Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vigoo napisał(a):

Coś mi się tutaj nie klei. Po stracie PL, wszyscy łącznie z Kołodziejczykiem twierdzili, że złożyli ofertę i robili wszystko by ją kupić a z tego wywiadu wynika, że to oni odpuścili, bo się nie opłacało.

 

Mogli robić wszystko do pewnego poziomu cenowego, który uważali za opłacalny.

Jak widać byli mądrzejsi od Viaplay :D

 

Czy warto jest walczyć za wszelką cenę. Jak widać po przejęciu praw do LM, zrobili dodatkowy pakiet, i teraz oburzenie, że trzeba dodatkowo płacić

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważne słowa M.Kołodziejczyka w wywiadzie dla GOAL. "Jestem pewien, że mając ligę angielską, hiszpańską, niemiecką i włoską, nie zdobylibyśmy tylu widzów, ile nią zdobędziemy za pomocą Ligi Mistrzów. To rozgrywki, które wdarły się do całych domów, a nie do wąskiego grona twitterowych maniaków."

całość: https://www.goal.pl/liga-mistrzow/michal-kolodziejczyk-dostalem-zyczenia-raka-guza-mozgu-facet-plul-i-mowil-bym-zlizywal/

 

Ciekawe też tu, jak było o stracie praw do Premier League:

"Musisz pomyśleć o tym, co będzie za trzy lata. To nie jest tak, że my pozyskamy prawa, a wszyscy nagle się rzucą, by oglądać u nas Premier League i tak sobie przez całą długość umowy będzie trwać sielanka. Mieliśmy kiedyś taki weekend, w którym United grało z Liverpoolem, w Hiszpanii było El Clasico, we Francji PSG z Marsylią, w Polsce Legia – Piast. I kolejność pod względem oglądalności była taka: na trzecim miejscu Legia – Piast, na drugim Barcelona – Real, a na pierwszym derby ziemi lubuskiej na żużlu. Twitter jest bardzo piłkarski, więc wszyscy myślą, że mecz Brentford – Southampton ogląda 100 tys. ludzi. No nie.

Dziesięć tysięcy?

Jakby doszło do dziesięciu tysięcy, to dobrze. Te pieniądze nie mogłyby się zwrócić. Podkreślę: hit z udziałem dwóch wielkich angielskich klubów oglądał się gorzej niż Legia – Piast.

Domyślam się, że po pozyskaniu Ligi Mistrzów, nie dostałeś prywatnej wiadomości, w której ktoś życzył ci zdrowia do końca życia.

Kilka pozytywnych, choć niezasłużonych, dostałem. Ktoś tam spytał, czy wolałem Ligę Mistrzów niż trzy ligi europejskie, i zapominając na moment, że to czysto abstrakcyjne pytanie, to mogę odpowiedzieć, że tak. Podkreślę jeszcze raz: jako kibic Premier League chciałbym, by ona była u nas, ale mając wiedzę, ilu nas jest, biznesowo byłoby to nieracjonalne.

Biznesowo nieracjonalne – w skali budżetu domowego – jest też płacenie za każdy sportowy pakiet.

Dlatego chciałbym, by wszystko było u nas! Natomiast tak poważnie: myślę, że kiedyś się to skonsoliduje. Podmiotów oferujących sport jest za dużo. A ze wszystkich nasza oferta naprawdę jest najlepsza. Nawet jak teraz potraktujesz to jak tekst rodem z ust PR-owca, mamy u siebie: Ligę Mistrzów i koszulę najbliższą ciału, czyli Ekstraklasę. Jest żużel? Jest, to religia w tym kraju. I do tego zastanówmy się, kto jeszcze jest religią? Hmm… może Iga Świątek? Mamy ją. I do tego mamy jeszcze NBA jako najlepszą ligę koszykarską na świecie. Jeśli miałbym powiedzieć, co jeszcze chcę mieć, to przede wszystkim to, czego nie mogę mieć."

