Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dobrałem do turbo mydelniczkę z TP linkiem i wszystko śmiga elegancko - kanały dostawały uprawnienia w 3 rzutach ale w ciągu pól godziny wszystkie zaświeciły. Turbo ma już zakładkę MR, tylko na mydelniczce jest w menu konfiguracja MR Premium, a ja mam Standard. Tak ma być czy to się zmieni? Druga sprawa to, że mydelniczka będzie usilnie odłączana z prądu, w zasadzie ten drugi dekoder działa tylko kilka h wieczorem a poza tym jest bez zasilania. Czy w związku z tym będą jakieś problemy z uprawne inami na nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji powinna być opcja wyłącz multiroom premium. Jak nie ma to trzeba zrobić reset fabryczny z czyszczeniem multiroom (czerwony czerwony 73738)i sprawdzić czy w setup/diagnostyka/informacje o systemie jest grupa 102. Jak jest to wszystko ok. Jak nie ma a masz dekoder krócej niż 48 godzin zostaw go włączony na tvp1 hd do 24 godzin i pojawi się grupa 102. Jak masz go dłużej, albo po 24 godzinach nie pojawi się grupa 102 to musisz dzwonić na infolinię, żeby wysłali raz jeszcze konfigurację.

Wyłączanie dekodera z prądu na dłuższy czas (zazwyczaj ponad 2 tygodnie) może powodować utratę uprawnień, lub konfiguracji multiroom, ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do splitterów na kartach Cameleon to wystarczy że karta główna będzie w splitterze a od niego karty w dekoderach, dekodery powinny śmiało pobierać uprawnienia z karty głównej. Teraz z kartami Cayman trochę namieszali bo są już to karty parowane z dekoderami i współgrają tylko z przypisanym dekoderem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie w grudniu podpisałem nową umowę z NC+ dekodery, które dostałem to WifiPremium BOX+ oraz Sagemcom. Co do pierwszego to nie mam uwag wszystko działa stabilnie natomiast Sagemcom już raz był wymieniany bo się wiecznie zawieszał i wolno działa. Posiadam dekoder po TNK HD ADB chyba 2850 czy przełożenie karty z Sagemcoma z logiem Cyfra + spowoduje bezproblemowe działanie tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się umowa z CP i poważnie zastanawiam się nad wzięciem nc+, ale tylko z MR, bo w domu dwa telewizory dość intensywnie wykorzystywane. Z racji tego, że przy MR trzeba płacić sporą aktywację i 5 zł/mies. za dekoder z dyskiem, chciałem zapytać, czy ze swojego doświadczenie możecie powiedzieć, że dwa dekodery Wi-Fi działają w Multiroomie bez zarzutu? Łączenie kablami jednak odpada, mam router Wi-Fi i internet w jednej z sieci komórkowych i chciałbym zapytać, czy oba dekodery (na tym samym piętrze, pokoje dzieli tylko ściana) łączą się z siecią raczej bezproblemowo czy czasem coś jednak wywala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Multiroom Standard mam jako dodatek w drugim pokoju i korzystam z niego bardzo rzadko. Zauważyłem że po włączeniu dekodera i TV np. po 3-4 tygodniach konfiguracja rozkleja się i pojawia się komunikat o braku połączenia z dekoderem głównym. Połączenie ML mam bezprzewodowo tj. TP Link podłączony pod Mediaboxa skonfigurowany jako Client pod ruter Netii, WiFi Box połączony z ruterem Netii bezprzewodowo. Na obu dekoderach dostępny internet. Zastanawiam się czy po tak długim braku korzystania z dekodera ML nie traci on uprawnień czy coś i w związku z tym konfiguracja pada. Teraz włączam dekoder ML dwa razy w tygodniu na ok. godzinę aby temu zapobiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Ostatnio zakupiłem TV do swojego pokoju i w związku z tym planuję dokupienie usługi Multiroom do obecnego abonamentu.

Wcześniej jednak chcę wszystko zaplanować, aby potem nie obudzić się z ręką w nocniku.

Nie wiem czy to odpowiedni dział, jak uważacie że temat nadaje się gdzie indziej to dajcie znać - przeniosę.

 

1.Obecna instalacja przedstawiona na schemacie poniżej (nie jest to może piękne, ale mam nadzieję, że czytelne).

