Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pawop napisał:

Przecież po to te kanały powstały, a nie dla LE, to był tylko dodatek. z PSP mają gruby hajs od PC+ i UPC

 

Umowa z PC+ rzeczywiście mocno komplikuje takie proste połączenie PSP z ES. Trzeba jeszcze poczekać na potwierdzenie nowej umowy z odnowionymi warunkami. Jednakże bardziej jednak chodziło mi o połączenie operacyjne, gdyż umowa dotyczyć może dostępu do konkretnych rozgrywek, a nie kanałów. Wygląda jednak na to, że wynajęcie całego transpondera, utrzymywanie studia, redakcji, marki, marketing itp. jest stosunkowo niewielkim kosztem w porównaniu do ceny za prawa transmisyjne. Może też utrzymywanie podwójnej redakcji ma charakter strategiczny, nie daje takiej przestrzeni konkurencji.

 

Co do LE w ostatnim czasie rzeczywiście te rozgrywki mocno siadły, pandemia i brak kibiców szczególnie je rozłożyły. Druga kwestia, że wcześniej mniej klubów z czołowych lig trafiało bezpośrednio do fazy grupowej LM. Za czasów europejskich pucharów w C+ LE była ważnym dopełnieniem, zawsze był tam jakiś challenger, grający na poziomie LM.

 

Jeszcze ten komentarz Twaro... te czasy już niestety nie wrócą:

https://pl-pl.facebook.com/WciazMamyMatematyczneSzanse/videos/1729471043940847/

 

Do tej pory PSP integrowało 100% europejskich pucharów. Dla mnie brak LE/LKE subiektywnie jest jakąś stratą, być może w przyszłości bardziej odczuwalną. Nasuwa się też pytanie czy po 3 latach doświadczeń można powiedzieć, że ta forma dystrybucji była najskuteczniejsza i czy zostanie zachowana 1 do 1. W UPC, Cyfrowym Polsacie, Netii ceny spadły i wynoszą razem z Eleven Sports 20-30 zł/mc. Może po utracie Bundesligi (nie wiemy też co z Serie A) dojdzie do jakiegoś rozluźnienia w kwestii dystrybucji i LM w tej czy innej formie pojawi się w innych kablówkach z ofertami PSP+ES za np. 25-30 zł/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
10 godzin temu, czerstwy napisał:

Film w takiej jakości nie jest zły gorzej ze sportem😉

Na ekranie smartfona , czy tablecie może  nie być źle...taka rozdzielczość jest w miarę wystarczająca .

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma o czym rozmawiać, bo żadna platforma streamingowa nie ma conajmniej takiej jakości jaka była nadawana droga satelitarną mimo, że to nie było prawdziwe HD. Przynajmniej ja takiej nie znam. Szkoda że tak to się skończyło. Teraz chcąc mieć dostęp do LM i LE będzie trzeba płacić podwójnie i do tego 'pikseloza" na LE. Zgadzam się z @czerstwy dla sportu taka jakość jest nie do przyjęcia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Ipla wybranych meczów oferowała 2- 4 w 4K ( podobno ,że w android tv 25 fps) , zobaczymy jak do sprawy podejdzie  Viaplay.

Eleven 4K / Super HD  z przyjemnością się ogląda w wysokiej rozdzielczości.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukimann napisał:

Ipla wybranych meczów oferowała 2- 4 w 4K ( podobno ,że w android tv 25 fps) , zobaczymy jak do sprawy podejdzie  Viaplay.

Eleven 4K / Super HD  z przyjemnością się ogląda w wysokiej rozdzielczości.

Ja mam nadzieję że będzie coraz lepiej, bo niedługo kupuje sobie tv a z netem nie będzie problemu bo teraz jest lepiej niż kiedyś nawet poza miastem ale nie wszędzie bo to jeszcze kilka lat zajmie im żeby wszyscy mieli łącze np. 500Mb/s.

Edytowane przez michal_dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_dragon napisał:

Ja mam nadzieję że będzie coraz lepiej, bo niedługo kupuje sobie tv a z netem nie będzie problemu bo teraz jest lepiej niż kiedyś nawet poza miastem ale nie wszędzie bo to jeszcze kilka lat zajmie im żeby wszyscy mieli łącze np. 500Mb/s.

