Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, aboutreka napisał:

Ciekawy fragment z ww artykulu z press.pl

Czyli wychodzi na to ze Viaplay w praktyce ma wiele stacji tv przeciw sobie. 

Na to wygląda, bo boją się utraty pozycji. Jedno jest pewne: to dla tradycyjnej telewizji nadchodzą trudne czasy, a każdy sojusz da się skruszyć kiedy na końcu "przemawiają" pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Viaplay nawet nie ukrywa tego, że podwyżki ma zamiar wprowadzać. Już teraz argumentuje to "rosnącymi cenami praw sportowych". Też uważam, że 34zł to opłata na start.

 

Dodam, że w Holandii dostęp do serwisu ma kosztować 25 Euro na start. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamil2505 napisał:

Ja myślę, że jak przy obecnych prawach sportowych sprzedaż będzie kiepska to i o Ekstraklasę się pokuszą.

Tylko, że Ekstraklasa za naciskiem sponsorów tych rozgrywek może postawić warunek, że transmisje mają być dostepne takze  w telewizji.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil2505 napisał:

Ale Viaplay nawet nie ukrywa tego, że podwyżki ma zamiar wprowadzać. Już teraz argumentuje to "rosnącymi cenami praw sportowych". Też uważam, że 34zł to opłata na start.

 

Dodam, że w Holandii dostęp do serwisu ma kosztować 25 Euro na start. 

 

A to jaka jest siła nabywcza euro w Holandii? Bo przeliczenie tego na złotówki nie ma sensu  (Holendrzy nie płacą w tej walucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aboutreka napisał:

Tylko, że Ekstraklasa za naciskiem sponsorów tych rozgrywek może postawić warunek, że transmisje mają być dostepne takze  w telewizji.

Niby tak, ale według mnie liczy się kasa i tyle. Jak przelicytują to nikt nie będzie na takie rzeczy patrzył.

 

Podobnie było z Premier League. Niby świetna współpraca z C+, a jak widać jednak ktoś dał więcej i długletnia współpraca z C+ straciła na znaczeniu.

 

A pamiętacie Ligue 1 we Francji? Przyszło Mediapro, zaproponowało astronomiczne pieniądze i nikogo inne czynniki nie interesowały (chociaż jak to się skończyło to wszyscy wiemy). 

 

2 minuty temu, rotalplus napisał:

 

A to jaka jest siła nabywcza euro w Holandii? Bo przeliczenie tego na złotówki nie ma sensu  (Holendrzy nie płacą w tej walucie)

Po prostu natknąłem się w mediach społecznościach na komentarze do informacji, że w Polsce Viaplay ma kosztować 34zł, a w Holandii 25 Euro. I pod tym artykułem pojawiły się komentarze potencjalnych użytkowników z Holandii dlaczego nie mają płacić 7,99 Euro, jak w Polsce. :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tyrla napisał:

Jak Viaplay przejmie Ekstraklasę to C+ może się zwijać. Coś tam z filmów, pół ligi hiszpańskiej, coś tam z Ligue 1, żużel i Ja mam za to płacić niecałe 50 zł ? Dziękuję ale nie.

A kto powiedział że 50zł? Kolega ostanio przedłużył umowę i płaci mniej niż 30zeta za pakiet podstawę i paczkę C+ i C+4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki wstrząs na rynku kanałów sportowych jest potrzebny. Widać było po c+, że po wchłonięciu enki wracają do swojej tradycyjnej bylejakości. Odwrót od adb i powrót deków z tymi pilotami iście z lat 90, tracenie po kolei praw sportowych. Można było odnieść wrażenie, że znowu chcą drenować rynek jak najmniejszym kosztem. Inwestycja u naszych południowych sąsiadów może być spadochronem dla c+, nie będą chcieli agresywnie walczyć z viaplay i po prostu zrezygnują z naszego rynku. Potrzebny był taki gracz, który przewróci wszystko do góry nogami i nie będzie się oglądał na dotychczasowe towarzystwo wzajemnej adoracji. Już kilka razy liczyliśmy na takie mocne wejście, ale ani Fox się nie zdecydował, ani Sky, ani Warner, Discovery też nie szarżuje z inwestycjami w eurosport. Eleven był powiewem nowego ale szybko się okazało, że bez starej gwardii sobie nie poradzą, chociaż kto wie jakby dziś wyglądał nasz rynek gdyby Katarczykom nie zabrakło nieograniczonych środków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czerstwy napisał:

A kto powiedział że 50zł? Kolega ostanio przedłużył umowę i płaci mniej niż 30zeta za pakiet podstawę i paczkę C+ i C+4K.

Oferta uboższa,  to i cena mniejsza.

Canal+4K dla mnie to jest PL i Ekstraklasa ( mecze Śląska Wrocław) .

Po stracie PL , zostaje jedynie Ekstraklasa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno , co zrobi Canal+?
Oni już gdzieś dali komunikat , że stracili produkt z 25 letnia historia w ich ofercie ? 
Według mnie abonent PC+ czy też kablowki powinien być poinformowany o tym. Nie każdy jest na forum. Jest operator co o tym wspomniał swojemu abo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...