Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mogę... :) Nie chcę kopać leżącego - ale w Remote Access poporawiono... Menu główne. :brawo:

Wszystkie podmenu dalej działają źle - ramki bez opisów, puste kwadraty itd. :lol2: W tym tempie to za 10 lat to będzie dobrze zrobione :lol2: A teraz najlepsze. Poprawiono kodowanie znaków, ale nie pracę serwera. To znaczy strona generowana przez Web Server nie ma prawidłowego znacznika charset i chociaż znaki są w iso-8859-2 to o ile ktoś ma w przeglądarce ustawioną automatyczną detekcje strony to zobaczy ... krzaki. :)

REWELACJA! Brawa dla supportu. Dawno się tak nie uśmiałem. Przełomowe zmiany :lol:

KOMPLETNA PORAŻKA :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HD8-S, po wgraniu tej ostatniej wersji oprogramowania via satellite,

zachowuje się fatalnie. Przynajmniej raz dziennie zawiesza się,

ekran odbiornika TV robi się karmazynowy, a wtedy

pomaga mu tyko hard reset za pomocą wyłącznika z tyłu.

Ta wersja oprogramowania wydaje się w tym względzie najgorszą

jaką miałem do tej pory. Owszem, zwiechy odbiornika zdarzały się

dotychczas, ale nie w takiej ilości co teraz.

W tym momencie chciałem dopisać jakiś dodatkowy komentarz,

ale PO CO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

2 tygodnie temu zakupiłem odbiornik Technisat HD8-SX i szczerze mówiąc mam mieszane odczucia, spodziewałem się sprzętu lepszej jakości i bardziej dopracowanego. Korzystałem już z dziesiątek różnych odbiorników od analogowych,przez ADR, D2Mac po cyfrowe, praktycznie od kiedy weszła tv satelitarna więc mam już pewne doświadczenie i porównanie. W ostatnich latach korzystałem z Humaxa i byłem w pełni zadowolony,sprzęt wysokiej jakości i bezawaryjny. Teraz chciałem kupić tuner HD a w Technisacie spodobała mi się opcja wyświatlania bitrate przekazywanego obrazu i dźwięku czego w innych tunerach (chyba) nie ma. Natomiast wady tego odbiornika są spore i gdybym o tym wcześniej wiedział to zakupiłbym inny tuner.

Główne wady, które do tej pory zauważyłem są następujące (a pewnie jest ich więcej):

- nie da się uaktualnić softu przez satelitę pomimo,że polska siedziba firmy Technisat mnie o takiej możliwości zapewniała. Na dwóch fabrycznie wprowadzonych częstotliwościach tuner nie znajduje żadnego softu. Nie wiem czy to wina wadliwego oprogramowania tunera? Obecnie mam softa z datą na czerwiec b.r.

- dłuższe opisy programów są ucięte co jest NIEDOPUSZCZALNE i karygodne w tej klasie sprzętu (niby wysokiej)!! Na niemieckich kanałach m.in. 3 Sat, Phoenix, pakiecie kanałów ARD i ZDF są często długie, kilkustronne opisy programów, które na starym Humaxie bez problemu w całości są wyświetlane, podobnie na innych, o wiele tańszych tunerach. Często z tej opcji korzystałem a teraz czytam opis i w połowie pokazują się trzy kropki... beznadzieja! Niby niemiecki tuner a nie odczytuje pełnych opisów z niemiecko-języcznych kanałów, no comment..

- dźwięk jest nieco gorszej jakości niż na Humaxie - mówię o programach SD i radiach. Różnice są małe ale wyłapywalne - mam wysokiej jakości sprzęt hifi i różnica na niekorzyść Technisata jest słyszalna - braki w dolnym paśmie przenoszenia, mniejsza dynamika dźwięku. A myślałoby się,że nowszy odbiornik będzie miał lepsze przetworniki a tu odwrotnie.

- tuner się czasami blokuje, głównie przy szybszym przełączaniu kanałów i trzeba go wtedy wyłączać z prądu (tylnim wyłącznikiem).

