Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@czerstwy Możesz przybliżyć? "brakuje dodawania kanałów czy nowych TR (...) sumie można to mieć w konkurencji ale co mi po tym dekoderze jak oferta nie ta" ?

@ircios Chodzi o Mediaboxa? "Mam coś innego. Żaden szczyt techniki i od 2011...z dyskiem 1 TB i obraz żyleta. Własna lista itd."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pytanie do Ciebie to już nie odpowiedziałeś. Teraz domyślam się, skąd możesz mieć nicka, czerstwy :D Pewnie chodziło o Monsterboxa? Żeby nie było czasem offtopa, to zapytam w takim razie, jaki dekoder operatora uważacie za lepszy od WBP+ i dlaczego? Z tego co widziałem w tym temacie, to przewijał się właśnie Mediabox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj WifiPremiumboxa z punktu, pojawia się moje pytanie . Jak zmienie konwerter na twina + talerz z 50cm na wiekszy (mam na stanie obecnie jeszcze bodajze 90cm) to jakość będzie dużo lepsza? :) bo obecnie siłe mi dobra pokazuje, ale na pasku jakości jest koło 35% tylko i co dziwne HD może nie jest jakąś żyletą , ale też nie można powiedzieć, że jest złe, bo całkiem nieźle śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, jak zmienisz. Zrób może jakieś nagranie telefonem przed zmianą i po zmianie. Zobaczymy wtedy, jakie będziesz miał własne spostrzeżenia. Koniecznie napisz, czy coś się zmieniło po zmianie na większą czaszę? WBP+ ma tu złe opinie wśród wymagajacych użytkowników :D

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pytanie do Ciebie to już nie odpowiedziałeś. Teraz domyślam się, skąd możesz mieć nicka, czerstwy :D Pewnie chodziło o Monsterboxa? Żeby nie było czasem offtopa, to zapytam w takim razie, jaki dekoder operatora uważacie za lepszy od WBP+ i dlaczego? Z tego co widziałem w tym temacie, to przewijał się właśnie Mediabox.

A co chciałeś żeby Tobie przybliżać?Wyraziłem się chyba jasno a że nie zrozumiałeś o co mi chodziło to Twój problem.Pewnie nie chodziło o Monsterboxa więc zgaduj dalej może się uda.A tak na koniec tu jest watek o Wifi Premiumboxie a nie porównania dekoderów z oferty operatora.Lepiej doszukuj się sensacji w tym że NC+ robi konkursy których nikt nie wygrywa.Twierdzisz że ten dekoder ma złem opinie wśród wymagających użytkowników?Spytaj jaki mają sprzęt Ci wymagający użytkownicy.Bo zapewne żaden z nich klasowego sprzętu to na oczy nie widział.

 

Odebralem dzisiaj WifiPremiumboxa z punktu, pojawia się moje pytanie . Jak zmienie konwerter na twina + talerz z 50cm na wiekszy (mam na stanie obecnie jeszcze bodajze 90cm) to jakość będzie dużo lepsza? :) bo obecnie siłe mi dobra pokazuje, ale na pasku jakości jest koło 35% tylko i co dziwne HD może nie jest jakąś żyletą , ale też nie można powiedzieć, że jest złe, bo całkiem nieźle śmiga :)

Jakość powinna odrobinę skoczyć do góry a na pewno będzie bardziej stabilna i nie poleci zaraz w dół przy gorszej pogodzie.Ja osobiście używam anteny 120 i też bardzo dużych wyników jakości sygnału nie mam.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj WifiPremiumboxa z punktu, pojawia się moje pytanie . Jak zmienie konwerter na twina + talerz z 50cm na wiekszy (mam na stanie obecnie jeszcze bodajze 90cm) to jakość będzie dużo lepsza? :) bo obecnie siłe mi dobra pokazuje, ale na pasku jakości jest koło 35% tylko i co dziwne HD może nie jest jakąś żyletą , ale też nie można powiedzieć, że jest złe, bo całkiem nieźle śmiga :)

Jakość sygnału nie przekłada się na ostrzejszy, wyraźniejszy obraz, tylko stabilność odbioru - szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeżeli masz stabilny odbiór bez pikselozy i stopklatek przy 35%, to przy 100% jakość obrazu będzie taka sama.

