Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - przeginacie, nazywając porównanie szwedzkiej jakości do zaproponowanej w Polsce, spamem. To o czym ma być ten wątek? Składamy pokłony viaplejowi i nie wspominamy o jakości przekazu? Nie porównujemy i nie oceniamy transmisji. I proszę też nie mówić, że chciałbym wszystko za darmo. Płacę za superpremium 120 zł; za netflix 60 zł; za internet 60 zł. Jeśli mam płacić kolejne 60- bo najpewniej jak dojdzie liga angielska i formuła, to w takie rejony powędrujemy, to chciałbym wiedzieć za co - jeśli chodzi o jakość.

Przecież dzisiaj standardem jest telewizor 55 cali (przynajmniej taki pogląd dominuje na forach związanych z tv), a niektórzy przekonują, że 65. Domaganie się, żeby transmisja wyglądała przyzwoicie na takiej wielkości sprzęcie, to nie żadna fanaberia.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zuzia napisał:

Było trzy razy już tłumaczone, że to jest dostępne w pakietach Viaplay Total i prezentuję to z bezpośrednio z Viaplay: https://forum.satkurier.pl/topic/34529-viaplay/?do=findComment&comment=1683542

W Polsce też masz pakiet Viaplay Total.

 

 

W skład polskiego pakietu Viaplay total nie wchodzi kanał V Sport . Ale TV 1000. Epic Drama. Viasat Explore. Viasat History, Viasat Nature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Toma441 napisał:

W skład polskiego pakietu Viaplay total nie wchodzi kanał V Sport . Ale TV 1000. Epic Drama. Viasat Explore. Viasat History, Viasat Nature.

Te mecze to jest transmisja live sportowa, a nie kanał TV.  Kanały TV Skandynawowie mają inne, to te od końca.

Nie ma tam żadnego V Sport.

 

lista-sw-e.jpg

 

lista-nor.jpg

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuzia napisał:

Te mecze to jest transmisja live sportowa, a nie kanał TV.  Kanały TV Skandynawowie mają inne, to te od końca.

 

TV norweskie

lista-nor.jpg

 

TV szwedzkie

lista-swe.jpg

 

 

 

Nadal to co prezentujesz jest niedostępne w naszym kraju. Równocześnie (dla przykładu) screeny z Disney+ nie przyspieszą startu tej platformy w PL.

Ja rozumiem, że to ma pokazać jak bardzo u nas jest źle, a jak bardzo tam jest dobrze. Tylko analogicznie lepiej jest na amerykańskim Netflixie, czy niemieckim Prime Video. I to wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wcale nie udzielam się na forum, choć śledzę od ... ?, ale to co oferuje viaplay (jakość transmisji sportowych android tv) to kpina i bagatelizowanie klienta. Mimo, że mam 50+ jestem jak najbardziej za usługami streamingowymi a, to co proponuje viaplay na światłowodzie 600 jest gorsze od Neostrady, sieci komórkowych i przypomina mi tv naziemną na rubinie.Pozdrawiam nie polecam. Szkoda im udostępniać nr karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BizzareX napisał:

Ciekawe jak wygląda sprawa z Viaplay, w przypadku miejsc publicznych. Czy jeżeli właściciel baru chciałby, puścić meczyk Bayernu gościom to sprawa wygląda podobnie jak z satelitą, czy to już jakieś inne przepisy i wchodzą w grę.🤔

Jak włączy Viaplay, to większość ucieknie z pubu

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawop napisał:

@Kingofsouth wrzucał większość z naszej wersji

Nasza wersja jest oficjalnie dostępna od 3 sierpnia i dyskusja o niej zaczęła się około 150 strony. 

 

 

5 minut temu, gwidon68 napisał:

Prawie wcale nie udzielam się na forum, choć śledzę od ... ?, ale to co oferuje viaplay (jakość transmisji sportowych android tv) to kpina i bagatelizowanie klienta. Mimo, że mam 50+ jestem jak najbardziej za usługami streamingowymi a, to co proponuje viaplay na światłowodzie 600 jest gorsze od Neostrady, sieci komórkowych i przypomina mi tv naziemną na rubinie.Pozdrawiam nie polecam. Szkoda im udostępniać nr karty.

Ankieta: https://forum.satkurier.pl/topic/38713-viaplay-jak-oceniacie-jakość-transmisji-sportowych-720p-bitrate-5-mbps-50-fps/?tab=comments#comment-1684392

W wątku naliczyłam z kilkanaście głosów zadowolonych, ale jeszcze nie wszyscy wzięli udział, zapraszam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darklew64 napisał:

Toma 441 napisał : "w skład polskiego pakietu Viaplay total nie wchodzi kanał V Sport" - i chyba o to chodzi, że nie wchodzi.

kingofsouth - od początku czytam ten wątek i widzę, że coraz bardziej zachowujesz się jak uczniak, który znalazł sobie króla, a kiedy wielu zauważyło, że jest nagi, to Ty idziesz w zaparte i ciągle go widzisz w złotych szatach. Już kilka dni temu obiecywałeś, że kończysz dyskusję, ale odchodziłeś, odchodziłeś i jak widać Ci się nie udało. Teraz chcesz cenzurować wypowiedzi innych, zmieniać tytuł wątku, itp. Chłopie ogarnij się, daj sobie na wstrzymanie, zdystansuj do przedmiotu dyskusji. A my mamy prawo oceniać, porównywać jakość  w różnych krajach, itp. - wszystko i tak okaże się w praktyce- zobaczymy np. ilu abonentów zdobędzie viaplay w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy - przecież wszyscy kochają Lewego.

