Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Babol producenta tv? Raczej babol nowego softu modułu
Rozumiem blokadę cameli na module ale przy okazji ucięli funkcjonalność caymanow. Pytanie czy celowo czy przypadkiem. Jeśli by chcieli celowo to zrobić to w nowej aktualizacji dla niebieskich tez ustaliliby nagrywanie a tego nie zrobili. Wiec babol
Ale z drugiej strony na części tv nagrywanie działa i to tego samego producenta

Jedyne dla mnie wyjście jest wy[beep]e na liście kanałów na dalsze pozycje filmboxow i tv puls, chyba kino tv póki się sprawa nie wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mikoko napisał:

Babol producenta tv? Raczej babol nowego softu modułu
Rozumiem blokadę cameli na module ale przy okazji ucięli funkcjonalność caymanow. Pytanie czy celowo czy przypadkiem. Jeśli by chcieli celowo to zrobić to w nowej aktualizacji dla niebieskich tez ustaliliby nagrywanie a tego nie zrobili. Wiec babol
Ale z drugiej strony na części tv nagrywanie działa i to tego samego producenta

Jedyne dla mnie wyjście jest wy[beep]e na liście kanałów na dalsze pozycje filmboxow i tv puls, chyba kino tv póki się sprawa nie wyjaśni.

Zapytaj innych producentów że jakoś działa , Sony olewa camy robi to po omacku, normalnie biorą cam i robią do bólu każden detal.

Sony samo jest producentem filmowym (ma swoje studia) i jest częścią organizacji które wymyśliło ECP tak właśnie walczy z camami :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mikoko napisał:

Dokładnie tak myśle, wina modułu. Po jego wyjęciu tv naziemną i FTA nagrywa

Zauważ, że za poprawną współpracę odpowiada zarówno firmware modułu jak i telewizora/tunera. Nie mam tego typu problemów w 3 TV Panasonic, które mają już kilka lat (najmłodszy 3). Gdyby była to w 100% wina modułu to logicznie rozumując powinno się tak dziać też u mnie. Wszystkie TV są zgodne z CI+ i takie restrykcje są technicznie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 19:24, kedar1 napisał:

Zaktualizuj moduł w TV , i od razu bedzie poprawa w dzialaniu na VU+.   Oczywiscie pod warunkiem ze nie uzywasz w nim Cameleona.  Wtedy efekt bedzie zupelnie inny?

Zaktualizowałem jednak moduł do wersji: 35.00.50.02.01.02 (aktualizacja nr 35). Być może jest stabilniej, bo dłuższe przywieszenie podczas przełączania jeszcze się nie przydarzyło, natomiast kanały nie przełączają się szybciej niż poprzednio. Zweryfikowałem to dosyć dokładnie, bo nagrałem film z przełączeń na wersji 35.00.50.01.01.00  i podczas odtwarzania tego filmu tak samo przełączałem kanały na wersji 35.00.50.02.01.02. Dosyć dobre zatem porównanie miałem. Moim zdaniem: bez zmian. Oczywiście, jeśli przywieszeń dużych nie będzie, to aktualizacja na plus.

Dodam, że porównywałem na Vu+ Solo4k z VTi 15, czarny moduł, karta Cayman.

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pisałem że moduł do głownej oferty tv-sat to żaden wybór.Tu macie jeden z przykładów. Mam też tego XG tylko 65 cali i ąż kiedyś z ciekawości sprawdzę jak działa moduł z CP.?Bo ogólnie oglądam na nim głównie boks i UFC ale mam w Vu.I też potrafią się cuda dziać z tymi nagraniami po jakimś czasie na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam nie wiem. Na starszych tv Sony po aktualizacji nagrywanie działa. Na nowszych nawet ze wsparciem ECP przestało. Jak piszesz, softy jednego i drugiego musza się dogadać. Jeden producent c+ wprowadził (ku...a jak zwykle) zmiany olewając całkowicie drugiego partnera. A klient znów ma problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa straszna z tymi modułami się zrobiła. Nie znasz dnia ani godziny kiedy po jakiejś aktualizacji możesz stracić dostęp do oferty. Zawsze twierdziłem, że tuner sat w telewizorze to jest taki dodatek, którym producent sobie specjalnie głowy nie zaprząta. Jest bo jest.Jak działa to dobrze.Jak nie działa to w sumie też dobrze. Powyższe problemy tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel napisał:

Zawsze twierdziłem, że tuner sat w telewizorze to jest taki dodatek, którym producent sobie specjalnie głowy nie zaprząta. Jest bo jest.Jak działa to dobrze.Jak nie działa to w sumie też dobrze.

Ty napisałeś to na poważnie czy tylko celem wywołania dyskusji? 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem swoją opinie obserwując od dawna wątek modułów i ich współpracy z telewizorami. A to nie dekoduje niektórych kanałów,wiesza się,długo uruchamia,inicjalizuje itd. Teraz dochodzi problem z blokadą funkcji nagrywania bądź co bądź na nie najtańszym modelu Sony. Takich problemów nie zgłaszają posiadacze tunerów sat, więc co mam myśleć o takiej sytuacji ?Myśłę, ze producent telewizora skupia się na matrycach, obróbkach sygnału i innych bajerach a na wspołpracy z modułami CI nie koniecznie.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego sposobu prezentowania EPG jak wkleiłeś nie cierpię. Osobiście korzystam z opcji Lista lub Gazeta. Pop prostu wolę widzieć więcej pozycji danego kanału w pionie (w kolumnie) a nie w poziomie. Ale to rzecz gustu. Tylko ja nie o EPG pisałem tylko o współpracy z modułami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu sprowadzać dyskusji do wyższości modułu na dekoderem bądź dekodera nad modułem - niech każdy wybiera co mu pasuje. Zastanawia mnie tylko czym poparta jest teza, iż „tuner sat w telewizorze to jest taki dodatek, którym producent sobie specjalnie głowy nie zaprząta”?

Korzystam z modułu w TV od ok. 10 lat i w zasadzie nigdy nie miałem z taką formą odbioru problemów. Być może TV Panasonic są wypuszczane z lepszym softem do obsługi modułów? Pierwsze „problemy” pojawiły się dopiero z modułem CI+ECP i spowodowane są tym, że moje telewizory nie są najnowsze i nie obsługują ECP. Jak się stosowanie zabezpieczenia rozpowszechni to będę się zastanawiał co dalej. 
Swój tuner w TV mogę dowolnie konfigurować, czego nie można powiedzieć o (chyba większości) dekoderach operatora, które muszą mieć Hotbird na LNB1 bo inaczej nie działają. Nie wiem dlaczego dekodery operatora są tak „kastrowane” bo pewnie możnaby na nich ustawiać więcej niż operator pozwala. Oczywiście konieczny byłby tryb ekspert, żeby użytkownik niezaawansowany nie namieszał przypadkowo w ustawieniach. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar @irciosnie jestem żadnym zwolennikiem dodatkowych pudeł. Nię będę przypominał kto się ślinił na nowy dekoder na Androidzie. Każdy wybiera wygodne dla siebie rozwiązanie. Wyraziłem swoją opinię i tyle. Chyba wolno mieć własne zdanie ?Czy w tym wątku obowiązuje zasada jak wszedłeś między wrony musisz krakać jak i ony ?Trochę dystansu wam życzę.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...