Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Nie kompromituj sie i najpierw sprawdz, co oznacza tv-sat. Albo idz do salonu Orange i powiedz, ze chcesz kupic Orange TV i zakupiles juz antene satelitarna do odbioru telewizji. Ciekaw jestem reakcji sprzedawcy.

To ty się kompromitujesz - mam znajomych którzy korzystają z tv sat od Orange wraz z ofertą internetu. Naprawdę myślisz że na wioskach gdzie Orange ma stare łącza które osiągają do kilku Mbps jest w stanie świadczyć telewizję przez streaming? :D

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kisiel95 napisał(a):

Ta i Premier League za ponad 50 zł miesięcznie (co jest ceną podstawową). Dziękuję, postoję.

 

No cóż na ekranach do 32 cali trudno docenić jakość 4K/HDR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kisiel95 napisał(a):

Ta i Premier League za ponad 50 zł miesięcznie (co jest ceną podstawową). Dziękuję, postoję.

Mnie np. interesuje dart (głównie MŚ, mógłby wrócić do YouTube TVP Sport z atmosferą i modem z Nocnej Ligi Darta).

Bundesligi nikt tak szeroko w Polsce nie pokazywał, multiliga o 15:30 w sobotę pod koniec była tylko na plus. To samo z NHL i ich fanami.

LE I LKE było 100% meczów + instant highlights (coś jak multiliga).

Jeszcze zatęsknimy za Viaplay jak czegoś telewizje nie pokażą.

:D  nie bądź  śmieszny  naprawdę   ,My chyba  inne Viaplay mamy  Bo  bundesliga  którą  oglądam od lat  w eleven sports była pokazana świetnie w doskonałej jakości .Ba  nawet jak byłą w eurosport to  było  lepsza  jakość  niż w Viaplay .To całe studio w Viaplay  to tak na siłe i sztucznie zrobione ze płakać się chciało ,  rozmowa na siłe o niczym .

 

Pomijam mecze w LE ,LKE ,2 BL   bez komentarza .... tyle to na mogę w necie   za free na stremie zobaczyć w jakości HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcą wyjść to znaczy, że rynek jest dla nich niedochodowy i bez perspektyw odwrócenia tego w najbliższych latach, że nie jest to tylko kwestia czasu (wszystko utrzymać a więcej klientów będzie napływać). Widocznie kalkulacje pokazują, że finansowo lepiej na tym wyjdą jeśli opuszczą rynek i odprzedadzą prawa innym.

 

Pytanie tylko kto odkupi prawa jeśli Viaplay słono za nie przepłacił? Na jaką stratę się zgodzą aby je sprzedać poniżej wartości zakupu? Ktoś wspomniał DAZN i pomimo wywieszenia białej flagi przez VP to wcale nie musi zniechęcić innych. A może Netflix to wykorzysta by wejść w transmisje sportowe w Polsce?

 

Osobiście wolałbym powrotu tych wszystkich sportów do C+ oraz Polsatu, natomiast zastanawia mnie to czy oni nie zrobią np. z F1 czy Premier League osobnego pakietu (szczególnie z EPL jeśli ma być transmisja wszystkich meczów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aandin napisał(a):

Bardzo trafne uwagi. jeszcze nie jeden zapłacze za Viaplay

 

3 minuty temu, kisiel95 napisał(a):

Jeszcze zatęsknimy za Viaplay jak czegoś telewizje nie pokażą.

Dobry temat na ankietę, ciekawe ilu zatęskni/zapłacze po szwedzkiej platformie. A na poważnie, cena 0-10 zł przez operatorów i tak by się kiedyś skończyła i wtedy jak w Skandynawii, trzeba byłoby płakać i płacić grube stawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, opensource napisał(a):

To ty się kompromitujesz - mam znajomych którzy korzystają z tv sat od Orange wraz z ofertą internetu. Naprawdę myślisz że na wioskach gdzie Orange ma stare łącza które osiągają do kilku Mbps jest w stanie świadczyć telewizję przez streaming? :D

Idz do salonu Orange i powiedz, ze chcesz po satelicie. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż na ekranach do 32 cali trudno docenić jakość 4K/HDR..
Na TikToku większość filmów jest w 720p i Chińczycy mają aplikację na Android TV. Pobrało ją od groma ludzi.

No tak, ja nie docenię - oglądałem coś w 4K kiedyś ale z daleka. Rozumiem, jak TV się ogląda z dwóch - dwa i pół metra, to faktycznie jest różnica. Trzech już bym się zastanawiał. Ale takich ludzi nie ma dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Ta i Premier League za ponad 50 zł miesięcznie (co jest ceną podstawową). Dziękuję, postoję.

Mnie np. interesuje dart (głównie MŚ, mógłby wrócić dart do YouTube TVP Sport z atmosferą i modem z Nocnej Ligi Darta).

Bundesligi nikt tak szeroko w Polsce nie pokazywał, multiliga o 15:30 w sobotę pod koniec była tylko na plus. To samo z NHL i ich fanami.

LE I LKE było 100% meczów + instant highlights (coś jak multiliga).

Jeszcze zatęsknimy za Viaplay jak czegoś telewizje nie pokażą.

Chyba Ty zatęsknisz za Viaplay. :) Ja na pewno nie. C+ i tak jest tańszy niż Viaplay, do tego ma 4K. Same plusy, gdyby tam wróciła Premier League.

  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  nie bądź  śmieszny  naprawdę   ,My chyba  inne Viaplay mamy  Bo  bundesliga  którą  oglądam od lat  w eleven sports była pokazana świetnie w doskonałej jakości .Ba  nawet jak byłą w eurosport to  było  lepsza  jakość  niż w Viaplay .To całe studio w Viaplay  to tak na siłe i sztucznie zrobione ze płakać się chciało ,  rozmowa na siłe o niczym .
 
