Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@przemek1234 

I co? nafaszerowali Ci dekoder jakimiś bzdurami i jesteś tym podjarany? :) Nie każdemu zależy na kilku filmach na krzyż w aplikacji nc+ go co prawie wygląda jak 4K... dla mnie tylko sport i żyleta w obrazie na C+4K.. brak zbędnych kabli.. zajmowanego miejsca.. pilotów (w C+ pilot na podczerwień - w dzisiejszych czasach :/ (sic)).. a zintegrowane z TV dobrze działający moduł - więc dla mnie moduł to coś idealnego... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, przemek1234 napisał:

Rozumiem, że na Samsungu z Tizenem odpalę nc+ go? Bo na ultra tak.

Przyznam Przemo że "zabiłeś mnie" tym pytaniem :). Używam NC+GO od lat, do głowy mi nie przyszło żeby w domu, na TV w którym mam dekodowany sygnał korzystać z tej opcji (czy to na DM900, czy na TV mam dyski ssd).                                                                                                    Ta opcja z tunerem zewnętrznym o takich możliwościach jak ultra byłaby świetna-z tym że 10 lat temu i nie byłoby o czym dyskutować, dziś tj. utrudnianie/marnowanie lepszych opcji odbiorników TV/psucie dizajn..., kończąc na zbędnym zużywaniu dodatkowej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 16:36, mikoko napisał:

Na niemieckim forum czytałem, ża na sofcie 4758 działa moduł od ich kablówek. Czarny ECP ma zabezpieczenia i pewnie dlatego nie działa. Sony nie ogarnęło tematu.

Zobacz jeszcze, czy ci skanuje satelity, bo obawiam się, że ci paczki C+ nie znajdzie. Zresztą, nic nie potrafi znaleźć. Daj znać.

Nie będę kombinował, zgłosiłem sprawę do Sony, ma przyjechać serwis wymienić płytę główną i ponoć ma być OK. Dam znać, jak się sprawa zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robo99 Ja miałem tak samo jeśli chodzi o sprzęt. Jeśli chodzi o wymianę na moduły to bardzo ładnie opisał tu na forum @lukx95 Poczytaj sobie jego posty, myślę, że bardzo Ci wszystko rozjaśnią.

 

Ogólnie jeśli chcesz otrzymać moduł to wszędzie (czy to w salonach czy na infolinii)  będą Ci mówili, że to niemożliwe co oczywiście jest nieprawdą. Ja przedłużałem umowę i tez oczywiście nie było możliwości.

1) Idziesz do salonu ze sprzętem i najpierw zdajesz dekoder oznaczony w umowie jako numer dwa. W twoim przypadku to SAGEMCOM

2) Jeśli pracownik powie Ci, że to niemożliwe mów z przekonaniem, że to jest możliwe i żeby wszedł w zakładkę USŁUGI, a następnie PRZYJĘCIE DEKODERA tam może przyjąć twój dekoder

3) Jeśli się upiera to niech zadzwoni na ich infolinie i tam mu pomogą (u mnie to pomogło bo też było niemożliwe). Podobno możliwość o wymianie na moduły wszystkie APS dostały w marcu br w komunikatach przesłanych do salonów. Powiedz, że nie czyta komunikatów.

4) Zostajesz z jednym dekoderem głównym i dwoma kartami cameleon i teraz twoja decyzja co chcesz zrobić dalej.

 

I Opcja

5) Możesz próbować zdać dekoder główny

6) Zostaniesz z dwoma kartami cameleon

7) Za pierszego cameleona poprosisz o moduł z karta cayman

8). Za drugiego cameleona możesz wziąść moduł lub WiFi Boxa sparowanymi ze sprzetem to od Ciebie zależy

 

II Opcja

5) Możesz poprosić o wydanie modułu (o ile salon ma, jak nie ma to idziesz do drugiego). Mogą Ci mówić, że system musi się przeładować itd ale to nie prawda. Wydanie modułu jest od razu widoczne po zdjęciu dekodera w zakładce REKLAMACYJNE WYDANIE DEKODERA

