Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, lakiman napisał:

Ile czasu można wypróbować usługę rejestrując się na konsoli?

Wczoraj minęło mi dwa tygodnie. Nadal jest 0 zł.

Dostałem emiala przy rejestracji , że jest miesiąc

 

5 minut temu, emirates napisał:

 Trudno powiedzieć czy da się to obejść rejestrując się przez playstation w polskiej wersji serwisu. Do takich testów idealna jest jednorazową karta revoluta. 

 

Dostałem kilka emaili , czy założe konta na PS5. Niestety tego nie uczynie  mimo szczerych chęci ;) , gdyż rejestracja na PS5 wygląda jak na Netflix, Amazon.  Karta wymagana. Informacja dla moich kochanych forumowiczów.

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiler napisał:

Wtedy będziesz miał tylko 14 dni na testowanie.

To już lepiej czekać aż wystartuje Bundesliga i wtedy zarejestrować konto.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię tak, że nie będę się tam rejestrował WCALE :-)

Poczekam, aż NENT zmięknie z powodu niskiego wskaźnika subskrypcji i odpali linearne Viasat Sport, które następnie udostępni w CANAL+ ;)

Ja w takich kwestiach jestem cierpliwy i uważam, że do startu sezonu Premier League 2022/2023, kanały linearne od NENT będą już hulać na satelicie :-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

Teraz każdy kto dołączy do testów i podepnie kartę może sam się przekonać jak to wygląda.
Dla userów chcących testować, przypominam zakładacie konto jak w każdej innej tego typu usłudze, czyli karta płatnicza jest wymagana.

Poradziłem sobie i konto założone.  30 dni na testy za darmo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, CashBackPlease napisał:

Ja zrobię tak, że nie będę się tam rejestrował WCALE :-)

Poczekam, aż NENT zmięknie z powodu niskiego wskaźnika subskrypcji i odpali linearne Viasat Sport, które następnie udostępni w CANAL+ ;)

Ja w takich kwestiach jestem cierpliwy i uważam, że do startu sezonu Premier League 2022/2023, kanały linearne od NENT będą już hulać na satelicie :-)

Sam może sprawdzę, ale też widzę opisaną tutaj opcję jako jak najbardziej realną. Jestem przekonany, że do końca roku kanały się pojawią w C+, a potem z czasem i w CP.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, CashBackPlease napisał:

Poczekam, aż NENT zmięknie z powodu niskiego wskaźnika subskrypcji i odpali linearne Viasat Sport, które następnie udostępni w CANAL+ ;)

Jak udostępni Bundesligę czy resztę swoich praw w tradycyjnym kanale telewizyjnym to tym bardziej wskaźnik subskrybcji mu nie wzrośnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w streaming z prawami kupionymi za nie małe pieniądze i dzielisz sie tym z nadawcą którego przelicytowałeś? :D

Nawet jeśli (kilka lat)  , to i tak kwota będzie spora , dla takiego abo PC+ przyzwyczajonego , że ma przeważnie do abo , to byłby powód do kolejnych narzekań , że jest drogo.  Nie każdy zrozumie , taki deal.

  • Przykład kanały PSP z LM i innymi prawami wycenione na 40zł.

Dostępność ogromna , poteżna, ale jak przychodzi płacić w IPLA to marudzenie. To My Polacy :P

Druga sprawa , było pisane na "sporcie premium" nikt jeszcze nigdy z nadawców w tym cudownym kraju miodem płynącym nie zarobił.

Edytowane przez kingofsouth
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth pełna racja. Z resztą czy Netflix , Prime Video i i inne serwisy  mają swoje kanały linearne? Nie słychać by mieli z tego powodu zwijać interes i  "uciekać" z polskiego rynku aplikacji internetowych.

Można zauważyć np.  współpracę , promocje przy  dodawanie apek do urządzeń różnych operatorów tradycyjnej telewizji, albo niezależność.

Podobnie może być z Viapley.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, G2000 napisał:

Jak udostępni Bundesligę czy resztę swoich praw w tradycyjnym kanale telewizyjnym to tym bardziej wskaźnik subskrybcji mu nie wzrośnie.