Edytowane przez K63
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

...Jak zmienie konwerter na twina + talerz z 50cm....... obecnie siłe mi dobra pokazuje, ale na pasku jakości jest koło 35%

 

Wykonaj dokładniejszą kontrolę sygnału odbieranego z satelity obejmującą klika transponderów np. dla kanałów wymienionych w poście: https://forum.satkurier.pl/topic/11513-wifi-premiumbox/page-49?do=findComment&comment=1051923 .

 

Pozdrawiam

STB&OTT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tą "siłą sygnału" jest tak, że nawet zupełnie po odłączeniu kabla antenowego od tunera, pokazywała mi 50% a po jego podłączeniu wskoczyło na 70%, tylko że antenę miałem wycelowaną gdzieś zupełnie w kosmos i nawet jak nią mocno kręciłem w poszukiwaniu HotBirda to i tak te 70% się w ogóle nie zmieniało aż do momentu złapania satelity, gdzie wskoczyło nagle na 100%. Bez sensu ten wskaźnik siły. Jakieś kompletne bzdury pokazuje bo jaka może być siła sygnału gdy kabel anetnowy nie jest podpięty do tunera (a pokazuje wtedy 50%).

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bo z tą "siłą sygnału" jest tak, że nawet zupełnie po odłączeniu kabla antenowego od tunera, pokazywała mi 50% ...... Jakieś kompletne bzdury pokazuje bo jaka może być siła sygnału gdy kabel anetnowy nie jest podpięty do tunera (a pokazuje wtedy 50%).

 

Dekoder może odbierać sygnał z satelity tylko przy współpracy z konwerterem. Natomiast przy odłączonym konwerterze przez swoje wejście antenowe dekoder może odbierać sygnały o innych częstotliwościach (np. wyświetlając EKRAN AKTYWACYJNY sygnały stacji bazowych GSM).

 

Bez sensu ten wskaźnik siły.
  1. Wskaźnik SIŁA ma potwierdzić połączenia dekodera z konwerterem i w podstawowym zakresie działanie konwertera (wskazuje wzmocniony sygnał szumów wejścia konwertera). Brak wskazań oznazcza niesprawny kabel koncentryczny lub uszkodzony konwerter.
  2. Ułatwić wyszukanie satelity podczas instalacji anteny satelitarnej. Przyrost parametru SIŁA można zaobserwować znacznie wcześniej, zanim pojawi się wynik JAKOŚĆ.

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiera sygnały GSM bez podłączenia do jakiejkolwiek anteny? :-D . Może to miał być tel.komórkowy, a przez pomyłkę zrobili pudełko ściągające sygnał sat....oczywiście z podłaczoną anteną. Szkoda, że satelity nie ściąga bez anteny. Tak,czy owak na wszystko masz odpowiedź, taką,aby tylko nie zrobić skazy na P.box...

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o wątpliwym HD z wifi Premiumbox+.

Poprzednio miałem Pace PVR 500 i powiem, że zarówno ja jak i inni domownicy dostrzegają poprawę jakości. Wyświetlane krawędzie są wyostrzone, dekoder ten w porównaniu do poprzedniego ma też chyba większą częstotliwość klatek bo nie smuży przy ruchomych obrazach.

Na dodatek zawsze myślałem, że TVP2 ma bardzo wątpliwej jakości HD. (Nie do końca może zmienię zdanie, ale...) Zawsze jak widziałem animowany znaczek Panoramy to mnie łapał śmiech bo cały był w paskach i pikselach. Nagle się okazało, że to Pace sobie nie radził z wyświetlaniem.

