Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Ale co mnie interesuje  z czego kto się utrzymuje?😂Mnie interesuje to co mam w tv czyli głównie oferta i jakość. Zresztą skończmy o 4K tu uczciwego Full HD nawet nie ma

Takie czasy, że jak coś Ci nie działa to trzeba się zastanowić jaką drogą idzie sygnał, że to wina wszystkiego po drodze tylko nie samej platformy. Teraz jeszcze trzeba się zastanawiać skąd są finansowani 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość z tego roku, właśnie dodana ich oryginalna produkcja, czyli z puli tych co miały być w 4K. Niestety, ale chyba mają ambicje zejść z transferem ile się da w dół.

 

viaplay-orginals2.jpg

Zdarzają się i takie historie, film "Wymyk", mam nadzieję, że to błąd, a nie zamierzona jakość.

wymyk.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czerstwy napisał(a):Też wam wywaliło transmisje na studiu po meczu Lecha? Ok. pomogło wyjście i powrót chioć nawet nie buforowało poprostu stanął obraz.

Oglądałem cały czas studio po meczu i akurat nie było takiego problemu na Android TV…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Ach jak ja lubie tych forumowych znafców. DAZN w Hiszpanii czy DE uruchomił swoje kanały na satelicie i się opłaca. Tu znafca stwierdził że się nie opłaca bo oglądać bedzie garstka.

Za jaka kwotę ? mówimy o standardach europejskich czy polskiej taniości ? dazn kupił elevena i podniosł ceny 100% :D 30 euro, adekwatnie do posiadanych praw.

 

 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Nie rozumiecie, po prostu po Skandynawii pewnie Viasat nie lata u chińczyków. I nie chcą, aby latał w Polsce.

Skoro Viaplay lata po Polsce, czy to Polski czy Skandynawski, Vsport UHD możesz mieć u nas za kilkanaście zł to niby dlaczego nie miałyby latać i po Skandynawii? Co oni mają jakiś inny internet?

Lecą u nas z jakością bo tak jest taniej i prościej dla nich, tyle. Przestań jeden z drugim wymyślać powody bo to nie ma sensu. Jakby chcieli to by dali, po co mają wywalać miliony na przekaz, skoro jeśli ktoś chce obejrzeć w Polsce Premier League to tak czy siak ich wykupi bo alternatyw nie ma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Skoro Viaplay lata po Polsce, czy to Polski czy Skandynawski, Vsport UHD możesz mieć u nas za kilkanaście zł to niby dlaczego nie miałyby latać i po Skandynawii? Co oni mają jakiś inny internet?

Lecą u nas z jakością bo tak jest taniej i prościej dla nich, tyle. 

Naprawdę, podniesienie jakości bitrate do poziomu przynajmniej streamu sportowego w Canal+ przy rozdzielczości 1080p wiąże się z ogromnymi kosztami? Skoro nie 4K poza rynkami skandynawskich  to przynajmniej HD mogłoby przyzwoicie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aro napisał(a):

Oglądałem cały czas studio po meczu i akurat nie było takiego problemu na Android TV…

U mnie stanął obraz czekałem blisko minuty nie ruszył to wyszedłem z transmisji i ponownie ja załadowałem i już działało.

 

2 godziny temu, LorDx napisał(a):

Za jaka kwotę ? mówimy o standardach europejskich czy polskiej taniości ? dazn kupił elevena i podniosł ceny 100% :D 30 euro, adekwatnie do posiadanych praw.

 

 

 

Było już pisane nie raz ile za granica pracują na te wysokie kwoty🤣

 

2 godziny temu, mrozio11 napisał(a):

Skoro Viaplay lata po Polsce, czy to Polski czy Skandynawski, Vsport UHD możesz mieć u nas za kilkanaście zł to niby dlaczego nie miałyby latać i po Skandynawii? Co oni mają jakiś inny internet?

Lecą u nas z jakością bo tak jest taniej i prościej dla nich, tyle. Przestań jeden z drugim wymyślać powody bo to nie ma sensu. Jakby chcieli to by dali, po co mają wywalać miliony na przekaz, skoro jeśli ktoś chce obejrzeć w Polsce Premier League to tak czy siak ich wykupi bo alternatyw nie ma.

Tak to jest jak się wypowiada co mało wie a dużo pisze.

 

1 godzinę temu, kisiel95 napisał(a):

Taaa... i z polskim komentarzem :D A studia robią lepsze od Polsatu, bez gotowania, do tego brak reklam.