Z powyższych względów jestem nieco rozczarowany tym odbiornikiem. Nie wiem, być może odbiorniki wysyłane na wschód m.in.do Polski są właśnie takie niedopracowane a Niemcy zostawiają sobie lepszy, wyższej jakości sprzęt..

A co Wy sądzicie o tym odbiorniku? Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia z jego użytkowania? Chciałbym wiedzieć czy macie podobne problemy m.in. z uaktualnieniem softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym wątku jest 8 stron komentarzy do tego odbiornika, wiec nie do końca wiem o co pytasz. Zobacz sobie na poprzednie strony. Jest dużo więcej problemów z tym odbiornikiem, od stabilności nagrywania po rozwalony serwer WWW czy też nie działający Mediaport. Do tego jest regres softu, który staje się coraz mniej stabilny. Ale oczywiście są też spore plusy. Co do upgradeu softu przez satelitę to coś dziwnego mnie np. pobrało oprogramowanie sierpniowe bez problemu. Listopadowe wgrywałem przez USB bo jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie mam tego tunera ale ok. miesiąca temu miałem go okazje przez kilka dni testować od znajomego. Cały czas jednak zastanawiam się co wziąć: Technisat czy Coolstrem (wiem to zupełnie inne tunery). Obecnie mam Humaxa HD-2000

ODPOWIEDZI:

@ gkmansion - troszkę dziwię się Twoim problemom. U mnie od razu po odpaleniu i wybraniu opcji aktualizacji via satelita tuner po kilku minutach zaktualizował bez najmniejszych problemów oprogramowanie. Trwało to naprawdę moment. Tu pierwsza rzecz z która się nie zgadzam a'propos porównania Humax - Techniasat (przypominam, ze mam Humaxa) bo u Humaxa praktycznie NIGDY nie istniała możliwość aktualizacji via satelita, a problemy Sensora z oprogramowaniem do HD-2000 są chyba już legendarne.

Obraz i dźwięk. TV Pioneer LX-5090, Ampli Denon 2310, kolumny Dali Ikon. Najpierw prościej i krócej - dźwięk, jak dla mnie na tym samym poziomie ale może miałem go za krótko. Ale za to obraz ... dzień do nocy na korzyść Technisata. To po prostu dwie rożne klasy tunerów. Nawet nie wiem od czego zacząć, ale od odwzorcowania kolorów, ostrości przez brak rozmazywania konturów tła oraz samego tła (efekt rozmazanej powierzchni przy pastelowym kolorze na dużej powierzchni) będących zmora w moim HD-2000. Ogrmny plus za obraz dla Technisata. No i wówczas bez problemu wyświetlał napisy na kanałach HD w c+ (teraz cyfra coś poprawiła i HD-2000 tez wyświetla).

Miałem ten tuner wprawdzie dosłownie 5 dni, ale o ile pamięć mnie nie myli to EPG dla niemieckich kanałów było pełne. Pamiętam, ze właśnie z zazdrością patrzyłem na ich EPG i przewijałem kilkustronicowe opisy ich programów. Reki nie dam sobie uciąć ale na 90% jestem tego pewien.

Tuner ani razu mi się nie zawiesił w ciągu tych 5 dni.

 

@ NAGRYWANIE - bawiłem się przy pomocy jednego dysku WD-500. Bezproblemowe, zarówno w trybie one touch jak i programowego oprogramowania w nocy i następnego dnia. Dysk podzieliłem na dwie partycje, jedną sformatowałem jako FAT32, druga sformatował tuner. Nagrywałem na ta druga partycję z tunera (obraz żyleta) potem przenosiłem to z poziomu menu tunera na partycje FAT32. Wszystko bez problemu choć nie da się oszukać, ze jest to u[beep]liwe i wkurzające. O Mediaporcie wówczas nie słyszałem i nie sprawdzałem. Obraz obrabiałem na komputerze programem TSDoctor. Ale to już po oddaniu tunera. Bez problemu przerobiłem materiał HD, który w tym tunerze ma rozszerzenie .ts4 na .ts który czyta mój WD TV HD. Jakość perfekt choć były chyba jakieś problemy z przewijaniem materiału na WD (ale tak naprawdę ten materiał zostawiłem w połowie drogi "przerobienia"), ale z dysku tuner bez problemu przewijał wszystko.