Pomijam mecze w LE ,LKE ,2 BL   bez komentarza .... tyle to na mogę w necie   za free na stremie zobaczyć w jakości HD


No 6 Mbit/s obecnie po satelicie to doskonała jakość. To już w Play Now TV mam więcej. I w Player jest więcej.

Eurosport w telewizji linearnej z ograniczoną ilością meczów również jest super.

Studio tu się zgodzę, pisałem o liczbie meczów i chodziło mi o magazyn podsumowujący kolejkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, raiders25 napisał(a):

No  jednak stało się  faktem   o czym pisałem na wiosnę .. Viaplay  zwija żagle .

Spokojnie  do  konca roku 2023  będziesz miał Viaplay , od 1 grudnia 2024  bedziemy się  martwić  bo  prawdopodobnie   tego dnia VIapaly przestanie nadawać  .

 

1 grudnia 2024??? Czyli Viaplay zniknie dopiero za niecałe dwa lata??? Jestem ciekawa co Canal+ da w zamian za Viaplay. Liczyłabym na Disney+ jako prezent Bożonarodzeniowy dla klientów o ile Canal+ dogada się z Polsatem, bo oni też mają Disney+ w ofercie. Z drugiej strony zostaje jeszcze SkyShowtime

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aster napisał(a):

 

Pytanie tylko kto odkupi prawa jeśli Viaplay słono za nie przepłacił? Na jaką stratę się zgodzą aby je sprzedać poniżej wartości zakupu?

 

Sytuacja VP  jest tak zła  ze nie zdziwie się   jak prawa oddadzą za 50%  ceny .  Na ten moment są  3 scenariusze   dla VP   serwis zostaje zamknięty z dnia na dzien , Sprzedany  lub znajdzie się   wspólnik  który będzie chciał wejść w interes i  wyłożyć nie mało $$$ .

Druga sprawa  medalu   jest taka ze VP  jesli posiada praw do danej ligi  to musi tą ligę  pokazywać publiczności   ,a jesli nie znajdzie się kupiec na owe prawa i VP przestanie pokazywać ową ligę  to liga upomni się o kary zapisane w umowie   i działanie  na szkdy wizerunkowe  ligi .... a tanio nie będzie przy takiej BL czy PL  :)

Edytowane przez raiders25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

@opensource, ci co mają, to mają, ale obecnie z tego co się orientuje, to Orange nie sprzedaje już pakietów telewizyjnych poprzez satelitę, a jedynie poprzez IPTV. Także kto ma, ten ma, ale ogólnie dostęp do oferty TV poprzez TV sat w Orange jest pomału wygaszany.

Być może ale nie można pisać że Orange nie świadczy takiej usługi, bo do momentu kiedy ktoś korzysta to usługa jest świadczona.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5 zł płaconych Canal+ oglądnąłem jakieś 95% meczów Arsenalu i każdy hit w PL, brak reklam, lepszy komentarz, jak nie mogłem obejrzeć interesującego meczu to każdy mecz w całości lub obszerny skrót w dowolnej chwili dostępny w aplikacji na dekoderze Canal+. Sama aplikacja w dekoderze działała bardzo dobrze ani razu nie wyrzuciło streamu, nie przycinało transmisji. Mogli jeszcze pociągnąć z rok lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartas_20 napisał(a):

O ile się nie mylę, to w Czechach masz coś takiego jak Canal+ Premier League i pokazują tam tylko angielską. Znając C+ nie będą mieli żadnych skrupułów aby coś takiego utworzyć za 20-30 złotych miesięcznie.

Ta i później będę rozdawać za pół darmo, za przedłużenie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartas_20 napisał(a):

A co do C+. Niestety abonuje ich przez kabel i teraz jak większość spotkań daliby do online to musiałbym płacić dwa razy. I wiele osób tak ma.

Toya i Orange IPTV, Vectra potrafiły wynegocjować  odpowiednie umowy z Canal+..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty zatęsknisz za Viaplay.  Ja na pewno nie. C+ i tak jest tańszy niż Viaplay, do tego ma 4K. Same plusy, gdyby tam wróciła Premier League.
Dla kogo tańszy dla tego tańszy. Większość nowych ludzi brało Viaplay od 0-20 zł. Ktoś tu poruszył bardzo dobrze temat Premier League w Czechach i na Słowacji. W Polsce może być to samo. Każdy szuka pieniędzy, skąd te promocje CANAL+? Skończy się Wasze eldorado z tanim C+ prędzej, czy później.
Toya i Orange IPTV, Vectra potrafiły wynegocjować  odpowiednie umowy z Canal+..
Play też (na pewno na starych umowach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piterk10 napisał(a):

Mogli jeszcze pociągnąć z rok lub więcej.

Nie, z taką jakością nie mogli. Dobrze że znikają z rynku. Na naszym rynku nie powinno być miejsca dla dostawców którzy świadczą usługi w tak niskiej jakości bez względu na to czy cena jest niska. Z resztą jak widać nie tylko z naszego rynku się zawijają.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, raiders25 napisał(a):

Bo  bundesliga  którą  oglądam od lat  w eleven sports była pokazana świetnie w doskonałej jakości .

Jako kibic BVB niby ile meczów swojej drużyny widziałeś w Eleven? Widzę, że sporo osób ma krótką pamięć i nie pamięta w jaki sposób ta stacja potraktowała kibiców Bundesligi. Stanowcze nie dla BL w Eleven lub czymkolwiek innym związanym z Polsatem.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...