Skocz do zawartości

Fiat 126P


Darek z Ozimka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na takim fiaciku uczyłem się prowadzić samochód ( do wyboru był też Polonez też fajny wóz...) a potem zdawałem prawko.

😜

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce już praktycznie niespotykane na ulicach. Za to wciąż "Maluchy" są bardzo popularnym środkiem transportu na ... Kubie, gdzie ceny egzemplarzy w średnim stanie zaczynają się od 10 tys. USD. Jest o tym w najnowszych odcinkach na kanale "BezPlanu" na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem „Maluszka” przez rok, było to zaraz po zdaniu prawka 13 lat temu. Fiacik był z 1982 roku, czerwony. Miał zamontowane kubełkowe fotele (fuu), dobrze że kolega miał takiego samego malucha z oryginalnymi fotelami to się z nim wymieniłem ;) niestety podłoga jak i inne ważne konstrukcyjnie elementy zgniły i nie opłaciło mi się a w zasadzie nie stać mnie było na renowację, więc poszedł na „żyletki”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@tweed77

Cytat

Fiat 126p to bardzo popularny i lubiany youngtimer. Niestety, przez modę na Malucha jego ceny zaczęły szaleć. Skoro i tak trudno obecnie nie przepłacić za kaszlaka starszego niż Elegant, może warto trochę dołożyć i kupić unikatową wersję specjalną?

https://spidersweb.pl/autoblog/fiat-126p-wersje-limitowane-silver/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cytat

Myślisz o zakupie małego Fiata? Przygotuj się na spory wydatek. To pod żadnym pozorem nie jest już najtańszy samochód na rynku.

Niegdyś obiekt pożądania, później wyszydzany relikt poprzedniej epoki, a obecnie... coraz bardziej poszukiwany klasyk. W historii Fiata 126p nie brakuje ciekawych zwrotów. Sytuację postanowił prześledzić popularny serwis ogłoszeniowy otomoto.pl, który przeanalizował liczby ofert dla poszczególnych roczników i średnie ceny ofertowe aut dostępnych w 2017, 2019 i 2022 r.(w tym ostatnim przypadku w okresie od stycznia do lipca). Po 2019 roku podaż zwłaszcza najnowszych Maluchów wyraźnie stopniała. Z kolei najstarsze i najtrudniej dostępne Fiaty 126p podrożały. Średnie ceny ofertowe dla niektórych roczników przekraczają poziom 25 tys. zł.

https://magazynauto.pl/uzywane/maluchy-staja-sie-coraz-drozsze-ceny-aut-z-malym-przebiegiem-dochodza-do-100-tys-zl,aid,2531?fbclid=IwAR3kXTBFvjxLiDmKPselMAk3CC_jF6UClmTQxkb2GHk-eVP_4ugJC6OVfps

 

To fakt! Ceny "Maluchów" poszły w górę jak oszalałe, sam miałem w planie zaraz po zdaniu prawa jazdy kupić "Malucha", ale odpuściłem sobie jego kupno, mój prawie 90-cio letni sąsiad posiada "Malucha" z 1993 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko Niestety moja ciocia w swoim "Kaszlaku" nie miała dachowego bagażnika, więc musiała prawie wszystko pakować na tylne siedzenia. Z którego rocznika miałeś "Kaszlaka"? Moja ciocia miała "Kaszlaka" z 1986 roku, kupiła go używanego w 1994 roku.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Poprawa tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...