Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwiej jest starać się o miejsce tam, gdzie do zgarnięcia jest jedno z trzech miejsc, niż tam, gdzie będzie tylko jedno, tym bardziej że to nie jest ich pierwsze podejście. Czy ewentualne otrzymanie miejsca wyjdzie dobrze dla TVS? Już raz próbowali iść w kierunku kanału bardziej ogólnego, ale średnio im to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Carpet Group SA także jest pewniakiem. Sami to potwierdzają oficjalnie już i złożą 2 wnioski na 2 kanały do konkursów na wolne sloty w MUX8. :-) Reszta to duże wątpliwości bo nie mają tyle kasy na opłaty za koncesję ogólnopolską i opłaty za nadawanie ogólnopolskie w MUX8 na rzecz operatora tego MUX-a firmy Emitel. To duża kasa i raczej takiej ledwo co przędzącej TV Republika czy nowo powołanych do życia TV MN nie stać na taki wydatek. Sam TV TRWAM ledwo co wyrabia na takie opłaty nadając w MUX1 ogólnopolskim.

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PowerTV napisał(a):

Nadawanie w MUX8 to nieopłacalne hobby. My chyba jednak nie weźmiemy udziału w tym konkursie.

W tym kraju to się nic nie opłaca !!!

Skoro się nie opłaca, to wycofajcie Antenę HD z MUX,bo i tak nie ma z tej stacji żadnego pożytku (Ciągle kabarety)

Jakoś Włochom się opłaca mieć mnóstwo kanałów ogólnokrajowych, regionalnych, lokalnych, ponadlokalnych.

Z takim myśleniem to daleko nie zajedziemy !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem, bo byłem we Włoszech na wycieczce tygodniowej :) Tryliard kanałów, a oczy bolą ;) Ja tam nie narzekam i cieszę się z TVS oraz życzę powodzenia Red Carpet Media Group. @Marek79 Ty widzisz kabarety na okrągło a ja widzę filmy, których nie ma na najbardziej znanych kanałach oraz inne zagraniczne produkcje i jestem zadowolony.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michu_97 napisał(a):

Ja widziałem, bo byłem we Włoszech na wycieczce tygodniowej :) Tryliard kanałów, a oczy bolą ;) Ja tam nie narzekam i cieszę się z TVS oraz życzę powodzenia Red Carpet Media Group. @Marek79 Ty widzisz kabarety na okrągło a ja widzę filmy, których nie ma na najbardziej znanych kanałach oraz inne zagraniczne produkcje i jestem zadowolony.

Jakie masz filmy na TVS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PowerTV napisał(a):

Nadawanie w MUX8 to nieopłacalne hobby. My chyba jednak nie weźmiemy udziału w tym konkursie.

Ja jestem za żebyście nie brali udziału w tym konkursie. Wy raz piszecie że weźmiecie udział a potem że jednak tak weźmiecie udział. No a teraz znowu dajecie sugestie że jednak nie weźmiecie. Jesteście jak taka maruda nigdy nie zdecydowani. Każdego kolejnego kanału od MWE Net. mniej w MUX-ach ogólnopolskich to "duży plus" dla widza NTC. :-) Mam dosyć kanałów typu Kabarety 24h od was. Już mamy kanał Antena HD w MUX1 i nie da się go oglądać. :-(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jerkre napisał(a):

Jakie masz filmy na TVS.

@Michu_97 0dnosił się do @Marek79, który pisał że na Antenie widzi kabarety.

 

5 godzin temu, Marek79 napisał(a):

Skoro się nie opłaca, to wycofajcie Antenę HD z MUX

Czemu ma wycofywać kanał z MUX1 gdy się nie opłaca MUX8? 🤪

 

59 minut temu, pablo21 napisał(a):

Mam dosyć kanałów typu Kabarety 24h od was.

Nigdzie nie widziałem, żeby na jakimś kanale MWE leciały kabarety przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef KRRiT zaproponował, żeby przenieść MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej do pasma UHF. Zwolnione częstotliwości posłużyłyby multipleksom cyfrowego radia DAB+. Choć minęło półtora roku, to prezes UKE zwleka z decyzją w tej sprawie. Rzecznik instytucji sugeruje w rozmowie z wirtualnemedia_pl, że wpływ na to ma jesienna konferencja WRC-23.

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-mux-8-mux-5-dab-lista-kanalow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przestańmy się już bawić, jak dzieci w piaskownicy i "kąsać" UHF, tylko "chirurgicznym cięciem" zwolnijmy całe UHF telekomom, a telewizję przenieśmy do VHF. Ta wieloletnia "zabawa" w podkradanie pasma już mnie męczy i obciąża mój układ nerwowy. :chair:

Edytowane przez A&G
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 10:01, PowerTV napisał(a):

Nadawanie w MUX8 to nieopłacalne hobby. My chyba jednak nie weźmiemy udziału w tym konkursie.

 

Nie sposób się z tym nie zgodzić. W sumie ja już się pogubiłem, czy nadawcy na MUX-8 nadal dopłacają do interesu czy coś już zaczęli zarabiać.
Ja uważam, że TVP nie przypadkowo też zrezygnowała z miejsc na MUX-8, argumentując to tym, że zastanowią się nad obecnością w tym mux jeśli przejdzie on na pasmo UHF.

 

Bardziej kuszące na pewno będzie miejsce na MUX-1 po TVP ABC.

 

Jest jeszcze jedna rzecz, o której napiszę ponownie. U nas gdy jakiś kanał zostaje wyłączony, to automatycznie usuwa się daną pozycję z listy programów (patrz ATM Rozrywka i MUX-8 po opuszczeniu po TVP). Z pewnością dzięki temu, że nie zostawiono nawet pasów łowickich (obrazu kontrolnego) to od samego początku zaniża się oglądalność nowemu nadawcy.

Czeski operator nadaje takie plansze testowe. Wtedy każdy wie, że będzie coś jeszcze, coś nowego ;)

 

@pasjonat podejrzewam, że nie opłaca im się przechodzić z MUX-8 na DVB-T2. Jeśli już by to zrobili, to gdyby jeszcze zmienili do tego modulację z 64 na 256QAM, to doszłoby do samozaorania ;) Okazałoby się, że połowa ludzi już tego MUX nie odbierze. Przecież większość tzw. anten combo co go odbierają szczególnie w polaryzacji pionowej, to odbierają go na przypał ledwo ledwo (wiem co piszę) :D

 

 

 

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 10:01, PowerTV napisał(a):

My chyba jednak nie weźmiemy udziału w tym konkursie.

 

Widać chyba coś w tej wypowiedzi prawdy jest.. :)

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-naziemna-telewizja-cyfrowa-kanaly-awaria-brak

Gdyby wszyscy olali i nie przystąpili do konkursu, to "może" by prędzej uaktywnili Mux widmo 5 .

Cytat

Po głębszej analizie okazało się, że koszty nadawania naziemnego na MUX-8 przewyższają przychody reklamowe generowane przez widzów eterowych tego multipleksu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...