Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, the cable guy napisał:

 

Fajnie, a różnicy ceny nie zauważyłaś pomiędzy SD za 29 zł, a 4K 60 zł w Netflix? 

To się zdecyduj czy z jakością ma iść cena, bo próbujesz odpowiedzieć na moją opinię, że podwyższenie jakości = wyższa cena, a jakoś nie widzę argumentów. Jeden kanał w 4K i tak niczego nie zmieni, bo potrzebny jest ogólnie wyższy standard. Już teraz wielu narzeka na cenę i wcale mnie to nie dziwi.

Wiem, że lepsza jakość kosztuje.  W Netflix mam wybór, chcę 4K, dopłacę.

W Viaplay wyboru brak, obligatoryjnie 720p.  Chcę dopłacić, ale nie ma wyższego profilu jakościowego. Wykupili prawa, ale nie umożliwili  oglądania w lepszej jakości. Taką postawę biznesową krytykuję.

 

W Szwecji mają rozbicie oferty na sport i filmy/seriale. W Danii kanały TV są osobna ofertą. U nas tylko pakiet Total, który nie do końca zadowala fanów sportu (cena za wysoka, jakość swoją drogą). Dla koneserów kina też żadna gratka.

 

 

3 godziny temu, lakiman napisał:

Zamiast w ilość to wolałbym aby Nent poszedł też w jakość( 1080p/ 50fps) 😉

Ze stu pozycji w 720p nie złoży się nawet jednej w Full HD lub 4K :)

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, Pawop napisał:

Po drugie obraz był wczoraj dobry i wygladał lepiej niż niektore niedzielne transmisje Premier League na sat w C+

 

 

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Ja mówię o transmisji niektórych niedzielnych meczów na C+Sport2. Ja wiem, że to była wina dosyłu, ale oceniam efekt końcowy.

 

To nie jedyna liga, która jest w tym roku w gorszej jakości od Viaplay. W lepszej jest tylko Ekstraklasa. Widać Canal+ już oszczędza na zagranicznych ligach i za wszelką cenę będzie chciał utrzymać tylko Ekstraklasę. Z tego co wiadomo, to Viaplay nie jest zainteresowany naszą ligą podwórkową, ale Polsat już może być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kingofsouth napisał:

 

 

 

14 godzin temu, ramiros15 napisał:

Natomiast wg mnie to viaplay nie zmieni parametrów transmisji na 1080p. Po pierwsze ich model biznesowy i zapewne ponoszone koszty są "rozpisane" na to marne 720p, a zmiana parametrów na wyższe wiąże się ze zwiększonymi kosztami. Po drugie, odkąd ruszyli ani razu się nie odnieśli do fali krytyki tej archaicznej jakości, temat zupełnie przemilczany.

 

 

Mogą nie komentować ale najważniejsze aby wzięli to do siebie i postarali o poprawę nawet w wersji droższej.

 

14 godzin temu, tyrla napisał:

@Bushiken Chciałbym mieć tak pisane jak Ty :D Szacun 👏


A myślałem, że nikt nie przeczyta. Trudno było się odnieść do wszystkiego i mam wrażenie, że mogło być więcej.
Ciężko byłoby się odnosić do pojedynczych wpisów więc dostało się obu stronom.

14 godzin temu, Cornellius napisał:

Przecież w Viaplay jest magazyn skrótów Bundesligi, chyba że chodzi o program z ekspertami.


W tym magazynie skrótów są same skróty, miałem na myśli podsumowanie z chociażby prowadzącym a najlepiej z ekspertami.
U mnie mecze na żywo priorytet ma Premier League. Przełączam na inne jak mam info o bramce z flashcora.
Eleven Gol Live i Liga+ Ekstra pozwalały dowiedzieć się więcej o meczach niż same bramki.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii). Jeżeli chcesz pogadać z zainteresowanym - zapraszam na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zuzia napisał:

 

 

W Szwecji mają rozbicie oferty na sport i filmy/seriale. W Danii kanały TV są osobna ofertą. U nas tylko pakiet Total, który nie do końca zadowala fanów sportu (cena za wysoka, jakość swoją drogą). Dla koneserów kina też żadna gratka.