Edytowane przez Kiler
Jest już o tym w innym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz w wywiadu jest taki: Premier League w Canal+ się nie opłaca - nie w całości. Ja bym poszedł bardziej w teorię, że jeśli PL w C+ to na zasadzie sublicencji, razem np. z Eleven. I to by się zgadzało, skoro szef redakcji Eleven mówi, że jeszcze ogłoszą jakieś prawa i będzie grubo. Obawiam się, że całość praw PL dla jednej stacji jest rzeczywiście mało opłacalna. Zaznaczam, że to moja teoria, nie potwierdzona faktami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, domin107 napisał(a):

Ty serio myślisz, że z wywiadu wyślizgnie się jakiś przeciek tego typu ? 

Zasłona dymna. 

 

Negocjacje już zapewne trwają lub może nawet są zakończone.

Myślę, że może być różnie. Tylko tyle. Jakoś przedłużeniem ligi francuskiej nie byli zainteresowani, pomimo stosunkowo niewielkich kosztów. 

Pytanie czy po zakupie Ligi Mistrzów starczy jeszcze kasy na angielską. Tym bardziej, że pewnie lada moment ruszy kolejny przetarg na WTA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję że C+ lub Polsat/11 w końcu zapłacą za prawa Premier League jakąś jedną dziesiątą tej kwoty co Viaplay. Niech Anglicy zobaczą że złote czasy się skończyły na rynkach zagranicznych, przynajmniej w tej części Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, dsd said:

A ja mam nadzieję że C+ lub Polsat/11 w końcu zapłacą za prawa Premier League jakąś jedną dziesiątą tej kwoty co Viaplay. 

Tylko, czy się uda. VP popsuło rynek przepłacaniem za prawa. Z tej trójki, najbardziej jestem za CANAL+, zresztą, ważne aby stabilnie działało, czego mi w VP brakowało najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest też ta część wywiadu:

 

Cytat

Andrzej Twarowski odchodząc powiedział, że ten zespół nie był zespołem. Ale że to mi się udało najbardziej – zburzyć pewne mury. Trzeba było podjąć kilka trudnych decyzji, rozstać się z niektórymi osobami, ale dziś mam pewność, że ludzie z chęcią przychodzą tu do pracy.

 

W sumie Kołodziejczyk na starcie podziękował Wolskiemu, Westfalowi, Węgrzynowi i Czarnocie-Bojarskiej.

Ale czy któryś z nich miałby taki wpływ na działanie w firmie? 

Skoro mówił to Twarowski to raczej nie było to o osobach, które przeszły do Viaplay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, k05 napisał(a):

Ciekawa jest też ta część wywiadu:

 

 

W sumie Kołodziejczyk na starcie podziękował Wolskiemu, Westfalowi, Węgrzynowi i Czarnocie-Bojarskiej.

Ale czy któryś z nich miałby taki wpływ na działanie w firmie? 

Skoro mówił to Twarowski to raczej nie było to o osobach, które przeszły do Viaplay. 

 

Też mnie ten fragment zastanowił. Myślałem, że Twarowski przeszedł do Viaplay za swoją ligą czyli Premier League w normalnych warunkach, a tu rozumiem jakby nie miał najlepszych relacji z Kołodziejczykiem. Ewentualny powrót PL do C+ stawia w takim razie pod sporym znakiem zapytania powrót również Twarowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdziwienie w sumie tak. W sumie zrezygnowano z takiego Furjana, a przychodzi ta pani. No cóż. Chwilę słuchałem jej komentarza i niezbyt mi się on podobał. Nie wiem czy to wina braku doświadczenia czy po prostu tak słabo wypadła na tle ciągle rozgadanego Turbokozaka. Szanse trzeba dać, ale póki co kiepsko to widzę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też byłem zdziwiony nowym głosem w komentarzu WTA. Czas pokaże jak jej będzie to wychodziło. Dobrej pory zajmowała się sekcją tenisa w przeglądzie sportowym.

 

Jak dla mnie to ciężko się słucha komentarza Klaudii Jans Ignacik, dużo jest wstawek yyy, powtarzania się itp

 

Wielka szkoda że zrezygnowali ostatnio z Marka Furjana i a jeszcze wcześniej z Michała Lewandowskiego. 

Edytowane przez kjackiew
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...