Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a odnosnie roznic miedzy wifiBOX+ a wifiPremiumBox+ to czym sie one roznia ? interfejs, GUI i szybkosc dzialania taka sama ?

 

wifiBOX+ obsluguje "prawdziwe" HBO GO ?

P.box ma dysk, a WiFibox jest PVR Ready. Na resztę pytań znajdziesz odpowiedź w odpowiednich tematach o tych sprzetach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do multiroom po wifi zależy to od odległosci pomiedzy dekoderami a routerem. Czym dalej tym gorzej.

 

Klient ma router w jednym pokoju a dekodery w dwoch następnych. Odległosc dekoderow od routera odpowiednio 7 m i 12 m. Do tego grube z cegły sciany. Multiroom działa, czasami zacięcia przy słuchaniu radia internetowego i serwisow.

U mnie odległość od routera do drugiego dekodera będzie gdzieś z 4 metry (oczywiście przedzielać ją będzie cienka ściana :> - cienka dlatego że jak wieszałem telewizor w salonie to przewierciłem się do sypialni :mrgreen:). Będę testowałem w najgorszym wypadku puszcze kabel dodatkowy jak będą częste zwiechy. Net mam na papierze (umowa) 30giga (w rzeczywistości po kablu 50 a po wifi raptem coś koło 15 max) więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Dzięki za info.  

Edytowane przez kondziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym nie chciał swojego zestawu MR WiFi łączyć z routerem to można tak? Chodzi mi o to aby główny WiFi box był połączony z drugim tym z multiroomu i to wszystko. A i było by to w odległości około 5 metrów oddzielone dość cienką ścianką z cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym nie chciał swojego zestawu MR WiFi łączyć z routerem to można tak? Chodzi mi o to aby główny WiFi box był połączony z drugim tym z multiroomu i to wszystko. A i było by to w odległości około 5 metrów oddzielone dość cienką ścianką z cegły.

A co daje podłączenie dekoderów ze sobą? To działa w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, dekodery łączą się tylko przez router. Nie ma technicznie możliwości połączenia ich bezpośrednio między sobą, nie wiem jak by to miało działać nawet. ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję, bo kolega ciągle edytuje swój post.

Oczywiście, że można ale tylko kablem schemat jest tutaj: http://ncplus.pl/Pomoc/Instalacja/Jak-podlaczyc-Multiroom-Premium-HD (należy się tylko upewnić czy kabel nie musi być 'skrosowany').

Tunery ncplus nie potrafią obsługiwać połączeń P2P wifi - technicznie możliwe do wykonania ale nie na oprogramowaniu od ncplus.

Trzeba by było zastosować dwa miniroutery (wg. terminologii ncplus konwertery wifi) i je połączyć P2P a tunery z nimi kablami.

Najtańsza opcja - przewiercić ścianę i spiąć je kablami :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Możesz je spiąć kablem albo kupić najtańszy Acces Point Wifi i z nim połączyć oba dekodery po WiFi, router internetowy nie jest wymagany, dekodery nie mogą się same ze sobą połączyć bezpośrednio bo mają wbudowane karty sieciowe pracujące tylko w trybie client, więc potrzebują dowolego AP aby z nim się połączyć, nie musi mieć nawet DHCP (nadawanie adresów IP) bo dekodery mają auto IP i same sobie adresy przypiszą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Mam pytanie odnoście MR.

Używam  turboboxa  i chciałbym dodać do niego drugi dekoder jako MR. NIe chciałbym jednak ciągnąć sieciówki.

Czy da radę podpiąć pod oba dekodery coś takiego  

http://www.agito.pl/tp-link-tl-wr702n/pd/EJ04TBBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11473349

a następnie po wifi połączyć z routerem neostrady? 

Jest szansa że zadziała?

 

Edytowane przez zbigorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie....

 

Teraz mam multiroom na Cameleonach...jeden Sagem od nc+ a drugi dekoder prywatny...

 

Jako że nadchodzi czas przedłużenia umowy chce zamienić ten drugi dekoder (prywatny) na coś od nc+.

Nie musi to być dekoder z dyskiem.

 

I teraz pytanie...co mogę do takiej umowy dostać,ile trzeba zapłacic dodatkowo (aktywacja,czynsz miesięczny)...oczywiście najlepiej byłoby coś za 0 zł :)

Warunek...Cameleony muszą zostac i żadnego parowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie....

 

Teraz mam multiroom na Cameleonach...jeden Sagem od nc+ a drugi dekoder prywatny...

 

Jako że nadchodzi czas przedłużenia umowy chce zamienić ten drugi dekoder (prywatny) na coś od nc+.

Nie musi to być dekoder z dyskiem.

 

I teraz pytanie...co mogę do takiej umowy dostać,ile trzeba zapłacic dodatkowo (aktywacja,czynsz miesięczny)...oczywiście najlepiej byłoby coś za 0 zł :)

Warunek...Cameleony muszą zostac i żadnego parowania :)

 

 

Wifiboxa albo sagemcoma, jak masz jeden dekoder wynajmowany "na stanie" i dwa cameleony :) 

Edytowane przez grzechuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

I teraz pytanie...co mogę do takiej umowy dostać,ile trzeba zapłacic dodatkowo (aktywacja,czynsz miesięczny)...oczywiście najlepiej byłoby coś za 0 zł :)

Warunek...Cameleony muszą zostac i żadnego parowania :)

Jest szansa na otrzymanie od operatora kolejnego dekodera w HD (sagemcom DSI87/DSI83)) bez dodatkowych opłat. Karty Cameleon zostają bez zmian.

 

Skoro mogę dostać drugi dekoder z wifi to może jest wtedy też możliwość żebym nie ciągnął do niego kabla antenowego?

Sygnał tvsat pójdzie z turboboxa tylko po wifi?

 

Niestety tu się nie da nic zrobić, sygnał antenowy trzeba doprowadzić kablem antenowym, kiedyś był multiroom premium, ale przy wifi działało to kiepsko - obecnie tylko oferowany jest multiroom standard - i tu bez kabla ani rusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogę dostać drugi dekoder z wifi to może jest wtedy też możliwość żebym nie ciągnął do niego kabla antenowego?

Sygnał tvsat pójdzie z turboboxa tylko po wifi?

 

 

 Można też tak zrobić, należy zastosować antenę SAT > IP, odpowiedni odbiornik i moduł CAM.

http://www.satip.info/

Edytowane przez moreblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prestige

Ważna informacja dla osób wykupujących opcje pełnego dostępu do Euro 2016, w przypadku posiadania multiroomu kanały Polsat Sport 2 HD i 3 HD bedą dostępne na dekoderze głównym oraz nie więcej niż 2 dodatkowych :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla osób wykupujących opcje pełnego dostępu do Euro 2016, w przypadku posiadania multiroomu kanały Polsat Sport 2 HD i 3 HD bedą dostępne na dekoderze głównym oraz nie więcej niż 2 dodatkowych :!:

 

To byłaby spora parodia. Skąd mam wiedzieć gdzie akurat będę chciał obejrzeć mecz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...