Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ad.2 Tak

ad.3 Nieporozumienie. Jakościowo nie ma różnicy, ale FAT32 ma ograniczenia, nie można na nim mieć plików dłuższych niż 4Gb. Dekoder to potnie na części. Nie ma to specjalnego znaczenia, a dodatkowo możesz sformatować z menu dekodera zewnętrzny dysk twardy na format plików Technisata, a nie FAT. Nie ma wtedy tych ograniczeń a dane z dysku możesz wyjąć po LAN lub WLAN na komputer PC i swój dysk NTFS przy pomocy programu MediaPort (nie potrzebny do tego PenDrive). Kluczem do tej zagadki jest licencja na system NTFS. To jest rozwiązanie zamknięte MS.

ad. 4 Nie, ale jest rozwiązanie istotnie tańsze. Wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie odpowiedzie. Ale... zakładając,że kupię tego Technisat'a , to

wiadomo,talerz 80 , ale:

 

1) Jaki kupić konwenter (monoblock ) - dobra czułość, itd

2) Czy wystarczy karta Cyfry+ ?

3) Jeśli nie, to co jeszcze i jak tego użyć :)

 

Nie oglądam TV dużo,nie jestem szperaczem nieba w poszukiwaniu/oglądaniu innych programów.

Będę oglądał tylko programy Cyfry+ ( HD także ) i tylko pod tym kątem chciałbym dobrać ( nie drogo ) sprzęt.

 

Dzieki za Waszą cierpliwość.

 

PS. Właśnie doczytałem w necie,że najlepszym modułem do C+ jest AstonCrypt 2.23. Zgadzacie się z tym. I to właśnie to

trzeba włożyć do jednego ze slot'ów ? A drugi jest do czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD8+ nie jest oficjalnie w sprzedaży w Polsce.

ad.2 i 3) Chyba nie doczytałeś co sam napisałeś. Karta Cyfry wymaga modułu CI, najlepiej Astona.

Drugi slot jest na drugi moduł CI np. na Cyfrowy Polsat. Masz jeszcze dwa czytniki Conax np. Telewizja na kartę lub MTV Unlimited

Trochę nie rozumiem co piszesz. O Technisacie można powiedzieć wiele rzeczy, przeważnie dobrych, poza jednym. To nie jest tani dekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

nie radze Ci kupowac TechniSat Digit HD8+ S do odbioru Cyfrowego Polsatu,gdyz ten dekoder ma czytnik kart -CONAX und Nagravision,i moga sie razem Modulem Polsatu nie zgadzac

 

Tak, tylko cyfrowy Polsat zupełnie mnie nie interesuje. Tak jak napisałem szukam najbardziej odpowiedniego Tunera TYLKO do Cyfry Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD8+ nie jest oficjalnie w sprzedaży w Polsce.

ad.2 i 3) Chyba nie doczytałeś co sam napisałeś. Karta Cyfry wymaga modułu CI, najlepiej Astona.

Drugi slot jest na drugi moduł CI np. na Cyfrowy Polsat. Masz jeszcze dwa czytniki Conax np. Telewizja na kartę lub MTV Unlimited

Trochę nie rozumiem co piszesz. O Technisacie można powiedzieć wiele rzeczy, przeważnie dobrych, poza jednym. To nie jest tani dekoder...

 

kkuba , mozliwe,że tak to odebrałeś, ale na prawdę się na tym nie znam ( zapytaj mnie jaki LCD jest dobry albo o wybór aparatu cyfrowego - chętnie Ci/Wam doradzę, bo na tym sie bardzo dobrze znam ). Czyli muszę dokupić modułu CI ( taka przejściówka ), w niego włożyć kartę cyfry i dalej do slotu CI . Tak ? A jaki konventer polecasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, proszę podpowiedzcie mi, gdzie kupić najtaniej i najpewniej TECHNISAT DIGIT HD8-SX . Niestety.... na raty.

Cyferkę już mam i tylko jakiś Pace SD.