6) Jeśli skorzystasz z opcji II to już później nie będziesz miał możliwości zwrócenia dekodera głównego i wymiany go na moduł. "ponieważ masz wydany już sprzęt uzupełniający i nie można ściągnąć dekodera głównego zostawiając na umowie tylko sprzęt uzupełniający. Kolejność zdejmowania sprzętu z umowy jest taka, że najpierw ściąga się dekoder uzupełniający, a następnie dekoder główny. Tak samo z wydawaniem sprzętu najpierw wydaje się sprzęt główny, a następnie sprzęt uzupełniający i nie da się wydać go odwrotnie. Także pobranie modułu CAM CI+ ECP z kartą Cayman jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+ zablokowało Ci w systemie możliwość zwrotu głównego dekodera Sagemcom" Takie problemy miał @meckbar

7) Zawsze możesz przy przedłużeniu wymienić PACE'a na ULTRABOXA 4K za 5 zł. Ja teraz przedłużałem i do pakietu Start za 14,99 zł otrzymałem taką propozycję z dyskiem 1T za 5 zł/miesięcznie. Jak Ty będziesz przedłużał to pewnie będzie już za darmo ;)

 

Ja zrezygnowałem z opcji II ponieważ przy próbie zdania dekodera głównego w innym salonie pojawiał się błąd. Nie chciało mi się już bawić i jeździć po salonach szukając kogoś ogarniętego więc poprosiłem o wydanie modułu blokując sobie możliwość wymiany sprzętu głównego na moduł.

 

Mam nadzieję, że pomogłem ;) POWODZENIA!

 

Edytowane przez Gustav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robo99 napisał:

Właśnie w punkcie NC+ odmówili mi przyjęcia nawet jednego samego sprzętu bez karty Cameleon, wiec nie mam co liczyć na zamianę karty Cameleon na nową katę wraz z modułem.

 

Ja ze zwrotem sagecoma nie miałem żadnych problemów. Wpadłem bez karty, gość do mnie mówi "Ale Panu umowa kończy się dopiero za 1,5roku" a ja do niego że "to chyba nie ma znaczenia kiedy chce zwrócić" a on do mnie "nigdy tego nie robiłem ale ok" i przyjął sprzęt. Na drugi dzień (jak tylko w panelu nc+ wyskoczyło że mam tylko jeden dekoder) pojechałem po moduł Ci (zdałem kartę cameleon otrzymałem cayman), Pani mi wydała za darmo tylko coś mówiła że musi ręcznie dokumenty sporządzić, 10 minut i załatwione.

 

Finalnie mam wifibox z cameleonem i moduł Ci z Caymanem :) czyli nieparowany multiroom

Edytowane przez pezet40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest salon, który ma moduły na stanie to nie trzeba czekać. Można załatwić to od ręki. Od razu w systemie po zdaniu drugiego dekodera pojawia się opcja wymiany na moduł. Jeśli ktoś chce załatwić wszystko od razu to musi znaleźć salon (podzwonić), który ma moduły na stanie. Niestety ogólnie pracownicy salonów odmawiając wymiany na moduły nie mają wiedzy, że tak można lub chcą się pozbyć klienta. Dla nich to niepotrzebna robota, której przeważnie nigdy nie robili.

 

Edytowane przez Gustav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mikoko napisał:

To ci powiem jak się sprawa skończy. Wymienia ci płytę główną z softem 6.3632 i będzie działać. Ale wygląd menu się zmieni, moim zdaniem, na gorsze. Chodzi o menu ustawień obrazu

 

Powiem tak, mam TV XH9505 i nic nie zmieniałem w ustawieniach obrazu. Korzystam z ustawień fabrycznych, ponieważ jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie do was. Mam Evobox PVR od Cyfrowego Polsatu. Jakbym kupił moduł CI CAM na wolnym rynku i przełożył kartę to będzie działać mi ona na tym module?

Edytowane przez Barti
Post napisany dość bełkotliwie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuta meczu Premier League na C+ 4K i ciągle brak numerów kart. Niespotykana sytuacja. Czuję, że za niedługo będzie ECP.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest słowo pojawiać wkrótce. 95% dzisiejszego sprzętu tv nie wspiera ECP. Nikt rozsądny nie będzie zmieniał specjalnie pod ECP telewizora. A na ECP parcie jest już teraz. Sądzisz ze będą czekać na klientów by powymieniali sprzęt ?
Tak mnie teraz naszło. Czy nie można wprowadzić softu na module z ECP by to on cała sprawę z dekodowaniem przejął? Zreszta dekoduje teraz. Telewizor tylko wyświetla treść. Bo [beep]ę pchają ECP w soft tv. Nie można tego załatwić na module ?
Dobra przemyślałem i sobie odpowiem : w ten sposób wszystkie linuksy by działały a tego nie chce C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...