 

Oczywiście, że nie wzrośnie, ale przynajmniej rozszerzy grono swoich odbiorców. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu stacjonarnego, to lepiej sprzedać mu możliwość oglądania Premier League przez satelitę w ramach kanału linearnego, czy po prostu pozbawić go dostępu do tych rozgrywek? :)

 

29 minut temu, kingofsouth napisał:

Wchodzisz w streaming z prawami kupionymi za nie małe pieniądze i dzielisz sie tym z nadawcą którego przelicytowałeś? :D

Nawet jeśli (kilka lat)  , to i tak kwota będzie spora , dla takiego abo PC+ przyzwyczajonego , że ma przeważnie do abo , to byłby powód do kolejnych narzekań , że jest drogo.  Nie każdy zrozumie , taki deal.

  • Przykład kanały PSP z LM i innymi prawami wycenione na 40zł.

Dostępność ogromna , poteżna, ale jak przychodzi płacić w IPLA to marudzenie. To My Polacy :P

Druga sprawa , było pisane na "sporcie premium" nikt jeszcze nigdy z nadawców w tym cudownym kraju miodem płynącym nie zarobił.

 

Ja nie piszę o dzieleniu się tymi prawami z CANAL+, tylko o udostępnieniu tych praw abonentom telewizji satelitarnej za pośrednictwem kanału linearnego :)

To jest dokładnie to samo, co sprzedaż subskrypcji na streaming, który sobie ubzdurali, ale za pośrednictwem innego kanału dystrybucji :-)

A co do marudzenia, nie jest to domena wyłącznie ludzi mieszkających w Polsce. Każdy zdrowo myślący człowiek, dbający o swoje finanse się targuje przy prolongacie umowy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, podobnie jak nie ma nic dziwnego w tym, że nadawcy podwyższają abonament. To jest swoiste "przeciąganie liny" między nadawcą a abonentem, do którego prawo mają obie strony - tak działają prawa rynku i w moim odczuciu działają bardzo dobrze. Z kolei, jak słyszę o tym "marudzeniu Polaków" to często mam wrażenie, że ludzie sami sobie przyklejają taką łatkę i próbują zbudować fałszywy, krzywdzący samych siebie stereotyp - ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego bezsensownego, niemającego podstaw działania ;)

 

8 minut temu, lakiman napisał:

@kingofsouth pełna racja. Z resztą czy Netflix , Prime Video i i inne serwisy  mają swoje kanały linearne? Nie słychać by mieli z tego powodu zwijać interes i  "uciekać" z polskiego rynku aplikacji internetowych.

Można zauważyć np.  współpracę , promocje przy  dodawanie apek do urządzeń różnych operatorów tradycyjnej telewizji, albo niezależność.

Podobnie może być z Viapley.

 

Porównanie kompletnie od czapy :-)

Netflix czy Prime Video oferują filmy, które w większości są dostępne także w kanałach linearnych. Jeśli ktoś woli telewizję linearną, to brak Netflixa czy Prime Video nie będzie dla niego w ogóle odczuwalny. Natomiast Viaplay zgarnęło prawa do Premier League, które wcześniej były dostępne tylko w telewizji linearnej, więc abonent telewizji satelitarnej ich ewentualny brak zdecydowanie odczuje. Naprawdę nie wiem, dlaczego muszę Ci tłumaczyć takie oczywistości :-)

Ty naprawdę tego nie rozumiesz, czy po prostu nie chcesz zrozumieć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lakiman napisał:

@CashBackPlease abonowanie telewizji satelitarnej to nie jest obowiązek.

A dostęp do szybkiego  internetu  staje się coraz bardziej powszechny.

Nic nie jest obowiązkiem - ani posiadanie satelity, ani posiadanie światłowodowego internetu, natomiast nadawcy typu NENT patrzą na te kwestie szerzej... Chcą się dopasować do ludzi, wykorzystując wszystkie możliwe kanały dystrybucji, żeby dotrzeć do jak najszerzej widowni, co pozwoli im zmaksymalizować zyski. To klient jest tutaj PANEM, a NENT jest sługą :-)

Nie zapominajmy o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji takiej , że zawsze pisze jak sytuacja wygląda. Nie koloryzuje i chce byście mieli świadomość,  testowania ,  to chce was poinformować,  że właśnie pobrało mi z konta 34 zł.  Zaczynam płatny miesiąc.

Subskrypcję i tak bym kontynuował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Z racji takiej , że zawsze pisze jak sytuacja wygląda. Nie koloryzuje i chce byście mieli świadomość,  testowania ,  to chce was poinformować,  że właśnie pobrało mi z konta 34 zł.  Zaczynam płatny miesiąc.

Subskrypcję i tak bym kontynuował.

Nie miałeś 30 dni za darmo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...