Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do Sony w sprawie nagrywania... Odp. to wina PC+, bo zablokowali nowym softem możliwość nagrywania programów.

Jak dla mnie to bzdura, bo dlaczego nie mogę nagrywać TV naziemnej oraz dlaczego na innej firmy TV można nagrywać.

 

Zgodziłbym się, że nie mogę nagrywać programów świadczonych przez PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy? To teoria oparta o wiedzę z autopsji czy tylko "tak sie mie zdaje sie"?

Paradoksalnie ja też zainteresowałem się i zakupiłem VU+ w momencie, kiedy operator zaczął mi latem blokować kolejne kanały i olewać moje prośby o wymianę/udostępnienie CAMa w ramach umowy. Wcześniej byłem, jak to określiłeś, "zwykłym oglądaczem tv", który miał moduł w TV, płacił i oglądał. Teraz mam już 2 tunery VU+ i żałuję, że tak późno podjąłem decyzję o ich zakupie. W sumie to dzięki polityce PC+ ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar nie dyskutuj z kimś kto nie ma pojęcia w tym temacie, nie dotknął takiego sprzętu, a tylko prowokuje do jałowych dyskusji. ;) Kto ma, w miarę ogarnia ten wie o co chodzi i każdy się z tobą zgodzi.

Nie, nie bedę odpowiadał na głupie zaczepki i zniżał się do tego poziomu. :) Możemy dyskutować tylko wtedy jak się ma argumenty. Ten "znawca" nad tobą ich nie ma i widać to wyraźnie.

Koniec dyskusji, lać wodę to może na inny forum.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# zapomniałem, że tylko wy się znacie na temacie ?

Moduł ma 10% abonentów, więc wasza teoria o zwykłym oglądaczu własnościowym tunerze i module poległa. 

Każdy robi co chce. Koniec dyskusji. 

 

Zawsze myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy, a ludzie używający dekodera operatora to użytkownicy ufo z innej planety i nie potrafisz tego zrozumieć, że dla 90% tv i dekoder służą tylko i wyłącznie do oglądania telewizji, nie cudowania z transmisją filmów, streamingu, czy prognozy pogody wśród kanałów. 

Koniec dyskusji. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysilił się niesamowicie bidulek i jak zwykle nic konkretnego nie napisał, bo nie ma zasobów, to musi [beep]oły pisać. Każdy orze jak może. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z 10 lat temu dreamboxa sam wszystko robiłem. Qrde zapomniałem już prawie wszystko. Na starość chyba mi się nudzi i szukam zabawki czasem to większa przyjemność jak samo oglądanie tv

Nie tylko my ty też bo jak to pisałeś na E2 zęby zjadłeś@meckbar oglądanie z modułu w takim sprzęcie to średnia przyjemność. Ale karta w czytniku to już  przyjemność.

Możesz rozwinąć różnice sama karta a karta z modułem ?
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

Jakby to powiedzieć krok w dobrą stronę.

Popieram. Tylko obawiam się o zdrowie kolegi @mikoko, jak na module mu zablokują kiedyś C+4k, jak odpowiedni soft nie pojawi się na E2

 

Godzinę temu, mikoko napisał:

Na starość chyba mi się nudzi i szukam zabawki emoji12.pngczasem to większa przyjemność jak samo oglądanie tv..

A mi się wydaje,że w końcu poszedłeś po rozum do głowy przez wrednego operatora, który zablokował Ci funkcje, z których korzystasz. Więc nie masz zbytnio alternatywy.

Ale to dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikoko napisał:

Miałem z 10 lat temu dreamboxa sam wszystko robiłem. Qrde zapomniałem już prawie wszystko. Na starość chyba mi się nudzi i szukam zabawki emoji12.pngczasem to większa przyjemność jak samo oglądanie tv


Możesz rozwinąć różnice sama karta a karta z modułem ?

Jedną z różnic jest wielostrumieniowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytor kanałów już na Maca mam

abc00c2fac8eb4b9212487e94ba3956b.jpg

Jedną z różnic jest wielostrumieniowość.

Zapomniałem o tym na śmierć
A mi się wydaje,że w końcu poszedłeś po rozum do głowy przez wrednego operatora, który zablokował Ci funkcje, z których korzystasz. Więc nie masz zbytnio alternatywy.
Ale to dobry ruch.

Jak wyłącza z powodu ECP 4K to i tak na tv nie pooglądam bo tv bez wsparcia ECP. Tutaj chociaż jest jakaś nadzieja ze ruszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, drq napisał:

Tylko co pomoże VU+ jeżeli faktycznie zablokują całkowicie możliwość nagrywania na module?

Chyba tylko i aż tyle, że środowisko programistów tunerów na Linuksie szybciej reaguje na konieczność poprawek w oprogramowaniu niż producenci telewizorów (wystarczy poczytać wątek). Być może zablokują, a być może nie. A jak zablokują to może na jakiś czas bo znajdzie się antidotum. Standard CI+ miał też dać kres tunerom na Linuksie, a te wciąż mają się dobrze. 
Proponuję tym, którzy tak wyśmiewają zakup tunera E2, żeby korzystać w nim z modułu po prostu odpuścić - nie wasz wydatek, nie wasz problem i... nie wasza przyjemność z użytkowania. Cieszcie się swoimi dekoderami natywnymi i jeżeli spełniają one wszystkie wasze oczekiwania to jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, meckbar napisał:

Cieszcie się swoimi dekoderami natywnymi i jeżeli spełniają one wszystkie wasze oczekiwania to jest super. 

Nic dodać, nic ująć. Śmieszą mnie wypowiedzi tych którzy pobrali po kilka tunerów od operatora, a nie mają możliwości nawet dodania nowego kanału do głównej listy, dodatkowo za to płacą i jeszcze się z tego cieszą, a wypowiadają się na temat sprzętów które nigdy nie dotknęli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...