Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Wanderer Nie ma dekoderów że wsparciem ECP. Choć nie wiem czy czasem jeden z najnowszych Technisatów tego nie ma, ale chyba nie.

 

 

14 minut temu, maniek357 napisał:

Na stronie Canal+ była lista telewizorów ze wsparciem ECP. Ale strona zdaje się dalej nie działa, przez pożar w OVH... 

 Ta lista nie pokrywała się z zeczywistiscią z d..y wyjęta.

 

11 minut temu, PawelTSW napisał:

@Wanderer jak włączą ECP to na dekoderze też będziesz mieć ciemność, więc co to zmienia? 

 

A to zmienia, że kolega @Wandererpyta o dekoder ze wsparciem ECP. Nie zrozumiałeś pytania jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW

Przeczytaj dokładnie o co chodzi. Reszta to rozwinięcie odpowiedzi bez zbędnych słów. 

 

26 minut temu, Wanderer napisał:

Jak słusznie zauważyłeś chodzi mi o wsparcie ECP i przypuszczam, że będę miał problemy z 4K....

 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, qnik napisał:

Przełączanie kanałow dość ospałe około 5-6 sek. Czasem najpierw info że kanał kodowany i dopiero za kilejne 3-4 sek wskakuje. Ja tam wole dekoder 4K...

A jaki model TV? Szybkość modułu jest proporcjonalna do szybkości TV. Na flagowych model działa super a im niżej tym gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tego nie mogę zrobić bo Camel przestanie działać...

 

W LG OLED 65B8 przełączanie znacznie szybsze (choć wolniejsze niż w Technisat Digyboxx HD C+), ale zostawiłem Ojca na 10 min z pilotem i .... zaktualizował moduł - tak więc po testach na Camelu :). Wrócił drugi pilot...

Edytowane przez qnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, qnik napisał:

Hmm no tego nie mogę zrobić bo Camel przestanie działać...

 

W LG OLED 65B8 przełączanie znacznie szybsze (choć wolniejsze niż w Technisat Digyboxx HD C+), ale zostawiłem Ojca na 10 min z pilotem i .... zaktualizował moduł - tak więc po testach na Camelu :). Wrócił drugi pilot...

nie tylko ojciec młodsi też 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wanderer napisał:

Jak słusznie zauważyłeś chodzi mi o wsparcie ECP i przypuszczam, że będę miał problemy z 4K.

Zamiana TV na nowsze byłaby jednak zbyt kosztowna.  Dlatego rozsądnym ekonomicznie rozwiązaniem byłby kupno modułu + dekodera.

Te od operatora jakoś mi nie podchodzą (np. własna lista programów). Swoją drogą to dziwne, że Cyfra wypuszczając nowy moduł nie informuje o tym jakim sprzętem on działa.

Ale może jestem zbyt wymagający i siedząc w domu (z powodu ograniczeń) zaczyna mi odbijać. 😀

 

Jak na mój gust nie jesteś zbyt wymagający tylko jesteś klientem z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami, a tacy w PC+ łatwo nie mają. 

Operator nie informuje oficjalnie w jakich modelach TV moduł działa poprawnie bo... pewnie sam tego nie wie. Testy na CANAL+ Now trwają już od kilku miesięcy i nie ma oficjalnej informacji o ich efektach. Jeżeli chcesz być pewny, że aktywacja ECP Cię nie zaskoczy to jedynym rozwiązaniem jest korzystanie z niebieskiego CAMa CI+, ale wtedy nie będzie miał dostępu do treści 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer Jak na razie zabezpieczenie ECP, które ma być stosowane w przyszłości na kanałach 4K Ultra HD wspierają na tą chwilę wybrane modele telewizorów. Nie ma na rynku dostępnych jeszcze dekoderów ze wsparciem ECP. Lista telewizorów wspierających zabezpieczenie ECP jest dostępna na stronie internetowej CANAL+ pod linkiem: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem? Wejdź na stronę PC+ (link masz kilka postów powyżej) i przeczytaj raz jeszcze.

Masz tam napisane pogrubioną czcionką Telewizory wspierające ECP oraz rekomendowane przez platformę CANAL+ 

rekomendacja - «pozytywna opinia wydana o kimś/o czymś» (źródło: Słownik języka polskiego PWN).

Ja piszę o gwarancji poprawnego działania. Wiesz dlaczego? Bo w każdym innym przypadku odpowiedź na reklamację rozpocznie się od słów "nie ponosimy odpowiedzialności..."

Chyba po właściwie przeprowadzonych testach można stwierdzić co działa, a co nie działa i umieścić oficjalną informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukx95 napisał:

@Wanderer Lista telewizorów wspierających zabezpieczenie ECP jest dostępna na stronie internetowej CANAL+ pod linkiem: https://pl.canalplus.com/pomoc/lista-wpieranych-modeli-telewizorow

Pisali, że nie wszystke modele z tej listy nie wspierają ECP

 

3 godziny temu, PawelTSW napisał:

Informuje na swojej stronie od samego początku 

I co z tego jak nie pokrywa się z rzeczywistością. 

1 godzinę temu, Dr.STech napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest tam lista TV wspierających ECP.

Lista bezwartościowa 

 

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

@meckbarNo ale działa z nimi ECP czy nie działa? :D

Nie ze wszystkimi wymienionymi. Były żale abonentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać takie głupoty to podaj przykład, który model z tej listy nie wspiera ECP.

 

Jedyne narzekania były na modele z listy tiwusata, która tu wklejałeś rok temu twierdząc, że jest z modelami wspierającymi ECP.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Ja od wczoraj mam umowę z Canal+ i wziąłem moduł ECP i używam go w VU+ Duo 4 SE razem z modułem Cyfrowego Polsatu. Na początku musiałem zrobić aktualizację softu modułu. W tym celu musiałem go uruchomić w telewizorze, bo przez tuner aktualizacja nie była widoczna. Pobiera sie ja przy wlaczonym TV Puls HD. Moduły działają zacnie. Ten od Canal+ zdecydowanie szybszy od CP i na moim tunerze przelaczanie kanalow to bajka. Czasem przy przejsciu z kanalu z NTC dekodowani trwa do 3 sek. W innych przypadkach obraz pojawia sie od razu. Canal+ 4K bajka.

 

PS Aktualizacja modulu to podstawa, bo inaczej restartuje sie jak nakrecony.

Edytowane przez PawelU1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...