Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@stanley840 - jeśli na polski rynek na poważnie wejdzie jeszcze jakiś inny "gracz" streamingowy (oby DAZN), to wówczas faktycznie zainteresowanie telewizją satelitarną w Polsce może znacząco spaść (zresztą nie musi to dotyczyć tylko telewizji satelitarnej). Mimo wszystko Viaplay dopiero "przeciera szlak" w Polsce (aczkolwiek pierwsze wyniki są bardzo dobre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Toma441 napisał:

Przecież jeśli Amazon "wejdzie na ostro" do Polski ze sportem, to nie będzie problemem choćby dla Viaplay, które już na tym rynku jest, a dla tych, którzy płaczą o rozdrobnieniu praw. 🙂

Jak za taką cenę wejdą, co obecnie to dla mnie mogą wchodzić, nie przeszkadza mi osłabianie oferty C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 20 listopada założyłem konto, z ciekawości, w okresie bezpłatnym chciałem obejrzeć wyjazdowy mecz Legii z Leicester oraz sprawdzić ofertę filmowo-serialową pod kątem biblioteki i jakości audio/video.

O ile audio jeszcze ok (Dolby 5.1 w filmach, o Atmos można zapomnieć), to video dyskwalifikacja, mniej więcej poziom HBO GO. Plus kiepski przesył meczu z Leicester i przerwa w transmisji w trakcie spotkania. 

Dzisiaj zrezygnowałem z subskrypcji, jakość nie na dzisiejsze czasy, nawet w naszym kraju, gdzie Netflix i Prime Video wyznaczają standardy jakości (HDR plus Atmos plus w perspektywie Disney+ i HBO Max, również z 4K i Atmos). KSW mnie nie interesuje, Bundesliga też, jak PL będzie w 4K, to pomyślę ewentualnie o powrocie, na razie papa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa, że odpadnięcie Legii spowoduje upadek Viaplay to jest w głębokim błędzie i chyba nie ma pojęcia jak ten biznes działa:)

Po to zostało do oferty wprowadzone KSW, żeby platformę zasilili nowi widzowie i po to jest tam hokej, którego mecze są codziennie, bo prowadzący ten biznes ludzie wiedzą, że oferty nie można opierać na 1 dyscyplinie sportowej. :)

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli dziś serwis technicznie nie daje tego co dziś prezentuje Prime Video czy  Netflix, to warto sobie zadać pytanie ile osób tak naprawdę przy oglądaniu czegokolwiek bierze pod uwagę  np. HDR. (nie mam na myśli tego forum)?

Ty anulujesz subskrybcję, ale w tzw. "między czasie" przyjdzie ktoś kto przepada za KSW. Krótko mówiąc jedni odejdą, inni przyjdą, bo tak to działa, szczególnie jeśli na Viaplay będzie się pojawiał sport, którego nie będzie można obejrzeć nigdzie indziej. @RobKos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tematu https://forum.satkurier.pl/topic/12152-platforma-canal-–-dyskusja-ogólna/page/173/#comments

  

2 minuty temu, rotalplus napisał:

To pewnie znów chodzi o ligę angielska i kwestie zabezpieczeń. Z tą liga wieczne problemy licencyjne

 

Tak się zastanawiam: czy Viaplay też pod to będzie podlegać? Tzn. co sobie wynegocjował? 

Kiedyś słyszałem że licencja nie pozwala... pokazywać wszystkich meczów z godziny 16:00 (! :o)

I jak się do tego odniesie Viaplay który na ogół pokazuje wszystko co zakupił, nawet jak jest kilkanaście meczów jednocześnie (co wg mnie jest bardzo dobrą praktyką), mimo że większość jest bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, stanley840 napisał:

Telewizja satelitarna tylko podtrzymuje sport na żywo. Filmy i seriale to już konkurencja dawno odjechała  Do tego jak platformy streamingowe zrobią taką jakość sportu jak Amazon zaprezentował wczoraj to telewizja satelitarne będzie przeżytkiem😁

Pisząc to na pewno masz na myśli Viaplay?

Chyba, że chodziło Ci o bliżej nieokreśloną przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michael112 napisał:

Cytat z tematu https://forum.satkurier.pl/topic/12152-platforma-canal-–-dyskusja-ogólna/page/173/#comments

  

 

Tak się zastanawiam: czy Viaplay też pod to będzie podlegać? Tzn. co sobie wynegocjował? 

Kiedyś słyszałem że licencja nie pozwala... pokazywać wszystkich meczów z godziny 16:00 (! :o)

I jak się do tego odniesie Viaplay który na ogół pokazuje wszystko co zakupił, nawet jak jest kilkanaście meczów jednocześnie (co wg mnie jest bardzo dobrą praktyką), mimo że większość jest bez komentarza.

Od tego sezonu zdjęto ten zakaz związany z godziną 16, dlatego C+ pokazuje multi Premier League w soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Toma441 napisał:

ile osób tak naprawdę przy oglądaniu czegokolwiek bierze pod uwagę  np. HDR.

He,he,he. Ja nawet nie wiem co to jest i zupełnie dobrze się bez tej wiedzy czuję. Może dlatego jestem zadowolony z Viaplay :lol2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fillion napisał:

Można gdzieś w ustawieniach sprawdzić przypisane urządzenia do swojego konta?

Nie można, brak stosownej opcji.  Oni nie mają takiej funkcji w żadnej wersji serwisu więc i u nas brak.

Urządzeń można podłączać multum i nic nie jest blokowane mimo rygorystycznych zapisów w regulaminie.

Co oczywiście może zmienić się w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie jestem znawcą nowinek technicznych ani różnych bajerów. Generalnie nie mam pojęcia o wszystkich parametrach transmisji satelitarnych i tych stosowanych przez viaplay. Chcę jednak dodać swoją opinię na temat transmisji sportowych na viaplay. Generalnie jestem abonentem canal plus i zdecydowaną większość transmisji meczów oglądam z satelity na dekoderze hd i tv philips hd 32 cale. Skorzystałem z promocji w upc i zarejestrowałem się za free na konto viaplay. Obejrzałem transmisję z bundesligi. Na obecną chwilę różnica w jakości obrazu i transmisji zdecydowanie jest na korzyść transmisji z talerza. Mecz na viaplay dało się oglądać jednak jakość transmisji ustępuje jakości meczów oglądanych z tv sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...