Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kamil2505 napisał:

To Ty chyba nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. 

W CANAL+ czy HBO/Cinemax (HBO GO) mam co tydzień jakieś filmy, które dotąd nie były dostępne gdzie indziej (nie mam tu na myśli wypożyczenia jednego tytułu za np. 15zł). 

W Viaplay mam stare, odgrzewane kotlety, które były już kilka razy wałkowane na Polsacie czy TVN. 

 

Owszem część tych filmów jest na Netflix czy Amazon, ale te serwisy kupuje się dla ich produkcji własnych, a nie filmów z Polsatu czy TVN. 

 

Tak, jak @Arkon napisał - póki co w Viaplay ani filmów ciekawych ani produkcji własnych. 

Nie piszę o tym co Canal + puszcza na swoich kanałach  w tygodniu, czy w weekend, jako "premiery tygodnia", czy "premiery miesiąca", czy o wypożyczaniu filmów za pieniądze i nie to jest dla mnie punkt odniesienia (nie to porównuję) , a biblioteka na licencji, na czas określony. Czepiasz się. Znowu. Widać, że ten typ tak ma 🙂

PS. Produkcji własnych jest już teraz mnóstwo, a że nie są z Hollywood, a od Skandynawów? Cóż taki urok tej platformy. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawop napisał:

Ty nie kupisz, ale ktoś, kto będzie szukał dobrego filmu, serialu, czy sportu, rozważy ich ofertę, bo jest atrakcyjna.

Być może według Ciebie jest atrakcyjna, a według mnie i @Arkon nie jest. "Niezniszczalnych" to lata temu oglądałem premierowo w C+, a powtórki co pół roku są w Polsacie. 

 

Jest za dużo nowych treści, by mieć czas na oglądanie powtórek. 

 

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Nie piszę o tym co Canal + puszcza na swoich kanałach  w tygodniu, czy w weekend, jako "premiery tygodnia", czy "premiery miesiąca", czy o wypożyczaniu filmów za pieniądze. Czepiasz się. Znowu. Widać, że ten typ tak ma

 

Ja tez nie piszę o tym co puszcza na swoich kanałach w tygodniu. 

Te filmy są dostępne oprócz tv również w ramach abonamentu w Canal+Online. I też nie pisze o wypożyczeniu filmów za pieniądze, co z resztą podkreśliłem. 

Nie czepiam się. 

Jako baczny obserwator usług streamingowych takie rzeczy powinieneś wiedzieć.

6 minut temu, Toma441 napisał:

PS. Produkcji własnych jest już teraz mnóstwo, a że nie są z Hollywood, a od Skandynawów? Cóż taki urok tej platformy. 

Tak, tak... te ich oryginalne produkcje regularnie pojawiały się w C+ i Ale Kino+ I jakoś nikt na nie nie zwracał uwagi.

No, ale teraz za 34zł extra będzie na pewno zwracał uwagę, bo w końcu za to osobno zapłaci. Więc już z tego powodu od razu staną się ciekawsze. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zarejestrować przez PS5 .Na "powitanie" otrzymujemy 30-dniowy trial. I to tyle z dobrych informacji. Na dzień dzisiejszy Beta test Viaplay wygląda bardzo przeciętnie. Liczbę filmów i seriali można policzyć na palcach jednej ręki. Połowa jest nawet bez napisów w języku polskim . O lektorze nawet nie wspomnę-bo go nie ma. Sekcja Sport i kanały na żywo póki co nieaktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pawop napisał:

Ty nie kupisz, ale ktoś, kto będzie szukał dobrego filmu, serialu, czy sportu, rozważy ich ofertę, bo jest atrakcyjna.

Już wymieniłem kilka tytułów seriali, które chętnie bym obejrzał, a tu klops nie ma ich też ( na razie) w Vapley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpes5 napisał:

Udało mi się zarejestrować przez PS5 .Na "powitanie" otrzymujemy 30-dniowy trial. I to tyle z dobrych informacji. Na dzień dzisiejszy Beta test Viaplay wygląda bardzo przeciętnie. Liczbę filmów i seriali można policzyć na palcach jednej ręki. Połowa jest nawet bez napisów w języku polskim . O lektorze nawet nie wspomnę-bo go nie ma. Sekcja Sport i kanały na żywo póki co nieaktywna.

Pamiętasz wejście APV do Polski.? Ja pamietam i było dokładnie tak samo.

Sport był aktywny:

  • Copa America
  • NHL Today.

Jest to jak sam zauważyłeś testowanie , nie pełno prawny dostęp do Viaplay.

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Udało mi się zarejestrować przez PS5 .Na "powitanie" otrzymujemy 30-dniowy trial. I to tyle z dobrych informacji. Na dzień dzisiejszy Beta test Viaplay wygląda bardzo przeciętnie. Liczbę filmów i seriali można policzyć na palcach jednej ręki. Połowa jest nawet bez napisów w języku polskim . O lektorze nawet nie wspomnę-bo go nie ma. Sekcja Sport i kanały na żywo póki co nieaktywna.


