Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tv philips 65pus6412 z modulem canal plus ecp. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania modułu nie moge nagrywać żadnego kanału kodowanego na podlaczonym do tv dysku usb. Działa jedynie nagrywanie z kanałów niekodowanych jak tvp info czy nasa uhd. Wczesniej nie bylo z nagrywaniem żadnych problemów.
Czy ktoś też ma taki problem ?

W moim Sony tez przestało działać nagrywanie. Muszę jutro się pobawić. Sformatuje go na kompie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 06:59, meckbar napisał:

Chyba karta cameleon w ogóle jest rozwiązaniem czasowym. Chociaż jak porównam obecny proces tzw. uszczelniania systemu z wymianą kart za czasów Cyfry+ właśnie na cameleony to... bardzo słabo im to idzie. 

No właśnie, jak myślicie, ile lat te Camelony jeszcze przetrwają? Ja myślę, że jeszcze kilka spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikokoa na moim KDL-43W755C działa 

A ten tv wspiera ECP ?

Tak na szybko. Tv Sony bez wsparcia ECP na niebieskim module nagrywa. Na czarnym module po aktualizacji nie chce nagrać żadnego kanału. Nawet niekodowanego. Sprawdzone bez formatowania dysku. Po pracy sformatuje i zobaczę. A jak jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mikoko napisał:


A ten tv wspiera ECP ?

Tak na szybko. Tv Sony bez wsparcia ECP na niebieskim module nagrywa. Na czarnym module po aktualizacji nie chce nagrać żadnego kanału. Nawet niekodowanego. Sprawdzone bez formatowania dysku. Po pracy sformatuje i zobaczę. A jak jest u was?

Mój TV SONY XH95 wspierający ECP po aktualizacji modułu też przestał nagrywać programy.

Ale to chyba nie po aktualizacji modułu, tylko po nowym sofcie TV.

Bo zrobiłem próbę nagrywania programu bez modułu [program z satelity]i mam taki napis ''nie można rozpocząć nagrywania''

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sony AF-8 który nie wspiera ECP. Moduł po aktualizacji działa tak samo jak i przed aktualizacją. Nagrywanie działa bezproblemowo. Sprawdzałem na TVP 1 oraz C+4k.

Dodam również że moduł po aktualizacji działa o niebo lepiej na moich linuxach (Solo4k i Ultimo4k).

Nie występują już dosyć częste restarty modułu przy zmienianiu kanałów nawet kiedy miałem różne image na dekach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem chwilę na aktualizację modułu. W moim VU+ Zero4K, pomimo codziennego użytkowania, ani razu nie wyświetliła się informacja o konieczności aktualizacji modułu. Po włożeniu do TV komunikat wyskoczył natychmiast po inicjalizacji CAMa. Faktycznie, moduł działa lepiej - brak jest tych "chwil zastanawiania" przed deszyfrowaniem programów (zwłaszcza podczas tzw. skakania po kanałach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mikoko napisał:


A ten tv wspiera ECP ?

Tak na szybko. Tv Sony bez wsparcia ECP na niebieskim module nagrywa. Na czarnym module po aktualizacji nie chce nagrać żadnego kanału. Nawet niekodowanego. Sprawdzone bez formatowania dysku. Po pracy sformatuje i zobaczę. A jak jest u was?

U mnie po ostatnie aktualizacji - też nie działa nagrywanie - nie działa również przegrywanie z pendrive na dysk itd żadna modyfikacja nie działa na dyskach zewnętrznych

Mam wrażenie że Android nabił jakiś atrybut tylko do odczytu dla dysków zewnętrznych (formatowanie nic nie dało) być może da coś hard reset do domyślnych ustawień -ale nie chcę tego robić bo nie mogę nawet przerzucić listy kanałów, a nie chce mi się ponowie robić listy

Zgłosiłem to do SONY - proponuję również żeby inni zgłosili - widocznie bubel zrobili z aktualizacji i trzeba czekać na kolejną 

