Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, mikoko napisał:

W ust mi to wyjąłeś. „Moduł nie jest dla mnie”

Serio? To po co ta cała dyskusja i walka z wiatrakami o ECP? Żeby wymienić na dekoder zanim w ogóle ECP się pojawiło.

Ostatnie 10 stron do kosza w takim razie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 ale miałeś już modem ECP? bo te bolączki głównie to miałem przy czarnym module.. co do prędkości działania.. czy informacji o dekodowaniu, ale to po włączeniu TV po dłuższej przerwie.. kiedy niebyłe w tym trybie szybkiego uruchamiania,  lub czasami, ale bardzo rzadko przy szybkim przełączaniu kanałów. Obecnie sporadycznie wystąpiło. Co do nagrywania to tutaj może być kwestia też modelu bo Q70 to wcale nie taki flagowy model... u mnie z nagrywaniem, ale przy dysku 2TB, nie mam problemów co do prędkości, jedynie jak mam dużo rzeczy nagranych ok 80% pojemności dysku to odczuwalnie wolniej to już działa.. a raczej przeglądanie nagranych treści.. 

 

Mam pytanie co do jakości, zauważyłeś różnicę?

U mnie jednak brak dodatkowego pudła, kabli, jakość.. i w ogóle dodatkowe urządzenie do obsługi, to powoduje, że ciężko mi będzie przetrawić dekoder.. ale co jakiś czas chyba niestety trzeba wrócić do dekodera :/ 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken

Jak ktoś bez piłki nie może żyć i myśli, że zaraz nie będzie miał sygnału, to tak jest. Tylko po co pisać dyrdymały, że jak C+4k będzie w ECP, to zawsze można na HD obejrzeć. Jeszcze teksty, że w razie czego jest duży pakiet i można zawsze coś innego oglądać. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty czytałeś co napisałem wcześniej ? Po aktualizacji softu w tv przestał mi skanować satelitę i widzieć moduł. Byłem tak czy inaczej zmuszony. Obraz na module jest lepszy, ostrzejszy, efekty minimalnych zmian ustawień zauważalne od razu. Gdyby tv się nie wykrzaczył miałbym moduł dalej. Nawet żonie nie mówiłem że poniekąd „ zepsułem” tv
W styczniu jak brałem moduł i tv nie wiedziałem ze topowy model Sony nie wspiera ECP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mikoko

Dzięki za informację odnośnie obrazu. Mnie też nachodzą, ale  żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem.

Zaskoczyłeś mnie tym, że wgrałeś soft z XH na XG. Dwa lub trzy lata temu ktoś postąpił podobnie. W tamtym przypadku siadło mu wszystko. Zastanawiam się tylko, czy gorszy obraz nie wynika właśnie z niewłaściwego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mikoko
Dzięki za informację odnośnie obrazu. Mnie też nachodzą, ale  żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem.
Zaskoczyłeś mnie tym, że wgrałeś soft z XH na XG. Dwa lub trzy lata temu ktoś postąpił podobnie. W tamtym przypadku siadło mu wszystko. Zastanawiam się tylko, czy gorszy obraz nie wynika właśnie z niewłaściwego softu.

Akurat jakość obrazu, lokalne ściemnianie, motiolflow jest na XH lepsze. Różnica w ostrości jest między modułem a dekoderem. Sprawdzałem nawet nie niekodowanym tfu TVP info. Ledwo przeszło przez gardło
Tu płyty główne w XG i XH ja identyczne. Coś jest nie tak z tym softem. Nawet czytałem jednego kolegę ze miał tak samo na tv wyjętym z kartonu. Mało ludzi używa modułu i pewnie jeszcze to wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

@Bushiken

Jak ktoś bez piłki nie może żyć i myśli, że zaraz nie będzie miał sygnału, to tak jest. Tylko po co pisać dyrdymały, że jak C+4k będzie w ECP, to zawsze można na HD obejrzeć. Jeszcze teksty, że w razie czego jest duży pakiet i można zawsze coś innego oglądać. 

Co do 1 zdania się w pełni zgodzę. Jakby w ważnym momencie sezonu miała Liga Angielska nie świecić też bym próbował wszystkiego.

Co do reszty o  bogatych pakietach to już do kogo innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mikoko napisał:

Tu płyty główne w XG i XH ja identyczne.

