Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ircios napisał:

Z jednego TP różne ksnały może nagrać nawet dekoder z jedną głowicą.

Czyli Technisat to g....o :) i nie wykorzystuje w pełni Astona. Być może jest to sztuczka na rynek polski w porozumieniu z dawną Cyfrą+. Ciekawe czy niemiecka platforma HD+ też tak utrudnia życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 23:43, lukx95 napisał:

@Wiktorc Ty posiadasz obecnie tylko jedną kartę Cameleon, czy masz usługę Multiroom tą z Cyfry+? Masz jakiś sprzęt do tej umowy w najmie od Platformy CANAL+?

To jest druga karta I tak to jest multiroom i obie karty są w sprzęcie od C+. Jeden dekoder mam fizycznie pod innym adresem więc to może być problem po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nowe wieści odnośnie nagrywania programów z modułu canal+ 4K z ecp. Potwierdzam, mimo że wcześniej napisałem że nie można nagrywać jednocześnie 2 kanałów, że można nagrywać jednocześnie z 1 transpondera (11449)  nie jeden , nie dwa, nie trzy, lecz nawet 4 kanały. Testowałem nagrywanie na TVP 1 HD, Romance HD, Canal+ Dokument i AMC. Czyli chyba jest to moduł wielostrumieniowy, choć można nagrywać tylko kanały z 1 transpondera.

 

Uwaga testowałem tylko na 1 głowicy dvb-s2, gdyż mam konwerter single (nie mam instalacji twin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirkoz Jesli moduł jest 2 strumieniowy to ogarnia z 2 różnych TP. 

Zwykły tuner sat z jedną głowicą też potrafi ogarnąć 2 kanały w tym samym czasie z jednego TP. Zrób to samo, ale z 2 kanałami z różnych TP i daj znać.  

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, seatibiza napisał:

Jaki masz tuner? Nie podałeś powyżej chyba, a interesuje mnie, które tunery wykorzystują wielostrumieniowość.

Mam ax hd51 i ax hd61 od ax technology (opticum)

5 godzin temu, ircios napisał:

@mirkoz Jesli moduł jest 2 strumieniowy to ogarnia z 2 różnych TP. 

Zwykły tuner sat z jedną głowicą też potrafi ogarnąć 2 kanały w tym samym czasie z jednego TP. Zrób to samo, ale z 2 kanałami z różnych TP i daj znać.  

Niestety nie mam konwertera typu twin, mam tylko single,od którego poprowadziłem kablem koncentrycznym sygnał do dekodera ax hd 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

Jesli moduł jest 2 strumieniowy to ogarnia z 2 różnych TP. 

Niestety Technisaty tego nie obsługują, co potwierdziłem w rozmowie z pracownikiem Hollexu.

 

6 godzin temu, ircios napisał:

Zwykły tuner sat z jedną głowicą też potrafi ogarnąć 2 kanały w tym samym czasie z jednego TP.

TV Sony z 2013 roku, w trakcie nagrywania programu nie pozwala przełączyć na jakikolwiek inny kanał, nawet z kablówki. Posiada jeden tuner SAT i jeden DVB-T/C. Nie wiem o co chodzi Japończykom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikoko napisał:

Pozwala obejrzeć jeden niekodowany przy nagrywanym jednym kodowanym

Gdyby obsługiwał moduł dwustrumieniowy np. Aston 2.26, to pewnie oglądałbyś drugi program kodowany. Poza obrazem, Sony mnie nieco zawodzi, jednak nie on jeden nie pozwala na oglądanie drugiego programu np. z anteny DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tuner sat w telewizorze to "dodatek" do całej reszty. Trzeba się liczyć, że nie będzie miał funkcjonalności dedykowanego tunera sat.Pewnie w jednych modelach telewizorów opcja ta jest bardziej rozbudowana ,w innych mniej ale trzeba mieć w świadomości ograniczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacobi Moduł CAM CI+ ECP będzie działał bez problemu z kartą Cameleon, ale przy tej karcie nie będzie dostępu do kanałów 4K. Tylko jest taki problem, że nie wiem czy uzyskasz ten moduł z kartą Cameleon, ponieważ Salon przy wymianie na ten moduł ma zarządzenie, aby wymienić kartę na Cayman przy tym module CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj moduł zwykły na moduł ECP i. pierwsze co rzuciło mi się w oczy to szybkość działania.. jest różnica, przede wszystkim przy starcie TV, lub przy wejściu z innych źródeł na SAT. W ogóle nie pojawia się komunikat o weryfikacji uprawnień, co dosyć często pojawiał się przy zwykłym module i przy starcie odrazu jest obraz TV, nie ma jakieś chwilowej zwłoki po uruchomieniu TV (co trwało jakieś 2-3 sekundy). Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukx95 napisał:
[mention=24625]Jacobi[/mention] Moduł CAM CI+ ECP będzie działał bez problemu z kartą Cameleon.


Czy stary moduł 4k 1.1 zadziała z Cameleonem?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacobi napisał:

Czy moduł CAM CI+ ECP zadziała z kartą Cameleon? 

 

3 godziny temu, amarok4 napisał:

Czy stary moduł 4k 1.1 zadziała z Cameleonem?

 

Moduł CAM CI+ Platformy CANAL+, zarówno ten starszy, jak i nowy, z ECP, jest sparowany z dostarczoną wraz z nim kartą Cayman i działa tylko i wyłącznie z nią! Żadne karty Cameleon nie wchodzą tutaj w grę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...