Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takich co ogląda to jest 6 mln. według ostatniego Gemiusa :).

https://naekranie.pl/aktualnosci/netflix-pobil-w-polsce-kolejny-rekord-pozostale-serwisy-traca-uzytkownikow-1610099163

 

Natomiast wg danych z pierwszego kwartału 2020 płacących userów było 900 tysięcy. Koronawirus itd, teraz mają pewnie na luzie 1.5 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nix124 Zgodnie z informacjami na stronie Viaplay sport w 720p ma bitrate 10 Mbps, w 4K natomiast minimalne wymagane łącze to 25, a zaleca się 100 Mbps.
Tak więc akurat jeśli chodzi o jakość obrazu to abonenci ogladający dotychczas zamglone Eleven w 6 Mbps z satelity przeniosą się w czasie, ale do przodu ;).
No i fajnie. Będzie się milo oglądało na 55- 65 calach :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa może nie, troszkę przesadziłem ale jakiś ułamek na pewno
Po pierwsze, dla operatora nie ma większego znaczenia czy ludzie oglądają, ważne, że płacą.
Po drugie, po co ktoś ma subskrybować usługę i wcale z niej nie korzystać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielpes5 napisał:

Być może szwedzi z Viaplay pokażą kibicom w Polsce jak wygląda prawdziwe  4K rodem z Viasat Sport UHD. A nie jakaś popelina ala Eleven.

 

Mogą nawet tak udowadniać wartość tego serwisu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pawop napisał:

Po drugie, po co ktoś ma subskrybować usługę i wcale z niej nie korzystać?

Dobrze znany – jakby to ująć – „syndrom karnetu na siłownię”. Wiele ludzi bierze jakieś subskrypcje, abonamenty, które można dobrowolne w każdej chwili anulować, ale że są podpięte pod konto i cykliczne odnawianie to po prostu zapominają anulować lub że nawet coś takiego opłacają przy natłoku innych spraw i opłat. Korporacje też są tego świadome i na to również liczą wśród części potencjalnych użytkowników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że ktoś sobie wziął Netflixa na darmowy miesiąc (gdy jeszcze takowy był), a po zakończeniu darmowego okresu nigdy nie płacił. A konto w serwisie dalej ma. Nie zdziwiłbym się, gdyby Netflix do statystyk go również zaliczał. I pewnie nie tylko Netflix tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TimesSquare napisał:

Bardziej chodziło mi o to, że ktoś sobie wziął Netflixa na darmowy miesiąc (gdy jeszcze takowy był), a po zakończeniu darmowego okresu nigdy nie płacił. A konto w serwisie dalej ma. Nie zdziwiłbym się, gdyby Netflix do statystyk go również zaliczał. I pewnie nie tylko Netflix tak działa.

Netflix po dłuższym czasie nieaktywności powiadamia posiadaczy konta, że jeśli nie aktywują żadnej subskrypcji to konto zostanie dezaktywowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Globus903 napisał:

Bo polski rynek to dla nich za wysokie progi. 

Nie sądzę. Marketingowo już przewyższają nasze rodzime serwisy, a co do jakości, zapewne wkrótce się o tym przekonamy. Nie znamy szczegółów takiej umowy, a NHL to jedne z najdroższych rozgrywek. To raczej pokazuje, że nie boją się i stać ich, żeby kupować wiele ważnych i różnorodnych praw sportowych na kilku rynkach jednocześnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darius010 napisał:

Ta zapowiedź wideo jest spoko, tylko że oni nie mają nic z tych praw u nas i nie zanosi się żeby mieli. 

 

Tego po prostu nie wiemy. Wszystkich kart nie odkryli. Zapowiedź pokazuje (częściowo) jakość i poziom, których w Polsce, u naszych rodzimych dostawców próżno szukać. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś info , na ilu urządzeniach jednocześnie będzie można oglądać Viaplay? czy będzie można dzielić konto z inna osobą, tak jak to jest z Netflixem?

 

W tej chwili posiadam Polsat Cyfrowy, ale kończy mi się umowa w sierpniu, i musze zadecydować co wziąć, oglądam tyko mecze LM i Bundesligi, inne rozgrywki, czy inny rodzaj sportu mnie nie interesuje.

Liczyłem, ze może Viaplay też kupi LM , ale z tego co czytam, to znowu Polsat to łyknął, co mi się nie podoba. Kiedyś brałem Polsat, bo była tam LM i Bundesliga, niemiłosiernie mnie wku.... jak część meczów Bundesligi została odsprzedana do C+ , bo znowu musiałem kombinować, jak obejrzeć mecze BVB , albo Bayernu.

 

 

Edytowane przez Adip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...