Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Brak reklam to spokój. Na razie jest rewolucyjne, bo nie wiadomo czy w przyszłości nie będzie reklam. Wtedy będzie taka sama papka jak z kanałami.

Brak jakichkolwiek reklam? Nie ma nawet widocznego płotka na stadionie z nazwami sponsorów? Koszulki zawodników są tylko z nazwą klubu? Na butach piłkarzy nie widać producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czerstwy napisał:

A jak to inaczej Viaplay pokazuje sport niż do tej pory? Co tam takiego nowego czy ciekawego sie pojawiło bo nie mam usługi?

Dostęp do wszystkich przekazów. ELEVEN oszukał odbiorców dzieląc się prawami z C+. Nie było by problemu gdybym mógł obejrzeć je później ale oddali na wyłączność.

Teraz sam wybieram co oglądam, mogę oglądać dwa naraz na ekranie telewizora. jeden z aplikacji VIAPLAY drugi z Apple TV  lub z dekodera UPC, dowolnie porównując jakość przekazu Live z VIAPLAY do przekazu z ELEVEN, PSP, Polsat Sport lub EUROSPORTU 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CashBackPlease napisał:

Jeśli w sezonie 2022/2023 Premier League nie będzie dostępna w telewizji linearnej, to myślę, że nie tylko ja, ale i wiele innych osób będzie oglądało Premier League w streamingu, ale bynajmniej nie tym od Viaplay ;)

No na pewno nie od Viaplay😀, sa streamy 'deko lepsze' od Viaplaya i za marne grosze.

Jak oni chcą robić PL tak jak w tej chwili Bundesligę to doprawdy byłoby żenujące.

I nawet jakby ściągnęli z C+ co lepszych komentatorów od PL to nic im nie pomoże.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Brak kanałów i każdy mecz to oddzielny stream bez reklam.

Nie ma gwarancji, że nie będzie tak jak w skandynawskich wersjach, tam reklamy jednak są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 godziny temu, Zuzia napisał:

Nie ma gwarancji, że nie będzie tak jak w skandynawskich wersjach, tam reklamy jednak są.

Tam są na streamach z logo V-Sport czy Viaplay?

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Tam są na streamach z logo V-Sport czy Viaplay?

Z tego co kojarzę, to jak się nic ciekawego na torze nie dzieje, to robią krótkie wstawki z reklamami. Za tydzień się przekonam czy mam rację 😀

Jeżeli chodzi o przekaz na żywo to nie ma przerw reklamowych. Są jedynie te ,,ramki bukmacherskie''.

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Tam są na streamach z logo V-Sport czy Viaplay?

Z tego co kojarzę, to jak się nic ciekawego na torze nie dzieje, to robią krótkie wstawki z reklamami. Za tydzień się przekonam czy mam rację 😀

Z logo Viaplay, podczas meczu: https://forum.satkurier.pl/topic/38758-viaplay-za-granicą-dyskusja-zap/?do=findComment&comment=1685126

 

Ciekawe, czy u nas dadzą reklamy. Albo może lepiej spytać kiedy.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 procentach. Jakość odbioru meczy przez neta to jedno. Niestety, jest grono osób, jak ja np., które nie mają możliwości korzystania w ogóle z dobrej jakości neta. U siebie odbieram internet mobilny , próbowałem różnych dostawców obecnych na rynku, i z prędkością danych nie jest najlepiej. Czyli czynnik niezależny ode mnie wchodzi tu w grę Podobnie jak przedmówca, mam limit danych do wykorzystania, ale nawet bez limitu net lubi szwankować niestety. Mam okres darmowy viaplay, niestety na lapkumecz lubi od czasu do czasu się buforować, no i ta jakość, cofam się jakieś dobre 10 lat wstecz, przypominam sobie czasy streamów z neta. Nie mam możliwości korzystania z internetu ani po kablu ani światłowodu, bo go po prostu technicznie u mnie nie ma i nie zanosi się aby wkrótce miało się to zmienić. 9 miesięcy wstecz zawarłem umowę na internet mobilny, do tej pory wystarczał on mi do moich potrzeb. Umowy póki co teraz nie zerwę, bo są kary, wiadoma sprawa. Czyli trochę jestem , można tak nazwać wykluczony z oglądania bundesligi. Mam dobrze ogarniętą sprawę odbioru tv przez satkę, odpowiedni sprzęt (np. kable tristet PE 113 żelowane z dobrym tłumieniem, rozmiar talerza, konwerter inrvetto - czyli coś co jest po prostu dzisiaj  standardem, by móc odpalić sobie mecz np. jesienią wieczorem w piątek. Obraz był jak żyletka. Teraz tego nie ma, niestety. Podejrzewam, że takich jak ja jest wielu. Mój krótki apel - dać kanał na satkę za dopłatą i będzie ok. 