Dekoder w porównaniu do Pace jest niesłyszalny, Pace'a i Philips'a niektórzy wyłączali na noc bo diody lub dyski nie dawały im zasnąć, tu tego problemu nie ma.

 

Jedyne co mnie wkurza w tym deku to zbyt rozbudowane menu do poziomu absurdu i brak skokowego przewijania nagrań o kilka sekund (jest tylko przód/tył o 5min, ewentualnie przyspieszenie przód/tył x1,5-x32).

 

No i jeszcze myślałem, że dysk jest elementem dekodera-scalony, a nie w postaci nadstawki nagrobkowej na niego i podłączany przez USB. :-)

Edytowane przez djkubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Występujące u Ciebie objawy dotyczące tunera Pace raczej wskazują, że przesyłany z niego do TV sygnał jest rozdzielczości SD. Tak to właśnie się objawia jak piszesz. Dzieje się tak przy niewłaściwym wyborze trybu wyświetlania obrazu w menu tunera (lub przez podłączenie niewłaściwym przewodem np kablem EURO).

2. Tunery się nie różnią ilością wyświetlanych klatek.

3. Ewentualne większe/mniejsze smużenie może wynikać z faktu podłączenia drugiego tunera pod inne gniazdo HDMI w TV, dla którego TV ma zapamiętane inne ustawienia obrazu.

Osobiście nie miałem tunera Pace PVR HD ale czytając opinie kolegów z forum wielokrotnie słyszałem głosy, że ma on bezapelacyjnie lepszą jakość obrazu. Jesteś chyba pierwszą osobą, która uważa inaczej a "wyjątek tylko potwierdza regułę" :)

4. TVP 1HD i TVP 2HD nadaje obraz przyzwoitej jakości o ile transmitowany sygnał też jest jakości HD. Niestety na wielu programach typu Wiadomości o 19.30 czy "jaka to melodia" obraz jest wręcz podły. Wyraźnie widać, że transmisja jest w SD. Dlaczego nie wszystko leci w HD???

Czasami porównuję TVP 1/2HD z naziemnej DVB-T do tych z Premiuboxa i muszę powiedzieć, że z DVB-T obraz jest lepszej jakości. Wyraźnie jest mniejsza kompresja, widać więcej detali i są bardziej naturalne kolory. Ustawienia obrazu dla TV i HDMI (do którego jest podp.tuner) mam w telewizorze identyczne.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość głowicy nie ma nic wspólnego z jakością obrazu o ile daje minimalny wymagany poziom sygnału. To nie jest analog. Jeśli faktycznie miałeś PACE'a podpiętego przez HDMI i ustawione w tunerze 1080 i/p, to sprawdź jeszcze ustawienia obrazu w menu telewizora (jasność, kontrast, ostrość, odświeżanie, kolory, gamma itp.). Pamiętaj, że TV ma osobną pamięć dla każdego wejścia i jeśli miałeś np. PACE'a pod HDMI 1 a teraz podpinasz Premiumboxa pod HDMI 2 to możesz mieć zupełnie inne ustawienia czyli jakość obrazu.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to wiem, laikiem nie jestem ;) A Pace już nie jest u mnie, napisałem by się podzielić spostrzeżeniami. Wiem, że Pace był wypuszczony w kilku konfiguracjach i wersjach, może z tą serią dekoderów jest podobnie i jestem pierwszym, który dostał Wifi Premium Box'a z lepszą jakością obrazu? Na prawdę nie mam się do czego przyczepić-poprawę obrazu widać gołym okiem.

Może też TV Samsunga lepiej się dogaduje z ADB niż Pace'm.

Edytowane przez djkubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to co nowy dekoder - to czytam te same teksty - jak wychodził Mediabox to tez był krzyk, że niby słaba jakość obrazu, teraz przechodzi to na WifiPremiumbox - " to taka klątwa nowego dekodera w nc+" - u mnie w punkcie ten dekoder jest podłączony do 40 calowego telewizora i jakość jest ok - trzeba by oko wsadzić w ekran by doczepić się do ostrości.

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...