 

 

Ze stu pozycji w 720p nie złoży się nawet jednej w Full HD lub 4K :)

 

 

W Szwecji rozbicie jest właśnie dlatego, że oferta tam jest bogatsza i już na ten moment jakościowo inna. Tylko, że tam działają dłużej niż miesiąc. W Polsce jest za mało treści, żeby je dodatkowo dzielić. Poza tym płacąc 1 cenę dostaje się od razu wszystko co jest dostępne. Jedna cena - maksymalny dostęp. Porównując to np. do PBG klient kupuje produkt "premium", a poruszając się po serwisie, za który już zapłacił co chwila wymusza się na nim dodatkowe płatności. Takie powstaje wrażenie. Dobrze, że w Viaplay tego nie ma. Takiego podziału można oczekiwać za jakiś czas, może dwa, trzy lata. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

W Szwecji rozbicie jest właśnie dlatego, że oferta tam jest bogatsza i już na ten moment jakościowo inna. Tylko, że tam działają dłużej niż miesiąc. W Polsce jest za mało treści, żeby je dodatkowo dzielić. Poza tym płacąc 1 cenę dostaje się od razu wszystko co jest dostępne. Jedna cena - maksymalny dostęp. Porównując to np. do PBG klient kupuje produkt "premium", a poruszając się po serwisie, za który już zapłacił co chwila wymusza się na nim dodatkowe płatności. Takie powstaje wrażenie. Dobrze, że w Viaplay tego nie ma. Takiego podziału można oczekiwać za jakiś czas, może dwa, trzy lata. 

Gdyby podział na sport (10 zł) i film/seriale (24zł) wprowadzili już dziś to sport sprzedawałby się raczej dobrze, a filmów, seriali nie kupiłby nikt poza najzagorzalszymi fanami produkcji skandynawskiej. Więc bardziej kalkuluje im się pakiet Total w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zuzia napisał:

Gdyby podział na sport (10 zł) i film/seriale (24zł) wprowadzili już dziś to sport sprzedawałby się raczej dobrze, a filmów, seriali nie kupiłby nikt poza najzagorzalszymi fanami produkcji skandynawskiej. Więc bardziej kalkuluje im się pakiet Total w PL.

10 zł za sport? To jest biznes, a nie Caritas. Kiedy wchodził Eleven cena została skalkulowana już wtedy na 15 zł, przy innych kosztach praw i dużo niższej inflacji 🙂 

Edytowane przez Toma441
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowa cena 10 zł stąd, że wielu użytkowników pisało, że tyle mogą dać. Pamiętaj o specyfice naszego rynku, Polak lubi płacić jak najmniej albo wcale.

Co z tego, że teraz pakiet Total jest za 34 zł jak wykorzystanie promocji za 0 zł idzie hurtowo, nie wspominając o sprzedaży na Allegro i w podobnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zuzia napisał:

Przykładowa cena 10 zł stąd, że wielu użytkowników pisało, że tyle mogą dać. Pamiętaj o specyfice naszego rynku, Polak lubi płacić jak najmniej albo wcale.

Co z tego, że teraz pakiet Total jest za 34 zł jak wykorzystanie promocji za 0 zł idzie hurtowo, nie wspominając o sprzedaży na Allegro i w podobnych miejscach.

Wielu ludzi pisze o wielu rzeczach. Dla mnie istotne są realia. Cena co najwyżej mogłaby się zmienić w przedziale - 5 zł za całość, czyli ostatecznie wynieść 29zl, a skończyło się na 34. Specyfika naszego rynku . To bardzo ładny eufemizm, ale tą specyfiką nie opłaci się inwestycji w kolejne prawa, czy w podwyższenie jakości. W tej branży nie sprawdza się slogan "wszystko za 5 zł". 

2 minuty temu, vigoo napisał:

Raczej 6 :D

W 2015. Tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
15 godzin temu, Bushiken napisał:

Podsumowując temat ogólnie.
 

Oczekuję lepszej jakości technicznej chociażby 1080p. Jestem gotów płacić nawet 2x tyle żeby 4K było tam gdzie sygnał źródłowy  pozwala a na reszcie 1080p.

 

Dziwię się też okopaniu poszczególnych obozów. Z góry zaznaczę, że bliżej mi do "umiarkowanych przeciwników", na pewno nie "fanatycznych zwolenników" Jestem zwolennikiem streamingu, posiadam:  świętą trójcę HBO GO, Amazon, Netflix. Jak pojawi się D+ także będę abonował. Nie miałbym nic przeciwko aby cały sport był w streamingu ale w odpowiedniej jakości.

 

Ci 1 często przesadzają w atakowaniu i wyolbrzymianiu wad Viaplay. Z max 30 sekundowego opóźnienia robią 2 minuty a z HD ready VHS albo Laserdisca oraz negują streaming jako taki.