Ale w gorszej jakości i dużo drożej😂

20 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Czy ogromne koszta to nie wiem, z pewnością jednak to są koszta, których jak widać Viaplay nie ma ochoty ponosić. Wybrali sobie taki model biznesowy i czas ich oceni, zobaczymy gdzie będą za kilka lat. 

Dokładnie niech pociągną na naszym rynku tak długo jak inni .Wtedy można będzie porównywać ich do tych innych.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Naprawdę, podniesienie jakości bitrate do poziomu przynajmniej streamu sportowego w Canal+ przy rozdzielczości 1080p wiąże się z ogromnymi kosztami?

Samo przejście na full HD to raczej zerowe koszty w ich przypadku. Może jakieś korekty techniczne. Natomiast prędkość transmisji (bitrate) to już są konkretne koszty. Przejście z 5 na 8 Mb/s. to jakby nie patrzeć o 30% więcej miejsca trzeba rezerwować na serwerach a nawet o 30% więcej zajmie ten 48 godzinny zapis wydarzeń.

Jak widać dla nich nawet transmisje pojedynczych transmisji w 1080p z wyższym bitrate jest za dużym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtrąbione pojawienie się nowego pakietu filmowego, ale ani słowa o braku obiecanego 4K i obniżanej jakości HD. Nie ma też wzmianki o kanałach telewizyjnych, które chyba powinny być w tym pakiecie: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-viaplay-pakiet-viaplay-filmy-i-seriale-cena-jak-ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 10:52, czerstwy napisał(a):

Ale w gorszej jakości i dużo drożej😂

15 zł to drogo? To, że C+ nie potrafi wynegocjować dobrych warunków z Viaplay to inna sprawa i będą płacić więcej. Świat nie kręci się wokół upadającego CANAL+, który nie napisze ilu ma abonentów. Poza tym, jak można być ekspertem od streamingu nie podłączając TV po kablu do routera. Jak pisałem oglądam na przekątnych max 32 cale to jakość mi nie przeszkadza - i pewnie osób, którym nie przeszkadza jakość jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

15 zł to drogo? To, że C+ nie potrafi wynegocjować dobrych warunków z Viaplay to inna sprawa i będą płacić więcej. Świat nie kręci się wokół upadającego CANAL+, który nie napisze ilu ma abonentów. Poza tym, jak można być ekspertem od streamingu nie podłączając TV po kablu do routera. 

Napisałem że kabel mam na zmianę podłączony lub nie 🤣Ostatnio tydzień lub dwa był nie podłączony bo na speedteście były lepsze parametry a drugie że na innych serwisach u mnie nie ma znaczenia jak wygląda podłączenie internetu😂 Viaplay masz za 15 zł?🤣 chyba jak wykupisz inne usługi. C+ nie potrafi wynegocjować dobrych warunków z Viaplay?🤣 który operator obecnie sprzedaje Viaplay z PL za 5 zeta?🤣Nie wszyscy są tak wymagający jak ty i oglądają na 32 calach. No widać w internecie ile zadowala jakość🤣Głównie jakich wymagających jak ty co oglądają na laptopie lub 32 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może coś doradzić w sprawie rezygnacji z podpisanej subskrybcji przed upływem 14 dni? 
Napisalem do Viaplay maila 10 dni temu i wciąż brak odpowiedzi ….

Niebawem minie te 14 dni kiedy może zmienić zdanie. 
Jest jakiś inny sposób na kontakt z Viaplay? 
 

Dzieki 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czerstwy napisał(a):
Napisałem że kabel mam na zmianę podłączony lub nie Ostatnio tydzień lub dwa był nie podłączony bo na speedteście były lepsze parametry a drugie że na innych serwisach u mnie nie ma znaczenia jak wygląda podłączenie internetu Viaplay masz za 15 zł? chyba jak wykupisz inne usługi. C+ nie potrafi wynegocjować dobrych warunków z Viaplay? który operator obecnie sprzedaje Viaplay z PL za 5 zeta?Nie wszyscy są tak wymagający jak ty i oglądają na 32 calach. No widać w internecie ile zadowala jakośćGłównie jakich wymagających jak ty co oglądają na laptopie lub 32 calach.

Obecnie chyba C+ nie sprzedaje Viaplay za 5 zł, powprowadzali od marca pakiet Medium i ew. z dopłatą Total. W Play nie ma podwyżek i pakietyzacji.

