Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kartę + Sagema DSI87, którego używałem tylko jako sprzęt serwisowy gdy miałem problemy z głównym dekoderem.

We wrześniu gdy nagle przestały działać uprawnienia włożyłem ją na chwilę do niego i już nigdy potem nie działała z Astonem. 

Niestety DSI87 jest tak koszmarny, że musiałem wziąć wifibox'a (jest przynajmniej nieco szybszy i ma lepszą jakość wideo na wyjściu). 

Najchętniej bym rozwiązał umowę i wziął CAM'a CI+....

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@lukimann

Moduł CAM nie ma kompletnie nic do jakości obrazu. Za to odpowiada już telewizor lub zewnętrzny tuner, w którym taki moduł pracuje. Sam moduł CAM odpowiada jedynie za dedykowanie zakodowanych kanałów.

VOD w przypadku platformy nc+ jest chyba zapisywane na dyskach twardych dekoderów platformy nc+. W takim razie, w przypadku chęci korzystania z modułu CAM zamiast z dekodera dedykowanego, tracimy możliwość korzystania z usług VOD platformy nc+ na swoim własnym tunerze. Ewentualnie być może jest taka możliwość, że z tych usług można korzystać przez Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

Piszesz, nie wiesz. Przecież musisz to wiedzieć jak nikt inny jak Ty.  Nie być może, na pewno jest możliwość przez Internet. Napisałem wyraźnie... nc+ Go. Lepszy obraz jest bezpośrednio z poziomu TV, czyli moduł w TV. Za co odpowiada moduł to inna kwestia, nie związana z pytaniem. Kolejna sprawa, z VOD zapisywanych na dyskach... Nie chyba, ale też na pewno. I nie ma tam tyle tego, co w nc+ Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam moduł Cyfry+ z Cameleonem i zastanawiam się, czy warto kupić tuner VU+ aby bez zacięć i resetów oglądać TV.Ten zestaw będzie obsługiwać osoba w podeszłym wieku.Myślicie, że ma to sens? Tuner od NC+ tak często się zawiesza, że wierzyć się nie chce? Jak starsze osoby mają się w tym odnaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Z-G napisał:

Posiadam moduł Cyfry+ z Cameleonem i zastanawiam się, czy warto kupić tuner VU+ aby bez zacięć i resetów oglądać TV.Ten zestaw będzie obsługiwać osoba w podeszłym wieku.Myślicie, że ma to sens? Tuner od NC+ tak często się zawiesza, że wierzyć się nie chce? Jak starsze osoby mają się w tym odnaleźć?

Daj sobie spokój z niededykowanym tunerem. Dla starszej osoby w zupełności wystarczy sprzęt operatora z automatyczną aktualizacją kanałów itd. Wybierz mediaboxa lub wifi premium boxa i nie będziesz miał żadnych problemów z zawieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł Nc+ ,płacę abonament i 8 kanałów C+ i wszystko gra  . Czy jak wyszukam na telewizorze UHD , (którego jeszcze nie mam a kupił bym jak by grały kanały 4K ) kanał 4K z oferty Nc+ to jak będzie mecz w jakości 4K ja też go mogę odbierać? Bez dodatkowych kosztów i opłat np. za kanał 4K.

Edytowane przez stan07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, stan07 napisał:

Mam moduł Nc+ ,płacę abonament i 8 kanałów C+ i wszystko gra  . Czy jak wyszukam na telewizorze UHD , (którego jeszcze nie mam a kupił bym jak by grały kanały 4K ) kanał 4K z oferty Nc+ to jak będzie mecz w jakości 4K ja też go mogę odbierać? Bez dodatkowych kosztów i opłat np. za kanał 4K.

Jak kupisz tv z obsługą 4K to będzie działać po wykupieniu kanału Canal+ 4K UHD. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jakub471 napisał:

Mam pytanie jeśli chciałbym wziąć Moduł Cam Ci+ do telewizora LG 43 UK6400, czy ten moduł będzie wspierać jeśli telewizorze jest odbiór DVB- S2 ?

Jeżeli telewizor ma w specyfikacji wsparcie dla CI+ to będzie działać.  

Teraz, ircios napisał:

Przecież wyraźnie napisał w nawiasie, że...?

Tak, doczytałem, bo niestety nieczytelny trochę ten post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z modułem cam . Zakupiłem nowy TV Philips 6703 ( wczesniej posiadalem Philips 6188 ) po włozeniu modułu telewizor rozpoznaje go wyszukuje wszystkie programy NC+ . Gdy chce ogladac wyskakuje informacja Kanał zakodowany . Sprawdz czy MediaModul CI+ i karta klucz zostały włozone poprawnie. Działąja jedynie TV Polonia itp . Modul i karta sprawdzane na innym TV i wszytsko działa . W informacjach Common Interface mam Aston Module 2.26 .Common Interface Aston CAM . Cmart card number ( tutaj moj numer karty ) W Suubscription information Cyfra+1 i Cyfra+2 

Kontaktowałem sie z Philips i NC ale nie nic to nie dało . Restartowałęm tv kilka razy .

Bardzo prosze o pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moduł poprawnie pracuje w innym telewizorze to winowajcę masz na tacy. Najlepiej byłoby sprawdzić jak w nim zachowa się inny moduł np. jakiś conax z Smart+. Wtedy byłoby wiadomo czy telewizor inny moduł obsługuje prawidłowo a ma tylko problem z Astonem. Szukałeś nowszego softu do telewizora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...