Ale jak można wgrywać soft do z innego modelu do swojego? Skoro producent przygotowuje inne softy to widocznie tak musi być i płyta główna nic do tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, escapers napisał:

@regedit32 ale miałeś już modem ECP? bo te bolączki głównie to miałem przy czarnym module.. co do prędkości działania.. czy informacji o dekodowaniu, ale to po włączeniu TV po dłuższej przerwie.. kiedy niebyłe w tym trybie szybkiego uruchamiania,  lub czasami, ale bardzo rzadko przy szybkim przełączaniu kanałów. Obecnie sporadycznie wystąpiło. Co do nagrywania to tutaj może być kwestia też modelu bo Q70 to wcale nie taki flagowy model... u mnie z nagrywaniem, ale przy dysku 2TB, nie mam problemów co do prędkości, jedynie jak mam dużo rzeczy nagranych ok 80% pojemności dysku to odczuwalnie wolniej to już działa.. a raczej przeglądanie nagranych treści.. 

 

Mam pytanie co do jakości, zauważyłeś różnicę?

U mnie jednak brak dodatkowego pudła, kabli, jakość.. i w ogóle dodatkowe urządzenie do obsługi, to powoduje, że ciężko mi będzie przetrawić dekoder.. ale co jakiś czas chyba niestety trzeba wrócić do dekodera :/ 

 

Tak, najnowszy czarny z ECP z logiem Canal+. Może i Q70 to nie taki flagowy model ale 4000zł za telewizor to nie tak mało.

 

Też byłem przeciwnikiem pudła i nadal nie zachwyca mnie dodatkowa ilość kabli i zewnętrzne urządzenie. Zintegrowało się to jednak na tyle dobrze, że działa to jakby było wbudowane (obsługa pilotem od samsunga, brak komunikacji przez podczerwień - dekoder w szufladzie, kable pochowane w nóżkach od tv oraz dostęp z poziomu kafelka obok aplikacji). 

 

Co do jakości, nie zauważyłem różnicy ani na plus ani na minus. Dalej uważam, że Apple TV+ daje najlepszy obraz, potem jest Netflix i zaraz obok Canal+ 4K. Według mojej subiektywnej oceny jest bardzo dobry, znacząco lepszy od tego samego materiału puszczanego równolegle na Canal+ Premium.

 

 

Edytowane przez regedit32
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testy pełną para chodzą. Jeżeli chodzi o mojego Sharpa to niestety ciemność i raczej nie będzie chodzić jak będą stosować ECP C+4K ale trudno poczekam jak już będą TV z certyfikatem CI+ ECP i wtedy sobie trzeba będzie zmienić TV narazie będzie HD. Długo wytrzymałem na Camelach bez 4K to teraz też dam radę? Na dekoder nigdy się nie przeniosę to mogą zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 co do kosztów TV to racja.. nie ważne czy za 1 tyś czy za 10 tyś czy za 20 tyś... ECP powinien tak wspierać jak wspiera DVB-T... bardziej mi chodziło o to, iż kwestii prędkości - bo mam porównanie - to jednak TV śmiga i to zauważalnie lepiej jeśli chodzi o flagowce niż te ze średniej półki.. i to dokładnie z takim jak u Ciebie porównywałem, mój brat ma właśnie Q70 z tym dekoderem+dysk.. ale jego nie przekonuje moduł.. woli nafaszerowany wszystkim dekoder :) bo co do jakości to inna bajka, ale to zależy kto co potrzebuje... 

Edytowane przez escapers
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też cenię sobie dodatkowe treści, niedostępne na module tj. nc+ go tv. Z telewzora jestem bardzo zadowolony, obraz w porównaniu do starego LG sprzed 5 lat (najtańszy model 4K) to przepaść. Może w przyszłości przeznaczę więcej na zakup tv. Na tę chwilę mam to co mam i jestem usatysfacjonowany.

 

Co do kwestii prędkości, aplikacje i inne funkcje chodzą bez zarzutu. O ile przełączanie kanałów będzie szybsze dopłacając pewną sumę pieniędzy o tyle brak treści vod oraz brak mozliwości nagrywania i oglądania innego kanału posiadając twin tuner jest dla mnie większym minusem niż nieposiadanie dodatkowego pudełka pod tv. Jeśli dla kogoś jest odwrotnie, to oczywiście niech zachowa moduł - każdemu według potrzeb ?