No nie wchodzi i wszystko wskazuje na to, że (na razie wchodzić nie będzie). I nawet rozumiem wrzucenie scrn żeby porównać jak to tam wygląda raz czy dwa, ale wrzucanie czegoś niemal za każdym razem nie ma większego sensu, bo ani nie przyspieszy jego startu, ani nie wpłynie na ogólną poprawę jakości. Chyba, że ktoś postanowi zebrać wszystko w jednym mailu i wysłać zdjęcia do supportu Viaplay. Może coś osiągnie. Krótko mówiąc: ja wiem, że Netflix w USA jest lepszy, niż u nas. Nie muszę codziennie oglądać screenów zza Oceanu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, ktoś z userów pisał o Pinie do karty, gdy się subskrybuje Viaplay (padły jakieś pytania). Owszem, prawda. Trzeba podać PIN karty.
Co do jakości, nie powala... wręcz słabo. 
Od razu odpowiadając na swój post - subskrybcji nie mam i nie będę mieć, aż do czasu gdy nie pojawi się Premier League.
Jeżeli jakość nie poprawi się do tego czasu, to też będziesz subskrybował? Z ciekawości pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NobelM napisał:
15 minut temu, andrzejgratis napisał:
Kilka dni temu, ktoś z userów pisał o Pinie do karty, gdy się subskrybuje Viaplay (padły jakieś pytania). Owszem, prawda. Trzeba podać PIN karty.
Co do jakości, nie powala... wręcz słabo. 
Od razu odpowiadając na swój post - subskrybcji nie mam i nie będę mieć, aż do czasu gdy nie pojawi się Premier League. emoji6.png

Jeżeli jakość nie poprawi się do tego czasu, to też będziesz subskrybował? Z ciekawości pytam.

Nie trzeba podać pinu do karty. Trzeba autoryzować kartę potwierdzając to w aplikacji banku.  Bo chodzi o przyszłe płatności cykliczne. To nie ma nic wspólnego z podawaniem indywidualnego pinu do karty. Nie wprowadzaj w błąd.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kingofsouth napisał:

 

To było raz.  Nie ma sensu pisać co jest w innych państwach. Jak ktoś chce ofertę z innego kraju niech założy wątek

Bo w taki sposób można w każdym dziale pokzywać , że poza Polską są inne prawa filmowe/sportowe itd.

 

Przecież obiecują nam F1 i PL w UHD dlatego chętnie porównam jak to może wyglądać u nas w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arkon napisał:

Oby Premier League była w lepszej jakości, a jak tego nie ogarną niech sprzedadzą sublicencję choćby do Polsat Sport Premium. Tam jakość jest rewelacyjna.

Na jakąkolwiek sublicencję nadzieja jest niewielka, więc myślę, że na sublicencję dla usługi tańszej niż Viaplay jest jeszcze mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba od moderacji - jak chcecie pisać o zagranicznym Viaplay, to załóżcie sobie wątek poświęcony na zagraniczne wersje, żeby nie robić śmietnika. Tak się przyjęło przy innych usługach VOD, więc i tutaj warto się do tego zastosować, a nie potem narzekać, że posty wylatują, skoro to wątek o polskiej wersji.

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, boss509 napisał:

Na jakąkolwiek sublicencję nadzieja jest niewielka, więc myślę, że na sublicencję dla usługi tańszej niż Viaplay jest jeszcze mniejsza.

Nie do końca tańszej, w Ipli PSP kosztuje przecież 40 zł. Mnie jest obojętne, gdzie będzie Premier League, byle jakość była lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kirk napisał:

Taka prośba od moderacji - jak chcecie pisać o zagranicznym Viaplay, to załóżcie sobie wątek poświęcony na zagraniczne wersje, żeby nie robić śmietnika. Tak się przyjęło przy innych usługach VOD, więc i tutaj warto się do tego zastosować, a nie potem narzekać, że posty wylatują, skoro to wątek o polskiej wersji.

Wątek nosi tytuł Viaplay, ale trzech użytkowników rości sobie prawa do decydowania o czym pisać i co wstawiać. Jest mnóstwo postów o zagranicznych wersjach Viaplay w tym temacie, też wskazać do usunięcia? Poleci jakieś kilkadziesiąt stron. I to było zanim włączyłam się do dyskusji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...