10 godzin temu, Borussia Dortmund napisał:

Musiałem odpalić mecz Borussii, z odtworzenia i 5gb poszło.. z mojego abonamentu, zostało mi jeszcze 10GB, z całego miesiąca, także Viaplay to faktycznie, pokazuje inaczej sport. Dotychczas oglądałem wszystkie mecze w miesiącu Dortmundu, w BL teraz muszę sobie wybrać, max Trzy. Pytam skąd jeszcze brać na Lewego, przecież określili, że muszę oglądać. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie.

Wolisz zapłacić więcej( bez reklam)  czy mniej ale z reklamami i do tego jeszcze  mieć lepszą jakość streamu?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne nie można ograniczać klientów do jednej opcji odbioru jak chcą zaistnieć trzeba rozwinąć opcje wyboru sat, kablówki, internet w aktualnej jakości jak ktoś jest bardziej wymagający powinien mieć opcje wykupienia w 4K za większe pieniążki i biznes nie będzie kręcić. A narazie to się zapowiada wielka klapa🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to proponują 30 dni za darmo ( w Vectra nawet 3 m-ce gratis) i fantastyczną jakość 720 p/ 50 fps i bez reklam.

Co będzie później to wróżenie z fusów , oprócz obietnic na 4K w PL.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, all999 napisał:

W końcu wszystko będzie w streamie, nie zatrzymasz tego. Czyli co, jeśli PL nie będzie w TV, a Viaplay ogarnie ją w 4K, to Ty mimo to będziesz ją oglądał w nielegalnym streamie?

Ja w pojedynkę tego nie zatrzymam, ale wielu ludzi razem wziętych jak najbardziej jest w stanie to zrobić - wystarczy, podobnie jak większość forumowiczów, nie płacić Szwedom za ten paździerz i jakościowy skansen i to wystarczy :)

W ogóle, zauważyłem, że niektórzy na tym forum mają moim zdaniem błędne myślenie, zestawiając streaming niemalże z rewolucją cyfrową, czy też przejściem z telewizji czarno-białej na kolorową (sic!) :D

Tymczasem, wcale tak to nie wygląda. Streaming jest po prostu jedną z opcji, z której można, ale wcale nie trzeba korzystać, bo równie dobrze można korzystać z telewizji linearnej, która wbrew nielicznym tutaj opiniom, ma się bardzo dobrze :)

Co do transmisji sportowych na żywo, streaming po prostu się do tego nie nadaje, głównie ze względu na 90-sekundowe opóźnienie, które odziera transmisję "na żywo" z rangi premium. Na zachodzie mamy zarówno przypadki, gdzie platforma streamingowa przejmuje od telewizji linearnej prawa sportowe, jak i przypadki odwrotne, gdzie prawa sportowe wracają do telewizji linearnej. Piszę o tym celowo, ponieważ niektórzy mają tutaj tak zamydlone oczy przez Viaplay, że próbują przedstawić streaming jako "coś niesamowitego", a jaki jest koń, każdy widzi. Tyle było pieśni pochwalnych ku czci Viaplay jeszcze zanim wystartowali, a jak w końcu nadszedł 3 sierpnia 2021, to okazało się, że król jest nagi i wówczas wiadome osoby pochowały się na tym forum do swoich jaskiń i siedziały cichutko :-)

Odpowiadając na Twoje pytanie, w moim przypadku w grę wchodzi tylko Premier League w ramach telewizji linearnej, ponieważ płacę i wymagam, natomiast to, że Viaplay poprzez streaming tnie sobie koszty, obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg. Jeśli faktycznie Premier League pozostanie w streamingu, to tak jak napisałem, będę ją oglądał w streamingu, ale bynajmniej nie w tym od Viaplay, dlatego resztę możesz sobie sam dopowiedzieć ;)

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Jeśli faktycznie Premier League pozostanie w streamingu, to tak jak napisałem, będę ją oglądał w streamingu, ale bynajmniej nie w tym od Viaplay, dlatego resztę możesz sobie sam dopowiedzieć ;)

Pełna zgoda, zresztą PL nawet za rok będzie do obejrzenia na HB lub Astra.