 

Po prostu podzieliłem się swoimi przemyśleniami na ten temat. Szanuję inny punkt widzenia (nie tylko w kwestii dekoderów i modułów ?).

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, regedit32 napisał:

 Dalej uważam, że Apple TV+ daje najlepszy obraz, potem jest Netflix i zaraz obok Canal+ 4K. Według mojej subiektywnej oceny jest bardzo dobry, znacząco lepszy od tego samego materiału puszczanego równolegle na Canal+ Premium.

Netlix w najlepszym wypadku ma niecałe 16mbps, c+ 4k 25mbps. W przypadku filmów pewnie większość jest skalowana do 4k stąd może podobieństwo, ale piłka, która leci już w natywnym 4k jest w super jakości i zdecydowanie przebija netflixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:

Ty czytałeś co napisałem wcześniej ? Po aktualizacji softu w tv przestał mi skanować satelitę i widzieć moduł. Byłem tak czy inaczej zmuszony. Obraz na module jest lepszy, ostrzejszy, efekty minimalnych zmian ustawień zauważalne od razu. Gdyby tv się nie wykrzaczył miałbym moduł dalej. Nawet żonie nie mówiłem że poniekąd „ zepsułem” tv emoji12.png
W styczniu jak brałem moduł i tv nie wiedziałem ze topowy model Sony nie wspiera ECP

Ładowac soft do telewizora od innego modelu to juz istny hardcore?.  Co Ty chciales tym uzyskac?  Chyba nie to ze nagle telewizor stanie sie kompatybilny z ECP?   Widze ze dla tego ,,kątętu'' 4K niektorzy gotowi sa przeprowadzac ostre beta testy na swoim sprzecie?

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla ECP. Za brak podglądu o następnym programie. Trzeba było wchodzić do Epg. W nowszym sofcie to dodano. Na początku wgrałem soft od danego modelu tylko nowszy. Taki z którym wypuszczane są te same tv tylko z 5 miesięczna nowsza data produkcji. Zrobiło się to samo. Jednym ludziom normalnie CI + działa po update innym nie. Te same tv ten sam soft.
Nie wkurzył byś się jak te same tv jeden data produkcji 11/2019 ma stary soft i nie zostaje uaktualniony a z data 5/2020 maja nowy z bardzo dużymi zmianami ?
Zreszta walić to teraz mam dekoder i wszystko śmiga

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 19:57, seatibiza napisał:

Czy Twój Sony pozwala oglądać kablówkę lub naziemną gdy nagrywasz z satelity? Wątpię ale ..... Mój z 2013 roku nie pozwala. To jest chore! Niedopracowany software. Te dwa tunery SAT pozwalają na to? 

Panasonic już  z 2013 seria DT z podwójnym tunerem , umożliwia nagrywanie kanału kodowanego i oglądanie innego kanału kodowanego (przy użyciu dwóch modułów CI) lub

 nagrywanie dwóch kanałów kodowanych i jednocześnie oglądanie nagranego wcześniej lub aktualnie nagrywanego programu a nagrywane programy są zapisywane jako rozkodowane.

W dniu 23.07.2020 o 20:21, dvbtowiec napisał:

W modelach z 2019 r. Można bez problemu przełączyć tunery i oglądać dowolny kanał, nagrywając coś na satelicie, ba nawet możesz oglądać inny kanał satelitarny nagrywając jeden. Jedynym ograniczeniem w oglądaniu z satelity jest moduł CAM, który nie dekoduje dwóch kanałów równocześnie. Zatem możesz na satelicie oglądać inny kanał FTA.

Już  w 2013 w Panasonicu seria DT60 z podwójnym tunerem przy użyci dwóch modułów CI miałem i używałem funkcje , o których piszesz . Jedynym ograniczeniem było nagrywanie dwóch kanałów jednocześnie (bez znaczenia FTA/kodowany) , wprowadzało blokadę dostępu do tunerów. Pozostałe funkcje TV bez ograniczeń.

W dniu 23.07.2020 o 22:10, mikoko napisał:


Jeśli moduł byłby wielostrumieniowy CI + to tak

Np. w Panasonic'u  gniazda CI+ obsługują tylko po jednym strumieniu i moduły wielostrumieniowe nic nie pomogą . Użycie dwóch modułów umożliwia pełną funkcjonalność TV.

Edytowane przez robertw22
uzupełnienie wpisu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...