 

PYTANIA do użytkowników:

Cały czas stoję przed dylematem, choć jak widać nie spieszy mi się z wyborem ;-), HD-2000 mnie irytuje, ale czekam na nowości z Technisata i innych firm (IP-Box).

1. wiem, że Mediaport, który jest z opisu chyba fantastyczna sprawą działa dla S2 PLUS. Czy naprawdę kompletnie nie działa dla 8-S?

2. ostatnio w Sat-Kurierze z bodajże lipca br wyczytałem, ze nagrany materiał z zakodowanego programu, np. C+Film na S2 PLUS można tylko oglądać do czasu nie wygaśnięcia uprawnień (zmiany kluczy nadawcy) - przynajmniej tak to zrozumiałem - zdanie "brak możliwości trwałego zdekodowania nagranie jeśli zostanie zapisane jako zakodowane". Po tym czasie nie można już go oglądać. Chyba ta "fatalna przypadłość" nie dotyczy H-8, bo u mnie ten materiał z C+Film HD i C+Sport HD bez problemu obrabiałem i do dziś odtwarzam.

3. Tuner jak mówiłem miałem wypożyczony i nie mogłem ingerować pewne rzeczy np. ustawienie kanałów. kanały były ustawione jak je tuner domyślnie ustawił. Wydawało mi się oczywiste, że mogę je zmieniać po swojemu (czyli posortować wg 1 to c+, 2 to C+Film, 3 to C+filmHD etc.), ale znów gdzieś czytałem, ze to nie taka prosta sprawa w tym Technisacie, ponieważ tuner zawsze wraca do ustawień fabrycznych w tym względzie - czy to prawda ? Bo dla mnie to byłoby dyskwalifikujące ...

pozdrwiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Na XP nie działało w cale. Dało się skopiować plik rzędu 100mb i łączność się wieszała. Na Windows 7 potrafię przekopiować z 1 Gb i... też się wiesza. :lol2:

ad 2. Nikt jak widać nie jest nieomylny. ;) W Sat-Kurierze był kuriozalny i oczywisty błąd. Ten Tuner nagrywa materiał zdeszyfrowany.

ad.3 Bzdura. Tuner ma domyślnie jedną listę kanałów ulubionych z pełnym sortowaniem. Zresztą akurat układanie listy jest zrobione imponująco. Sortowanie głównej listy kanałów po nazwie, operatorze etc. a potem proste dodawanie tak przefiltrowanych kanałów do ulubionych. W razie potrzeby można zwiększyć listy kanałów do 4.

I jeszcze:

- Tuner się wiesza, ale raczej incydentalnie przy szybkiej zmianie kanałów.

- Jeśli chce się mieć spokój należy kupić zewnętrzny dysk 3.5' WD bo z nimi chodzi jak skała (czarne błyszczące obudowy nawet pasują do Technisata). Mnie się od roku nie zawiesił. Potwierdzają to też na niemieckich forach.

- Jest ciągle rozwalony serwer WWW. To się niestety nie zmienia...

- HD8 działa bez problemu z modułem HD Cyfry z aktualizacją 4.

 

Jedna rzecz się nie zmienia. Z tunerów, które widziałem, a widziałem sporo ten daje najlepszy obraz. Bez dwóch zdań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 - nie zrozumieliście czego to dotyczyło. Nie ma tam błędu i jest to rozpisane wcześniej w tekście. Uwaga dotyczy sytuacji, gdy nagrywamy dwa kanały jednocześnie, a moduł CI jest jednostrumieniowy. Jeśli taki przypadek się trafi, to nagranie nie zostanie nagrane w formie zdeszyfrowanej i nie będzie możliwości jego deszyfracji później. Sprawdzano to w redakcji i wyglądało to tak, że pierwsze nagranie dało się odtwarzać bez modułu, ale już drugie CI potrzebowało - po wyjęciu karty odtwarzanie się blokowało. Odtworzenie całości nie zdeszyfrowało. Napisałbym jak to dokładnie wyglądało, tj. jakie kanały z jakim modułem, ale za późno o tym wspomniano i już nie pamiętam. Efekt powtórzyliśmy dwukrotnie.