Nowy Technisat ? Technisat DigiCorder S1 ? Wiecie coś o nim więcej ?!

http://www.yansat.pl/index.php/239/240

 

Tłumaczenie automatyczne tu:

http://translate.google.pl/translate?hl ... 26rls%3Dpl

 

Co o tym modelu sądzicie ? Czy będzie działał z C+

Link do instrukcji tu:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1410843.html

Nie ma HDMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie,ciężko pracuję więc i czasu mało do czytania. Dziś sprzedawca zademonstrował mi (NIE)działanie tego Tunera ( z EPG na C+ z MODUŁ SECA CYFRA+, Aston Crypt 2.23 ). Załamałem sie.Dosłownie. Pewnie znacie ten przypadek; EPG wczytuje się długo. Gdy się zmieni kanał-tak samo. Gdy się powróci do poprzedniego, już z wczytanym (niby) EPG- sytuacja się powtarza ( nie zapamiętuje już wczytanego EPG ). Sprzedawca ( uczciwy do bulu ) dodał,że ustawianie nagrywania przez EPG nie ma sensu z w/w powodów, tz. że po ustawieniu na rózne programy nic się nie nagra, no możę oprócz jednego,pierwszego ( o ile zostawi przy wyłaczeniu Tunera na tym kanale ). Panowie, bardzo chcę kupić ten model, ale.... załmałem sie.

1) Jak ustawiać nagrania ? Każdy program wpisywać ręcznie ? Można tak to zrobić ?

2) Jak mieć satysfakcję z Tunera z ( z modułem ) ok.1500 zł gdzie trzeba poznawać program z gazety, a nie przeglądać w EPG. CO ROBIĆ ?!

ps. pOWIEDZIAŁ TEŻ,ŻE TEN PROBLEM DOTYCZY wszystkich TUNERÓW NIE POCHODZĄCYCH ORYGINALNIE OD CYFRY+ ?

 

Jeszcze jedno-poza tematem. Czy ktoś miał okazję porównać jakośc obrazu tego Technisata z Pace 500 od C+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) Zalecam Panu Sprzedawcy lekturę instrukcji. Czytanie nie jest jakoś bolesne. Będąc w EPG naciska się czerwony guzik i ustawia w ten sposób timer twardego dysku. Dekoder nie musi być potem włączony i zostawiony na tym samym kanale. Oczywiście można też wprowadzić ręczne dane - jak ktoś chce. Można też przez WWW z komputera. Dziwnym trafem mam ten dekoder półtora roku i nie znam takich problemów (a owszem znam inne), za to całym szacunkiem dla Pana Sprzedawcy - radze poszukać takiego, który wie o czym mówi.

ad 2) Proponuje w takim razie dekoder Cyfry. "Na pewno" to rozwiąże problemy. Nie wiem czemu się wolno wczytuje EPG, być moze tak działa obsługa MediaHigway. Jam mam wersję bez X, wczytuje mi się EPG normalnie (bez MediaHigway) i nic się nie gubi. To jest pytanie do kolegi z forum z Technisata - może on Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo wolne wczytywanie EPG widziałem na własne oczy ( a wolałbym nie widzieć ). Ale dlaczego nie pamieta poprzednio wczytanych danych na oglądanych programach ? Problemy z nagrywaniem w kontekście pierwszego mojego zdania wydają się prawdopodobne.. no bo jak nagra rózne audycje skoro nie ma wczytanych danych EPG > Czy nie powinno tak być,że po właczeniu Tunera ten sam od siebie powinien wczytać dane EPG do wszystkich programów ? Nie bronię Pana sprzedawcy tylko chciałbym bardzo kupić ten tuner i dlatego dociekam. A może w/w różnice wynikają z wersji S vs SX ?

PS. Co to znaczy (bez MediaHigway) ? I czy można ustawić ( w Menu ? ) EPG(bez MediaHigway) ?

 

"To jest pytanie do kolegi z forum z Technisata - może on Ci pomoże.". Którego ? Gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( Marcin1984 , Kkuba , Mr.Orbita ) dziękuję za pomoc. Gdyby nie Marcin1984 , to dekodera ( TechniSat Digit HD8-SX ) bym nie zamówił. Pewnie dojedzie w Piatek, a wtedy.... ;-)

Panie Marcinie. Jestem Panu niezmiernie wdzięczny. To Pana wiedza sprawiła,że zdecydowałem się na zakup tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak,jak opisali Panowie wyżej.

