Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD8-S


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FAT32 jest niestabilny na dużych dyskach. Sam Microsoft go nie zaleca do partycji większych niż 128Gb. Możesz mieć kłopoty z poprawnością struktury plików. Używałem na Topfieldzie i były wieczne problemy. Z Technisatem i jego systemem nie miałem problemów przez bodaj trzy lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu pytałem czy ta maszyna HD8-SX działa z modułem Aston Crypt 2.26 wraz kartą splittera RFlink100 i niestety nikt nie odpowiedział. A więc kupiłem dekoder i moduł i jest duży problem. Na każde 10 włączeń dekodera 7 razy kanały są zakodowane. Na dekoderze Globo 9500HD to samo. Moduł z kartą cyfry+ działa bez problemu. Splitter ma najnowsze oprogramowanie. Gdzie może leżeć problem? Dekoder ma oprgramowanie 2.40.13.3 z grudnia 2009. Bardzo proszę o informacje jaka wersja modułu Aston działa ze splitterem RFlink100 i jaka wersja oprogramowania tunera. Moduł zakupiłem w Hollexie więc może wymiana na wersje 2.23 pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc Aston 2.26 + splitter RFLink100 nie działa. Aston 2.26 + splitter divISO żadnych problemów. Co do samego dekodera. Jeżeli ktoś chciałby oglądać z odtworzenia filmy wraz z napisami z cyfry+ to nie da rady. Wsparcie ze strony Technisata i kompetencje osób tam pracujących pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na polskiej stronie Technisata można było pobrać najnowsze oprogramowanie. Ciekawe czemu z tego zrezygnowali.

Ja wysłałem mejla z prośbą o najnowszy soft do HD8-SX i po blisko 2 tygodniach otrzymałem ostatnią wersję oznaczoną jako 1565d. Oprogramowanie umożliwia bezproblemowe oglądanie z odtworzenia filmów z napisami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak mało osób ma taką konfigurację sprzętową tj. TECHNISAT HD8S+ASTON 2.26+RFLink100, gdyż nikt nie potwierdził że taki zestaw działa. A ja potwierdzam że działa !!! Mam ww. dekoder z oprogramowaniem "9", Aston 2.26 oraz RFLink100 z oprogramowaniem starym 1.7.2.0 . Czytając o problemach innych użytkowników sugeruję wrócić do starego oprogramowania RFlink100 (przede wszystkim). Oprogramowanie dekodera tylko w serwisie. Ja z góry zamawiałem dekoder z softem nr "9" po przeczytaniu tego wątku. Jeszcze raz zaznaczam, że radzę zmienić soft w RFLink100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do HD8-S oznaczony jako 13. Datowany na 4 maja 2011, ale teraz dopiero na serwerze Technisata. Funkcjonalnie nic nie wnosi, ale... Mnie akurat działa. Czyżby następca 9? Moim zdaniem jest poprawiona obsługa CI, szybciej się przełączają kanały i ani razu (sic!) nie widziałem napisu "tego kanału nie ma w Twoim abonamencie." Nie ma szatkowania kanałów z modułem SCM Cyfrowego Polsatu - albo nie zauważyłem.

Działają mi poprawnie napisy w filmach na TVN! :brawo:

Co nie działa? Logowanie do Windows 7 nie poprawione, aplikacja DVR-App nie działa (ale ona nigdy nie działała wbrew temu co pisze Technisat o tym odbiorniku).

Na razie jednak całościowo miłe zaskoczenie.