 

Nagranie jest zapisywane w formie zdeszyfrowanej, jeśli akurat w ten sposób TechniSat może je zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie żałuję, że kupiłem ten dekoder.

Jakbym wiedział, że muszę dokupić tylko i wyłącznie dysk WD, aby zapis HD działał

poprawnie, jakbym wiedział o HDMI, o WWW, o zawieszaniu się, o błędach językowych,

o fatalnych listach programów, o i wielu innych brakach ... NIGDY BYM TEGO SPRZĘTU NIE KUPIŁ.

 

Firma Technisat działa tak: opisuje i reklamuje sprzęt, którego jeszcze nie produkuje.

Chciała by go produkować w tej reklamowanej postaci, ale nie potrafi, lub nie ma w tym interesu.

Potem przez 2 lata wypuszcza poprawki do oprogramowania po to, aby zamydlić

klientom oczy. Skądinąd większość tych poprawek to jest pic,

bo ograniczeniem ich jest sprzęt (hardware), ale tego klientom się nie mówi.

 

Po dwóch latach, możesz Szanowny Kliencie kupić sobie nowe wydanie Dekodera.

 

Miałem Humaxa, a był on wyprodukowany w Azji i byłem ZADOWOLONY.

Miałem także samochód marki A... - dziwiłem się, że takie ... wyprodukowali w ...

Coś mi to przypomina.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie żałuje. :) Nie wierzę w tunery idealne. Z Humaxem działają wybrane moduły CI (chyba, że akurat nie), Topfield rozwala co chwila strukturę dysku, Samsung kaszani obraz HD itd. W Technisacie hardware jest przewidywalny, a funkcjonalność nie jest wcale zła. Najważniejszy problem nie w sprzęcie, tylko że suport jest katastrofalny. Technisat ma centralę w Niemczech i polski rynek traktuje jak ciekawostkę. Znam już korespondencyjnie trochę ludzi w Obornikach i widzę jak się zmagają z centralą. W tej chwili to Niemcy maja nasz rynek w *** I w efekcie zgaszenie błędów przypomina rzucanie grochem o ścianę. Jak zgłaszałem usterki, który dotyczyły też rynku niemieckiego to poprawili od razu. Specyfikę polska - jak akurat mają przestój i programiści nic nie robią. Na dziś:

 

Na plus:

- Obraz żyleta, b. dobry scaler

- EPG (teraz jest dobre i to nawet b. dobre)

- Możliwość posiadania aż 4 kart (dwie Conax oczywiście),

- DZIAŁA Moduł CAM HD Cyfry (ewenement na rynku),

- Dobrze zrobione układanie i sortowanie listy ulubionych (jak ktoś mówi coś innego to chyba nie widział konkurencji),

- STABILNE nagrywanie na zewnętrznych dyskach Western Digital (owszem tylko tej marki, ale to i tak wspaniale w porównaniu do konkurencji),

- Sterowanie TV po HDMI (oczywiście wybrane modele, ale jednak),

- Update softu via satelita.

I to już powoduje, że ten odbiornik nie ma praktycznie konkurencji.

 

Wady:

- Czasami się wiesza (ale raczej rzadko), także dla tego, że się czasami bardzo grzeje,

- Wiesza się Mediaport (acz wartością jest, że on w ogóle istnieje),

- Rozwalony serwer WWW (tego nie rozumiem - poprawienie tego średnio nierozgarniętemu uczniowi liceum zabrałby 2h, a Technisat to rok poprawia).