EPG DZIAŁA REWELACYJNIE !!! Tak,jak tego oczekiwałem. :brawo::brawo::brawo:

 

But... there's always "but" :jupi:

1) Decoder został po raz pierwszy odpalony u mojego kolegi. Nie działały programy HD i z dwa/trzy inne.Cokolwiek kolega zrobił, to zmienił jakieś cyferki :lol: (coś w transponderach.. ).ZADZIAŁAŁO od razu( podziękowania od kolegi za podpowiedzi Marcina,jak ustawić właściwie EPG ). Teraz nie mam jeszcze TVN Warszawa i TVN Sport- ratunku, w Poniedziałek Liga Żuzlowa.

2) Ma trochę problemów z ustawieniem proporcji ekranu ( Sony Bravia W4500 ).Cały czas jeszcze eksperymentuję.. na róznych programach raz nie widać w całości logo programu u góry,tojak przesunę obraz na dół, to nie widać napisów ( TVN 24 ) na dole ;-( Nadal pracuję nad tym !

Panowie ! Jest dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby na:

WD5000-ME - 2,5 cala 500 Gb i

LG-XD1 320 Gb tez 2,5 cala (wbrew temu co pisze wiele portali i sklepów, tak naprawdę to Hitachi nie WD, przynajmniej mój model)

i nie było problemów z żadnym z nich. Oba podzielone na dwie partycje, jedna dla tunera, druga zrozumiała dla kompa (czyli FAT32 bo tylko taką widzi ten tuner).

Mam Samsunga HDD 2,5". Hcciałem go smormatować do FAT32,abym mógłna niego nagrywać programy TV. Był w NTFS , podzieliłem go na 2 partycje-jedną w NTFS, a drugą-komp dał mi wybór: NTFS albo exFAT ( co to jest ?) Techmi dysku nie widział.Wiecie może dlaczego w opcji formatu w ogóle nie było innego wyboru ? Tylko NTFS albo exFAT .Potem zespoliłem dwie partycje i... znów ten sam wybór do sformatowania: NTFS albo exFAT :evil: I ta sama sytuacja ,jak wyżej.Techni tego dysku nie widzi,chociaż go ładnie zasila, bo światełko na dysku się pali i czuć,że dysk się obraca. Wie może ktoś co z tym zrobić ? Nie bardzo uśmiecha się mi kupować kolejny dysk.Ciekawe,że Pendrive taką opcje do sformatowania (FAT32) ma. PS. Na Pena 8GB wchodzi średnio 2 h materiału HD.

Mój komp jest postawiony na Viście.

 

Z ostatniej chwili: jesli macie do wyboru szukanie w google ( w tym przypadku 2,5 godziny ) lub zadzwonić do informatyk-zróbcie to drugie.Pod warunkiem,że będzie On dobry. Ja trafiłem za trzecim razem :brawo:

http://utnij.pl/FAT32 trzeci link od dołu ( Windows GUI version of fat32format ), potem kliknięcie prawym na obrazek.

Niestety, Techni mój dysk widzi, ale nie akceptuje ( napis,że nie jest obsługiwany, czy coś podobnego ). PANOWIE, jakie dyski macie podpięte ( firma ,model ), które "współpracują ) z Techni ? Ktoś tu, na forum pisał,że tylko WD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Samsungiem są problemy... Ja używam WD MyBook i to jest wybór chyba optymalny. Inne dyski WD też zdaje się chodzą. Format zrób z dekodera, a nie z komputera! Generalnie lepiej go sformatować w systemie plików Technisata, a nie FAT32. Pliki wyeksportować lub ściągnąć MediaPortem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do formatu, to wiem,że przez dekoder. Ale w ogóle nie pozwolił mi na to. Co do HDD, to proszę napisz,jaki dokładnie masz model.. Taką samą sytuacje miałem z LG 390 BluRay'em. Kupiłem WD ( tak,tak ) i odtwarzacz nie "chodził",jak powinien. No, to zamieniłem na HDD Transcend i.... sytuacja,jak wyżej. Dopiero na zaprzyjaźnionym forum przeczytałem,że musi to być dysk Samsunga, koleś napisał,jaki model i.... wszystko jest OK. Czary... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...