Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.06.2021 o 18:42, czerstwy napisał:

Poprawna konfiguracja i będzie ok.Pod TNK oscam pod resztę ustawienia modułu.Zawsze też można zablokować  w oscam 1884  jak  będą problemy.

Na moim VU+UNO4KSE moduł NC+(niebieski) i Cameleon nie działają jednocześnie. Po włożeniu modułu dekodowane są tylko kanały z pakietu NC+na kartę, który doładowałem na czas EURO ze względu na TVP4K, a kanały z Cameleona mi nie świecą. Jak chcę oglądać z Cameleona to muszę wyciągnąć moduł i zrestartować VU. Próbowałem różnych kombinacji w ustawieniach ale nie dałem rady... Co gorsza, kobieta na infolinii sklepu CardSplitter (gdzie kupowałem VU) powiedziała mi że prawdopodobnie nie da się skonfigurować VU w taki sposób, aby jednocześnie używać Cameleona i modułu CAM NC+. Czy jest możliwa taka konfiguracja? Czy ktoś może pomóc w odpowiednim ustawieniu VU tak aby działało to jednocześnie. Obecnie jestem na etapie przekładania kabla antenowego (moduł w telewizorze, a w VU+ tylko Cameleon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowyjacenty napisał:

Co gorsza, kobieta na infolinii sklepu CardSplitter (gdzie kupowałem VU) powiedziała mi że prawdopodobnie nie da się skonfigurować VU w taki sposób, aby jednocześnie używać Cameleona i modułu CAM NC+. Czy jest możliwa taka konfiguracja?

Zawsze najłatwiej jest powiedzieć że się nie da i temat zamknięty. Ja twierdzę że da się to skonfigurować tylko trzeba chcieć. Próbowałeś już coś konfigurować czy na razie się wahasz? ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowyjacenty napisał:

Na moim VU+UNO4KSE moduł NC+(niebieski) i Cameleon nie działają jednocześnie. Po włożeniu modułu dekodowane są tylko kanały z pakietu NC+na kartę, który doładowałem na czas EURO ze względu na TVP4K, a kanały z Cameleona mi nie świecą. Jak chcę oglądać z Cameleona to muszę wyciągnąć moduł i zrestartować VU. Próbowałem różnych kombinacji w ustawieniach ale nie dałem rady... Co gorsza, kobieta na infolinii sklepu CardSplitter (gdzie kupowałem VU) powiedziała mi że prawdopodobnie nie da się skonfigurować VU w taki sposób, aby jednocześnie używać Cameleona i modułu CAM NC+. Czy jest możliwa taka konfiguracja? Czy ktoś może pomóc w odpowiednim ustawieniu VU tak aby działało to jednocześnie. Obecnie jestem na etapie przekładania kabla antenowego (moduł w telewizorze, a w VU+ tylko Cameleon).

Bardzo ciekawe jak jest oscam i poprawnie skonfigurowany to raczej pierwszeństwo odbioru jest z oscama a nie z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscam był konfigurowany w sklepie pod Cameleona bo wtedy jeszcze nie używałem modułu (ten moduł to tylko na miesiąc - niedługo EURO się skończy i nie będę go więcej doładowywał bo na niebieskim i tak C+4K podobno nie działa, a dla samego Museum 4K nie warto. Pozostałe kanały mam z Cameleona. Jakoś się przemęczę z przekładaniem kabla do końca EURO (już tylko 7 meczyków zostało), ale fajnie byłoby wiedzieć jak to poustawiać, żeby działało jednocześnie... Niestety nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem sprzętu na Enigmie, mam niewielkie pojęcie o tym i pewnie sobie nie poradzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, nowyjacenty napisał:

Oscam był konfigurowany w sklepie pod Cameleona bo wtedy jeszcze nie używałem modułu (ten moduł to tylko na miesiąc - niedługo EURO się skończy i nie będę go więcej doładowywał bo na niebieskim i tak C+4K podobno nie działa, a dla samego Museum 4K nie warto. Pozostałe kanały mam z Cameleona. Jakoś się przemęczę z przekładaniem kabla do końca EURO (już tylko 7 meczyków zostało), ale fajnie byłoby wiedzieć jak to poustawiać, żeby działało jednocześnie...