Problem modułu nie został rozwiązany (proponuję również zgłaszać do SONY problem modułu - niech dają płytę główną z 2020 skoro odbiorniki są sprzedawane przez kilka lat z tej samej serii/modelu i zmieniają matryce - jest inna obecnie niż rok wcześniej w tym samym modelu  - ja będę o to walczył ale w ilości jest siła)- nawet za bardzo go nie przyspieszyli - dalej kilka sekund przerzucanie kanałów - może o jedną sekundę się skrócił czas (ale to ze względu na aktualizację samego modułu  a nie TV) , natomiast bez jakichkolwiek zacinek działa odczyt z pendrive UHD/4K przez KODI jak i z NF/HBO czy CP+ i innych streamowych dostawców - tu coś dopieścili wyraźnie.

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TV SONY XH95 wspierający ECP po aktualizacji modułu też przestał nagrywać programy.
Ale to chyba nie po aktualizacji modułu, tylko po nowym sofcie TV.
Bo zrobiłem próbę nagrywania programu bez modułu [program z satelity]i mam taki napis ''nie można rozpocząć nagrywania''

To właśnie stało się po aktualizacji modułu. Sprawdzałem zaraz po aktualizacji tv na starym sofcie w czarnym module i działało nagrywanie. Po update modułu nagrywanie przestało działać. I teraz UWAGA mam tez moduł niebieski z tv na kartę. Nagrywanie na nim działa wiec to nie soft w tv a w module. Coś jest skopane. I co teraz z tym zrobić ? Zaraz dzwonię i zgłaszam do c+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest skopane.  Ciężko zrozumieć, że operator wprowadził kolejne zabezpieczenie? Chroni w ten sposób swój kontent :-D

Kto chce nagrywać,  to niech sobie dekoder weźmie. Najlepiej za 10 m. Z dekodera też człek nie zgra, bo to zabezpieczenie. 

Skoro ktoś myśli inaczej, to niech pokaże wpis z regulaminu, że posiadacz modułu ma gwarantowane nagrywanie. Nawet posiadacze dekoderów nie mają tej usługi gwarantowanej.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mikoko napisał:


To właśnie stało się po aktualizacji modułu. Sprawdzałem zaraz po aktualizacji tv na starym sofcie w czarnym module i działało nagrywanie. Po update modułu nagrywanie przestało działać. I teraz UWAGA mam tez moduł niebieski z tv na kartę. Nagrywanie na nim działa wiec to nie soft w tv a w module. Coś jest skopane. I co teraz z tym zrobić ? Zaraz dzwonię i zgłaszam do c+

Ale ja robiłem próbę nagrać program nie związany z NC+.....fashion 4k

Ciekawe czy z TV naziemnej nagrywa, ale ja jej nie posiadam.

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mara68 napisał:

Dodam również że moduł po aktualizacji działa o niebo lepiej na moich linuxach (Solo4k i Ultimo4k).

Potwierdzam że po tej aktualizacji modułu ,jest zdecydowanie lepiej na VU+ Ultimo 4K .  Niedawno pisałem tu o dzialaniu tego modułu na DM920 i właśnie VU+ .  O ile na DM 920 moduł zawsze działał bez zarzutu o tyle nieciekawie wyglądało to na Ultimo , nawet na Open PLI.  Ale w chwili obecnej jest zdecydowana poprawa i nie ma żadnych ,,zwiech ''  przy szybszym przełączaniu kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mikoko napisał:

Jestem po rozmowie, sugerowano przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże wymiana w punkcie. Tak zrobiłem i moduł tez resetowany. Dalej nie nagrywa. Także nie musicie robić resetowania tv bo nic to nie daje. Muszę poszukać punktu gdzie maja moduły i wymienić

Jeśli posiadasz TV naziemną to zrób próbę nagrywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mikoko napisał:

Naziemnej tez nie nagrywa. O co kaman ? Dobra sprawdziłem bez modułu, naziemna nagrywa. To moduł blokuje całe nagrywanie !!!!! Nawet naziemną TV

OK...ja też sprawdziłem i nagrywa, tylko ciekawe bo inni piszą że mogą nagrywać.

Czy to tylko w TV SONY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...