I to tanio. Resztę możecie sobie dopowiedzieć.

A umowa z PC+ za 15 miechów się kończy i papa po 20 latach.

Paczka C+ przynajmniej dla mnie przestaje mieć znaczenie.😒

Przykro to pisać, ale wiele wskazuje na to iż nie będzie po prostu wyjścia.

A oglądać syf i płacić za to tylko dlatego że legalne to dzięki postoję.

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marian_w napisał:

Dostęp do wszystkich przekazów. ELEVEN oszukał odbiorców dzieląc się prawami z C+. Nie było by problemu gdybym mógł obejrzeć je później ale oddali na wyłączność.

Teraz sam wybieram co oglądam, mogę oglądać dwa naraz na ekranie telewizora. jeden z aplikacji VIAPLAY drugi z Apple TV  lub z dekodera UPC, dowolnie porównując jakość przekazu Live z VIAPLAY do przekazu z ELEVEN, PSP, Polsat Sport lub EUROSPORTU 

Zawsze myślałem że dla kibica C+ i Eelven to obowiązek😂Posiadając sprzęt na E2 możesz od lat oglądać 4 mecze na raz na jednym ekranie😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CashBackPlease napisał:

Ja w pojedynkę tego nie zatrzymam, ale wielu ludzi razem wziętych jak najbardziej jest w stanie to zrobić - wystarczy, podobnie jak większość forumowiczów, nie płacić Szwedom za ten paździerz i jakościowy skansen i to wystarczy :)

W ogóle, zauważyłem, że niektórzy na tym forum mają moim zdaniem błędne myślenie, zestawiając streaming niemalże z rewolucją cyfrową, czy też przejściem z telewizji czarno-białej na kolorową (sic!) :D

Tymczasem, wcale tak to nie wygląda. Streaming jest po prostu jedną z opcji, z której można, ale wcale nie trzeba korzystać, bo równie dobrze można korzystać z telewizji linearnej, która wbrew nielicznym tutaj opiniom, ma się bardzo dobrze :)

Co do transmisji sportowych na żywo, streaming po prostu się do tego nie nadaje, głównie ze względu na 90-sekundowe opóźnienie, które odziera transmisję "na żywo" z rangi premium. Na zachodzie mamy zarówno przypadki, gdzie platforma streamingowa przejmuje od telewizji linearnej prawa sportowe, jak i przypadki odwrotne, gdzie prawa sportowe wracają do telewizji linearnej. Piszę o tym celowo, ponieważ niektórzy mają tutaj tak zamydlone oczy przez Viaplay, że próbują przedstawić streaming jako "coś niesamowitego", a jaki jest koń, każdy widzi. Tyle było pieśni pochwalnych ku czci Viaplay jeszcze zanim wystartowali, a jak w końcu nadszedł 3 sierpnia 2021, to okazało się, że król jest nagi i wówczas wiadome osoby pochowały się na tym forum do swoich jaskiń i siedziały cichutko :-)

Odpowiadając na Twoje pytanie, w moim przypadku w grę wchodzi tylko Premier League w ramach telewizji linearnej, ponieważ płacę i wymagam, natomiast to, że Viaplay poprzez streaming tnie sobie koszty, obchodzi mnie jak zeszłoroczny śnieg. Jeśli faktycznie Premier League pozostanie w streamingu, to tak jak napisałem, będę ją oglądał w streamingu, ale bynajmniej nie w tym od Viaplay, dlatego resztę możesz sobie sam dopowiedzieć ;)

Viaplay ma bardzo duży plus - nie musisz podpisywać umowy na długi okres, kupujesz to co chcesz  i oglądasz - kiedy chcesz to anulujesz subskrypcję i nie czekasz aż skończy się ci umowa. Opóźnienie to detal. "Ranga premium" - dobre sobie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...