Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Pawel napisał(a):

@krzysiu Gdyby Elevenow nie kupił Polsat byłoby tak samo. Wizja też to przerabiała. Gorzka prawda jest taka, że nie wystarczy posiadać prawa sportowe. Trzeba je jeszcze sprzedać klientowi końcowemu. Kiedyś chyba ktoś z Polsatu wypowiadał sie w podobnym tonie. Sztuką jest kupić i zarobić a nie stracić.

No ale ogarnęli się,dali wykupić i żyją i są chwaleni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

Znowu  Ci z zacofanych technicznie obszarów będą narzekać na brak dostępu..bo tylko przez internet.

Zawsze ktoś narzeka ale z punktu widzenia fana sportu (którym jestem) to byłoby najlepsze rozwiązanie. Subskrypcja na miesiąc albo dłuższe zobowiązanie. Technicznie udźwignęliby to lepiej niż Szwedzi i zamiast Viaplay kibice wzięliby Amazon. W innym wypadku czeka nas ponowne rozdrobnienie praw, 4 mecze na kolejkę i konieczność wykupienia wielu "podmiotów" jeżeli chce się mieć dostęp do najważniejszych piłkarskich rozgrywek.  Na samą myśl mi się tego odechciewa. To już nie są czasy gdzie wystarczyły pojedyncze mecze i c+ się chwalił, że ma La liga lub Premier League. Teraz ludzie chcą mieć WYBÓR które spotkanie danej ligi obejrzą.

Edytowane przez matinen
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, patryszq napisał(a):

Solorz lubi to 

Solorz ma na głowie 5G w Plusie, zieloną energię, oraz przetarg na Ligę Mistrzów. To też go ładnie finansowo pociągnie. Nie wspomnę już o tym, że sieć komórkowa Plus w każdym kwartale notuje mega duży odpływ klientów do innych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kunkore napisał(a):

TVP pokazywało 4 mecze w tygodniu gwoli ścisłości. 

Kiedy? na początku kontraktu? Pod koniec już było słabo, pamiętam tygodnie z 1 transmisją w niedziele, i chyba jedną w nocy z piątku na sobotę to był maks. Ale nawet niech i by było 4. to w stosunku do wyboru w Viaplay to sorry, ale nigdy NHL w TVP.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy? na początku kontraktu? Pod koniec już było słabo, pamiętam tygodnie z 1 transmisją w niedziele, i chyba jedną w nocy z piątku na sobotę to był maks. Ale nawet niech i by było 4. to w stosunku do wyboru w Viaplay to sorry, ale nigdy NHL w TVP.
Dla mnie NHL to lipa ze względu na porę, ale Viaplay też fajnie to miał, skróty/mecze pod ręką. Lubię kanadyjskie drużyny, głównie Jets.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarówno Polsat jak i Canal+ uszczkną coś z tych praw w spadku po Viaplay. Raczej leżeć odłogiem nie będą. Premier League myślę, że ma szansę wrócić do Canal+ (obecnie mają sublicencję), zaś Bundesliga może wrócić na podobnej zasadzie jak była, tj. Eleven Sports i sublicencja dla Canal+. Polsat pewnie zgarnie Ligę Mistrzów i Ligę Europy na kolejne lata (nowy przetarg chyba startuje). F1 pewnie wróci do Eleven Sports. TVP pewnie też coś zgarnie dla siebie. Jedno myślę, że jest pewne. Żaden podmiot raczej nie ma szans zgarnąć wszystkich praw po Viaplay.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAZN wykupiło prawa do NFL tez na rynek polski.W innych krajach mają kanały linearne. W Polsce mają mało praw.Obawiam się ze może wykupić jakiś procent praw.  Osobiście  często oglądam NHL i MLB i mam nadzieje ze prawa przejdą w całości do telewizji + internetu ( w oryginalnej wersji językowej) .Dobrym zagraniem byłoby jakby całość przeszła w ręce Canal+ bo oni na naszym rynku dobrze to robią( przynajmniej jakość obrazu była lepsza) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bloo411 napisał(a):

Moim zdaniem zarówno Polsat jak i Canal+ uszczkną coś z tych praw w spadku po Viaplay. Raczej leżeć odłogiem nie będą. Premier League myślę, że ma szansę wrócić do Canal+ (obecnie mają sublicencję), zaś Bundesliga może wrócić na podobnej zasadzie jak była, tj. Eleven Sports i sublicencja dla Canal+. Polsat pewnie zgarnie Ligę Mistrzów i Ligę Europy na kolejne lata (nowy przetarg chyba startuje).

Czyli powrót do sytuacji sprzed 2 lat.

Oby się taki scenariusz sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Viaplay rzeczywiście oferował horrendalne sumy za prawa sportowe, to ja się pytam, kto będzie chciał przejąć te prawa i płacić za nie na warunkach zawartych w kontraktach? Kolejny samobójca, który będzie chciał pójść drogą poprzednika?

Jedyna sensowna opcja, to nowe przetargi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vigoo napisał(a):

Jeśli Viaplay rzeczywiście oferował horrendalne sumy za prawa sportowe, to ja się pytam, kto będzie chciał przejąć te prawa i płacić za nie na warunkach zawartych w kontraktach? Kolejny samobójca, który będzie chciał pójść drogą poprzednika?

Jedyna sensowna opcja, to nowe przetargi.

Myślę że nabywca nie przejmie tych praw (tj. że będzie płacił za nie np formule 1 tyle co viaplay), tylko kupi za wynegocjowana cenę.

Różnica, pomiędzy tym co wcześniej zapłacił viaplay (albo dalej w ratach płaci) a tym co zapłacą (pewnie też w ratach) nowi nabywcy będzie kosztem które poniesie viaplay.

Duża podaż praw na rynku teraz będzie plus wiedza powszechna że sprzedawca musi wszystko sprzedać... 

Edytowane przez chleg33
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...