Kilka lat. Optymista. 😂

 

Ciekawe czy @kingofsouth tak będzie skakał z radości jak mu rzucą jakość 720p. Chociaż znając jego podejście to i tak przemilczy, a będzie piał z zachwytu nad jednym meczem w miesiącu w 4K. 🤣

Edytowane przez the cable guy
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, the cable guy napisał:

 

Ciekawe czy @kingofsouth tak będzie skakał z radości jak mu rzucą jakość 720p. Chociaż znając jego podejście to i tak przemilczy, a będzie piał z zachwytu nad jednym meczem w miesiącu w 4K. 🤣

 

Pisz sobie co tam chcesz, wiesz gdzie to mam? :rofl:

Stać mnie to sobie wykupię a  tobie pozostanie wylewanie żali  i frustracja.

Czekam na kolejne usługi streamingowe.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Przemolo napisał:

Powinna być jeszcze jakość w Full HD 1080p co to za jakość 720p to jakiś żart .

Dokładnie, zwłaszcza jeśli chodzi o sport na żywo. Jeżeli za coś płacę, mam odpowiednie łącze, to chcę żeby było w dobrej jakości przynajmniej taki jak był przez tv-sat.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@firemanbuba w listopadzie napisał jak wygląda usługa w Szwecji.

Cena zależy od zawartości pakietu..Sport, seriale,  filmy według pewnego podziału.

Z tym , że 720p np na CDA wygląda trochę jak " kupa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na razie z tego co widzę wymieniliście zaledwie jeden kanał eleven 4k, który jest godny uwagi i niestety dostępny tylko po podpisaniu umowy i to nie jako osobny kanał tylko dokładane są kanały śmieciowe za które trzeba również zapłacić. Ciekawie wygląda oferta telly.cz którą zaproponował @czerstwyz tym że nie mamy info co do jakości i dostępu z polskiego IP. Dodatkowo przy założeniu konta wymagany jest czeski numer telefonu więc nie wiadomo jak i czy to zadziała w naszych warunkach. Nie ma się co oszukiwać polskich ofert streamingowych przynajmniej zbliżonych jakością do tych co nadawał Polsat na kanałach premium jest jak na lekarstwo, a w dobrej jakości nie ma praktycznie żadnych. Od viaplay nie spodziewałbym się że coś się zmieni poza tym że trzeba dodatkowo zapłacić za wątpliwość jakość kanałów na których będą nadawać LE.

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lukimann napisał:

Gdyby była taka rewelacja to klienci pisali by z zachwytu nad przystawką 4K  w UPC( bo jakość jest podobna).

A tak nie jest 

Też tak uważam. Na dzień dzisiejszy to przereklamowany produkt przynajmniej na polskim rynku. Lepszą jakość wycisnę z Vu+ z głowicą FBC i transcoding dostosowanym do prędkości upload łącza które posiadam niż to co aktualnie oferują. W dodatku nie mam limitu kont, może działać jednocześnie na kilka urządzeń gdzie ograniczeniem jest tylko łącze internetowe. Oczywiście platformy streamingowe to przyszłość ale jeszcze nie teraz. Na dzień dzisiejszy to nie jest to czego oczekuję jeśli mam płacić za taką usługę.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek
3 godziny temu, kingofsouth napisał:

 

Pisz sobie co tam chcesz, wiesz gdzie to mam? :rofl:

Stać mnie to sobie wykupię a  tobie pozostanie wylewanie żali  i frustracja.

Czekam na kolejne usługi streamingowe.

 

A wiesz gdzie my mamy twoje plany z Viaplay? Jak się zwiną z Polski spokojnie możesz dalej im płacić w Szwecji czy gdzie tam chcesz. I będziesz sobie oglądał z wypiekami na twarzy wspaniałą jakość HD z minutowym opóźnieniem. Masz do tego prawo i nikt ci tego nie zabierze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale do transmisji sportowych na żywo tradycyjna telewizja linearna nadaje się fenomenalnie, a już na pewno przy wielomilionowej widowni. Nawet przy bardzo dobrze rozbudowanej infrastrukturze strumień nie będzie działał tak niezawodnie i pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...