Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na camelach 4k nie działa, a na module ecp jeżeli zablokują, to 4k i to pewnie na wybranych audycjach. Od roku na forum straszą tym ecp i jak 4k działał tak działa dalej :)

Ja tu nie widzę negatywnych skutków nawet na sprzęcie bez obsługi ecp.

 

 

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG odpada 🙂

 

Tak, na 4K mi nie zależy wcale jeśli chodzi o SatTV.
Filmy i tak głównie z netflix, hbogo i player.
SatTV to głównie podstawowy kontent tematyczny, a że zależy mi na Polsat Sport i siatkówce to muszę mieć 2 abo i 2 karty/moduły. Obecnie na technisacie śmiga camel + CI CP i jest git. Sam bym nic nie zmieniał tylko czytam, że C+ wyłącza camele i zmusza do przejścia na moduł z cayman/crocodile i tu robi się problem bo potrzebny będzie tuner z 2x cam, a Technistat ma taki tylko sound bar za 4,5kpln, który do niczego mi nie jest potrzebny oprócz obsłudi dvb-s2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ircios napisał:

 Nie wyłączają Cameli, usuwają tylko z nich Sebastian i będą działały w Nagravision.

Pisanie z automatami słownikowymi pod tym względem mnie drażni, bo wiedzą lepiej od Ciebie co chcesz napisać. :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mystic.pl napisał:

Poważnie, myślałem, że to już nadciąga koniec cameli

Dopóki operator stosuje parowanie "global" to cameleony będą działać w Technisatach. Jeżeli zdecyduje się na stosowanie parowania "unique" to najprawdopodobniej będziesz musiał korzystać z dekodera operatora.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tail# napisał:

Dobrego słowa użyłeś - "najprawdopodobniej" :D

W tym przypadku adekwatnego bo jeżeli ma 2 karty bez wydanego sprzętu operatora to przy parowaniu "unique" nawet by nie miał z czego kluczy parujących wydobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mikoko napisał:

 


Tak trochę nie do końca. Gniazdo CI+ z ECP to wersja 1.4 Sony XG9505 z końca 2019 takie posiada. ECP brak. Ktoś tu stosuje po prostu wały

 

Sony zawsze lubiło wprowadzać swoje ograniczenia jak np możliwość instalacji dodatkowego ram w Vaio, więc może i tym razem wpadli na pomysł softowej kastracji CI+ Jak to się skończyło w przypadku Vaio wszyscy wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam inny przykład. Posiadałem słuchawki Sony WH-XB900N połączone z ich aplikacja Headphones. Nois canceling działał bardzo dobrze. Do dźwięku nie miałem zastrzeżeń. Zakupiłem Sony WH-1000XM4 i połączyłem z ta sama aplikacja. O dziwo poprzednie słuchawki nagle zaczeły działać gorzej a i redukcja szumów stała się taka sobie. Koniec końców 900N sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma CI+1.4 do ECP? Standard 1.4 był opublikowany kilka lat przed ECP. ECP to dodatek niemający nic wspólnego z wersja standardu. Była tu już kilkukrotnie podawana strona ciplus, na której są wymienione firmy, które mają licencję CI+, a które CI+ECP. Podsumowując TV z CI+1.4 nie ma zadnej korelacji do tego czy ma ECP. Popatrz na LG (do 2019), czy Samsunga. Mają 1.4, a ECP brak.

Edytowane przez Dr.STech
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie firmy SmarDTV wiadomość z dnia 2 kwietnia 2020 roku dotyczącą modułu CAM CI+ ECP produkowanego przez tą firmę dla CANAL+ Polska. Informacja oczywiście jest w języku angielskim. Znajduje się tam informacja, że produkt zawiera najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają hollywoodzkim studiom uzyskać całkowitą pewność, że ich materiały 4K są bezpiecznie chronione przez moduł zgodny z CI Plus ECP.  Zawarta jest tam informacja, że użytkownicy końcowi mogą nadal korzystać z innych treści dzięki telewizorowi zgodnym z CI+, który nie jest zgodny z ECP, bez konieczności zmiany istniejącego sprzętu. Jest tam też wypowiedź Pana Jarosława Kordalewskiego (Wiceprezes Zarządu ds. Technologicznych i IT CANAL+ Polska), który informuje, że poza treściami zabezpieczonymi ECP, to ten produkt może być używany także z telewizorami lub dekoderami zgodnymi ze standardem CI Plus, które są szeroko sprzedawane w Polsce od 2010 roku. Poza tym w tej wiadomości jest wymieniona informacja, że ten produkt zawiera także technologię fingerprinting, która ma chronić między innymi najlepsze programy i wydarzenia sportowe z europejskich lig piłkarskich, a tym samym walczyć z nielegalną redystrybucją treści.

 

Link do tej informacji:

https://www.smardtv.com/newsroom/platforma-canal+-and-smardtv-global-launch-new-module-in-poland

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damian_24 napisał:

Witam, telewizor SAMSUNG LED UE65TU8502 u mnie nie wykrywa modułu nc+ niebieskiego, jest jakaś możliwość żeby moduł zadziałał w tym telewizorze? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Zadzwoń do servisu Samsunga i zapytaj o najnowszy soft do tego TV ( a wczesnej sprawdz jaki Ty masz ) powiedz im jaki masz problem mojemu kuzynowi zmiana oprogramowania w tv pomogło .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dr.STech napisał:

Co za głupoty wypisujesz. Za ECP producenci TV płacą DODATKOWY haracz. Masz opisane na stronie ciplus ile kaski w zależności od ilości licencji. 

a producent modułu nie musi płacić ? dostaje za darmo ? to ja też chce licencje bezpłatną

po ci ci+ jak samo ecp może działać,  nowa generacja modułów ma działa sprzętowo SHA2 domyślnie, nawet jak niema flagi ECP - brak CI+

 

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę powtarzał - wypisujesz głupoty. ECP na modułach nie działa bez CI+.

 

Poczytaj to się dowiesz.

 

Moduły z SHA2 też będą CI+. Jeśli wiesz co to SHA2 to nie śmiej fermentu.

 

Oczywiście są inne substytuty jak TVkey ale to rozwiązanie zupełnie inne niż moduły CAM i dostępne w wąskiej grupie TV i nie w Polsce.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...