Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że można wyrazić swoje zdanie - od tego m.in. jest forum dyskusyjne. Tylko nie odpowiedziałeś na moje pytanie czym poparta jest teza, iż „tuner sat w telewizorze to jest taki dodatek, którym producent sobie specjalnie głowy nie zaprząta”?

Nie atakuję tylko pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od programistów softu TV. EPG leci pełne z satelity. Tak samo jak informacja o programie, którą można nagrać w raz programem. Można nagrywać ścieżki językowe itd, itp pełny strumień danych.

Więc jak soft jest okrojony to może nawet nie mieć wyboru satelity innych niż 4 podstawowe, brak będzie obsługi bardziej zaawansowanych konfiguracji satelit. Montowany jest jeden tuner satelitarny, jedno wejście na moduł CI/CI+, nagrania kodowaniem. W niektórych TV widziałem dwie głowice satelitarne, dwa wejścia na moduł i wejście na kartę Conax / NAGRA dla HD+ starszy model TV TECHNISAT.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

@meckbar @ircios...nie będę przypominał kto się ślinił na nowy dekoder na Androidzie. Każdy wybiera wygodne dla siebie rozwiązanie. Wyraziłem swoją opinię i tyle. Chyba wolno mieć własne zdanie ?Czy w tym wątku obowiązuje zasada jak wszedłeś między wrony musisz krakać jak i ony ?Trochę dystansu wam życzę.

Nadal się ślinię na nowy dekoder na androidzie, ale z wejściem sat. A dlaczego? Bo nie mam zbyt dużego wyboru. To co operator oferuje obecnie, czyli te dekodery, niestety nie spełniają moich oczekiwań i przechodzę traumę jak z nich korzystam. Dekoder z androidem zapewne dałby większe możliwości multimedialne. Mam jeazcze opcję przejścia z moich Pejsów na moduły, zakup nowego tv z ECP (już czas powoli zmienić ekran), ale to ostateczność.

Puki co, czekam na rozwój sytuacji.

Oczywiście Twoje zdanie szanuje i nie raz korzystałem z tego co pisałeś.  Nie miałem zamiaru swoim postem na odcisk Ci nadepnąć.  ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tweed77 napisał:

W niektórych TV widziałem dwie głowice satelitarne, dwa wejścia na moduł i wejście na kartę Conax / NAGRA dla HD+ starszy model TV TECHNISAT.

Kiedyś mocno mnie to interesowało, bo byli jednymi z pierwszych z takim rozwiązaniem. Nie wiadomo jednak od kogo Technisat kupuje matryce LCD, nie widziałem jakości obrazu. Poza tym jeśli ten twin tuner działa w TV tak jak ich stacjonarny, to dziękuję. Moduły się "gryzą", więc start jest koszmarnie długi i przełączanie kanałów też potrafi być u[beep]liwe. Dlatego na wiosnę widzę szansę na Vu+ Duo SE. Zależy co będzie z unique.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ircios napisał:

Nadal się ślinię na nowy dekoder na androidzie, ale z wejściem sat. A dlaczego? Bo nie mam zbyt dużego wyboru. To co operator oferuje obecnie, czyli te dekodery, niestety nie spełniają moich oczekiwań i przechodzę traumę jak z nich korzystam. Dekoder z androidem zapewne dałby większe możliwości multimedialne. Mam jeazcze opcję przejścia z moich Pejsów na moduły, zakup nowego tv z ECP (już czas powoli zmienić ekran), ale to ostateczność.

Puki co, czekam na rozwój sytuacji.

Oczywiście Twoje zdanie szanuje i nie raz korzystałem z tego co pisałeś.  Nie miałem zamiaru swoim postem na odcisk Ci nadepnąć.  ;-)

Hmm wobec tego jesteś takim samym "zwolennikiem" dodatkowych pudeł jak ja ;) Też siedzisz na pudełkach operatora i czekasz na kolejne jak piszesz.Korzystam z dekodera dedykowanego bo jest dla mnie taniej i wygodniej. Telewizora nie zamierzam wymieniać a na sprzęt z rynku po prostu mi szkoda pieniędzy.Ten etap mam już za sobą. Aston 1.05 którego niestety nie udało się spieniężyć gdzieś się jeszcze wala po kątach.Tunery które obecnie są elektrośmieciami również.

 

@meckbar przecież napisałem, że wnioski wysunąłem czytając ten wątek. Teraz jestem ciekaw reakcji Sony na zaistniały problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem taka oto odpowiedz. To celowe działanie na blokowanie nagrywania. Zapytałem dlaczego na innych tv i niebieskich modułach nagrywanie działa. Czekam na odpowiedz.

„Szanowny Panie,

wyjaśniam, że moduły CAM nie umożliwiają dokonywania nagrań. Jeśli chce Pan korzystać z tego typu funkcjonalności, konieczna jest wymiana modułu na dekoder z dyskiem.

Do prawidłowego działania kanałów niezbędna jest aktualizacja oprogramowania modułu do najnowszej wersji ? powoduje ona wzrost zabezpieczeń treści przed ich kopiowaniem.

W celu zapoznania się z ofertą dotyczącą wymiany dekodera na inny model proszę o kontakt z Salonem Platformy CANAL+, gdzie zostanie zweryfikowana dostępność promocji.”

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Pawel napisał:

...wnioski wysunąłem czytając ten wątek. Teraz jestem ciekaw reakcji Sony na zaistniały problem.