P.S. Gdyby coś nie działało to Soft 9 to soft z datą pliku 03.03.2010. Po wgraniu go w menu odbiornika widać wersje 2.40.0.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i stało się,dzisiaj rano podczas oglądania tuner się wyłączył i zgasł wyświetlacz,jarzy się tylko czerwona dioda.Co się mogło stać?Tuner jest zarejestrowany w Technisacie i teoretycznie jest na przedłużonej gwarancji.Jednak wszelkie próby dodzwonienia do Technisata nie powiodły się,po prostu nikt nie odbiera telefonu.Co robić ?Jak wygląda realizacja gwarancji firmy Technisat?Może tak jak jak kontakt z klientem?Czy po dwóch i pół roku używania tuner za nie małe pieniądze powinien się zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej miałem awarie tunera,zgasł podczas oglądania i tylko ledwo co paliła się czerwona dioda.Wyłączyłem tuner z sieci na jakieś 10 minut i po podłączeniu zastartował czyli myślę jest ok.Ale nie,okazało się że działają tylko kanały sd a hd nie działały i okazało się że jest bardzo słaby sygnał z konwertera.Po paru minutach nagle zaczął się wydobywać dym z tunera i to był koniec.Napisałem do firmy Technisat i opisałem problem,po otrzymaniu odpowiedzi zapakowałem tuner i wysłałem do serwisu.I tu serwis Technisat Polska pokazał swój profesjonalizm i podejście do klienta.Po tygodniu miałem swój tuner z powrotem oczywiście sprawny,okazało się że powodem awarii była głowica tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich

 

Mam pytanie do uzytkownikow HD8-SX. Mianowicie moj znajomy posiada taki sprzet z Cyfrowym Polsatem. Co jakis czas Cyfrowy Polsat zmienia kolejnosc kanalow . I nie byloby problemu gdyby nie fakt ze po kazdej takiej zmianie musi zawozic sprzet do serwisu . Powodem jest fakt ze lubi ogladac programy niemieckie niekodowane i w serwisie ustawiaja mu liste tych programow (po kazdej zmianie listy kodowanych rozjezdza sie to ustawienie). Moje pytanie jest takie - jak mozna samemu taka liste sobie ustawic ? Tzn abym byla zarowno lista kodowanych programow jak i lista programow niemieckojezycznych niekodowanych ? Czy mozna to samemu zrobic ? I drugi problem - te kanaly niemieckie dosc czesto zmieniaja czestotliwosc - jak ja zmienic na tunerze zeby nie rozjechala sie lista Polsatu ?

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ten problem z jechaniem do serwisu :woot: Wystarczy, żeby dekoder sobie sam pobrał listę kanałów z satelity - trzeba po prostu włączyć stosowną opcję w menu ustawienia. Drugiego problemu też kompletnie nie rozumiem - przecież ten dekoder ma 3 listy ulubionych. :woot: Na jednej można sobie ustawić stacje polskie, a na drugiej niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

korzystam z pakietu familijnego HD z modułem C.Polsatu,od kilku dni zauważyłem problem z kanałem Nickelodeon HD, po przełączeniu na ten kanał obraz jest przez chwile i za moment pokazuje się okienko brak karty.w czym może być problem?zmieniałem konwertery i nic,czy ktoś tak ma.proszę o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną ,że zaplanowane nagrania się nagrywają, ale bez obrazu?Karta to smart hd.Jak dekoder jest włączony to nagrywa dobrze,a jak na czuwaniu to brak obrazu i fonii, a plik nagrania z odpowiednią wielkością.Gdzie można pobrać najnowszy soft,bo na stronie technisata nie mogę znaleźć, a mam obecnie 1248d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się problemy:1)Codziennie w porze pobierania dziennika programów zawiesza się i pomaga wówczas tylko wyłączenie i ponowne włączenie zasilania na tylnym panelu.2)Nagrywa tylko- mówiąc prozaicznie-z ręki,nie zapisuje z ustawionych timerów.Czyżby to był powoli jego koniec,czy też można coś zaradzić,bo nadal uważam że jakością obrazu bije wiele innych tunerów(posiadam jeszcze dedykowane od cyfry+)Oprogramowanie z 19 lutego 2013 nr 2.40.0.15. (1509 h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ze specyfikacji tunera Technisat HD8+ wynika że w czytniku smartcard powinien czytać karty z systemem Nagravision (czyta kartę HD+) ale jak włożyłem nasza rodzimą kartę Cyfry+ to niestety jej nie czyta. W związku z tym pytanie: Czy da się jakoś poczarować żeby ową kartę czytał czy niestety ale i tak nie obejdzie się bez kupna modułu. Drugie pytanie: czy można wgrać do HD8+ oprogramowanie np z wersji SX a najlepiej z DIGYBOXX-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...