport nagrywania dla dysków sformatowanych w FAT32

Z minusów:

- Trochę się sypie MultiCrypt z modułami SCM. Mam włożone moduły Cyfry i Cyfrowego Polsatu i inicjalizacja TVN24 idzie nieprzyzwoicie długo, a do tego potrafi się zwiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak rozumiem, w tym dekoderze można zapomnieć o nadaniu własnych nazw kanałom ale czy można zmieniać dowolnie ich kolejność? tzn; kanał 1 - TVP1, kanał 2 - TVP2, kanał 3 - Polsat itd. i czy odbywa się to na liście wszystkich kanałów czy tylko ulubionych?

Ostatnie pytanie; jakie nazwy polskim kanałom przypisał producent, chodzi mi o o wyżej wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Czy EPG w tym tunerze jest na dobrym poziomie?? M.in. interesuje mnie czy nie ma problemów z polskimi znakami i kiedy następuje aktualizacja EPG (na bieżąco czy może o określonej porze)??. Kupiłem kiedyś odbiornik Echostara i brak polskich znaków a zamiast nich jakieś znaczki strasznie mnie irytowały. Widziałem jak to funkcjonuje w Technisacie do TNK i bardzo mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów z polskimi czcionkami, w wersji HD8-SX wkrótce ma pojawić się na satlicie update który powiększy EPG dla Cyfry do 7 dni (MH).

Dekoder przy każdym wyłączeniu może pobierać EPG, można ustawić automatyczny czas pobierania EPG (np. jak będzie w trybie standby) dodatkowo część informacji o programie pobiera na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy HD8-S działa bezproblemowo, jeżeli w CI odbiornika w Astonie 2,13 jest karta Cyfry+, a we wbudowanych modułach Conax są karty TNK i MTV Unlimited? Pytanie dodatkowe, w jakiej konfiguracji najlepiej włożyć karty Conax, czy lepiej żeby kartą SIM był TNK, czy MTV, czy nie ma to znaczenia? Czy ktoś użytkuje HD8-S z tymi trzema konkretnymi kartami i ma w związku z tym jakieś spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mi odpowie,do czego służą te połączenia sieci lan i wlan w tym odbiorniku?mam internet i jak się domyślam to chodzi o połączenie tego tunera z internetem ale jak to zrobić i w jakim celu można to połączenie wykorzystać to nie wiem,jestem w tym zielony acz dociekliwy.a morze wystarczy jak dla mnie tylko do zwykłego oglądania kanałów sat.dziękuję za olśnienie mojego umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma serwer WWW - włącz w menu zdalny dostęp. Możesz z niego ustawiać i edytować timery. Ponadto do do dysków tunera jest dostęp z PC. Ściągnij sobie ze strony Technisata program MediaPort. Będziesz mógł odczytać z poziomu PC dysk tunera, ściągnąć pliki i skonwertować je na formaty zrozumiałe przez PC. Oczywiście jak sobie ściągniesz VLC to będziesz mógł je oglądać po ściągnięciu i bez konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder pokazuje teraz faktyczną pojemność dysku. Odpowiedź wynika z tego że jeden bajt ma 8 bitów a nie 10 - Windows np. pokazuje podobnie

 

500000000000 / 1024 / 1024 / 1024 = 465,6612873077392578125 w przybliżeniu 466 GB

 

dysk 500GB posiada nie 500GB tylko 500 x10^9 B...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zgłupiłem się i nie zdążyłem kupić HD8-S nim go zwinęli z rynku.

Stąd moje pytanie do bossa MrOrbita i innych osób obeznanych z tunerami TechS.

Czym się różni model oferowany obecnie na Polskę, czyli HD-8SX od poprzednika bez X. Oczywiście podejrzewam, że hardwerowo niczym, ale soft z tego co zrozumiałem jest inny i nie moge od tak sobie wgrac softu w SX od S?

Generalnie chodzi mi o:

- bezproblemową obsługę modułów cyfry+ (mam moduł ze stara wersja oprogramowania pasującą do S)

- napisy do filmów na programach canal+

- obsługi dysków twardych i czy można podłączyć poczciwy FAT32

- funkcjonowanie serwera www

- możliwość korzystania i przesyłania nagrań przy pomocy MediaPorta (na stronie Technisata wogóle przy SX nie ma oprogramowania Mediaport),

- czy do tego Technisata-SX jest tylko stare oprogramowanie z czerwca 2009 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spóźniłeś się HD8-S, SX to ten sam dekoder z kilkoma różnicami które wypadają na korzyść wersji z "X"

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi:

 

Różnice:

- W wersji z "X" nie ma możliwości wybrania języka niemieckiego.

- W wersji HD8-SX dołączono obsługę Media Highway (7 dniowe EPG dla programów z Cyfry+) - software z dnia wczorajszego.

- Automatyczna aktualizacja list programów

 

Hardware ten sam.

 

1. Sprawdzałem na dwóch modułach Cyfry+ i na Astonie - nie mam zastrzeżeń

2. Obsługa FAT 32 - prawdopodobnie zostanie wprowadzona.

3. Przy pomocy serwera www jesteśmy w stanie za programować zdalnie timery nagrywania

4. Dekoder nie ma problemu ze współpracą z MediaPortem.

5. Jest już nowe oprogramowanie, dostępne na satelicie Astra 19.2E

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...