 

Niestety najgorsi są "fanatycy Viaplay". Nie przyjmują do wiadomości ze ktoś może nie akceptować konkretnej jakości. Rozumiem, że wkurzają was Ci którzy się powtarzają codziennie ale ktoś nowy wyrazi opinie i już atak.
Na każdy post przeciwników trzeba wrzucić ripostę i w koło macieju. Jak widać na przykładzie tematu o Koronawirusie gdzie tez była ciągła wojna na argumenty dopóki któraś ze stron odpuściła i temat przymarł.

Jak ktoś subskrybuje usługę Viaplay i napisze, że jakość mu nie odpowiada, to OK, bo nie musi. Jednak ostatnio nawet przeciwnicy tej usługi zmieniają zdanie po jej sprawdzeniu. Faktycznym problemem w tym temacie jest trolling osób, które tej usługi nigdy nie widziały na oczy i zarzekają się, że nigdy nie zobaczą. Jednak nie przeszkadza im to w rozpowszechnianiu farmazonów o mitycznym 2 minutowym opóźnieniu i jakości VHS. Na szczęście powoli się wykruszają, bo część jednak jest ciekawa tej jakości i sprawdza organoleptycznie. Nagle bum, nie ma tak dużego opóźnienia i jakości VHS, nie wygląda źle, ale powinno być lepiej. Została już tylko garstka niereformowalnych przeciwników Viaplay, ale i oni niedługo znikną, wystarczy ignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Toma441 napisał:

Wielu ludzi pisze o wielu rzeczach. Dla mnie istotne są realia. Cena co najwyżej mogłaby się zmienić w przedziale - 5 zł za całość, czyli ostatecznie wynieść 29zl, a skończyło się na 34. Specyfika naszego rynku . To bardzo ładny eufemizm, ale tą specyfiką nie opłaci się inwestycji w kolejne prawa, czy w podwyższenie jakości. W tej branży nie sprawdza się slogan "wszystko za 5 zł". 

 

23 minuty temu, mingo napisał:

Ja mogę dać za nowego Mercedesa 5 tysięcy. Obniżą cenę z tego powodu?

Może inaczej. Powiedzcie mi ile według Was jest warta oferta samego sportu w Viaplay PL.

Ile to jest z tych 34 zł.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zuzia napisał:

 

 

Może inaczej. Powiedzcie mi ile według Was jest warta oferta samego sportu w Viaplay PL.

Ile to jest z tych 34 zł.

Już napisałem. Cena mogłaby być niższa o 5 zł. Nie biorę pod uwagę rozbicia oferty, bo to w Polsce nie nastąpi, przynajmniej na razie. W sumie nie ma co dywagować. Cena nie zostanie obniżona, a pewnie z czasem również podwyższona. Taka jest rynkowa rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na dziś te prawa, które mają to 20-25 zł ale nie cenię zbytnio Bundesligi więc mogę zaniżać jej wartość. Niemniej jak dojdzie Premier League to te 34 zł zrobią się już, w moim odczuciu uczciwą ceną. 

Trzeba być oderwanym od rzeczywistości i unikać jak ognia robienia zakupów żeby twierdzić, że w 2021 roku to wszystko, co oferuje Viaplay jest warte góra 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toma441 napisał:

Już napisałem. Cena mogłaby być niższa o 5 zł. Nie biorę pod uwagę rozbicia oferty, bo to w Polsce nie nastąpi, przynajmniej na razie. W sumie nie ma co dywagować. Cena nie zostanie obniżona, a pewnie z czasem również podwyższona. Taka jest rynkowa rzeczywistość. 

Dla kochającego Bundesligę cena jak najbardziej normalna. Dla mnie Bundesliga była czwartym lub piątym wyborem więc jest warta 0. Nawet jej nie testuję i nie mam zamiaru. Po włączeniu PL zasilę grupę Viaplay. Cena nie będzie grała roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Toma441 napisał:

Już napisałem. Cena mogłaby być niższa o 5 zł. Nie biorę pod uwagę rozbicia oferty, bo to w Polsce nie nastąpi, przynajmniej na razie. W sumie nie ma co dywagować. Cena nie zostanie obniżona, a pewnie z czasem również podwyższona. Taka jest rynkowa rzeczywistość. 

Ale chyba umiesz określić ile dla Ciebie sam sport jest wart? Wyceniłam na 10 zł, nie zgodziłeś się więc ile z tych 34 zł będzie dobrze Twoim zdaniem?