 

Obecna%20instalacja_zpss5wfoxbx.jpg

 

Kabel antenowy (kablówka-internet) poprowadzony z dołu (mieszkanie w bloku). W mieszkaniu instalacja zbierająca przewody antenowe z każdego pomieszczenia w jednej skrzynce w przedpokoju. Teraz internet mam przełączony na gniazdko w moim pokoju i tutaj też router wraz z PC. NC+ teraz w pokoju z balkonem, zgodnie ze schematem.

 

2. Planowana instalacja:

Obecna%20instalacja_zpsuxkjp14x.jpg

 

Chciałbym ograniczyć ilość przewodów ciągniętych po ścianach.

Planuję zamiast przewodu internetowego podłączonego u siebie, w przedpokoju zamontować router (bez użycia instalacji przewodów antenowych wewnątrz mieszkania - wykorzystanie przewodu antenowego idącego z dołu. Dzięki temu zwalnia się instalacja wewnątrz mieszkania: podłączam antenę do instalacji, łącze w puszce w przedpokoju łącznikiem obydwa pokoje i dzięki temu mam doprowadzony sygnał z anteny do drugiego dekodera Multiroom.

Router z internetu UPC wisi w przedpokoju, jest lepszy zasięg Wifi(niż obecnie). "Ciągnę" z tego routera do swojego pokoju po ścianie jeden przewód ethernet, w pokoju podłączam go do switcha, a potem rozdzielam do PC oraz do dekodera.

Główny dekoder, WIFI Premiumbox, łączy się z siecią za pomocą WIFI.

 

Aby to działało dokupuję opcję Multiroom Standard HD, prosząc o jakichś dekoder (nie potrzebuje nagrywania: jakieś modele polecane/niepolecane?).

Dodatkowo dokupuję switch etnernet, 15-20m przewodu ethernet oraz złączki do kabli antenowych.

 

Pytanie czy to będzie działać poprawnie? Widzę jeszcze dwa możliwe problemy:

1. Jak rozdzielić sygnał z anteny? Co zakupić, aby w domu rozdzielić sygnał do dekodera WIFI Premiumbox oraz do puszki skąd powędruje do mojego pokoju. (edit: trochę poczytałem i wynika z tego, że nie da się rozdzielić sygnału z przewodu. Pozostaje dokupienie odpowiedniego konwertera i od niego dwa przewody. To jeszcze do zrobienia, bo puszka jest pod oknem i dużego problemu nie będzie). Pytanie jaki konwerter będzie w tym przypadku najlepszy. Wiem, że quad [2 do idą do WIFI premiumboxa, jeden do dekodera multiroom, chyba że nie chcę nagrywać to wystarczą po jednym na dekoder])

2. Czy dekodery będą działać w tak przedstawionej konfiguracji? Główna wątpliwość dotyczy autoryzacji internetowej.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rudzik12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka wifibox musi dostać jeden kabel koncentryczny z sygnałem z anteny, więc jeśli masz pojedynczy konwerter to kupujesz twin, jeśli masz twin do Pboxa to kup quada. Dekoder dodatkowy musi także widzieć po sieci dekoder główny, obojętnie czy po LANie czy Wlan. Jak to zrobisz to zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Sprawa wtedy i tak się troche komplikuje, bo jednym kablem nie prześlę sygnału internetowego i z anteny NC+, zatem i tak muszę zwolnić gniazdko w pokoju do poprowadzenia sygnału z anteny. W tym wypadku i tak router ląduje w przedpokoju, a co za tym idzie i tak muszę poprowadzić ethernet do swojego pokoju (PC chcę mieć po kablu, nie po WIFI).

I teraz myślałem, że aby dostać drugi dekoder do MR z wifi to trzeba wykupić MR Premium HD (opłata pewnie około 10 zł większa/msc niż standard HD), a taki switch ethernet to koszt do 30 zł używany. Przewód i tak prowadzę, a koszty się zmniejszają o te 100+ zł.

Oczywiście mogę się mylić w opcjach wykupu MR Premium/Standard HD. Informację o różnicy w cenie znalazłem w którymś z tematów.

Co do konwertera to myślałem o Inverto Quad Black Premium.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...