Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Kup Apple TV 4K 2 gen mam Google tv i Apple TV i jakość aplikacji jak i streamingu z viaplay na tym drugim jest zdecydowanie lepsza a tv mam z tego roku. A tak serio gdyby nie to że mam promocje na viaplay anulował bym to po miesiącu.
To nie jest kwestia innego/lepszego streamu, czy niesamowitego ATV. Po prostu android/google TV to g**no. Nawet w Shield Pro 2019, najlepszym boxie na androidzie nie mam płynności w apce Viaplay. Ale jakość mam taką samą na Shield, jak na LG C9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zuzia napisał:

Masz rację, to jest liga piłki ręcznej, doczytałam i przyjrzałam się staranniej :)

Niestety nie ma 1080p więc nie powtarza się sytuacja z poprzednią transmisją dla UPC. 

Może się pomylili w transmisjach ? Dzisiaj w 1080p był mecz ligi angielskiej kobiet w piłce nożnej Man City - Chelsea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mara68 napisał:

Dzisiaj w 1080p był mecz ligi angielskiej kobiet w piłce nożnej Man City - Chelsea.

Coś kombinują, bo inaczej wygląda profil jakościowy dla tej pozycji.

 

bitrate.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałam sobie jeden z seriali przez LTE (stabilne 60 Mb/s), co pewien czas mikrościnki więc włączyłam tunel do mojej sieci na łączu Vectry i od razu zaczęło działać płynnie. Może część problemów z płynnością dotyczy użytkowników niektórych sieci komórkowych. Ja nie używam apki więc problemy z nią mnie nie dotyczą.

13 godzin temu, mara68 napisał:

Dzisiaj i NHL doczekał się pierwszego meczu w 1080p ( Tampa Bay - NY Islanders ).

Rzeczywiście jest.

 

hd01.jpg

 

Pozostaje mieć nadzieję, że będzie więcej transmisji Full HD, jeszcze niech trochę podniosą bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam jedno pytanko, na czym odtwarzać ten cały Viaplay, żeby kamera w meczach nie przecinała? Bo filmy i seriale działają fajni, ale mecze to padaka. Internet mam szybki, po kablu, testowałem na TV i kilku laptopach i tnie, czy Apple TV 4K 2021 podłączone po kablu załatwi sprawę? Zależy mi na płynności, bo łeb mnie boli po 5 minutach patrzenia na te zacinki, już mniejsza o jakość bo widzę, że jest lipa straszna, ważne, żeby było płynnie. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na każdym systemie do Viaplay jest Kodi. Płynnie, bez zacięć, żadnych problemów jakie niektórzy mają z apką. Łącze Vectry, urządzenia podpięte kablem sieciowym.

Ale jak masz pod ręką  Apple TV, zacznij od niego.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te kodi i jest lepiej, ale do satelity to nie ma co porównywać, dalej nie jest płynnie, chcę zakupić  jakiś odtwarzacz np. Apple TV, ale nie chcę wydać tysiaka i mieć jakość lewego streamu, dlatego pytam, czy ktoś to próbował na tym Apple? Jak dla mnie to narazie jest jakaś farsa z tym Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sheldoncooper7373 napisał:

Sprawdziłem te kodi i jest lepiej, ale do satelity to nie ma co porównywać, dalej nie jest płynnie

Jak w Kodi nie masz płynnie to już kwestia połączenia internetowego. Do Viaplay stabilne 10-15 Mbps w zupełności wystarczy, ale bywa, że niektórzy mają problem mimo posiadania stacjonarnego netu. Na Vectrze, UPC sprawdzałam i przy połączeniu kablem sieciowym zero problemów. Na LTE, Wi-Fi różnie bywa.

 

 

13 minut temu, sheldoncooper7373 napisał:

chcę zakupić  jakiś odtwarzacz np. Apple TV, ale nie chcę wydać tysiaka i mieć jakość lewego streamu, dlatego pytam, czy ktoś to próbował na tym Apple? Jak dla mnie to narazie jest jakaś farsa z tym Viaplay.

Chcesz wydać ok. 1 tys. żeby oglądać Viaplay?

Może lepiej wstrzymać się do momentu aż aktualizują apkę i wprowadzą Full HD lub 4K, bo na razie prawie wszystko jest w 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sheldoncooper7373 napisał:

do satelity to nie ma co porównywać, dalej nie jest płynnie, chcę zakupić  jakiś odtwarzacz np. Apple TV, ale nie chcę wydać tysiaka i mieć jakość lewego streamu, dlatego pytam, czy ktoś to próbował na tym Apple? 

Ja mogę sprawdzić wieczorem, na poprzedniej wersji Apple TV 4K ale uprzedzam, że za długo nie wytrzymam - sport nie jest dla mnie ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś coś powie czy nastąpiła poprawa na android tv . Jak miałem działało fatalnie jeśli chodzi o sport na żywo .Od miesiąca nie abonuje ale z tego co widzę miałem już chyba w tym czasie ze 3 aktualizacje aplikacji ,ostatnia przed chwilą. Czy te aktualizacje wnoszą jakaś poprawę płynności obrazu w transmjach na żywo ???

Co do płynności seriali uwag nie miałem nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sheldoncooper7373 napisał:

Mam 100MB światłowód

To o niczym nie świadczy. Ja mam 500 a kiedyś mialem wielkie problemy z netflixem, przyczyną był brak stabilności na połączeniu do ich serwera ( na jednym węźle coś się działo ) telefon do operatora załatwił sprawę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zuzia napisał:

Jak w Kodi nie masz płynnie to już kwestia połączenia internetowego. Do Viaplay stabilne 10-15 Mbps w zupełności wystarczy, ale bywa, że niektórzy mają problem mimo posiadania stacjonarnego netu. Na Vectrze, UPC sprawdzałam i przy połączeniu kablem sieciowym zero problemów. Na LTE, Wi-Fi różnie bywa.

 

 

Chcesz wydać ok. 1 tys. żeby oglądać Viaplay?

Może lepiej wstrzymać się do momentu aż aktualizują apkę i wprowadzą Full HD lub 4K, bo na razie prawie wszystko jest w 720p.

Jestem mega fanem Ligi Angielskiej, myślę już o przyszłym sezonie, dla mnie bez różnicy czy to będzie się zacinało w 720p czy w 16K, bo i tego i tego nie da się oglądać, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, że w 4K to będzie płynnie chodzić :D ważne, żeby było płynnie jak na satelicie

32 minuty temu, Delta21 napisał:

Ja mogę sprawdzić wieczorem, na poprzedniej wersji Apple TV 4K ale uprzedzam, że za długo nie wytrzymam - sport nie jest dla mnie ;)

Jak byś mógł to byłbym szalenie wdzięczny, wystarczy parę minut, żeby widzieć czy kamera rusza się płynnie czy są przeskoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...