Skocz do zawartości

Jakiego systemu operacyjnego używasz?


BiL
 Udostępnij

Systemy operacyjne  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego systemu operacyjnego używasz?

    • Windows 10
      27
    • Windows 8.1
      2
    • Windows 7
      3
    • Windows Vista
      0
    • Windows XP
      0
    • Linux
      7
    • Inny
      2
    • Pochodzę z przyszłości, czyli Windows 11
      3
    • Mac OS
      2
  2. 2. Na jaki system operacyjny zamierzasz przesiadać?

    • Windows 11 - zakup nowego komputera
      2
    • Windows 11 - upgrade z Windows 10
      5
    • Linux
      0
    • Nie zamierzam
      30


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Brak Windowsa 2000, mam na 2 starszych laptopach wersje x64  i zero reinstalacji od kliku lat. 

W7 też dobry ale jak padnie to tez nie problem z godzinę mieć nowy albo odtworzyć z backupu. Też mi żal zakończenia całkowitego wsparcia ale akurat laptop z tym systemem prawie nie wpinany jest do netu.  :) 

 

W domu wszystkie laptopy w11 PRO , głownie aktualizacje  z systemów w7, 8 i 10 w wersji PRO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem używać Linuxa ale to jest tak przyjazny użytkownikowi system że nie widzi dysku w moim lapku. Chcąc nie chcąc muszę używać Windowsa 10, tutaj przynajmniej wszystko działa i nie muszę godzinami przeglądać internetu w poszukiwaniu rozwiązania jakiejś błachostki która na Win 10 wymaga dwóch kliknięć myszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozzy666 napisał(a):

Chciałem używać Linuxa ale to jest tak przyjazny użytkownikowi system że nie widzi dysku w moim lapku. Chcąc nie chcąc muszę używać Windowsa 10, tutaj przynajmniej wszystko działa i nie muszę godzinami przeglądać internetu w poszukiwaniu rozwiązania jakiejś błachostki która na Win 10 wymaga dwóch kliknięć myszą.

 

Nie widzi partycji czy dysku?

 

Bo jeśli partycje są sformatowane w NTFS wystarczy je odpowiednio zamontować w systemie lub doinstalować programik, który sam wszystko zrobi za Ciebie ;)

 

4 godziny temu, _Artek_ napisał(a):

Mac OS ventura......

 

Ja również korzystam z MacOS Ventura. W pracy Windows 10.

Kiedyś w zasadzie tylko Linux (od 2007r. do 2020r.). Dystrybucje takie jak: Debian, Ubuntu, Manjaro, Chakra, KaOSX, itd.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shevchenko1987

W ogóle nie widzi dysku, obojętnie jaką dystrybucję linuxa odpalę. Dysk mam 500 GB SSD M.2. Pierw obwiniałem siebie bo zainstalowałem Win 10 a jako drugi system chciałem wrzucić Ubuntu, pomyślałem że to Windows coś namieszał i linux nie zobaczył dysku. Jednak miesiąc temu zrobiłem format całego dysku i znowu spróbowałem z Ubuntu i cała historia się powtórzyła mimo czystego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ozzy666 napisał(a):

@shevchenko1987

W ogóle nie widzi dysku, obojętnie jaką dystrybucję linuxa odpalę. Dysk mam 500 GB SSD M.2. Pierw obwiniałem siebie bo zainstalowałem Win 10 a jako drugi system chciałem wrzucić Ubuntu, pomyślałem że to Windows coś namieszał i linux nie zobaczył dysku. Jednak miesiąc temu zrobiłem format całego dysku i znowu spróbowałem z Ubuntu i cała historia się powtórzyła mimo czystego dysku.

 

Dziwne.

 

Może ma to coś wspólnego z Secure Boot / EFI? Zobacz w BIOSie i wyłącz ;)

 

3 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

@Ozzy666Ja dokładnie dwa dni temu instalowałem od nowa Windows 10 i jako drugi Ubuntu. 

 

Dokładnie, u mnie taki układ funkcjonował od czasu Windows 7. Zawsze miałem dualboota ze względu na to, że od czasu do czasu coś na Windowsie trzeba było zrobić, a wirtualizacja to nie to samo.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...