 

Model szwedzki, czyli opcje:

- film/seriale/TV

- sport

- Total, czyli to co wyżej razem, jak u nas

Jest sensowniejszy również na rynku polskim, z punktu widzenia kieszeni klienta. Jak słabo pójdzie im sprzedaż za 34 zł to coś podobnego może pojawić się dość szybko.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
48 minut temu, Zuzia napisał:

Może inaczej. Powiedzcie mi ile według Was jest warta oferta samego sportu w Viaplay PL.

Ile to jest z tych 34 zł.

Tyle ile kosztuje, z małym zastrzeżeniem. Na sport przeznaczam 33,99 zł, a symboliczny grosz dorzucam na filmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Tyle ile kosztuje, z małym zastrzeżeniem. Na sport przeznaczam 33,99 zł, a symboliczny grosz dorzucam na filmy :D

Żarty żartami, ale te filmy, seriale (i kanały TV) nawet mimo skromnej oferty to nie są sprawy liczone w groszach. Prawa do ich kosztują i jest Full HD, nie najwyższych lotów, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornellius

Biorąc pod uwagę, że każdy legalnie może tę cenę obniżyć z 34 do 17 zł, to realnie pewnie prawa warte 20-25 zł. Za 17 zł na współdzieleniu z inną osobą/osobami nie ma chyba tańszego pakietu na sport premium. Właśnie to dzielenie to największa przewaga nad tradycyjną tv-sat imo, z czego abonenci 20-30 będą korzystać pewnie w znakomitej większości tak jak dzielą Netfliksa i inne pakiety streamingowe.

 

Przecież oni faktycznie oferują wam możliwość ogarniania tego w prawie tej samej cenie co 11, kiedy wchodziło, a jednak inflacja dowaliła mocno. Jazdy o cenę przy tych możliwościach to jakiś wyższy poziom cebulactwa. 5-10 zł to już w ogóle xd i oderwanie od rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym wszystkim tak wierzących w wieczne trwanie na naszym rynku Viaplay przypominam,że w 2017 na nasz rynek wszedł z przytupem serialu Ucho Prezesa Showmax.Były też darmowe kilkumiesięczne promocje w Play-u jak teraz ma VP. I co zniknął  jak z klawisz z jego nazwą w pilocie Play Boxa TV.Więc trzeba pamiętać  ,że co dane nie musi trwać wiecznie.I tak może być  z PL Póki co C+ ma jeszcze na ten sezon.Zobaczymy jak to się dalej ułoży jak miną te wszystkie darmowe promocje .A trzeba pamiętać ,że do drzwi pukają nowe platformy i trzeba będzie coś wybrać bo mało kogo będzie stać mieć wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mingo napisał:

 

Właśnie doszedłeś do wniosku, że do poprawy jest głównie jakość ;) 

Błędny wniosek. :) Oferta na razie też nie powala. Cały czas mnie fascynuje ilość naskrobanych postów w tym temacie jakby mieli LM, Premier League, La Ligę, Ekstraklasę oraz świetne filmy i seriale oraz nadawali w 8K. A tu raptem trzeciorzędne rozgrywki europejskie, które mnie interesują tylko jak gra tam polska drużyna oraz 3-4 liga w Europie. A postów w bród. Ja już się wyłączam z tych "dyskusji", szkoda mojego czasu na tak mało interesujący kontent i jakość. Jak mówił Łazarek nie ma sensu kopać się z koniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest jakaś oficjalna informacja jeśli chodzi o prawa do NFL na Polskę w Viaplay ?

Ja osobiście bojkotuje tą usługę bo to jest jakieś nieporozumienie ( kiepska jakość obrazu , opóźnienie , brak komentarzy ) Mam nadzieje że jak ludzie nie będą im płacić za tą usługę to odsprzedadzą sublicencje do innych stacji lub stworzą swoje kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Arkon napisał:

Cały czas mnie fascynuje ilość naskrobanych postów w tym temacie

Mnie to zaciekawiło już wcześniej, bo zanim Viaplay ruszył w Polsce już było nastukane 150 stron. Do tego stopnia, że zapoznałam się z ofertą i jakością czterech skandynawskich wersji, żeby zrozumieć ekscytację tym serwisem. Przy okazji poszukać jakiegoś rozwiązania dla jakości, żeby rodzinka miała lepiej na TV 4K. Ale znalazłam tylko dwa niedostępne dla ludzi z Polski, czyli Bundesligę w Full HD z ich kanału oraz nieliczne transmisje 4K ze skandynawskich Viaplay.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...