A przy tym Viaplay za 15 zł nie trzeba dużo brać, bo obecnie z pakietem TV można mieć za 30/40 zł miesięcznie.

A są starsze umowy, co mają TV z Viaplay za 20 zł miesięcznie bez boxa.

Większość woli mniej płacić niż mieć lepszą jakość, popatrz na STARS.TV, czy TVP 3 które są tylko w jednej wersji na satelicie i nie w HD. Satelita pomału staje się przeżytkiem, bo lepszy jest światłowód.

8 godzin temu, Maciek198379 napisał(a):

Witam,
Czy ktoś może coś doradzić w sprawie rezygnacji z podpisanej subskrybcji przed upływem 14 dni? 
Napisalem do Viaplay maila 10 dni temu i wciąż brak odpowiedzi ….

Napisz na czacie Viaplay, albo kontaktuj się z partnerem u którego kupiłeś Viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadaj się na temat C+ bo nie  masz o tym zielonego pojęcia😂 Akurat Medium+ jest przy przedłużeniu za 5 zeta🤣 I jest to pakiet który jest tylko w C+.Nie ma to jak porównywać kanał bezpłatny czy z najtańszych pakietów do usługi płatnej standardowo 55 zł. To może porównaj do C+ tą jakość🤣nTa satelitato przeżytek a światłowód jest lepszy ale nie w przypadku Viaplay bo tu ani jakości ani stabilnośći.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Obecnie chyba C+ nie sprzedaje Viaplay za 5 zł, powprowadzali od marca pakiet Medium i ew. z dopłatą Total. W Play nie ma podwyżek i pakietyzacji.

Chyba. Nie wiesz, a się wypowiadasz. Wystarczą dwie minuty, by to sprawdzić.

8 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Świat nie kręci się wokół upadającego CANAL+, który nie napisze ilu ma abonentów. 

Znana jest już ta data upadku? Bo chyba już od 2015 roku jest przekładana. 🤣😂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Viaplay miało bitrate na poziomie 14-16Mb ala Polsat Sport premium, a dodatkowo wprowadzi 4k z bitrate 25Mb ala C+4k to będę przekonywał się do światłowodu.

 

Patrząc jednak na to co się dzieje to satelita jeszcze bardziej odskoczy.

Póki co to jedno wielkie dziadostwo.

Jak masz telewizor 65 cali to współczuję oglądania tego czegoś........

 

Tylko satelita , zapamiętajcie sobie 🥇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i..włączam tę satelitę (Canal+) i znajduję,  Viaplay jako apkę w dekoderze. ;-)

8 minut temu, Faxe_86 napisał(a):

 

 

Tylko satelita , zapamiętajcie sobie 🥇

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Faxe_86 napisał(a):

Jak będzie Viaplay miało bitrate na poziomie 14-16Mb ala Polsat Sport premium, a dodatkowo wprowadzi 4k z bitrate 25Mb ala C+4k to będę przekonywał się do światłowodu.

 

Patrząc jednak na to co się dzieje to satelita jeszcze bardziej odskoczy.

Póki co to jedno wielkie dziadostwo.

Jak masz telewizor 65 cali to współczuję oglądania tego czegoś........

 

Tylko satelita , zapamiętajcie sobie 🥇

Tak się składa że  PSP jeszcze 14 mega zapewne ma ale o 16 to juz chyba trudno. C+4K to ok 19 mega ale  to w zupełności wystarczy bo 4K w Viaplay w skandynawii to 17 mega. Osobom co ogladają na 32 calach czy laptopach trudno zrozumieć że jakość jest fatalna na juz 55 calach. A na 75 czy wiecej calach nawet bym nie chgciał tego wiedzieć. A jest już dużo ludzi co takie tv posiada. Nie do końca się zgodzę że tylko  satelita przykład C+4K przez internet. Dla mnie wygląda bardzo dobrze.O kilku serwisach filmowych tez nie można powiedzieć złego bo jakość jest odpowiednia ale nie zalicza się do nich Viaplay a raczej Viaflej bo to dziadostwo i tandeta jeśli chodzi o apke stabilność działania i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, lakiman said:

No i..włączam tę satelitę (Canal+) i znajduję,  Viaplay jako apkę w dekoderze. ;-)

 

I co w związku z tym? Poza tym ze nadal opóźnienie wysokie i mega nieporęczne sterowanie by włączyć kanał/przełączyć transmisje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...