- Jest specyficzny interface (ma swoją logikę, ale trzeba się przyzwyczaić).

- Suport niemiecki Technista to katastrofa i nieudolność. Nie potrafili zrobić polskiej listy kanałów od 1,5 roku...

 

Moim zdaniem jednak ma więcej zalet jak wad, właściwie nie ma porównywalnego odbiornika na rynku.

 

@Mr Orbita. Podtrzymuje co powiedziałem. Wiem, że bronisz redakcji jak Leonidas Sparty, ale to był kuriozalny błąd w tekście. Trzeba było napisać w o co chodzi, a nie siać dezinformacje. Bo taka była tego wymowa że sam przeczytałem i osłupiałem. :shock:

Nawiasem mówiąc o czym Ty mówisz??? Bo semi-twin w HD8 nie działało nigdy. NIE ma w nim takiej funkcjonalności. Jak nagrałeś dwa kanały??? Coś w HD8+ poprawili??? To ciekawa informacja by była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już w ogóle wyszło pomieszanie z poplątaniem :P

 

1) Wyżej pisałem o TechniSacie Digit HD S2 Plus (pomyliły mi się tematy :P ) tam się tak dzieje z nagrywaniem kodowanych o temat podtrzymuję

2) @krog także pomieszał temat, bo w lipcu to testowany był właśnie HD S2 Plus, a nie HD8-S i to jego, a nie HD8-S się tyczył brak możliwości deszyfracji nagrań, które już trafiły w jakiś sposób na dysk w formie zakodowanej - podtrzymuję, bo tak jest. Tak było w teście DigiCordera i jednocześnie nic takiego nie padło w teście HD8-S.

3) W teście HD8-S pisaliśmy jeszcze coś innego o nagrywaniu: że w ogóle nie udało się nic nagrać. W każdym razie nie ja pisałem tamten test, nie wnikam co tam się działo, być może był to jakiś testowy egzemplarz z oprogramowaniem jeszcze nie w 100% gotowym, albo trafiliśmy zły dysk. O HD8-S nigdy nie było pisanego nic, że nagrywa materiały jako zaszyfrowane, nie było dezinformacji, jeśli @kkuba czytałeś test z lipca i takie wnioski wyciągnąłeś, to... także mylisz HD8-S z DigiCorderem HD S2 Plus i nie było tam żadnego błędu, a tym bardziej kuriozalnego :] TechniSat DigiCorder nigdy nie miał deszyfracji nagrań zapisanych jako kodowane.

 

No - teraz jest tak jak powinno być :] HD8-S nagrywa wszystko w formie zdekodowanej - poprzedni post = moja pomyłka - dotyczy DigiCordera, nie HD8-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wykłócać. Ale drogi Leonidasie ja wiem, że tekst był o DigiCorderze. Tylko, że z niego wynikało, że Digcorder nagrywa zaszyfrowane pliki. :shock: To, że dotyczy to dwóch nagrań naraz przy włożonym module jednostrumieniowym to piszesz teraz, a nie w gazecie. Jak chcesz to nazwij to sobie nieścisłością. Niech Ci będzie... ;) Reszta się wyjaśniła :)

Nie działało Wam w redakcji nagrywanie HD8 bo to się pojawiło dopiero w beta sofcie. Jak może pamiętasz ja go miałem, a Wy nie mieliście. Zapewne dlatego mi Technisat dał, bo akurat pisałem na temat ich odbiorników do konkurencji. ;) Komercyjnie ten soft puścili w lutym. Z wszystkimi dokładnie błędami jakie im zgłosiłem... :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze (str. 14):

Deszyfracja kilku kanałów jednocześnie wymaga wykorzystania dwóch modułów. Dla CYFRY+ można wykorzystać układ ze splitterem, ale koszty całego rozwiązania wyraźnie rosną. Brak możliwości trwałego zdekodowania nagrania, jeśli zostanie zapisane jako zakodowane. Przy zmianie uprawnień na karcie stanie się ono niemożliwe do oglądania.

