Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
5 godzin temu, michalx1974 napisał:

Pamiętacie do kiedy MUX 8 ma być nadawany w paśmie VHF?

Nie było żadnych oficjalnych informacji o planach przeniesienia mux-8 na pasmo UHF. To co wiadomo - nadaje i będzie nadawać w paśmie VHF. Może jakieś decyzje zostaną podjęte gdy rozpoczną się procedury związane z zagospodarowaniem mux-5 i mux-6. Podejrzewam jednak, że w przypadku dużego zainteresowania nadawców tymi mux-ami, mux-8 pozostanie na VHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie

Pytanie do Was. Czy programy TVP (chodzi mi głównie o TVP Sport) nadają na stałe 1080i 25Hz? Od niedawna mam nowy TV i nie wiem czy można gdzieś poszukać  w ustawieniach i to zmienić czy nie ma takiej możliwości bo to zależy tylko od nadawcy?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarcinZZZ napisał:

Witam

Takie pytanie do Was, czy programy TVP (np. TVP Sport) są nadawane jako 1080i 25HZ. Od niedawna mam nowy TV i nie wiem czy można to zmienić gdzieś w ustawieniach telewizora czy tak po prostu musi być, bo tak nadają i nic się z tym nie da zrobić? Dziękuję za pomoc.

Tak jest nadawane. Po przejściu na DVBT2 H265 od marca do czerwca 2022 będzie nadawane w 1080p/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramirez

 

 

Dlatego o tym mówię.

Ja np mieszkam około 20 km od nadajnika, ale w leśnym terenie i z MUX 8 są czasowe problemy, mimo że sygnał z nadajnika łapie to obrazu brak. Antena na dachu, może trochę podregulować i było by ok.

Za to w drugiej części domu mam pokojową antenę i z odbicia MUX 8 odbiera bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zeusek napisał:

Jeżeli tak jest to jest to kolejny powód aby przenieść na uhf, tam polaryzacja jest pozioma ;)

MUX 8 nie jest tego wart aby kupować nową antenę, zwłaszcza że combo są gorsze niż te na jedno pasmo.

Nie mogą sobie ot tak przenieść MUX-8 na UHF to raz, a dwa i w UHFie zdarza się polaryzacja pionowa, co prawda w doświetleniach MUX-3 dla innych województw, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zeusek napisał:

Jeżeli tak jest to jest to kolejny powód aby przenieść na uhf, tam polaryzacja jest pozioma ;)

MUX 8 nie jest tego wart aby kupować nową antenę, zwłaszcza że combo są gorsze niż te na jedno pasmo.

Na UHF może być pionowa, a może być pozioma, to nie my wybieramy.

Wiesz moim zdaniem warto do MUX8 zainwestować w zwrotnicę i drugą antenę, trochę kanałów jest tam nadawanych i są ciekawe, zasięg praktycznie cała Polska, ale antenę trzeba mieć dobrą.

Raczej zostawią MUX8 bez zmian na VHF, warto aby dodali jeszcze z jeden nowy MUX na VHF, wtedy było by większe zainteresowanie nowymi antenami :) . Dla dwóch MUXów dokupiłbyś antenę na VHF :) 

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że antena na VHF+ zwrotnica to wydatek kilkudziesięciu złotych na długie lata.

Kanały w MUX8 nie są takie złe, zwłaszcza TVP Kultura, Zoom TV, WP, Metro.

Całkiem przyzwoite pozycje programowe można na nich spotkać.

 

Mamy ograniczone możliwości nadawania naziemnego. Pasmo UHF jest cały czas podgryzane przez internet.

Absolutnie nie należy rezygnować z pasma VHF, a wręcz tak jak kolega wyżej napisał, nawet jeszcze jeden MUX uruchomić w tym paśmie.

 

Dla przypomnienia wypowiedź jednoznaczna nie jest, ale jeśli pada z ust Przewodniczącego KRRiT mniej więcej coś takiego że postanowiliśmy przeznaczyć w formie bezpłatnej jeden z dwóch dostępnych MUX na UHF, to raczej na pewno MUX8 pozostanie na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

nawet jeszcze jeden MUX uruchomić w tym paśmie

Nie wiem dlaczego do emisji tv nie wykorzystuje się kanałów 5, 10 i 11? Co prawda jest tam DAB+, ale np. na k.6 nadawane są zarówno radio, jaki i telewizja. Podejrzewam że w najbliższym czasie wolne zasoby częstotliwości w tym paśmie zostaną wykorzystane do nowych emisji radia cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro nie będzie wiecznie w MUX testowym TVN. Ten MUX kończy nadawanie z końcem b.r.

TVP ma w planach uruchamianie nowych kanałów tematycznych. Na wszystkie miejsca braknie na dwóch multiplexach, w szczególności że na jesień przyszłego roku TVP 4K ma być na stałe w MUX5. Któreś kanały pozostaną w MUX8, lub zostaną tam przesunięte, skoro TVP ma tam 3 sloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 17:16, Zeusek napisał:

Naturalnie że mogą, powstaną dwa dodatkowe multipleksy. Jeden ma iść dla TVP i drugi mogą przeznaczyć na kanały z MUX 8.

Ale to zmiana decyzji rezerwacyjnych itd. Dużo z tym zachodu. A niżej widziałem komentarz o 2 MUX w VHF. Musieliby nam przydzielić drugą częstotliwość, żebyśmy mogli tam nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...