Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, boss509 napisał:

A więc zostali tu sami piewcy usługi, na Viaplay piłkarze poruszają się jakby ktoś ich zwolnił do 0.8, no ale różnicy nie widać. Ba, za 20 minut okaże się, że jest lepiej niż w TVP. Żenada.

Żenadą jest to, że nadal czytam komentarze na FB, że mecz ma trzyminutowe opóźnienia i że "nic nie widać". To jest dopiero żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

Co Wy z tą satelitą? Viaplay to usługa internetowa i oczekiwanie minimum 1080p 50 FPS ze skromnym bitrate ok. 8 Mb/s jest jak najbardziej na miejscu. 

 

Usługa już działa, zatem trzeba liczyć się z realiami.

Albo się z tego korzysta, albo nie.

Może oczekiwania się kiedyś  spełnią  za rok,  dwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Jak to co?

To co widzę na TVP 2 na platformie Canal+ (satelita)  to porażka.

Miała być przewaga dla oka transmisji Legii w TVP nad Viaplay a wyszło śmiesznie i żenująco 🤣

Nic nie poradzisz , nic zupełnie nic. Parametry te same , wszystko to samo , nie musisz tego badać. My już to wiemy 😁

 Ale co mam niby poradzić jak TVP 2 na Canal+ (satelita) mnie kompletnie nie interesuje. Ja nie z tej frakcji. Oczekuję od Viaplay jakości jaką ma Eleven 1 online albo DAZN DE (wiesz bo teraz korzystasz). Parametrów i tak dopracowanej apki. Bardzo umiarkowane oczekiwania. 

 

 

 

 

 

3 minuty temu, lakiman napisał:

Usługa już działa, zatem trzeba liczyć się z realiami.

Albo się z tego korzysta, albo nie.

Może oczekiwania się kiedyś  spełnią  za rok,  dwa ...

Korzysta się, bo się nie ma wyboru ze względu na wykupione prawa.

Full HD za rok, dwa albo nigdy?

Ludzie opamiętajcie się, ten standard debiutował ładnych kilkanaście lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia chętnie obejrzę sport w natywnym full HD czy 4K.

Wskaż mi takie usługi, gdzie nacieszę się taką jakością korzystając z  internetu.

Od biedy..z tym 720p o ile to faktycznie jest natywna jakość nie jest tak źle.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem Orange IPTV różnica 12 sekund więc tragedii nie ma. Jakościowo też jak najbardziej przyzwoicie. 
Tylko jedno mnie ciekawi. Jak odpalam transmisje bezpośrednio na Mi Boxie to co kilka sekund jest mikroprzycięcie, ta sama transmisja odpalona przez wbudowany w aplikacji chromecast to ta sama transmisja jest idealnie płynna. Nie jest to najbardziej komfortowe ale jakoś strasznie mi życia znowu nie utrudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lakiman napisał:

chętnie obejrzę sport w natywnym full HD....

Wskaż mi takie usługi, gdzie nacieszę się taką jakością korzystając z  internetu.

Streamingi Eurosportu w Player.

 

39 minut temu, lakiman napisał:

Od biedy..z tym 720p o ile to faktycznie jest natywna jakość nie jest tak źle.

Na prawdę chcesz płacić za usługę w której o jakości technicznej sportu można tylko powiedzieć że ,, nie wygląda źle" albo ,,da się oglądać" ?

4 minuty temu, Zuzia napisał:

W której kablówce? UPC?

Nie. W lokalnej kablówce na światłowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał:

@mrozio11ustawiłeś w  Mi Box odświeżanie 50 Hz?

Tak, przy 60 Hz w ogóle tragedia, przy 1080p 50 Hz jest lepiej ale co kilka sekund jest takie mikroprzycięcie, przy dynamicznej akcji jest mocno widoczne. 
No ale jak pisałem, wchodzę w aplikacje Viaplay, klikam ikonkę Chromecasta, puszczam transmisje i płynność jest idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Tizenie tnie tak samo. Aplikacja Viaplay nadaje się do pokazywania stałych fragmentów gry i tyle. Dla porównania PSP w C+Online nawet nie drgnie. Jak ktoś nie interesuje się piłką, zamiast oglądać to siedzi na forum, bo tylko kolekcjonuje aplikacje, to jemu wszystko jedno i taka bylejakość jest do przyjęcia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, boss509 napisał:

Na Tizenie tnie tak samo. Aplikacja Viaplay nadaje się do pokazywania stałych fragmentów gry i tyle. Dla porównania PSP w C+Online nawet nie drgnie. Jak ktoś nie interesuje się piłką, zamiast oglądać to siedzi na forum, bo tylko kolekcjonuje aplikacje, to jemu wszystko jedno i taka bylejakość jest do przyjęcia.

Byle jakość to TVP 2 pokazało.

Miało być ekstra super dominacja przekazu a wyszło średnio-beznadziejnie.

Dobrze,  że to za darmo ( prawie bo z naszych podatków). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, boss509 napisał:

Tobie być może nie tnie, a mnie i @Pawop tnie. Wybuduję na nowo dom, bo Viaplay mi kiepsko działa.

Czyli jest was dwóch. Narzekających użytkowników Androida jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Byle jakość to TVP 2 pokazało.

Miało być ekstra super dominacja przekazu a wyszło średnio-beznadziejnie.

Dobrze,  że to za darmo ( prawie bo z naszych podatków). 

Gościu nie wiem już jak na to patrzeć i co z tym zrobić, na kompie chodzi mi płynnie, przez aplikację na TV tnie jak ch**, na Ultraboksie kanały wyglądają lepiej niż na zwykłym Wifiboksie, na Shield TV miałem mniejsze opóźnienia niż na Tizenie, co konfiguracja tv-dekoder-internet-komputer, to inaczej. Patrzenie na to co widzę przez aplikację na tv odbiera przyjemność z oglądania, tutaj mam alternatywę w postaci kanału TVP, na którym dzisiaj oglądało się znacznie lepiej, po prostu normalnie, bez przycięć. Nie mogę znaleźć sposobu na nagranie ekranu z tv, nagranie telefonem zostawię sobie jako ostateczne rozwiązanie.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrozio11 napisał:

Tak, przy 60 Hz w ogóle tragedia, przy 1080p 50 Hz jest lepiej ale co kilka sekund jest takie mikroprzycięcie, przy dynamicznej akcji jest mocno widoczne. 
No ale jak pisałem, wchodzę w aplikacje Viaplay, klikam ikonkę Chromecasta, puszczam transmisje i płynność jest idealna. 

Mam to samo na Chromecast, przy "normalnym" włączaniu transmisji są mikroprzycięcia takna Viaplay jak i C+online. Castowanie z telefonu rozwiązuje problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj mecz Celtic-Bayer.Jakość dobra a nawet dobra plus a sam mecz to poezja.Żaden w Lidze Mistrzów nie zbliżył się w tym sezonie nawet do niego.A teraz konkrety.W Szwajcarii pokazał się komunikat na Viaplay - "W miejscu gdzie się aktualnie znajdujesz można oglądać tylko offline na smartfonie albo tablecie". 

Zapomniałem dodać,że w Niemczech już też nie działa ani w Austrii.Poprzez VPN Avasta działa.

Edytowane przez aandin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...