No tak lepiej przekładać kabel i zakładać że sobie nie poradzę niż trochę poszukać i poczytać coś na temat. Dziwna logika ale szanuję twoją decyzję. Pytałem wyżej czy cokolwiek próbowałeś przynajmniej podejrzeć jakie są pliki i też zero reakcji z twojej strony. Jeśli sam nie wykażesz zainteresowania, to żadna pomoc z naszej niczego nie zmieni.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tail#, nie napisałem nic o plikach bo nie bardzo wiem o jakie pliki pytasz - nie mam doświadczenia ze sprzętami na Enigmie (wcześniej korzystałem przez wiele lat z poczciwego Opticum 9500HD - bez Enigmy). Te linuksowe odbiorniki to dla mnie czarna magia, VU ma skomplikowane jak dla mnie menu i poruszam się po nim tak trochę po omacku (na wyczucie), ale słabo mi to wychodzi. Jeśli możesz podać jakieś źródła (linki) gdzie mógłbym się trochę "podszkolić" to będę wdzięczny za pomoc. W moim Vu+ Uno 4K SE jest OPEN ATV, a w konfiguracji Softcam mam: oscam-smod (dalej caid:0x1813 itd.). Problem w tym, że mimo przypisania w zadaniach modułu wyłącznie kanałów 4K tj. TVP 4K, Museum 4K i Canal+4K (choć wiem że ten ostatni na niebieskim nie działa), samo włożenie modułu do gniazda powoduje, że ten moduł przejmuje kontrolę nad wszystkimi kanałami, odcinając jakby uprawnienia z karty Cameleon, która siedzi w czytniku kart. Jeśli poruszam się po kanałach, które są w pakiecie podstawowym NC+ na kartę to wszystko jest OK bo dekoduje je moduł (mimo, że w zadaniach nie ma przypisanych tych kanałów), ale w momencie gdy przełączę na jakikolwiek kanał spoza pakietu podstawowego to mimo, że posiadam do nich dostęp na karcie Cameleon wyskakuje komunikat modułu, że nie mam uprawnień do tego kanału i nic się nie dzieje "czarny ekran". Co gorsza po takiej blokadzie, nawet jak wyjmę moduł z gniazda to ten Cameleon już nie zaskoczy dopóki nie zrobię restartu tunera... Prawdopodobnie coś jest źle skonfigurowane, ale ja nie mam pojęcia co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podstaw typu jak skonifgurować listę kanałów, jak połaczyć się po ftp. Wystarczy że w google wpiszesz i pojawi się mnóstwo tutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mój tv Philips  na liście modeli kompatybilnych z tym modułem C+4K ECP.

 

Moze ktoś potwierdzić jak to działa na tych telewizorach? 

 

Ewentualnie gdyby moduł bardzo mulił w telewizorze to co polecacie w zamian ? Brać dekoder od nich czy lepiej kupić własny ? Który model daje od C+ ma możliwość własnej listy kanałów ?

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę mój tv Philips  na liście modeli kompatybilnych z tym modułem C+4K ECP.
 
Moze ktoś potwierdzić jak to działa na tych telewizorach? 
 
Ewentualnie gdyby moduł bardzo mulił w telewizorze to co polecacie w zamian ? Brać dekoder od nich czy lepiej kupić własny ? Który model daje od C+ ma możliwość własnej listy kanałów ?

Możesz postarać się o moduł. Jak nie przypasuje to zawsze z łatwością wymienią na dekoder. Odwrotnie zapomnij. Żaden z obecnych dekoderów nie pozwala na w pełni swoją swobodna listę kanałów. Moduł i owszem bo zależne to będzie od używanego sprzętu. (Tv bądź dek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie na rynku tunera,  który wspiera ECP. Przy aktywnym zabezpieczeniu nie będziesz mógł oglądać programu. 

Natomiast uwzględniając cenę do jakości, wybrałbym VU+ Zero4K.

Edytowane przez meckbar
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jednak warto dopłacić te 200-300 zł do vu+ i mieć sprzęt ze znanym i wspieranym softem. Do tego ciagle rozwijanym

Durnie z c+ bawili się ECP i przez nieuwagę stracili prawa do Premier League na rzecz Viaplay do 2028. Teraz to już nie ma czego zabezpieczać, zapewne dlatego wyłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...