Chyba oczywiste jest, że żeby coś się jako zakodowane nagrało, to tyczy się to sytuacji nagrywania kilku kanałów jednocześnie i jest to znane, było opisywane na forum w temacie DigiCordera (właśnie ten trick ze splitterami tam odkryto jak dobrze pamiętam).

 

Tak to jest, jak się czyta tylko plusy i minusy na końcu, a nie całość :> W Plusach i minusach nie jest to doprecyzowane z braku miejsca, ale wcale nie pisze tam, że on nagrywa pliki zakodowane, tylko że nie ma deszyfracji tych, które jako zakodowane się nagrają, a to różnica. Wiem, co pisałem, bo pisałem to ja :] Zresztą oberwało mi się za to także od TechniSata, który przyjął tą samą strategię - czytać tylko koniec zamiast całości :> Następnym razem będę musiał przy co drugim zdaniu dopisywać w nawiasie "nie dotyczy sytuacji nagrywania jednego, aktualnie oglądanego kanału lub nagrywania jednego kodowanego i oglądania kolejnego FTA"...

 

Ale powtarzam - tyczy się to tylko DigiCordera, nie HD8-S. O sofcie HD8-S o braku nagrywania to nie pamiętałem - to nie był mój tekst, więc mi uleciało :P Ale potwierdzam - faktycznie tak było - dopiero jak mi odświeżyłeś temat, to mi się przypomniało. Nagrywania na HD8-S nie mieliśmy okazji bliżej zbadać wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kkuba

 

Widzę, że miał Pan dzień dobroci dla Technisata.

Pozazdrościć tylko. Mnie już na to nie stać. Widać, że jest Pan jeszcze młody.

Zatem parę uwag.

Zawsze jestem i będę uczciwy. Tylko TEGO wymagam od innych.

I nie pomoże tu żadne tłumaczenie w rodzaju "inni mają gorzej" lub "mają jeszcze gorszy sprzęt".

Dobre oprogramowanie to takie, które się rozwija i wprowadza coś nowego.

Nowe wersje oprogramownia, które tylko i wyłącznie naprawiają swoje poprzednie błędy (lub nie)

wytwarza tylko ktoś kto ma klientów w...

 

Bo to jest tak - Jakbym wiedział kiedy umrę, to bym się zapewne nie urodził ze strachu!

 

Dla mnie niedopowiedziane rzeczy to jest CZYSTE oszustwo.

A HD8-S miał być super i tak był reklamowany. Niestety...nawet prostej własnej listy kanałów zrobić w nim nie można.

A może ktoś umie, tylko ja nie potrafię ...

I to by było na tyle.

 

Powodzenia życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym być taki młody jak mnie podejrzewasz. ;) Natomiast zalecam spokój - to, że Tobie całkowicie nie odpowiada dekoder to nie znaczy, że wszystkim nie odpowiada.Takich uogólnień jako osoba też już raczej nie młoda to nie lubię. Inna rzecz, że wystarczy poczytać moje posty, żeby zobaczyć, że mam swoje krytyczne zdanie o tym dekoderze, albo dokładnie o Technisacie. Za to nie mogę się zgodzić z Twoimi tezami. W ciągu roku dodano do dekodera: opcje PVR (nie było jej na początku), przebudowano funkcje wyszukiwania kanałów (automatyczne rozpoznawanie FEC), dołożono funkcjonalność TechLink (sterowanie przez HDMI). Tyla pamiętam od ręki, pewnie było coś więcej. Jak chcesz mega krytyczny to nie możesz rozmijać się z faktami. Sformułowanie: "Nowe wersje oprogramowania, które tylko i wyłącznie naprawiają swoje poprzednie błędy (lub nie)" jest zwyczajnie nieprawdziwe. Prawdą jest za to że:

- Technisat obiecał polską listę kanałów 1,5 roku temu,

- Technisat obiecał support dla MediaHigway, którego nie zrobił,

- Od roku jest rozwalony serwer WWW,

- Od wiosny nie działa poprawnie Mediaport, mimo, że problem jest ogólnie znany.

