Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lukop napisał:

Co z tego? Co to za wyznacznik? Widzę wiele szajsu z zachodu, którego w życiu nie chciałbym w Polsce.

Ja widzę mnóstwo szajsu w Polsce, który należy wyplenić. Tu nie chodzi o to, co jest polskie, a co obce. Tu chodzi o to, że ludzie wolą gorsze, bo polskie, a nie chcą lepszego, bo obce. To jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, to czyżby ten drugi showmax pozamiatał... jaka cisza nastała wśród niektórych ekspertów z watku xD

 

@Lukop a ja ci napiszę, że trzeba nie mieć honoru, żeby najpierw chcieć wszystko za 20 złotych, a potem się dziwić, że nadawca taki jak canal+ tak cienko przędzie i za rok nie będzie miał nic na wyłączość, bo jak wiemy ekstraklasa to też jest też w polsacie...

sami do tego doprowadziliście swoim chciejstwem i skąpstwem. ja nie mam problemu z zapłatą za dobrą usługe, obojętnie czy to jest telewizja, mechanik czy restauracja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CashBackPlease napisał:

Ja jestem ciekaw czy, mając telewizor Sony Bravia zakupiony w drugiej połowie 2019 roku, zyskam możliwość korzystania z usługi Viaplay. Póki co, oczywiście jej nie ma, ale ciekaw jestem czy zostanie ona dodana tak jak np. Netflix czy YouTube. Dodam, że jest to smart tv, a nie telewizor na Androidzie, więc nie mam możliwości samodzielnego ingerowania w dostępność aplikacji - tę kwestię może zmienić jedynie aktualizacja producenta. Jak myślicie, Viaplay pojawi się w telewizorach Sony Bravia?

Myślę, że możesz być o to spokojny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo  vp jest tylko do netu i chyba nba raczej nie sprzedaje praw do takich usług, to samo Nhl i ufc. 
Do dziś większość co ma Viaplay było tylko w TV, a teraz nie będzie. Czyli co, sprzedający prawa idzie do przodu. Liczy się kasa, a nie jak to będzie klient odbierał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia, tego , że przez internet to będziesz oglądał.

1 minutę temu, PawelTSW napisał:

 

 

 

Dostęp do platformy będzie też można wykupić wraz z innymi usługami (prawdopodobnie telekomów, sieci kablowych i platform cyfrowych). 

 

jest nadzieja :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok śmiało można uznać za rewolucje na rynku praw. Zakup Premier League to koniec pewnej epoki. Wydaje mi się, że lawina dopiero ruszyła, i chociaż kilka praw jeszcze zostało wybronionych przez tradycyjnych nadawców ( LaLiga, Serie A, Champions League, prawa Uefa reprezentcyjne), to one są oprócz LaLiga  i Uefa kupione na dość krótki okres.  Nie wiemy co ze sportami zimowymi, NBA, NHL itp.

Ta rewolucja to też zmiana odbioru tych rozgrywek, przenosimy się do internetu i zobaczymy jak to będzie wyglądać technicznie. Jedno jest pewne, Polacy na wyspach i generalnie poza granicami utracą możliwość oglądania tych rozgrywek przez SAT, co jest dla Premier League idealną sytuacją ( piractwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomik1 napisał:

Skoki są zabezpieczone ustawą i muszą być pokazywane w otwartej telewizji

 

Były już spekulacje na temat zakupu skoków. Nawet Wyborcza (portal sport.pl) napisała artykuł na ten temat. Nieprzypadkowo do tej pory nie ma informacji, kto będzie je pokazywał skoki w następnym sezonie.

Jeśli chodzi o ustawę z otwartą transmisją, przypuszczam że jeśli VP to kupi, później sprzedadzą sublicencję zapewne do TVP.

Nie wiem jednak czy w takiej sytuacji, kupowanie praw do skoków jest atrakcyjne dla operatora takiego jak VP. Na wyłączność zostają im jedynie kwalifikacje, i to nie do wszystkich konkursów, bo kwalifikacje do zawodów w Polsce ma i tak TVP, do tego dochodzi jeszcze Rasnov który w ogóle nie wchodzi w skład pakietu i od początku był podobno zarezerwowany dla EBU czyli dla TVP.

W zasadzie mogą zarobić tylko podkręcając cenę za sublicencję.

  

4 minuty temu, kocik89 napisał:

Co ciekawe ustawa ta  nadal obejmuje również biegi narciarskie kobiet. 

 

Spadek po okresie sukcesów J. Kowalczyk. Moim zdaniem to zaszłość historyczna i można ten zapis usunąć na rzecz jakichś innych atrakcyjnych zawodów. Może mecze tenisa z udziałem Igi Świątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michael112 napisał:

 

Były już spekulacje na temat zakupu skoków. Nawet Wyborcza (portal sport.pl) napisała artykuł na ten temat. Nieprzypadkowo do tej pory nie ma informacji, kto będzie je pokazywał skoki w następnym sezonie.

Jeśli chodzi o ustawę z otwartą transmisją, przypuszczam że jeśli VP to kupi, później sprzedadzą sublicencję zapewne do TVP.

Nie wiem jednak czy w takiej sytuacji, kupowanie praw do skoków jest atrakcyjne dla operatora takiego jak VP. Na wyłączność zostają im jedynie kwalifikacje, i to nie do wszystkich konkursów, bo kwalifikacje do zawodów w Polsce ma i tak TVP, do tego dochodzi jeszcze Rasnov który w ogóle nie wchodzi w skład pakietu i od początku był podobno zarezerwowany dla EBU czyli dla TVP.

W zasadzie mogą zarobić tylko podkręcając cenę za sublicencję.

  

 

Spadek po okresie sukcesów J. Kowalczyk. Moim zdaniem to zaszłość historyczna i można ten zapis usunąć na rzecz jakichś innych atrakcyjnych zawodów. Może mecze tenisa z udziałem Igi Świątek?

Moim zdaniem wpisywaniem w ustawy cokolwiek poza igrzyskami i meczami reprezentacji Polski w róznych dyscyplinach jest bezpodstawne.  Kończą się sukcesy tego sportowca i nadawcy mają związane ręce bo nie chcą już tego pokazywać a muszą dodatkowo w otwartej TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...