Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
10 minut temu, czerstwy napisał:

To dlaczego działa i to bez zacinek pomimo że najczęściej na filmach pokazuje mi na tv 0.80-1 mega?😂

Jeśli działa, to chyba w najgorszej z możliwych jakości. Buforowanie transmisji na żywo wymaga prędkości z większym zapasem.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując od Mojej strony galę KSW która obejrzałem od początku, nie stwierdziłem żadnych problemów w trakcie gali, żadnych przycięć itp , obraz bardzo dobry, prawdopodobnie na głównej walce było jeszcze bardziej wszystko podkręcone ale to Moje spostrzeżenie  a były obawy co do walki głównej czy nie padnie stream.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zuzia napisał:

Na czas transmisji KSW zniesiono limit odtwarzania dla 2 urządzeń równocześnie

 

Bzdura. Nie było dwóch. 

Działały dwa urządzenia + przeglądarka od zawsze jak subskrybuje Viaplay. 

8 godzin temu, czerstwy napisał:

 

 

8 godzin temu, aboutreka napisał:

Skąd to info?

Pisałem dawno temu, że działa na trzech urządzeniach. 

8 godzin temu, czerstwy napisał:

 

 

8 godzin temu, czerstwy napisał:

 

 

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aboutreka napisał:

skad to info?

Normalnie sprawdziłam uruchamiając na kilku równocześnie. Wg. regulaminu Viaplay, dla sportu maks. do 2 urządzeń równocześnie.

 

Cytat

Użytkownik może jednocześnie transmitować strumieniowo treści na maksymalnie dwóch (2) zarejestrowanych urządzeniach.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuzia napisał:

Normalnie sprawdziłam uruchamiając na kilku równocześnie. Wg. regulaminu Viaplay, dla sportu maks. do 2 urządzenia równocześnie.

 

 

 

Userze o tym pisałem kilka miesięcy temu. No, ale jeśli tylko cyferki interesują to później wychodzą takie babole.

Działa na trzech urządzeniach i nic odkrywczego nie napisałeś userze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kingofsouth napisał:

Studio odpaliłem

  • PS5/Xbox Series S
  • Mi Box S
  • smartfon
  • przeglądarka laptop

I wszędzie działa nie zacina oraz nie wywaliło żadnego urządzenia. 4 urządzenia równocześnie 

 

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

Userze o tym pisałem kilka miesięcy temu. No, ale jeśli tylko cyferki interesują to później wychodzą takie babole.

Działa na trzech urządzeniach i nic odkrywczego nie napisałeś userze. 

Userze, to się zdecyduj na ilu działa równocześnie.

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

 

Cytat

 

Viaplay odpalone na trzech urządzeniach równocześnie i obecnie działa.
"Niesamowity Spider-Man 2"

PS5

Xbox Series S

Samsung S10+

 

A 3 urządzenia równocześnie to dla filmów i seriali, a nie dla sportu.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem tematem wątku (art. II, pkt 5, ust. xiii).
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na forum byłem jedynym któremu wczoraj padł viaplay.. Ciekawe o co w tym chodzi. Żeby nie było inne aplikacje jak i sam internet był bez zakłóceń... Odbieram viaplay jako prezent od UPC na sony 55xh9005.. Dziś z rana już normalnie działa

Edytowane przez kornerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 10:57, Zuzia napisał:

Ja jestem już dziś gotowa na dobry streaming, mam łącze 600 Mb/s. Jak na razie serwisy steamingowe nie są gotowe na wysoką jakość, poza nielicznymi wyjątkami.

Co będzie w przyszłości zobaczymy.

 

Apple dostaje bitrate wyższe o 1 Mb/s dla Viaplay i rozwiązuje problemy z płynnością jak ktoś ma za słaby sprzęt.

Ja TV mam wystarczający, z płynnością wszystko w porządku więc wydatek ok. tysiąca zł za 1 Mb/s to jednak kiepski interes :)

 

To Viaplay ma podnieść profil jakościowy dla popularniejszego systemu jakim jest Android.

To nie jest kwestia gotowości a kosztów. Streaming w 4K może nie jest tak kosztowny jak ten na satelicie (zwłaszcza gdyby operatorzy chcieli mieć większość kanałów w 2160p), ale nadal dosyć drogi w utrzymaniu. Poza tym 1080p w zupełności wystarczy dla większości ludzi. Wszak liczy się głównie produkt a nie jego najwyższa jakość obrazu.

7 godzin temu, lucas2go napisał:

Oglądam teraz na LG z 2019 55", po Wi-Fi Światłowód 1Gb/s (realnie w sypialni mam ok. 350 Mb/s) i generalnie od 1,5 h oglądania nie mam żadnego zacinania czy buforowania. Jedynie 2 razy jakość zeszła ba niższy profil i wróciła.  Ogólnie teraz też jest ok. Mamed wchodzi zaraz do klatki 😉

Jak to jest z jakością w aplikacji? Jak ustawię na wysoką to zejdzie mi na średnią w razie gorszego połączenia czy będzie ścinać?

10 godzin temu, Toma441 napisał:

Ja z kolei gdzieś czytałem, że Polsat ma ufc do stycznia 2022. Nie wiem ile w tym prawdy. Moim zdaniem jeśli tylko będzie okazja to Viaplay to weźmie na Polskę. 

Zawsze można oglądać na Fortunie, która też nabyła prawa

W dniu 11.12.2021 o 10:57, Zuzia napisał:

Ja jestem już dziś gotowa na dobry streaming, mam łącze 600 Mb/s. Jak na razie serwisy steamingowe nie są gotowe na wysoką jakość, poza nielicznymi wyjątkami.

Co będzie w przyszłości zobaczymy.