 

Co moim zdaniem nie oznacza jednak, że dekoder jest totalnie zły. Pozwól, że mam inne zdanie i bynajmniej nie dlatego, że jestem młody (nie jestem). A w branży software-hardware siedzę ponad dwadzieścia lat, też programowałem różne urządzenia i różne rzeczy widziałem. :) Pozwól mieć innym swoje zdanie, nie wszyscy muszą myśleć i oceniać jak Ty.

 

BTW. Nie rozumie jaki masz problem z listą ulubionych. To akurat działa. O co Ci chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem bardzo krótko: @andrus - nie męcz się, sprzedaj tego HD8-S i kup cokolwiek innego. Gwarantuję Ci, że dość szybko zatęsknisz za TechniSatem ;) TechniSat na tle konkurencji jest i tak bardzo dopracowany. Taki jest już rynek odbiorników cyfrowych, nawet dekodery platform cyfrowych są usiane błędami. Właściwie kryterium wyboru sprzętu powinna być teraz analiza błędów i przemyślenie, które będą nas najmniej irytować przy codziennym użytkowaniu... Ważne, że choć wolno, to TechniSat nadal pracuje nad softem i wychodzą kolejne wersje.

Część merytoryczną rozpracował @kkuba, więc nie będę dublować - zgadzam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) @krog także pomieszał temat, bo w lipcu to testowany był właśnie HD S2 Plus, .

 

Nic nie pomieszał, napisał przecież, że chodzi o S-2 Plus, no może nie do końca precyzyjnie ;-).

 

Dzięki za odpowiedzi, chyba na gwiazdkę go wezmę i to co najmniej 2 egzemplarze. Mam jeszcze jedno pytanie od sąsiada (bierze ten sam sprzęt co ja, ja niestety /stety wybieram). Czy tuner ten współpracuje bezproblemowo ze splitterami cyfry+, że współpracuje domyślam się po tym tekście z Sat-Kuriera o S-2 Plus, ale czy bezproblemowo? Od razu wyjaśnienie, nie robimy z sąsiadem cyfry w konia, obaj od długiego czasu mamy prestiżowy, ale on rozdziela sygnał po swoim domu (ja na potrzeby córki - DisneyChannel - wole mieć TnK bo i Liga Mistrzów się trafi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszał, bo o DigiCorderach piszemy tu: viewtopic.php?f=18&t=5306 HD8-S to inny sprzęt i w efekcie się namieszało w temacie :P

 

Splitter jak najbardziej OK, bo właśnie w DigiCorderze dzięki splitterowi można załatwić temat dekodowania dwóch kanałów kodowanych jednocześnie, o czym było właśnie w temacie o DigiCorderze - link wyżej. Ew. można tam zerknąć na jakim splitterze userzy to testowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby na:

WD5000-ME - 2,5 cala 500 Gb i

LG-XD1 320 Gb tez 2,5 cala (wbrew temu co pisze wiele portali i sklepów, tak naprawdę to Hitachi nie WD, przynajmniej mój model)

i nie było problemów z żadnym z nich. Oba podzielone na dwie partycje, jedna dla tunera, druga zrozumiała dla kompa (czyli FAT32 bo tylko taką widzi ten tuner).

 

@mr.orbita admin nie pomieszałem, oto jeszcze raz cała wypowiedź, z której jasno wynika, ze pisze świadomie o S2-PLUS pytając o 8-S

cyt. "ostatnio w Sat-Kurierze z bodajże lipca br wyczytałem, ze nagrany materiał z zakodowanego programu, np. C+Film na S2 PLUS można tylko oglądać do czasu nie wygaśnięcia uprawnień (zmiany kluczy nadawcy) - przynajmniej tak to zrozumiałem - zdanie "brak możliwości trwałego zdekodowania nagranie jeśli zostanie zapisane jako zakodowane". Po tym czasie nie można już go oglądać. Chyba ta "fatalna przypadłość" nie dotyczy H-8,.."

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...