Usługa nie wystartowała jeszcze, to czego się spodziewasz?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kamil2505 napisał:

Być może według Ciebie jest atrakcyjna, a według mnie i @Arkon nie jest. "Niezniszczalnych" to lata temu oglądałem premierowo w C+, a powtórki co pół roku są w Polsacie. 

 

Jest za dużo nowych treści, by mieć czas na oglądanie powtórek. 

 

Ja tez nie piszę o tym co puszcza na swoich kanałach w tygodniu. 

Te filmy są dostępne oprócz tv również w ramach abonamentu w Canal+Online. I też nie pisze o wypożyczeniu filmów za pieniądze, co z resztą podkreśliłem. 

Nie czepiam się. 

Jako baczny obserwator usług streamingowych takie rzeczy powinieneś wiedzieć.

 

 Nie byłbyś sobą, gdybyś nie wspomniał co powinienem wiedzieć, a co nie pisząc właśnie to co napisałem . Daruj sobie ten protekcjonalny ton. Już wiem, że to nie jest usługa dla ciebie, jak i wielu innych uczestników dyskusji w tym wątku. Po prostu nie wykupisz subskrybcji , jak i cała reszta niezainteresowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kilka razy podkreślałeś, że każdą usługę streamingową testujesz i "dajesz jej szansę".

W związku z tym byłem przekonany, że doskonale wiesz, że filmy premierowo pokazywane na kanałach linearnych C+/HBO/Cinemax są dostępne bezpłatnie również w ich usługach streamingowych. 😀

I nie są to filmy płatne za każdy tytuł osobno. 

I nie są to tylko starocie pokroju proponowanego przez Viaplay. :)

Widocznie przeceniłem Twoją wiedzę w tej dziedzinie. Przynajmniej w kwestii tych dwóch serwisów. 

 

Pozwól, że sam zdecyduje czy wykupię Viaplay czy nie. 

Ale masz racje - póki co się na to nie zapowiada, bo na starocie z C+ czy HBO nie mam ochoty.

A sporą część ich "originalsów" już oglądałem w C+ czy Ale Kino+.

Bundesliga mnie nie interesuje.

Szkoda 34zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można przeczytać odnośnie oferty, to jest dokładnie taka jakiej można się było spodziewać. Wydaje się, że niektórzy mieli wygórowane oczekiwania. To dopiero początek i niewykluczone, że za jakiś czas będą mieli prawa do premierowych filmów.
Na razie jest dobrze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kingofsouth napisał:

Serwis dla sportu (PL, Bundesliga, F1)  lub kogoś kto nie posiada tego w swoim domu :

  • APV
  • Netflix
  • Canal+
  • HBO GO/ MAX w przyszłości
  • Apple TV+

 

Przecież ani F1, ani Premier League w tym sezonie mieć nie będą. Więc wprowadzasz w błąd.

 

3 godziny temu, Pawop napisał:

Ty nie kupisz, ale ktoś, kto będzie szukał dobrego filmu, serialu, czy sportu, rozważy ich ofertę, bo jest atrakcyjna.

Atrakcyjna? Nie wiem co tak atrakcyjnego jest w Bundeslidze i Lidze Europy żeby wyłożyć 34 zł. Oferta filmowa i serialowa to starocie, które się nie umywają do produkcji HBO. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, the cable guy napisał:

 

Przecież ani F1, ani Premier League w tym sezonie mieć nie będą. Więc wprowadzasz w błąd.

 

Bundesliga od tego sezonu. Kto będzie chciał będzie od sierpnia oglądał w Viaplay.

Zresztą nikogo w bląd nie wprowadziłem , napisałem ogólną informację dla kogo jest usługa.

Nie pisałem w jakich latach będą te prawa.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay zapowiada polskie produkcje serialowe i filmowe. Jeżeli porównywać ich do świetej pamięci Showmaxa, przypomnę, że po tamtym serwisie zostało nam kilka ciekawych tytułów (1. sezon "Rojsta", "Kobiety Mafii", "Plagi Breslau" oraz "Kler).

Mają szansę powalczyć o Vegę (ten wszystkim się sprzeda za odpowiednią kasę) i o Smarzowskiego (w kolejce czeka nowy tytuł rozdrapujący polskie rany z przeszłości o roboczej nazwie "Wesele 2").

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kilka lat działalności Showmaxa, to nie ma się czym chwalić. Jeśli Viaplay ma iść w ich ślady, to słabo to wygląda. Nie przesadzajcie z tym serialem "Rojst"- ma takie sobie oceny widzów i krytyków(wiele polskich seriali ma dużo wyższe  choćby "Ślepnąc od świateł", "Wataha", "Kruk" czy "Belfer"). Tak naprawdę ich oferta będzie dobra dopiero jak będą mieli prawa do Premier League i F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjni ..pewnie tak ..ale może za to drożsi.. ;-)

21 minut temu, Arkon napisał:

 Na szczęście dla mnie będą atrakcyjni dopiero za rok, więc mam czas.

 

1 minutę temu, tyrla napisał:

No Ja też poczekam na PL, ale to nie oznacza że nie mam zamiaru wypróbować tej usługi.

Wypróbujemy i będziemy wiedzieli czy jest sens czekać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...