Jeśli nie było to uogólnienie tylko odniesienie do firmy Sony to jestem w stanie to zrozumieć. Zawsze robili klientom pod górkę (nawet ich odtwarzacze DVD długo nie czytały wypalanych płyt) dlatego ostatnim zakupionym przeze mnie urządzeniem tej firmy był magnetowid. 
Nie jest wykluczone, że w kwestii CAMów próbują podobnej polityki. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, dla odmiany, właśnie przypadkowo zauważyłem ciekawą zmianę na lepsze po aktualizacji modułu. W moim VU+ zero4K nie mogłem przełączyć kanału na inny z tego samego transpondera po uruchomieniu nagrywania. Teraz jest to możliwe. Mało tego - włączyłem jednocześnie nagrywanie TVN24, TVN Turbo i TTV (akurat są na jednym transponderze) i... wszystko nagrało się! Czyżby aktualizacja odlokowała (świadomie lub nie) wielostrumieniowość modułu?

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, meckbar napisał:

Ja, dla odmiany, właśnie przypadkowo zauważyłem ciekawą zmianę na lepsze po aktualizacji modułu. W moim VU+ zero4K nie mogłem przełączyć kanału na inny z tego samego transpondera po uruchomieniu nagrywania. Teraz jest to możliwe. 

Jaki masz soft? Ja po włączeniu nagrywania danego kanału i przełączeniu na inny widzę ciemność (dopóki nie zatrzymam nagrywania).

Mam Solo 4k, VTi 15, czarny moduł CP+ z  najnowszym softem, czyli: 35.00.50.02.01.02, karta Cayman.

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

9 minut temu, ircios napisał:

Nagrywanie z jednego TP to nie wielostrumieniowość. Z 2 różnych TP...tak

 

Wiem czym jest wielostrumieniowość, ale VU+zero4K ma tylko jedno wejście SAT i nie sprawdzę wielostrumieniowości, dlatego pytam.

Przed aktualizacją nie mogłem przełączyć na inny kanał niż nagrywany. Teraz jest możliwe nagrywanie więcej niż jednego kanału z tego samego transpondera - to już więcej niż było. Liczę, że ktoś sprawdzi to na sprzęcie, który umożliwia nagrywanie z 2 różnych transponderów.

 

@Tapatik Wersja: 2020-09-21-vti-master  Release 15.0.0

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, meckbar napisał:

Wiem czym jest wielostrumieniowość, ale na VU+zero4K ma tylko jedno wejście SAT i nie sprawdzę wielostrumieniowości, dlatego pytam.

Przed aktualizacją nie mogłem przełączyć na inny kanał niż nagrywany. Teraz jest możliwe nagrywanie więcej niż jednego kanału z tego samego transpondera - to już więcej niż było. Liczę, że ktoś sprawdzi to na sprzęcie, który umożliwia nagrywanie z 2 różnych transponderów.

 

@Tapatik Wersja: 2020-09-21-vti-master  Release 15.0.0

Ja również, a timeshift masz włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meckbar napisał:

Tak, jest włączony.

Jakiekolwiek ustawienia samego nagrywania zmieniałeś, a może zmieniałeś coś w ustawieniach timeshift?

Czy może masz pozostawione domyślnie, tak jak przychodzą z VTi 15?

Mógłbyś zrobić zrzuty ustawiań z: VTi->Stup-Timer (strona 5/5) oraz z ustawiań Timeshift i podesłać?

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję i przepraszam za zamieszanie... to efekt "zabaw "z kartą TNK umieszczoną w odbiorniku, a nie dobrodziejstwo modułu. Przepraszam za zamieszanie. Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi...

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, meckbar napisał:

Włączyłem z pilota i przełączyłem na TVN. Sam się zdziwiłem dzisiaj, że taka spóźniona niespodzianka od Mikołaja... ?

Tylko dlaczego na tym samym sofcie u mnie zachowuje się inaczej? Kwestia sprzętu? Zerknij proszę na moje pytania o zrzuty ustawień konfiguracji dwa posty wyżej (dopisywałem później). Może powtórzę:

Mógłbyś zrobić zrzuty ustawiań z: VTi->Stup-Timer (strona 5/5) oraz z ustawiań Timeshift i podesłać?

16 minut temu, meckbar napisał:

Odwołuję i przepraszam za zamieszanie... to efekt "zabaw "z kartą TNK umieszczoną w odbiorniku, a nie dobrodziejstwo modułu. Przepraszam za zamieszanie. Człowiek uczy się całe życie, a i tak umiera głupi...

Tak dużo mi nadziei narobiłeś... No trudno.

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się wyjaśniło. Oto odpowiedz:

„informuję, że Platforma CANAL+ ma obowiązek do przeprowadzania okresowej aktualizacji oprogramowania sprzętu, na którym udostępniana jest oferta CANAL+. Jest to niezbędne dla zapewnienia właściwego bezpieczeństwa kodowania sygnału oraz z innych przyczyn technicznych, organizacyjnych i prawnych.
Dolecowo na modułach ma nie działać nagrywanie.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikoko napisał:

[...]
Dolecowo na modułach ma nie działać nagrywanie.”

Ehhh, znowu pod górkę.

Pewnie nie aktualizowanie softu CAM też nie jest rozwiązaniem, bo w pewnym momencie coś takiego zrobią, że bez aktualizacji nic się nie obejrzy?

Trzeba zbadać sprawę. Nie jestem przekonany, że Operator może sobie pozwalać na takie manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...