 

Apple dostaje bitrate wyższe o 1 Mb/s dla Viaplay i rozwiązuje problemy z płynnością jak ktoś ma za słaby sprzęt.

Ja TV mam wystarczający, z płynnością wszystko w porządku więc wydatek ok. tysiąca zł za 1 Mb/s to jednak kiepski interes :)

 

To Viaplay ma podnieść profil jakościowy dla popularniejszego systemu jakim jest Android.

A nie jesteś gotowa na dobry telefon z zabezpieczeniem L1?

12 godzin temu, mara68 napisał:

Bo podniesienie bitrate to są dodatkowe koszty. Zmiana z 5Mb/s na 8Mb/s to o 30% taka transmisja zajmie więcej miejsca na serwerach. Dobrze że dają chociaż 1080p.

Podejrzewam że gdyby nie duża krytyka jakości Viaplay w różnych mediach ( w tym także na tym forum ) to pewnie niektóre transmisje które dali w 1080p jak i dzisiejsza gala KSW byłyby w 720p.

A tak odnośnie tego zdjęcia to przypomniała mi się krytyka niektórych ( chyba nawet piszących w tym temacie ) Eleven Sport za ,,ramki bukmacherskie".

Teraz już to nie przeszkadza ? A tak się cieszyli że na Viaplay tego nie będzie...

Liczy się bitrate a nie sztuczna rozdzielność. Niektóre kanały HD nadają w bitrate poniżej 2 Mbps a niektóre w bitrate powyżej 8 Mbps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kornerek napisał:

Jedyne powtorki jakie nie działają to KSW transmisja z ważenia jak i transmisja gali tylko plansze reklamujące wydarzenie... Szoook... 

Faktycznie nie działało pod apką i nawet w Kodi.

 

missing.jpg

 

 

42 minuty temu, bredny napisał:

A nie jesteś gotowa na dobry telefon z zabezpieczeniem L1? 

U mnie sport ogląda się na TV i Viaplay działa prawidłowo.

 

42 minuty temu, bredny napisał:

To nie jest kwestia gotowości a kosztów. Streaming w 4K może nie jest tak kosztowny jak ten na satelicie (zwłaszcza gdyby operatorzy chcieli mieć większość kanałów w 2160p), ale nadal dosyć drogi w utrzymaniu. Poza tym 1080p w zupełności wystarczy dla większości ludzi. Wszak liczy się głównie produkt a nie jego najwyższa jakość obrazu.

4K to pieśń przyszłości i to raczej odległej i chyba nikt nie oczekuje 4K jako jakości podstawowej.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem od samego początku wraz ze studiem i z 5 razy w ciągu całej gali miałem chwilowe buforowanie ale to trwało gdzieś 3 sekundy i wszystko wracało do normy. Co do samej jakości i płynności to najgorzej to 55 calach nie wyglądało w porównaniu do piłki nożnej ale wiadomo w piłce nożnej są szybkie ruchy kamery gdzie te niedoskonałości są bardziej widoczne. Jak na pierwszą galę KSW transmitowana na Viaplay jestem mile zaskoczony. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, ze można oglądać Viaplay na trzech, czy nawet czterech urządzenia, a mnie wielokrotnie wyskakiwała informacja, kiedy chciałem włączyć trzecie urządzenie, że usługi streamingowe są już odtwarzane na dwóch urządzeniach , i mam jakieś wyłączyć, abym mógł włączyć kolejne urządzenie.

Jedyna sytuacja, gdzie można włączyć usługę na trzecim urządzeniu jest taka, kiedy chcemy castować obraz z aplikacji Viaplay w telefonie, lub z przeglądarki na PC, na inne urządzenie, ale wtedy na urządzeniu, którym castujemy materiał wideo, obrazu nie obejrzymy.

Nigdy nie udało mi się włączyć usługi Viaplay jednocześnie na trzech urządzeniach, chyba , że cos się zmieniło ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, ze można oglądać Viaplay na trzech, czy nawet czterech urządzenia, a mnie wielokrotnie wyskakiwała informacja, kiedy chciałem włączyć trzecie urządzenie, że usługi streamingowe są już odtwarzane na dwóch urządzeniach , i mam jakieś wyłączyć, abym mógł włączyć kolejne urządzenie.
 
Nigdy nie udało mi się włączyć usługi Viaplay jednocześnie na trzech urządzeniach, chyba , że cos się zmieniło ostatnio.

Mi Box S +  konsola , trzecie przeglądarka laptop
Xbox Series S+ Play Now Box TV , trzecie smartfon
Play Now Box TV + PS5 , trzecie laptop przeglądarka
itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś napisał, że w ciągu jednego dnia, można użyć do oglądania Viaplay max 5 urządzeń, a w kolejnym dniu można te urzadzenia zmienić na inne, z kolei regulamin stanowi, że można mieć zapisanych urządzeń max 5 szt. a zmiana  urządzenia można dokanać bodajże raz na miesiąc , czy nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kingofsouth napisał:

User już w lipcu trzy urządzenia działały na sporcie.  

Spider Man to nie sport.

https://forum.satkurier.pl/topic/39649-viaplay-pytania-problemy-komentarze/page/57/#comment-1665294

 

 

W dniu 7.08.2021 o 12:57, kingofsouth napisał:

Mały test przeprowadziłem. Opdaliłem na trzech urządzeniach

  • PS5 (Kanały na żywo/ film)
  • Laptop (kanały na żywo /film)
  • smartfon (kanały na żywo/film)

Działało na wszystkich trzech. Wczoraj ta sama konfiguracja na żywo snooker i nie dało się na trzech urządzeniach oglądać , tylko na dwóch.

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...