Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie kontrola odległości, to nie oznacza, że dekodery w jednym domu to są w sieci. Nie ma żadnej kontroli odległości. Dekodery spięte w sieć to żadna kontrola.

, tylko ograniczenie. Tyle na ten temat. W temacie o ofertach dla stałych abonentów jest wpis, że abonent dostał P.box za free. Oddał Pejsa. Drugiego mu zostawili. Zapraszam do tamtego tematu. Jeśli wymienisz Pejsa na P.box, możesz być pewny, że szybko dołączysz do grona szczęśliwców mających MR w sieci.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za 0 zł może i się uda, na pewno za 5 zł a od niektórych  superpremium za 0 zł.

2. Możesz zostawić PACEa jako dodatkowy.

3. Tego nikt Ci nie zagwarantuje, że nie będzie przymusu łączenia dekoderów. Nie wszystkie zestawy (WifiPremium - wifi) mają ten warunek.

 

Czy tak szybko mając drugiego PACEa to raczej nie ale jest większe prawdopodobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kontrola odległości, to nie oznacza, że dekodery w jednym domu to są w sieci. Nie ma żadnej kontroli odległości. Dekodery spięte w sieć to żadna kontrola.

, tylko ograniczenie. Tyle na ten temat. W temacie o ofertach dla stałych abonentów jest wpis, że abonent dostał P.box za free. Oddał Pejsa. Drugiego mu zostawili. Zapraszam do tamtego tematu. Jeśli wymienisz Pejsa na P.box, możesz być pewny, że szybko dołączysz do grona szczęśliwców mających MR w sieci.

Nie zrozumieliśmy się więc. Źle się wyraziłem. 

 

Ale właśnie jak to jest. Jak np. mam dwa wifiboxy, ale nie podłączone to sieci internetowej. Albo jeden podłączony do sieci, to jak sprawdzają drugiego? Drugi bez podłączenia do WIFI nie będzie chodzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A jak nie będę miał żadnego routera wifi w domu to co? O żadnego deka sobie nie podłączę do neta. To oba dekodery nie będą działać bez podłączenia do neta?

To musisz je kablem sieciowym polaczyc bezposrednio.

No dobra. A jak nie będę miał żadnego routera wifi w domu to co? O żadnego deka sobie nie podłączę do neta. To oba dekodery nie będą działać bez podłączenia do neta?

To musisz je kablem sieciowym polaczyc bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli podsumowując na dzień dzisiejszy.  

 

Mimo, że ludzie mają dwa camelony po przejściu na wifipremiumbox+ i wifibox cześć otrzymała maila 

 

 

27 lipca wprowadzone zostaje zabezpieczenia w usłudze Multiroom dla części Klientów posiadających dwie niezależne karty Cameleon z dekoderami wifi Premiumbox+ (główny) oraz wifiBOX+ (dodatkowy).

Zmiana spowoduje włączenie funkcjonalności kontroli odległości sprzętu, co w rezultacie będzie wymagało połączenia dekoderów w sieć kablem lub poprzez WIFI. Dodatkowo dekodery wifi Premiumbox+ oraz wifiBOX+ są kompatybilne z funkcją CARDSWAP, która umożliwia czasowe (7 dni lub do wyłączenia prądu) odblokowanie dekodera dodatkowego za pomocą karty dostępowej dekodera głównego (bez łączenia po LAN/WiFi)

 

Czyli ryzykowna opcja. 

 

A czy jak ktoś ma wifi premimumboxa+ i pace? Pace do neta nie podłączyć, no ale mogą kablem. Ale czy w takim przypadku wifipremiumbox+ i pace również ktoś otrzymał podobnego maila z kontrolą odległości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aktualnie jestem w CP i raczej będę kończył ten związek i w związku z tym chciałem się dowiedzieć, jak w nc+ wygląda następująca kwestia:

Chodzi mi o ten najnowszy dekoder 4K i multiroom. Czy jako multiroom może być moduł CI albo zamiast dekodera dwa moduły CI?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post i poniższą odpowiedź na niego do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne odnośnie multiroom w NC+. Taki dekoder od muliroomu musi być połączony kablem antenowym i podłączony do sieci. Tu mam pytanie: czy do sieci może być połączony kablem? Jeśli tak to kabel sieciowy idzie od dekodera z multiroomu do dekodera głównego? A kabel antenowy od multiroomu musi iść do anteny, czy dekodera głównego? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne odnośnie multiroom w NC+. Taki dekoder od muliroomu musi być połączony kablem antenowym i podłączony do sieci. Tu mam pytanie: czy do sieci może być połączony kablem? Jeśli tak to kabel sieciowy idzie od dekodera z multiroomu do dekodera głównego? A kabel antenowy od multiroomu musi iść do anteny, czy dekodera głównego? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Możesz połączyć kablem sieciowym dekodery bezpośrednio albo przez router (wtedy masz dostęp do usług sieciowych na dekoderach). Każdy dekoder musi mieć swój sygnał z anteny (konwerter minimum typu Twin).

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli podsumowując na dzień dzisiejszy.  

 

Mimo, że ludzie mają dwa camelony po przejściu na wifipremiumbox+ i wifibox cześć otrzymała maila 

 

Czyli ryzykowna opcja. 

 

A czy jak ktoś ma wifi premimumboxa+ i pace? Pace do neta nie podłączyć, no ale mogą kablem. Ale czy w takim przypadku wifipremiumbox+ i pace również ktoś otrzymał podobnego maila z kontrolą odległości? 

 

Tylko i wyłącznie konfiguracja na "starym" MR Wifipremium <-> Wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam jak chce połączyć 2 dekodery jako multiroom to tak , 1 podpinam 2 kablami ,ten 2 tylko 1 kablem i działa wszystko tak?. A potem aby był ten 1 główny w sieci połączony to tylko przez wi fi się łącze ze swoim routerem i mam wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...